Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снайперска стрелба

    М-дааа със сигурност забавянето на форума е ....непрактично.
    Момчета, трябва ми съвет ...ако някои се е сблъсквал с подобно нещо.
    Изстрел от вътрешноста на бункер през амбразура 40*40.
    5 метра от амбразурата.
    Въпросът е: на какъв отстои от горната стена трябва да държа?
    Някои покривал ли е подобен норматив...
    Последно редактирано от derhunter; 13-02-13, 18:30.

    Коментар


    • От: Снайперска стрелба

      Ти ще стреляш или минаваш пред амбразурата? Какви са тези 5 метра? Стрелеца е на 5 метра от амбразурата отвътре, или ти ще минаваш на 5 метра от амразурата отвън? В последната ситуация къде е стрелеца? Без да знаеш къде е стрелеца няма отговор. Формулирай си въпроса по-добре. А геометрията ще я оправим.
      Последно редактирано от derhunter; 13-02-13, 18:44.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Снайперска стрелба

        Първоначално публикуван от Jeisan Преглед на мнение
        М-дааа със сигурност забавянето на форума е ....непрактично.
        Момчета, трябва ми съвет ...ако някои се е сблъсквал с подобно нещо.
        Изстрел от вътрешноста на бункер през амбразура 40*40.
        5 метра от амбразурата.
        Въпросът е: на какъв отстои от горната стена трябва да държа?
        Някои покривал ли е подобен норматив...
        Притеснението ти от какво е? Че ще удариш в нещо вътре? Или? Ако е за това - просто и практично нещо мейд ин КСК- прави се и при стрелба през близки храсти- да се разбира под 2 м.- по далечните могат да се приемат като непроменящи толкова треакторията... Сваляш затвора на пушката - поглеждаш през цевта и гледаш дали се вижда целта... Ако се вижда стреляй смело. За в стая и с полуавтоматично оръжие - подобна хитрост мейд ин ГСГ- мощен фенер при отворен затвор и гледаш дали се вижда "зайче"....
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • От: Снайперска стрелба

          Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
          Притеснението ти от какво е? Че ще удариш в нещо вътре? Или? Ако е за това - просто и практично нещо мейд ин КСК- прави се и при стрелба през близки храсти- да се разбира под 2 м.- по далечните могат да се приемат като непроменящи толкова треакторията... Сваляш затвора на пушката - поглеждаш през цевта и гледаш дали се вижда целта... Ако се вижда стреляй смело. За в стая и с полуавтоматично оръжие - подобна хитрост мейд ин ГСГ- мощен фенер при отворен затвор и гледаш дали се вижда "зайче"....
          Нестава.
          Тестът е за 3 мин. С влизането.
          Проблем ще е ако ударя вътре.
          При сву/псо1а2/ го проиграх и по разчет. Идвам на отстои от горния ръб на ~3хил.
          Но там междо осието на цевта и прицела е с 6мм по малко отколкото на следващата винтовка...

          Коментар


          • От: Снайперска стрелба

            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
            Ти ще стреляш или минаваш пред амбразурата? Какви са тези 5 метра? Стрелеца е на 5 метра от амбразурата отвътре, или ти ще минаваш на 5 метра от амразурата отвън? В последната ситуация къде е стрелеца? Без да знаеш къде е стрелеца няма отговор. Формулирай си въпроса по-добре. А геометрията ще я оправим.
            Умно.
            Щом е изтрел от бункер. През амбразура. На на пет метра от дадената амбразура...
            Е. Едва ли тестът ще е да служиш за мишена....
            Но все пак въпросът е напълно ясен.
            А геометрично мога и да го начертая. Но явно и вие не сте се сблъсквали с нещо подобно.
            На мен лично за пръв път ми го пърсят ...поне последните 10години.

            Коментар


            • От: Снайперска стрелба

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              Отдавна не съм се смял толкова....

