Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
    Явно са го преодолели....ама лекия пропуск е, че са го преодолели преди стотина години........
    За обект с размер 10см? или за "Всеки самолет от Париж до Хартум"? Нещо мисля издрънча във фризерския салуун
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      колко време трябва да се разчете и да се обработи данните от НЕПОВРЕДЕНА черната кутия на аварирал самолет?
      Изваждането на данните е минути и повечето от това време е свързването на кабелите.

      "Обработката" на тези данни зависи от въпросите, които са поставени и може да заеме толкова време, колкото има.

      п.п.
      и не, не можеш да ехидничиш като Добрил.

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        За сваляне на информация съм наясно, по-ми е интересно, колко време ще се разчитат данните от черните кутии и защо "... британските експерти няма да огласяват сведенията от черните кутии, а ще ги предадат на холандските власти, които ще решат какво да съобщят..."?
        P.S. И няма да състязавам в несериозното отношение към човешката драма с г-н ДБРС, прав си, Ясене.

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          За обект с размер 10см? или за "Всеки самолет от Париж до Хартум"? Нещо мисля издрънча във фризерския салуун

          Мисля си, че достатъчно ясно съм цитирал, какво са преодолели.....А за "фризерския салуун'', май оттам не си излизал ......

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Въпрос към запознати с околоавиационната тематика - Добриле, не се обаждай - колко време трябва да се разчете и да се обработи данните от НЕПОВРЕДЕНА черната кутия на аварирал самолет?
            За изтребител(САРПП) на фото лента. Сваляне от самолета 1-2мин. Носене до лабораторията за промиване 5-10-15мин. зависи колко е далеч от "старта". Промиване (там време не помня) разчитане 15мин. до 1час ако нещо е закучило - това по далечни спомени.

            П.П. Ако приемем че не е саморазпад на самолета във въздуха, (тогава всички крещящи и обвиняващи са в неловка позиция ) а е пуск на ракета, съществува варианта и за неволна грешка, мисля че поне един семестър (ако не и една година) учихме "Техника на безопастност" и там към всеки раздел имаше и примери които ако не бяха трагични, щяха да са комични. Т.е. напълно възможен сценарий - отработка стрелба, но без "пуск" :Водещ и изпълнители
            - В:И така другари курсанти първо локализираме целта
            - И:ЦЕЛ! координати.....
            - В:След това правим 1,2,3,....
            - И:1 НАПРАВЕНО
            - И:2 НАПРАВЕНО
            - И:3....и т.н....
            - В: Сега виждате че целта е захваната ....остава така да се натисне това копче и "Бум"
            При последните думи ръката машинално се отпуска и натиска копчето.....случвало се е много пъти, нищо конспиративно
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              ....случвало се е много пъти, нищо конспиративно
              Тук няма начин да се е случило, защото Обама и Кери, вече са се изказали по въпроса, още преди да се открият черните кутии. Как мислиш, че е възможно да излезе друга истина ???
              Просто няма начин.
              Твърде много преплетени интереси и заложени авторитети има.
              Едните ще твърдят едно, другите обратно.
              Всеки ще вярва на това което му изнася.
              На жертвите им е все едно - мир на праха им.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                За сваляне на информация съм наясно, по-ми е интересно, колко време ще се разчитат данните от черните кутии и защо "... британските експерти няма да огласяват сведенията от черните кутии, а ще ги предадат на холандските власти, които ще решат какво да съобщят..."?
                P.S. И няма да състязавам в несериозното отношение към човешката драма с г-н ДБРС, прав си, Ясене.
                Сибирски, без да съм професионалист - често транскрипта и графиките от гласовата и параметричната кутия излизат доста по-късно, след анализиране и на допълнителната информация, събрана от а не само от черните кутии.
                Разяснението защо холандците ще са водещи е следното (информацията е от официалния сайт на Dutch Safety Board):

                DSB е информирана формално за катастрофата от украинския си партньор NBAAI около 08:00ч (за съжаление не са отбелязали датата). NBAAI също е изискала DSB да участва в международното разследване. Съгласно на международните (ИКАО) правила, държавата, на чиято територия е станала аварията е отговорна за воденето на разследването на инциднета. В отговор на молбата на Украина, DSB ще изпрати група експерти, които да бъдат част от международното разследване. Също така ще бъде направен контакт със съответните служби за извличане на данните от черните кутии. DSB ще наблегне на важността да бъде направено пълно и детайлно разследване на аварията. Имайки предвид големия брой загинали холандци, Борда ще участва по всички възможни начини в разследването на причината за катастрофата (тук превода май не го направих добре : Given the large number of Dutch fatalities, the Board will contribute in any way it can to the investigation into the cause of the crash.)

                Англичаните имат един от общо двата 'четци' на такъв тип черни кутии в Европа, така, че е логично кутиите да се четат от тях.

                Към момента холандците работят по три разследвания:
                1. Причината за катастрофата
                2. Разследване на процеса за вземане на решение относно полетния план и оценка на риска, който е бил направен при избора за полет над Източна Украина. Борда ще разледа не само предишни такива случки, но и ще преразгледа системата като цяло, с оглед да се извлекат важни поуки за бъдеще.
                3. Разследване за създаването на пасажерския списък като цяло, и защо той не е бил достъпен веднага за MH17. От една страна процеса ще бъде разгледан относно полет MH17, а от друга ще бъде разгледана цялата организация за създаване и компилация на пасажерските списъци, с оглед да се извлекат изводи...

