Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Ненчев, написал си, че според теб един от недостатъците на АК е липсата на отсекател за дублета и тройки. Аз лично за първи път стрелях с АК-47 на ученическия, военен лагер по НВО през 1987г. На автоматична ни учеха да ги отсичаме по два. Аз го овладях след няколко изстрела без никакви проблеми. Така стрелях после и в казармата, като без проблем пускам по два или по три изстрела. Вярно, че не съм бил под стрес, но мисля, че такъв механизъм на АК не е нужен.
    Относно бързомер открит тип също смятам за ненужен. Не може да зависиш от това дали имаш или не батерии!! Това не е сериозно!! Отделно на мен стрелбата с бързомер не ми е удобна, заради по-високото положение на главата сравнено с механичните. Опитът ми е с ловни оръжия по цели доста по-бързи от човек.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Ненчев, написал си, че според теб един от недостатъците на АК е липсата на отсекател за дублета и тройки.
      Не, не си ме разбра. Не е проблем. На автоматичен мога да пусна по колко си искам, без да ги броя. Автоматичния лично на мен не ми харесва, за това стрелям на единичен.

      Не може да зависиш от това дали имаш или не батерии!
      Ето тук се крие истината и разликата между руско и качествено (разбирай американско, еврейско). Това твое изречение е много тънък моменти много важен! При нас в БГ какво си казваме? "Абе остави тази електроника, какво ще стане като се скапе, я по-добре всичко механично и на ръчен режим", Да така е, БГ батериите се скапват, руските също, но пробвал ли си американски? При тях няма вариант падна ми батерията. Моя бързомерец го купих в САЩ през 2008, две мисии съм го носил с мен и батерията му още държи, а и какво пречи да я сменяш всяка година? Или всеки месец, една батерия струва 1 долар. В Афганистан много се държеше на правилното изхвърляне на боклука и особено батериите, понеже бунтовниците предпочитат за техните ИВУ-та изхабен Енергайзер, отколкото чисто нови китайски. Изхабения Енергайзер запазва енергията в пъти по-дълго отколкото китайските боклуци. Естествено от там идва и разликата в цената.

      Това не е сериозно!!
      Всеки сам си решава какво да сложи или да махне от пушката си, 100 човека - 100 мнения. За пореден път казвам, че всяко сериозно оръжие с бързомерец има и механични мерни прибори, и на двата вида прибори мерната линия е една и съща, така че каквото и да стане стрелбата продължава. Пак казвам, не налагам моето мнение, просто всеки прави това, което му харесва, аз виждам нещата по този начин, смятам го за правилно и не убеждавам никой в това. А дали бързомереца е сериозно или не сериозно нещо всеки решава сам за себе си. Аз му се доверявам.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
        Ненчев, написал си, че според теб един от недостатъците на АК е липсата на отсекател за дублета и тройки. Аз лично за първи път стрелях с АК-47 на ученическия, военен лагер по НВО през 1987г. На автоматична ни учеха да ги отсичаме по два. Аз го овладях след няколко изстрела без никакви проблеми. Така стрелях после и в казармата, като без проблем пускам по два или по три изстрела. Вярно, че не съм бил под стрес, но мисля, че такъв механизъм на АК не е нужен.
        Относно бързомер открит тип също смятам за ненужен. Не може да зависиш от това дали имаш или не батерии!! Това не е сериозно!! Отделно на мен стрелбата с бързомер не ми е удобна, заради по-високото положение на главата сравнено с механичните. Опитът ми е с ловни оръжия по цели доста по-бързи от човек.
        И колко ви даваха за овладяване, щото бяха три на единична и шест на автоматична - нито повече, нито по-малко, бил съм в такъв лагер 14 дни с малко почивка, караул с Калашници с рязани странично цеви/вътрешно боядисани в червено/ и т.н. обезопасени?

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          ...тривиално избутал военната си повинност преди трийсетина годни - ...
          По това време битуваше следната приказка:
          Бай Добри на внезапна проверка в Н-ското поделение среща дневалния с две баки боб. Таман да го пита къде е командния състав и на плаца се и редникът му набутал баките в ръцете.
          -Др. Генерал дръж баките да козирувам на ефрейтора, че ще ни е.. м..... и на двамата!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Тва за батериите .... На двете ми оръжия имам бързомерци Аймпойнт - съответно Comp M3 и CCO-68 /Comp M4. И двата имат живот с една батерия от 40 до 60 000 часа и нагоре. Който му се смята да види на колко време се сменят батериите. На едно курсче по работа с употреба на прибори за нощно виждане бях с PVS 14 и AN/PEQ 15- за три пълни нощи работа не помня да съм сменял батерия (имахме поне за две смени задължително). По време на една творческа командировка пък по стандартна процедура преди излизане всички батерии по всичките прибори/ фенери се сменяха с нови- ползвал - не ползвал - нови. Дет се вика всеки със стандартите си...
            П.П. Тва е като с партенките - едни носят партенки вторите чорапи със сребърни разни йони и сензура....
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Добре де, то АК и М-ките не са единствените щурмови пушки, а за хеклер и коха нищо не казвате.

