Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Украинцита имали ли са БУК? Имали са... По какво се съди за това, че БУК-ът е руски? По силно деформирани, начупени и с неизвестен произход проектили... Според 'анализа' на силно деформираните парчета от проектили, няма как да не са руски, защото някои от парчетата тежат по-малко от например 7гр (забравил съм точните стойности), пък само руските имали такива малки проектили... На което руснаците опонират, че няма предоставен цял проектил, а само парчета и то силно деформирани.

    Относно хвалбите за свален самолет - знаейки психологията им, въобще не изключвам вероятността 'опълченците' с цел получаване на психологическо преимущество да се хвалят, че са изтребили половин батальон или че са свалили совалката, виждайки падащи парчета от самолет.. Ами тъй я - 'ние се бием тук - щом пада самолет, значи лично ние сме разказали играта на врага, щото няма как самолетът да не е на врага - нашите не падат'...

    BulAf, съвсем не вярвам на 'стройната линия'... Но и съвсем не вярвам на предоставените 'западни доказателства'....
    Лично за мен най-вероятните версии са:
    1. Правокация от украинска страна - сваляне с цел да се обвини Русия
    2. Неумишлено сваляне от страна на 'опълченците'
    3. Неумишлено сваляне от страна на украинците..

    Засега не виждам нито една от страните да е предоставила безспорни доказателства в потвърждение на едната или другата (или съвсем различна) версия...
    Затова и съвсем не смятам за безспорни разни твърдения, базирани на съмнения от рода 'мислим си, че просто няма кой друг да е'...
    Половин страница пост, само за да докажеш че в щатите бият негрите?

    За съжаление на РФ, доказателствата в този случай са достатъчно ясни и еднозначни, за разлика от сапунките Скрипал и Литвиненко. За мен лично дори само двутавровите ГПЕ са достатъчни, да не говорим ако наистина имат и доказателства за пътя на самата ракета или цялата ПУ.

    Това че полета е бил над зона на военни действия, е вина колкото на хунтятата, толкова и на авиокомпанията, решила да спести някой лев. Но определено не ги прави виновни за това че някой е свалил самолета.
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Лично за мен най-вероятните версии са:
      1. Правокация от украинска страна - сваляне с цел да се обвини Русия
      2. Неумишлено сваляне от страна на 'опълченците'
      3. Неумишлено сваляне от страна на украинците..
      .
      Първата версия не мога да я обсъждам, макар че ми се струва много малко вероятна.
      По втората имам въпрос - с какво "опълченците" неумишлено свалят боинга, т.е. с какъв БУК, откъде? И с какъв персонал към този БУК?
      По третата версия - какви самолети са имали в този момент "опълченците", че да стрелят по тях украинците и "неумишлено" да свалят пролитащият боинг? Т.е. по какво са стреляли украинците?
      П.С. За мен от самото начало най-логичната версия е неумишлена грешка на руския расчет, на руския БУК, изпратен да сваля украински самолети. Което май и ще се докаже. Между другото ти такава версия, за руски БУК въобще май не разглеждаш? А имаш ли мнение по въпроса за присъствието на руски войски в Донбас и Луганск?
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        За да стреляш по цел се иска разрешение от доста високо ниви. Не се обстрелват цели извън територията на страната. Всеки оператор на служба повече от една седмица може да различи граждански от военен самолет.
        Защо пак на малайзийските авиолинии?

        Допускам ракетата да е била насочена към друга цел, но да си е "харесала" пътническия самолет. /Не съм наясно с какво насочване е ракетата/
        За мен версиите са две. Или неумишлено от 'опълченците', или умишлена провокация , но нито от Русия, нито от Украйна.
        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          @Scorpion_BG - да не говорим, че първата версия включва джеймсбондовците на хунтятата някак си да успеят да отвлекат от руска военна база конкретна модификация ракета, която е на въоръжение единствено и само във ВС на РФ. После тайно да я пренесат от Русия в Украина. И чак накрая злостно да я изстрелят срещу боинга.

          А третата версия е откровен маразъм.

          И кво остава на мегдан?

