Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

    Честно казано - не го разбирам като новина - това си е продължение на 'линията на партията', която следват холандците от самото начало...
    С една дума - подхвърлят се медийни изяви, в които се твърди нещо, за което самия разследващ екип не е сигурен...
    Те и си го пишат и в документите де....
    To what extent both parts belong to the missile that was launched by the BUK TELAR of the 53rd brigade can, as yet, not be said with certainty.
    Не е учудващо това, че руснаците отказват да бъдат манипулирани по този начин и блокират всякакви инициативи в това направление.... Достатъчно са силни за да не заемат позата на боксова круша - 'ние ще ви бием, ама вие ще си мълчите' вече не е вариант....
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

      По-интересното е как българските медиЙ помалкивают по въпроса.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        И в този случай някой имаха изгода от провокация и убийство на невинни хора . Никой не убива безпричинно(безцелно)..... Въпроса е кой, какво спечели............ .
        КОЙ стреля по хората на площада ,кой смени властта,кой,кой,............ Защо се самоуби украйнския пилот(Владислав Волшин)?Защо украинските диспечари са разпоредили самолета да слезе с 1000м по ниско и защо над територия с активни военни действия и т.н.
        - Че не са светци руснаците е ясно, но си мисля за "крадеца", дето вика дръжте крадеца - и се вписва абсолютно в ситуацията............
        А "ракета" ,че е произведена в Русия, Я прави изтреляна от" Путин".

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          По-интересното е как българските медиЙ помалкивают по въпроса.
          Много си прав, ама не го знаеш!
          https://www.facebook.com/permalink.p...56859877841412
          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
            Много си прав, ама не го знаеш!
            https://www.facebook.com/permalink.p...56859877841412
            Във Франция непрекъснато има такива прояви. Ако не е социалната политика на Де Гол-Митеран-Ширак-Саркози-Оланд-Макрон, ще е въвеждането на СУМПС с контролни точки, на годишни технически прегледи на МПС, на забрана да се шофира фиркан до козирката (да, дълги години нито контролни точки, нито забрана да караш пил нямаха, а ГТП още си немат) или правото на работодателя да уволни в срока за изпитване некадърен служител. Неща, за които в Клета Майка стадото само си навежда главите и блее радушно. Т.е. ТОВА НЕ Е НОВИНА.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              В помощ на търсещите "десетте разлики"
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Аз да попитам съмняващите се - наистина ли сте твърдо убедени, на база достъпната информация и известните до сега детайли, че е невъзможно да са го свалили руснаците?

                Личното ми мнение е, че трябва да понесат тежки санкции, крайно време е да се научат да прилагат сила по адекватен начин, а не недодялано и за сметка на подобни инциденти и съответните жертви. Дано в тоя свят се създадат механизми на тоягата и отнемането на моркова, които при подобни случаи да възпитават нови начини на мислене и действие. А иначе е ясно, че ще отрекат, но достойно ли е, пък и в крайна сметка сами са допуснали да бъдат набъркани в комплексната ситуация по такъв начин. Дори и да приемем, че не са те, а са злепоставени, все пак сами са създали ситуация, в която да се породи възможност да бъдат намесени при такъв сценарий. Ако наистина самолета е свален от тяхна военна част, действаща на територията на Украйна (па макар и в известната ситуация) това е много, много тежко.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  Аз да попитам съмняващите се - наистина ли сте твърдо убедени, на база достъпната информация и известните до сега детайли, че е невъзможно да са го свалили руснаците?

