Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снайперска стрелба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Снайперска стрелба

    Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
    1 ъглова минута на 100 метра е грубо казано 2,8см. Капачката на буркан за компот // е 8.5см. На 200 метра тази капачка е равна на 1.5 ъглови минути /грубо/. Ако се вземе една 14 джанта с гума на нея, диаметъра и да бъде 65 см /вижда ми се реална цифра/, то на 500 метра едно такова колело е 4,5 ъглови минути /грубо/. Като цяло и двете са доста малки мишени.
    С две думи джантата е 3/три/ пъти по-голяма цел.
    Значи без проблем са целили с АК капачката, а три пъти по-голяма мишена било почти невъзможно.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • От: Снайперска стрелба

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      В никакъв случай не пробвайте пристрелването на Чичо, защото при по-малък ъгъл, куршумът рикошира от водата и отива в насрещният бряг!

      !
      Абсолютно си прав!!!
      Затова казвам, че се качвам на стената есенно и зимно време при маловодие когато водата се е "свила".
      А и никой не е длъжен да ме слуша, за рикошетите всеки допуснат до боравене с оръжие трябва да е наясно.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Снайперска стрелба

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        С две думи джантата е 3/три/ пъти по-голяма цел.
        Значи без проблем са целили с АК капачката, а три пъти по-голяма мишена било почти невъзможно.
        За патрона на АК 200 метра може да не са голямо предизвикателство, но 500 определено са и групата ще се отвори много на тази дистанция. Просто не е проектиран за толкова далече. При тия метри са нужни пушечни патрони.
        @Насов, зависи с какво се стреля. 50 ти калибър не се слави с точността си, а с пробивната сила и огромната енергия.

        Коментар


        • От: Снайперска стрелба

          Знам, но все пак на 500 метра би следвало да не се влиае толкова от странични фактори, колкото 7,62 или още повече 5.56 ...

          Коментар


          • От: Снайперска стрелба

            Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
            Знам, но все пак на 500 метра би следвало да не се влиае толкова от странични фактори, колкото 7,62 или още повече 5.56 ...
            Разбира се, че е така. Балистичният му коефициент е много по-голям. Проблемът е, че отката му е много сериозен и ако не е на тринога да речем, стрелбата не е приятна и предразполага към грешки.

            Коментар


            • От: Снайперска стрелба

              Първоначално публикуван от T-1000 Преглед на мнение
              За патрона на АК 200 метра може да не са голямо предизвикателство, но 500 определено са и групата ще се отвори много на тази дистанция. Просто не е проектиран за толкова далече. При тия метри са нужни пушечни патрони.
              @Насов, зависи с какво се стреля. 50 ти калибър не се слави с точността си, а с пробивната сила и огромната енергия.
              Съгласен съм за дистанцията, но дори в казармата се казваше, че добре обучен стрелец поразява цели на 600 м. Гръдната фигура или мишена № 4 е съпоставима с джантата като размери. Така, че противоречия не виждам. За групата си прав. Напречната устойчивост на куршума на АК е по-слаба от пушечния и особено от 50 кал. /12.7мм./, но колеги, доколкото си спомням казуса беше дали може да се улучи, няма условия да е от първия път или 5 от 5.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • От: Снайперска стрелба

                Истрел по такава цел на 500 метра може да е труден, но не и невъзможен, си мисля аз... Все пак трябва добро оружие, което да може да го осъществи. И естествено стрелца да е добър, пък дали от ръка или тринога, не виждам проблем, все пак снайперистите ползват поне двунога или друга опора!?

                Коментар


                • От: Снайперска стрелба

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  Истрел по такава цел на 500 метра може да е труден, но не и невъзможен, си мисля аз... Все пак трябва добро оружие, което да може да го осъществи. И естествено стрелца да е добър, пък дали от ръка или тринога, не виждам проблем, все пак снайперистите ползват поне двунога или друга опора!?
                  Изстрела си е съвсем реален с много пушки и не е необходимо да са тежки снайпери.

                  Коментар


                  • От: Снайперска стрелба

                    Защо спорим тогава?

                    Коментар


                    • От: Снайперска стрелба

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      Защо спорим тогава?
                      Не спорим, а си говорим. Нали за това са форумите .

                      Коментар


                      • От: Снайперска стрелба

                        E то дефиницията на думата спор е по-близо до разговор, от колкото до думата караница. Но все пак има доста не съгласни с възможността на този истрел. Може би оптиката е разглезила стрелците?

                        Коментар


                        • От: Снайперска стрелба

                          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                          E то дефиницията на думата спор е по-близо до разговор, от колкото до думата караница. Но все пак има доста не съгласни с възможността на този истрел. Може би оптиката е разглезила стрелците?
                          Заглавието "Снайперска" по дефиниция предполага наличието на оптика
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • От: Снайперска стрелба

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            Заглавието "Снайперска" по дефиниция предполага наличието на оптика
                            Оптиката е само един уред за приближаване на целта, но сама по себе си не е снайпер.
                            Има стрелци с оптика дето ..... никога няма да станат снайперисти.
                            А снайперист според гуглето е:
                            Снайперист е стрелец , който стреля цели от скрити позиции или разстояния, превишаващи възможностите на редовен персонал .
                            Та за това подхванах подобна идея, спор и емоция.
                            Ако стрелба без оптика на 200-500 м не е снайперска... то каква е?
                            Както и да е ...... може да греша.

                            Коментар


                            • От: Снайперска стрелба

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Ако стрелба без оптика на 200-500 м не е снайперска... то каква е?
                              Както и да е ...... може да греша.
                              Ако някой от дискутиращите прасне пъпеш на тази дистанция без оптика, значи не е снайперист, а Супермен!

                              Има само една подробност.. Снайпериста има само един патрон на разположение!

                              Тия с повечето патрони се наричат "картечари" и имат и танкова, артилерийска и въздушна подкрепа!

                              Коментар


                              • От: Снайперска стрелба

                                Спора тръгна от там, че човекът предложил да улучи джанта на 500м каза, че ще го направи със "стандартни" спортни мерни прибори.Предполагам става въпрос за диоптричен мерник.
                                Иначе гледах по едно предаване, че последния изпит на снайперистите от морската пехота на САЩ е на 800м.Не знам по каква мишена.
                                Аз все още съм скептичен, че някой може да улучи джанта на такова разстояние без оптика и добра пушка.
                                За СВД съм чувал(казах го и преди в темата) пределът и е 200м-глава,400м-гръдна мишена,600м-мишена в цял ръст.Това от думите на руски снайперист.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X