                Холандците изрично отбелязват, че DSB няма на генерира никакви изявления относно вината или отговорността, като тези неща няма да са въобще част от разследването...

                Разглеждайки предишни раследвания - като че ли холандците не публикуват данни от CVR, а само FDR и то непълни... Ще видим..
                П.С. Сега тъкмо гледам - на някои разследвания публикуват и данни от CVR
                Последно редактирано от slowtraveler; 29-07-14, 12:45.
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Малко информация вътре от кухнята http://radiovesti.ru/article/show/article_id/142743

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    ПАРИЖ 29 юли. / ИТАР-ТАСС /. Министър-председателят на Холандия Марк Рюте поиска от украинските власти да прекратят сраженията в близост до мястото на катастрофата малайзийски Boeing, съобщава агенция France-Presse.

                    По-рано Министерството на сигурността и правосъдието в Холандия съобщи, че холандски и австралийски експерти за трети ден не могат да получат от Донецк до мястото на катастрофата малайзийски Boeing. Според властите, в района на катастрофата, на 70 км източно от Донецк, има ожесточени боеве.

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      "Индианския" пушек който се твърдеше че е следата на ракетата

                      според раследващия Roland Oliphant съвпада с ето това:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BtLiqP2CEAEa9Xf.jpg
Прегледи:1
Размер:57.6 КБ
ID:5601910 http://ukraineatwar.blogspot.nl/2014...d-of-mh17.html

                      ето още как са локализирали мястото

                      http://ukraineatwar.blogspot.nl/2014...f-missile.html

                      p.s
                      това е от преди седмица, сега попадам на него.
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        "Индианския" пушек който се твърдеше че е следата на ракетата

                        според раследващия Roland Oliphant съвпада с ето това:

                        [ATTACH=CONFIG]729282[/ATTACH] http://ukraineatwar.blogspot.nl/2014...d-of-mh17.html

                        ето още как са локализирали мястото

                        http://ukraineatwar.blogspot.nl/2014...f-missile.html

                        p.s
                        това е от преди седмица, сега попадам на него.
                        Веднага паля едно стърнище, където каже "разследващия" и го снимаме едно убаво И без да имам предварителна готовност за един ден спретвам ракетомоделизъм, който ще докара "индианския" пушек, че и по-убав, който разбира се също снимаме...
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          "Индианския" пушек който се твърдеше че е следата на ракетата

                          според раследващия Roland Oliphant съвпада с ето това:...
                          ....
                          Имайки предвид и разпространителя на информация, странната липса на логика в споделената информация (вижте ме кой съм и снимки на ландшафта, но пък няма да ви кажа къде са правени снимките) продължавам да тая големи съмнения към достоверността и...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                            Веднага паля едно стърнище, където каже "разследващия" и го снимаме едно убаво И без да имам предварителна готовност за един ден спретвам ракетомоделизъм, който ще докара "индианския" пушек, че и по-убав, който разбира се също снимаме...
                            Така е, но ще трябва да убедиш вежливите с лентичките да гледат безучастно създаване на улики срещу тях
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от Arangel Преглед на мнение
                              [ATTACH=CONFIG]729084[/ATTACH]

                              Твърди се, че това е БЧ от ракета за ЗРК "Бук" (виждат се 2 типа готови поразяващи елементи)... Прилагам и снимки на части от самолета, по които се виждат пораженията....
                              Още малко любопитна тех. информация за осколките:

                              Самые сложные разногласия были у нас с ГРАУ по вопросу количества и веса осколков боевой части ракеты. Для нас основными целями сначала были только самолёты, а потом и крылатые ракеты. Для их поражения достаточно лёгкого осколка, но желательна большая плотность, что с такими весами осколков хорошо сочетается. Для армии, особенно войсковых соединений, в числе поражаемых целей появляются и бронированные штурмовики типа А-10. Чтобы пробить броню надо иметь так называемые тяжёлые осколки, например весом 7,8 грамма, а это заменяет три обычных. Резко падает плотность потока. Долгое время к единому мнению мы придти не могли и, практически, уже все согласились, что будет две модификации ракет - армейская и флотская. Но к чести Военно-Морского Флота оказалось, что наш 28 институт вооружения ВМФ не даром ест свой хлеб. Они на своём полигоне (остров Канивец - Ладожское озеро) провели ряд испытаний по отработке формы осколка и влиянию этой формы на пробивную способность. Было показано, что если кубическую форму поменять на «двутавр», то пробивная способность увеличивается втрое. Позже подобные эксперименты провели и на полигоне Минмаша в Красногорске. Результат – ракеты обрели единую боевую часть, и вопрос о заказе двух типов ракет с боевыми частями 9Н130 и 9Н314 отпал сам собой.
                              http://bria.ru/history/detail.php?ELEMENT_ID=245

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                                "Индианския" пушек който се твърдеше че е следата на ракетата

                                според раследващия Roland Oliphant съвпада с ето това:

                                [ATTACH=CONFIG]729282[/ATTACH] http://ukraineatwar.blogspot.nl/2014...d-of-mh17.html

                                ето още как са локализирали мястото

                                http://ukraineatwar.blogspot.nl/2014...f-missile.html

                                p.s
                                това е от преди седмица, сега попадам на него.
                                Масата на СОУ Бук-М1 е 32,4 тн, верижното му шаси ще остави хубави ясно видими следи от вериги. Я дай да ги видим, да замерим колко са широки те и тн. Без тях е въздух под налягане.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X