Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
    ... И само това изречение ли не ВИ допада..............................,а последното как е..................
    И какво на последното изречение? Значи, снимките или видео от социалните мрежи били ненадеждни, а руските свидетели - обратното? И що? Щото са руски ли?

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    За хора, които може да са отишли в ДНР и ЛНР руснаците никога не са отричали, че е възможно цивилни руснаци (макар и бивши военни) да са ходили в ДНР и ЛНР - свободните хора могат да се движат навсякъде...
    Но доколкото си спомням - винаги са казвали, че техника не е преминавала границата...
    А дай малко по-сериозно!
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      Всеки да си избере според логиката им и партийната повеля!!!
      Чавдаре,
      Всеки в правото си на приемане!

      Коментар


      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

        Чавдаре, напълно сериозен съм...
        Би ли посочил официално потвърждение от руснаците, че тяхна техника е преминавала границата?
        Доколко е достоверно (доколко може да се вярва) това е друг въпрос... Но от друга страна ние имаме същите приказки (т.е. твърдения със същата достоверност) и от другата страна...
        Затова и все още 'кантара не може да претегли', и затова има толкова спорове...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Чавдаре, напълно сериозен съм... ..
          Аз те питам сериозно ли очакваш (мислиш, че изобщо е възможно) официално признание от РФ, че техни редовни войски участват в боевете в Украина?!?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Аз те питам сериозно ли очакваш (мислиш, че изобщо е възможно) официално признание от РФ, че техни редовни войски участват в боевете в Украина?!?
            Убеден съм, че формално не е имало техни редовни войски - не са толкова глупави... Съответно няма как да има официално признание за такова нещо, защото това просто не е вярно...
            Друг е въпросът, под каква форма е била човешката помощ (инструктори, бойна сила и т.н.)... Не изключвам да е била точно 'пенсионерско-демилитаризирана'...
            То и в момента сериозна част от армията им е волнонаемна - 'контрактники'... Не би ме учудило ако например някоя фирма с помощта на властите е набрала контингент, но отново формално погледнато това съвсем не е редовна войска нито пък военно формирование... Наличието на българи от двете страни в конфликта означава ли, че България лъже, че не е изпращала редовни войски в помощ на Украйна или в помощ на ДНР/ЛНР?
            Последно редактирано от slowtraveler; 27-05-18, 21:30.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              windwarrior, технически погледнато - доказателствата съвсем нямаха разлика от тези със Скрипал....
              Прочети холандските доклади - там е 'първоизточникът'.... Дали биха те убедили 'доказателства', че ако намерени незнайно къде метални парченца са по-малки от еди-колко си грама (щото ако парченцата са над еди-колко си грама, то такива има и Украйна) или са деформирани до степен, да изглеждат като нови парченца от конкретен модел бойна глава, то това пряко означава, че руснаците са дали на ДНР ракета, която 'опълченците' са изстреляли по боинга?

              За мен това, което изчетох из поредицата доклади е доста тенденциозно и може да се тълкува съвсем не еднозначно..
              Затова и очаквам нещо, което би ме убедило в правотата на едната или другата страна....
              Виж ся, адаш. Чел съм го доклада, първия, и то доста внимателно.

              Първо - ГПЕ-тата са извадени не от „незнайно къде” а от останките на самолета и телата на пътниците и екипажа. И то след като няКОЙ грижливо е почиствал въпросните останки.

              Второ - доказано ракетата е изстреляна от, в най лошия случай, спорна територия. Даже не съм сигурен че хунтятата са имали ЗРК на 100 километра околовръст. Щото ЗРК при АТО е уместен колкото гаубица на абитуриентски бал.

              Трето - никой не може да ме убеди, че и двете страни нямат 24/7 сателитно наблюдение над зоната на конфликта. Да не говорим за контраразузнаване. Та ако имаше и милимунда шанс хунтятата да са сгазили лука (като когато свалиха с Вега израелския чартър) - вече да са ги изтипосали, със все ФИО и снимки от първа група в децкия садик насам. Вместо това - блудкав компот. Су-25 в ролята на височинен прехващач, бля бля.