          @agogov - ракетата няма собствено мнение. Удря там, където я насочат. Дори и нещо да кривне от курса, има си самоликвидатори за целта. Та версията искахме в ляво, ама удари в дясно.... ми не.
          Последно редактирано от windwarrior; 26-05-18, 22:51.
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
            За да стреляш по цел се иска разрешение от доста високо ниви. Не се обстрелват цели извън територията на страната. Всеки оператор на служба повече от една седмица може да различи граждански от военен самолет.
            Защо пак на малайзийските авиолинии?

            Допускам ракетата да е била насочена към друга цел, но да си е "харесала" пътническия самолет. /Не съм наясно с какво насочване е ракетата/ ...
            Това, за което говориш, се случва в рамките на ПВО на страна, при ясна командна верига и разписани правила. Как мислиш се прилага това за отделна бойна единица, пратена нелегално на територия на съседна страна? Или пък за също такава отделна бойна единица, ама в рамките на някаква недържавна военна структура? Какво различават операторите сме коментирали повече от веднъж. Shit happens, дори и в най-добрите семейства.

            Защо пак на малайзийците? Ами, минали в неподходящо време на неподходящо място ...

            А тази ракета, която се спряга, върви към целта, която се осветява от радара на управляващата я ПУ. Осветили Боинг - цели Боинг ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Всичко е възможно и нищо не би ме учудило. Обаче силно ми се губи смисълът от това да се изпрати през границата само 1 установка. Вярно е, че тя има някакви възможности за самостоятелна работа, но те са доста ограничени.
              Чавдаре, в клипа ставаше дума за колона от "почти 50 машини"(от които шест пускови установки).Защо мислиш, че(евентуално) са прехвърлили през границата само една? Защо да дрънкат целия дивизион на повече от 250км и в крайна сметка да използват само една?
              Последно редактирано от ЕМО; 27-05-18, 01:44.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Аз приемам че руснаците са изключително тъпи...А вие как бихте организирали подобен ,,акт''? Аз лично бих ,,клонирал'' украински МиГ29 и заснел случката,вместо да използвам нещо, без аналог в мире...
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Аз приемам че руснаците са изключително тъпи...А вие как бихте организирали подобен ,,акт''? Аз лично бих ,,клонирал'' украински МиГ29 и заснел случката,вместо да използвам нещо, без аналог в мире...
                  В случая руснаците нямат никакъв ама никакъв интерес от свалянето на пътнически самолет в този регион . Това там си остава един непопулярен конфликт и те най малко имат интерес да привличат цялото световно внимание към него .
                  Първоначално публикуван от Stoian Ivanov Преглед на мнение
                  Навит съм да смятам, че руснаците са пробутали на братята си в Украйна една или няколко установки с кратък курс на приучване."Натискаш тук, после тук, гледаш тук, ако видиш нещо натискаш тук и толкоз".Сепаратистите свикнаха да стрелят по всичко, по презумцията че е на бандеровци и т.н.Вина има и РВД, но кой ли от тях е очаквал сепаратистите да имат ЗРК с такъв таван на действие. И пак стигаме до въпроса кой им го даде.
                  Предполагам че и извън армията има пре достатъчно хора обучени да работят с тази техника особено в държава като Русия . ЧВК не са нищо ново в този свят .
                  Последно редактирано от sek.1; 27-05-18, 06:25.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                    Чавдаре, в клипа ставаше дума за колона от "почти 50 машини"(от които шест пускови установки).Защо мислиш, че(евентуално) са прехвърлили през границата само една? Защо да дрънкат целия дивизион на повече от 250км и в крайна сметка да използват само една?
                    Аз по принцип се чудя защо изобщо и една са пратили, като насреща няма цели, достойни за такава система. "И една е била много" е една част на отговора. Друга е - като е една установка, някак може да мине по параграфа "случайно пленена от противника". И по-малко прави впечатление. Ако пратиш цял дивизион става вече голяма навалица и ще боде в очите. За да возиш тези машини на по-дълги разстояния ти трябват трейлери, което значи че се връзваш към пътищата, което значи че се навираш в очите на много хора. В днешно време, когато повечето имат смартфон с камера и Интернет, вероятността да създадеш медийно събитие е голяма. То една установка на трейлер са я снимали повече от веднъж, а какво ли щеше да е целият катун? А пък нали "нас там нет" ...