                  Личното ми мнение е, че трябва да понесат тежки санкции, крайно време е да се научат да прилагат сила по адекватен начин, а не недодялано и за сметка на подобни инциденти и съответните жертви. Дано в тоя свят се създадат механизми на тоягата и отнемането на моркова, които при подобни случаи да възпитават нови начини на мислене и действие. А иначе е ясно, че ще отрекат, но достойно ли е, пък и в крайна сметка сами са допуснали да бъдат набъркани в комплексната ситуация по такъв начин. Дори и да приемем, че не са те, а са злепоставени, все пак сами са създали ситуация, в която да се породи възможност да бъдат намесени при такъв сценарий. Ако наистина самолета е свален от тяхна военна част, действаща на територията на Украйна (па макар и в известната ситуация) това е много, много тежко.
                  И как ще проработи такъв механизъм при някоя от супер силите ? Дори и това което го има създадено като някакъв механизъм ООН и с него никой от силните не се съобразява . Свалянето по грешка на пътнически самолет нито е ново нито е прецедент . Американците опукаха ирански пътнически самолет летящ в коридор за граждански полети и от това не произтече нищо за щатите и хората които са го свалили . За мен лично в случая вината е на тези които са пратили граждански самолет над зона на активни бойни действия .
                  Последно редактирано от sek.1; 26-05-18, 06:58.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Аз да попитам съмняващите се - наистина ли сте твърдо убедени, на база достъпната информация и известните до сега детайли, че е невъзможно да са го свалили руснаците? ...
                    Всичко е възможно и нищо не би ме учудило. Обаче силно ми се губи смисълът от това да се изпрати през границата само 1 установка. Вярно е, че тя има някакви възможности за самостоятелна работа, но те са доста ограничени.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Всичко е възможно и нищо не би ме учудило. Обаче силно ми се губи смисълът от това да се изпрати през границата само 1 установка. Вярно е, че тя има някакви възможности за самостоятелна работа, но те са доста ограничени.
                      Като се има в предвид състава и състоянието на украинските ВВС този комплекс дори и само с неговия радар е повече от достатъчен . В случая става въпрос за БУК М 2 който е приет на въоръжение в руската армия след 2008 година и поне до колкото има информация с неговия радар може да води по малък брой цели едновременно . То реално няма и смисъл да водиш повече цели от колкото ракети имаш на пусковата установка . Ракетите от типа 9М38 са по 700 килограма и могат да бъдат качени на пусковата установка само от специална ТЗМ .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        ... В случая става въпрос за БУК М 2 ...
                        В случая се говори за Бук М1.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Всичко е възможно и нищо не би ме учудило. Обаче силно ми се губи смисълът от това да се изпрати през границата само 1 установка. Вярно е, че тя има някакви възможности за самостоятелна работа, но те са доста ограничени.
                          Както споменах прилагат сила недодялано, и по принцип така се държат и действат, по това мисля спор не може да има. Та често логиката им убягва. Но пък бели правят.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Защо тази установка да не е била нагласена в холивудски стил на базата на руските видеа , с всички прилики като руска и разхождана след това по Украйна ?

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                              Аз да попитам съмняващите се - наистина ли сте твърдо убедени, на база достъпната информация и известните до сега детайли, че е невъзможно да са го свалили руснаците?....
                              Според мен не е невъзможно...
                              Но и съвсем не е невъзможно това да са го направили Украинците...
                              И тъй-като разследването на холандците съвсем очебийно се води по точно определена линия, резултатите му пак според личното ми мнение подлежат на много сериозно съмнение и критика...
                              Друго нещо, което също хвърля силна сянка върху това разследване е това, че 'опълченците' бяха разрешили незабавно визитата на международен екип за оглед и събиране на доказателства, а точно в този момент украинците започнаха масирано обстрелване на района, и фактически направиха невъзможно незабавното започване на разследването, 'замърсявайки' района...

                              Какво имаме като факти? Общо взето - някакви си холандци решили да си правят собствено разследване... Питали украинците за записите на радари и т.н. Украинците не им ги дали... Поискали от руснаците радарни записи - руснаците са им ги дали... След което искат пълна информация за военна част - ами логично е, че руснаците са ги отсвирили... След което на холандците са им подхвърлили (или са 'намерили'), две части от оръжие в зона на бойни действия и правят извод, че това е точно оръжието свалило самолета, а и тъй-като в района може да е имало украинска, но навярно е имало и руска установка с такова оръжие, това автоматично решава загадката, че руснаците от конкретно поделение са виновни?
                              Щом някой може да е убеден при такива факти - не ме учудва за силата на медиите - 'масата' яде всичко, което и се предостави....
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Мен пък ме интересува мотива.
                                Тази компания в кратък срок загуби няколко самолета. Случайност ....едва ли.
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X