              И да, нека не бъркаме секса с любовта. Тва че т.нар. Майдан си беше ачик-ачик въоръжен преврат, не оправдава свалянето на цивилен самолет.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Убеден съм, че формално не е имало техни редовни войски - не са толкова глупави... Съответно няма как да има официално признание за такова нещо, защото това просто не е вярно...
                Друг е въпросът, под каква форма е била човешката помощ (инструктори, бойна сила и т.н.)... Не изключвам да е била точно 'пенсионерско-демилитаризирана'...
                То и в момента сериозна част от армията им е волнонаемна - 'контрактники'... Не би ме учудило ако например някоя фирма с помощта на властите е набрала контингент, но отново формално погледнато това съвсем не е редовна войска нито пък военно формирование...
                Мммм, и това экскурсиантите, пенсионерите, доброволците и т.н. сигур са отишли с личните МПС-за за екскурзии в чужбина Т-72Б3, БТР-82?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Скорпион, а ти вярваш ли в обратното? Какво значи 'вяра'? Има или доказателства или съмнения за нещо...
                  Ти вярваш ли, че имаше американски кораби, насочени към Крим с цел правокация и реално действията по 'връщането' на Крим бе реакция на това действие? Само че реакция, която съвсем безкръвно стабилизира нещата.... Има разлика с Майдана нали?
                  Прав си, вярата е относително нещо. Но американски кораби към Крим нямаше и съответно реакция нямаше. Беше просто анексия и тя въобще не стабилизира нещата, а точно обратно. Но няма смисъл, никой няма да промени мнението си даже да бъдат показани още по убедителни доказателства. Даже нотариално заверени признания от Путин. /бъзикам някой, не се връзвайте/
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                    Прав си вярата е относително нещо. Но американски кораби към Крим нямаше и съответно реакция нямаше...
                    Провери си още веднъж информацията - ще се убедиш, че не си прав във 'вярванията си' ... (бих се усмихнал, ако темата като цяло не е за стотици загинали в конкретния инцидент със самолета)

                    Чавдаре, а нашите 'екскурзианти там' сигурно са се били само с прашките, дето са могли да минат през границата?
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Провери си още веднъж информацията - ще се убедиш, че не си прав във 'вярванията си' ... (бих се усмихнал, ако темата като цяло не е за стотици загинали в конкретния инцидент със самолета)

                      Чавдаре, а нашите 'екскурзианти там' сигурно са се били само с прашките, дето са могли да минат през границата?
                      Извинявай, ама наистина ли смяташ, че анексията на Крим е в резултат на пътуващите към него американски кораби? Да го правят американска база?
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        ... Чавдаре, а нашите 'екскурзианти там' сигурно са се били само с прашките, дето са могли да минат през границата?
                        Интернет е пълен със снимки и видео на бойна техника с неоспоримо руски произход на територията на Украина - БТР-и, танкове, САУ, ЗРК, ... През август - септември 2014 пък рязко се повиши смъртността "по време на учение" в армията на РФ, а един куп руски военни (танкисти, артилеристи, десантчици, зенитчици) отведнъж се сдобиха с медали "За отвагу" и др. подобни, които се дават по време на война ...

                        Какво за "нашите екскурзианти"? Някой е установил на Донбас военнослужещи и бойна техника от България? Или пък Абрамс-и и Леопард-и?
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-05-18, 23:12.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                          Първо малко видео за тия дето си мислят, че "половината в Украйна са насила украинци и нямат никаква мотивация да се бият"...
                          /над 50% от показаните СА по етнос руснаци/



                          После за Крим: аз мислех, че след като сам Владимир Владимирович обяви, че там СА участвали подразделения на армията на РФ при блокиране действията на ВСУ, то темата е приключена... Но явно трябва, въпросния да направи и нотариална декларация специално за българската си публика

                          За техниката и хората "дето ги няма"..:
                          Образците техника намиращи се на въоръжение САМО в армията на РФ и попадащи постоянно в кадър по клипчета заснети от "сепарите", та и официални пропагандни репортажи на ДНР/ЛНР как да ги обясним ... ?

                          И за черешка - ко правим, като самите главни строители на "русский мир" /примерно другаря Стрелков или пък др. Саша "скиф"/ открито говорят, че ако не е била помощта на армията на Русия, то курса им е щял да приключи още през 2014 ...


                          П.П.: прав е бил Талев! Много прав!
                          Само може леко да се перифразира, че "последният бранител на Русия ще умре в България"

                          Коментар


                          • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                            Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                            П.П.: прав е бил Талев! Много прав!
                            Само може леко да се перифразира, че "последният бранител на Русия ще умре в България"
                            Мдааа!
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                              Какво за "нашите екскурзианти"? Някой е установил на Донбас военнослужещи и лбойна техника от България? Или пък Абрамс-и и Леопард-и?
                              Явно визира един съфорумник, дето формално е о.з. или о.р. капитан от БА.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: Свален пътнически самолет над Украйна

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Би ли посочил официално потвърждение от руснаците, че тяхна техника е преминавала границата?
                                Молим??? Тука вече се шегуваш...
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X