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                Добре де, то АК и М-ките не са единствените щурмови пушки, а за хеклер и коха нищо не казвате.
                G36 e на H&K.
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Аз ще се въздържа, Mad Dog да каже, той има повече опит. Мога да говоря за P30 само. И то малко, предпазителя не е особено удобен и затворната задръжка е много изнесена, дълга една такава, но това е лично мнение.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                    G36 e на H&K.
                    Явно съм пропуснал, грешката е моя...

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Е с Какалашняко и аз имах некое отличие в огневата подготовка ,стрелят се и в двойка ,но най-вече в тройка,нямам опит с друго,а за некое по балансирано оръжие въобще не ми се говори!Ненчев да не се подава на провокации ,вярвам му на момчето,щото миналото лято се запознах/покрай семейни приятели/ с наше момче само че от Легиона 4г. Афганистан сапьорски операции/с ротации/ ,но не отваряхме сериозни подробности,заради претърпян инцидент със съекипници,свестно момче хванахме тема и говореше/простичко и конкретно/ по същия начин за оръжия и за някои тактики ,отвличания в градски условия и разни други,въпреки ,че не съм обучен спец,доста от мненията се припокриваха.Ненчев си е абсолютен практик,с боен опит.Може да звучи шантаво,но съм го казвал и на близките си ,че ако имах възвожност едно време бих отишъл в тая бойна зона,още когато започна офанзивата.Нека момчето да споделя-има какво,за нас ще е интересно,мненията му са от първа ръка-истински!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Че АК-то си е добре балансирано, стига да не е на автоматична. Особено ако е с подцевен гранатомет, само че тогава ръцете умаляват по-бързо, поне моите. Иначе е здраво оръжие. Аз със един 20 тонен MRAP прегазих случайно автомата на един колега, беше със сгъваем приклад и все още е. Нищо му няма на автомата, даже и стреляше след това.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          За автоматичната става въпрос, скоро гледах технически филм за "Грендел"поне на кадрите не мърда и е с бързо сменяващи се цеви,елементарно изглеждаше!Срещу какалашката нямам абсолютно нищо против ,но има и доста други добри пушкала!Някакъв опит със снайперските карабини имаш ли или някави впечатления от бойци от Коалицията!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Разбира се, че има по-добри пушкала от АК-то, но за неговото време на разработка и за тази цена - толкова. Стрелял съм с карабина, гледал съм големите момчета в САЩ как го правят на 900 ярда. Е стрелял е силно казано, пробвах се и разбрах, че не е за мен. Материята е много сложна. Иска си сметки, супер дисциплина, да не си пушач, да можеш да стоиш по 5 дни на едно място без да мърдаш и накрая ако в последния момент духне вятър и всичко отива на майната си. Стрелял съм с истински снайпер Ремингтон 700 тактическата серия .308, с двунога и оптика. Дебела и тежка цев което ми харесва, колкото по-тежко, толкова по-добре. Отката при правилно прикладвване за мен е нищожен, не му обръщам дори внимание. Сравнително бързо се презарежда, не че това е от кой знае какво значени при снайпера. Цевта се чисти само в посока на изстрела, малък живот на цевта. Общо взето общи приказки мога да кажа. Не е за мен, съвсем друг тип човек трябва да е, за да стреля с такова нещо. Иначе на стойка фиксиран като се прострелва има разлика между 1 и 2 изстрел заради напреженията на метала и температурата. Бил съм и в завода на Барет, нищо интересно. От там си взех маншон за окуляр на оптика, който е дълъг и е без отвор, а е цепнат на кръст. Постоянно е затворен достъпа до окуляра, но при поставяне на окото на маншона и леко притискане, цепнатината се отваря и се вижда. Много хитра защита от прахоляк. Взех си и компас за оптика с подсветка, като гледаш през оптиката и знаеш на колко градуса спрямо север ти е сочи пушката.
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                              Взех си и компас за оптика с подсветка, като гледаш през оптиката и знаеш на колко градуса спрямо север ти е сочи пушката.
                              Ако не е нахално може ли да те помоля за снимка или линк на това компасче.
                              (край, сега и мен ще обвинят в подстрекателство към реклама)

                              Всъшност за да не съм оф топик:
                              За последно гърмях с АК около далечната 98 година. От тогава съм пострелвал с най-различни достъпни образци, списък няма да правя. Като цяло от 5 години насам съм ползвал Г36, М4 и попадналите ми под ръка различни други видове съвременни пушкала за тестове.
                              Та преди няколко дни попаднах случайно на едно нашенско, родно АК. Спомените и реалността са две различни неща. Останах леко зашеметен от неудобството на зареждането. Схема а) бъркаш под пълнителя, схема б) над автомата. И в дравта случая няма нищо общо с Г36 или М4. Чиста ергономия. Колегите са споменали по горе колко приятно е Г36 в ръцете, как ляга в ръката и на бузата... красота.
                              До тук в мненията на Dimitar Nenchev виждам само неща които и аз съм забелязал и изпитвал. Дано не обръща внимание на провокациите на червената звезда
                              Само така !

                              ПП да, 110 килограмов пъпчив геймър съм, девствен, пейнтболист
                              Последно редактирано от glamav; 12-03-13, 23:29.

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Гогу... Да беше казал че искаш.
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X