                    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                    Аз приемам че руснаците са изключително тъпи...А вие как бихте организирали подобен ,,акт''? Аз лично бих ,,клонирал'' украински МиГ29 и заснел случката,вместо да използвам нещо, без аналог в мире...
                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    В случая руснаците нямат никакъв ама никакъв интерес от свалянето на пътнически самолет в този регион . ...
                    Изобщо не мисля, че целта на занятието е била сваляне на пътнически самолет. По-скоро са дебнали украински Ан-26 или Ил-76 и някой се е осрал.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Това, за което говориш, се случва в рамките на ПВО на страна, при ясна командна верига и разписани правила. Как мислиш се прилага това за отделна бойна единица, пратена нелегално на територия на съседна страна? Или пък за също такава отделна бойна единица, ама в рамките на някаква недържавна военна структура? Какво различават операторите сме коментирали повече от веднъж. Shit happens, дори и в най-добрите семейства.

                      Защо пак на малайзийците? Ами, минали в неподходящо време на неподходящо място ...

                      А тази ракета, която се спряга, върви към целта, която се осветява от радара на управляващата я ПУ. Осветили Боинг - цели Боинг ...
                      Много ми допада коментара на Марто за тъпите руснаци.......
                      Значи е възможно и да са се объркали. Обаче са искали да свалят ......украински самолет? С каква цел?

                      Относно малайзийските авиолинии, в този период по различни причини им паднаха три самолета.
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                        ... по различни причини им паднаха три самолета.
                        ... ама само един от ракета.

                        Впрочем те почти фалираха след това. Или съвсем фалираха, не знам.

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                          ... Обаче са искали да свалят ......украински самолет? С каква цел? ...
                          Това сериозен въпрос ли трябва да е?!? Мммм, я да видим ... В източната част на Украина се водят бойни действия между проруски сепаратисти (в някои случаи - директно от сили на руската армия) и украински правителствени сили. При тези бойни действия украинците използват хеликоптери и авиация за нанасяне на въздушни удари по противника, както и за разузнаване (Ан-30) и прехвърляне на сили и средства (Ан-26 и Ил-76). В отговор, (про)руските сили се стремят да свалят украински летателни апарати. С каква ли цел се стреля по противник по време на война?!?

                          Към момента загубите на украинските ВВС са приблизително: 10-на хеликоптера (Ми-24 и Ми-, 5 щурмови Су-25, 1 Су-24, 2 МиГ-29 и по 1 Ан-26, А-30 и Ил-76.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            ... ама само един от ракета.

                            Впрочем те почти фалираха след това. Или съвсем фалираха, не знам.
                            Ами ако някой иска да фалират........ хем удобно, хем различно.

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93)
                            Това сериозен въпрос ли трябва да е?!?
                            Въпроса е сериозен! .........Ясно, руснаците са тъпи .
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Според мен точно този малайзийски самолет не е останал незаснет от спътник предвид напрежението в региона. Много трудно ще е да се потулят нещата.
                              Голяма трагедия. Гони ги карък тия хора, дано се скърши.
                              Нарочно връщам към космическия контрол от "Големия", който си кротува и не показва какво е станало там долу. Само упреци и обвинния в стил "химическо оръжие",но и вярващите на голи приказки май намаляват.
                              Във всяко разследване има въпрос за "интереса" и целта.
                              Ако е имало нарушаване на държавната граница от руски комплекси,каква щеше да е реакцията на тези които организираха "майдана"?https://www.blitz.bg/svyat/shok-i-uzhas-progovorikha-snayperisti-ubiytsi-ot-maydana-i-posochikha-ot-kogo-sa-poluchili-zapoved-da-strelyat-na-meso-video_news559195.html,
                              а иначе възможности като за Скрипал-бол,,,,,https://alterinformation.wordpress.c...07/9953921042/,,,,,, и конспирации срещу демокрацията https://www.mediapool.bg/malaiziyski...ews279473.html.
                              Всеки да си избере според логиката им и партийната повеля!!!
                              Последно редактирано от petkov_bb; 27-05-18, 19:13.

                              Коментар


                              • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                Ако е имало нарушаване на държавната граница от руски комплекси
                                Искаш да кажеш, че "опълченците" със собствени сили всичко правят? Нищо руско няма там, всичко от складовете, от пленената техника и така нататък? И с това издържаха срещу армия? Ти сериозно ли?
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X