              Значи моят Галил тогава е SASR - полу автоматична стратегическа пушка.... Щото прави групи по една ъглова минута.... Всъщност .... щом като го има и това:


              Кво толко... Иж 18 тактикъл....
              Тоя Мосад Шмайзер ,ще да е много специален ,щом "цъка на минути". С какви патрони,оптика.....
              Последно редактирано от derhunter; 15-02-13, 09:39.

              Коментар


              • От: Снайперска стрелба

                Момчета, някои работил ли е с dedal?
                Последно редактирано от derhunter; 17-02-13, 16:15.

                Коментар


                • От: Снайперска стрелба

                  Трябва кучето да питаш, те може даже и да ги внасят. Виждал съм и съм гледал с термо прицела с вградената камера. Не съм стрелял, въпроса беше дали могат да се трият записите. За кой продукт става въпрос? Нощно, термо, оптика?
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Снайперска стрелба

                    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                    Трябва кучето да питаш, те може даже и да ги внасят. Виждал съм и съм гледал с термо прицела с вградената камера. Не съм стрелял, въпроса беше дали могат да се трият записите. За кой продукт става въпрос? Нощно, термо, оптика?
                    За ИК./Нощния../
                    Клика на маховика ми създава проблем...след 3-5 клик започва да сменя стойноста на клика.
                    За това питам някои ползвал ли е.
                    Последно редактирано от derhunter; 17-02-13, 16:14.

                    Коментар


                    • От: Снайперска стрелба

                      Защо ли ми звучи познато, нещо като "в Афганистан с два сандъка наработещи оптики (дневни и нощни) и очила за нощно невиждане произведени от супер фирмата Оптикс-панагюрище......"

                      За описания от теб прибор даже не съм и виждал, гледал/снимал съм с термо мерника на тази фирма. Ама той няма такъв маховик, сигурен съм на 100%.

                      Този маховик как е изпълнен при теб? Срещал съм вариант с ексцентрик, както и с колелце гърбици, всяка с различна височина. Нали говориш за механизма за повдигане и сваляне на мерника, на целия мерник имам предвид, а не само на скалата, която е във фокалната равнина? На българските прибори сме имали такъв проблем (не само такъв, това бе един от многото проблеми) и просто спряхме да ги ползваме и ги прекатегоризирахме и предложихме за бракуване.
                      Последно редактирано от The Back Bone; 17-02-13, 13:16.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Снайперска стрелба

                        Именно маховика за вертикалните поправти на скалата. Уникална гадост е. След третия клик вече отива в напълно неясни стоиности...
                        Така че върнах стаия оп.
                        И още един интересен момент...някои събира ли си сам патроните))?
                        Наистина забавянето на диалога може да убие ))
                        Последно редактирано от derhunter; 17-02-13, 16:11.

                        Коментар


                        • От: Снайперска стрелба

                          Хъммм.... Да не става дума за т.нар. "дневно нощен" прибор? Дедал DN 530 ?
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15_1.exlarge.jpg
Прегледи:1
Размер:124.4 КБ
ID:5454340
                          Ако е този .... всичко е загубено .... Да Дедал има интересният навик да сменя стойността на корекцията.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Снайперска стрелба

                            Първоначално публикуван от snipi Преглед на мнение
                            Тоя Мосад Шмайзер ,ще да е много специален ,щом "цъка на минути". С какви патрони,оптика.....
                            Federal Gold Mach-55 gr. Оптиката е - ползвам един служебен Найтфорс 2.5-10х32. Стандартната група е около 4.5 см, но съм имал групи и по 2.8 см/ 100 м.
                            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                            No man left's behind !!!!

                            Коментар


                            • От: Снайперска стрелба

                              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                              Хъммм.... Да не става дума за т.нар. "дневно нощен" прибор? Дедал DN 530 ?

                              Ако е този .... всичко е загубено .... Да Дедал има интересният навик да сменя стойността на корекцията.
                              Същия-д/н 530. И със сигурност никак не ми е интересно че има собствено мнение...:-((
                              Има ли друг начин освен да го дам детето да си играе?
                              Последно редактирано от derhunter; 17-02-13, 16:13.

                              Коментар


                              • От: Снайперска стрелба

                                Ей много го харесваш това варио
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X