Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    На политици аз не вярвам! До колкото си спомням такова нещо не се споменаваше в официалния доклад....
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      Проблема за имане/нямане на маска е по-скоро в това, че не е огласено - дори и роднитите на близките не са имали подобна информация, а се сервира в интервю с медиите. Като цяло проблема е - "А какво друго не сте ни казали?" .
      И то това от страна която би трябвало да е гарант за прозрачността и истиността на разследването.
      Отделно чисто морално - това значи че хората не са загинали мигновенно, а са преживели сериозен шок и страдание преди това
      (... което би могло да е основание за по-сериозни финансови обезщетения поради причинените страдания на жертвите в секундите преди смъртта си.)

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Че от какво могат да умрат мигновено?

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
          Че от какво могат да умрат мигновено?
          Ако декомпресията е била достатъчно бърза та да не успеят да им се изпразнят дробовете (а при разпадащ се на парчета самолет би била именно такава) - умират си кажи го мигновено. И това е без да се брои въздушно съпротивление при 900км/ч в момента в който останеш без самолет и подобни благини. Повечето със сигурност са си отишли преди да разберат за какво иде реч. Което не изключва възможността някои да са оцелели колкото да разберат че са мъртви.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            Ако декомпресията е била достатъчно бърза та да не успеят да им се изпразнят дробовете (а при разпадащ се на парчета самолет би била именно такава) - умират си кажи го мигновено. И това е без да се брои въздушно съпротивление при 900км/ч в момента в който останеш без самолет и подобни благини. Повечето със сигурност са си отишли преди да разберат за какво иде реч. Което не изключва възможността някои да са оцелели колкото да разберат че са мъртви.
            Плъховете са по-яки от нас, но все пак: http://www.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/468313.pdf

            Скоростта е била по-малка, когато пътниците са били изложени на аеродинамично съпротивление, да кажем 500км.ч. Не ми звучи много летално, но може и да греша.

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
              ..... да кажем 500км.ч. Не ми звучи много летално, но може и да греша.
              Показваш си главата през прозореца на колата при 150км./ч После умножи усещането минимум х10 и прибави и ефекта на "шампанското" в кръвта, той не знам колко е бърз, но със сигурност не е бавен.
              Тая маска е пълно безсмислие да се анализира за момента,
              естествено е при размерите на самолета, че ще има пътници оцелели, колкото да осъзнаят че умират.
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                500км/ч тривиално ще ти счупят врата, ако се покажеш от прозореца. За сметка на това не е никак просто да се направи прозорец, който да може да се отваря при такава скорост.

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Който му се чете: http://ntrs.nasa.gov/archive/nasa/ca...9690004637.pdf
                  Има и конкретни случаи на бърза декомпресия (с по-малка разлика в наляганията)...
                  Общо взето дори и да е останал човек жив, то не значи, че е бил в състояние да предприеме каквито и да е действия - шока от декомпресията, шума от вятъра, мъгла и т.н. едва ли биха позволили каквито и да е смислени човешки действия...
                  Предполагам, че развитието е било много подобно на това на TWA800 - внезапно разрушаване и скъсване на кокпита, поради което кокпита пада надолу (близо до мястото на удара/аварията), а поради нарушения баланс (отсъствие тежестта на кокпита в носа на самолета) останалата част започва издигане нагоре, след което аеродинамичните сили я разрушават и нея, като започва свободно падане, като основната част е доста по-далеч от мястото на аварията...
                  Последно редактирано от slowtraveler; 11-10-14, 12:16.
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • Свален пътнически самолет над Украйна

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Който му се чете: http://ntrs.nasa.gov/archive/nasa/ca...9690004637.pdf
                    Има и конкретни случаи на бърза декомпресия (с по-малка разлика в наляганията)...
                    Общо взето дори и да е останал човек жив, то не значи, че е бил в състояние да предприеме каквито и да е действия - шока от декомпресията, шума от вятъра, мъгла и т.н. едва ли биха позволили каквито и да е смислени човешки действия...
                    Посоченото изследване още веднъж показва (стр. 10, mortality rates при дребни животни при различни условия на декомпресия), че повечето са били живи. Вече как субективно са изпитали действително огромният шок...нямам си идея.
                    Със сигурност са страдали.

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      То един случай в цялата история на авиацията на човек паднал без парашут от 10 000 метра и оцелял има . http://www.chudesa.net/p1156/
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                        Посоченото изследване още веднъж показва (стр. 10, mortality rates при дребни животни при различни условия на декомпресия), че повечето са били живи. Вече как субективно са изпитали действително огромният шок...нямам си идея.
                        Със сигурност са страдали.
                        Със сигурност можеш да прочетеш например за загиналия изпитател (май бе приложение 3), при аварийна рязка декомпресия от около 8000фт до около 30х.фт (а не от 5х то 33х.фута)....
                        Въпреки медицинския екип до камерата, не са открили каквито и да е признаци на живот... Не става въпрос за безсъзнание, а за липса на признаци за живот...
                        А дали са страдали пасажерите? Ако са били в безсъзнание (според мен - най-вероятния сценарий поради рязката промяна на условията) едва ли са страдали...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Със сигурност можеш да прочетеш например за загиналия изпитател (май бе приложение 3), при аварийна рязка декомпресия от около 8000фт до около 30х.фт (а не от 5х то 33х.фута)....
                          Въпреки медицинския екип до камерата, не са открили каквито и да е признаци на живот... Не става въпрос за безсъзнание, а за липса на признаци за живот...
                          Правилно си предположил, мога да го прочета.
                          Заключението ти обаче, макар да не е съвсем по темата, звучи по-различно от цитираното в доклада. Първо, изпадането в безсъзнание не е било моментално, а много бързо, каквото и да значи това.
                          Липата на жизнени показатели е констатирана след 2-3 минути, когато условията в помещението се изравняват с тези на надморска височина (аз поне така разбирам не много ясното описание).

                          Като основна причина за смъртта е посочена асфикция.
                          Което за мен (вероятно и за повечето съдилища) е доста мъчително, дори ако е няколко секунди.

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            То един случай в цялата история на авиацията на човек паднал без парашут от 10 000 метра и оцелял има . http://www.chudesa.net/p1156/
                            Не е въпроса от колко е паднал, а колко бърза е била декомпресията. Експлозивна декомпресия мисля че се води под 0.5 сек. Тогава стават едни неприятни неща с дробовете. На югославския самолет с късметлийската стюардеса май е имало пет тела със следи от експлозивна декомпресия. Вероятно заряда е бил по-малък отколкото това което се спряга за малайзийския, в югославския бомбата е била в чанта скрита в куфар.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Малко нова (дез-)информация...

                              http://rt.com/news/195128-mh17-crash-cyberberkut-leak/

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                И, самолета е свален от ???? Ко стана ??
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X