Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    За Глок споменахме сейф екшъна. Всичките са такива. Какво значение има модела, след като обсъждаме основното и едиинствено сейф екшъна? Не обсъждаме пистолети само като военно оръжие, но и като полицейско и такова за охрана, за това написах поста си за Глок, и за това не съм съглаесен че едва 15% от загубите са от леко стрелково оръжие, понеже говорим и за полицейско използвване. Бойно оръжие не означава само за военна употреба. И не те "допускам", тук всеки има право да пише каквото смята, просто не съм против теб и нямам намерение да реагирам остро или със заяждане, понеже агресията предизвиква агресия. Прсто те моля да коментираме като големи хора без нотки на дразнене и обиди и да гледаме обективно на нещата.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • #92
      От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Както е известно от теорията и практиката - пластмасовите пистолети са път към безалкохолната бира и надуваемите жени.
      А темата за военното стрелково оръжие на руснаците беше предложена от тебе. Глока не е военно, а гражданско оръжие.

      Коментар


      • #93
        От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Темата беше предложена от мене и Даго май, и Ненчев сигурно вече съжалява, че ни уйдиса на акъла.И Гриин, и Марто, и Насов малко по-горе правилно са казали по-нещо, ама нема кой да ги чуе.Стефане, ти си един от най-уважаваните по тукашните места, ама нямаше нужда да се изхождаш по темата, щото със сигурност си се досещал, че ще се разделят участниците на лагери за нема нищо.Що не остави с пренебрежение децата да си играят в пясъчника, па дори и с риска да се омажат с кучешко лайно?
        Последно редактирано от derhunter; 12-03-13, 11:32. Причина: изразявай се по правилата на форума
        Всеки трети е шести

        Коментар


        • #94
          От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          З@еби, щом и руските МВД и московския ОМОН ползват Глок, ще да са много кофти пистилети. За английската, австрийската армия и незнам си колко силови ведомства по света не говорим, те па са абсолютни будали. Друго си е спец частите на Северна Корея с ТТ...
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • #95
            От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Аз да продължа конкретно за оръжията ...да не ни заключат темата С пояснение , че е лично мнение и е базирано на много изстреляни патрони ...с ТТ,Макаров, Валтер ППК, Стечкин, CZ-75B Bereta-92,Glock... Сега като се загледам в реда както съм ги наредил трябва да има една голяма пауза след Стечкина...Или последните три са "друга бира"..не е чуждопоклонничество ...След като опознах Glock първото което ми дойде е , че е "Калашника" на пистолетите /визирам простотата на обслужване/.Най-ценното за мен си е възможността на бърз прицелен изстрел. И въпреки това стрелям с него по лошо отколкото с CZ-75...a Bereta -92 ми е голяма...Ето чисто лични предпочитания...На рубежа 25 метра сигурно съм по точен с Макаров Ама ми е гадно със Стечкин заради дълбокия спусък ...На автоматична ..нямам думи ..ако някои е оцелил нещо след 10 метра ..."Поклон"/един такъв обаче се разглоби по време на стрелба на автоматична.../ ТТ...ами незнам какво пробива ама ми е неприятно и трясъка и спусъка..а пък за мерните прибори ...нямам думи...
            Ако мога избирам два от всичките ..Ами Glock за основно + една "Макаровка" за запасно Те това е...И за руско и за западно
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #96
              От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              При пистолетите в общия случай няма разлика между военен и цивилен модел. Каквито са на въоръжение в армията и полицията, такива се продават на магазина. изключение правят тези с автоматчна стрелба, и те се продават на магазина, но за тях според закона трябва едни друг вид "разрешително". За Валтера смятам (не за ППК) като цяло, че тази тяхна запазена марка ключалката на пълнителя не е удобна в общия случай на общия потребител. От ЧЗ-то съм много доволен, но този декокер лично на мен не ми харесва. Ако бих избирам армейски пистолет, това ще е най-вероятно Глок 17 Л, или беретата, към 17 Л клоня заради КПОС-а, голямо предиство е и открива съвсем нови възможности.
              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

              Коментар


              • #97
                От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Марто - Марто ... Оръжието или поразява, или не успява. С което разговора и приключва.
                А аз за какво трябва да кажа? За тактиката изобщо?
                По-добре ти пусни тука кръстословица, а то на въпроса "Кажи нещо за балета" нямам какво особено да отговоря, освен че има случаи с цици. А на "кажи нещо за физиката" - че понякога е твърда.
                Стефане, туй дето са ни учили на времето не става ни за бой в градски условия, ни за асиметрични военни конфликти, или както ние си го знаем на времето - "партизанска война"! Респективно и оръжието от онова време не е много приложимо в контекста на примерите които се дават тук. За щастие в обозримо бъдеще войни в които солдата маха пет години пеш от Москва до Берлин и изкарва една цяла война със зачисленото му по време на мобилизацията оръжие не се задават! И аз съм дружка със Сибирски, и освен, че сме писали тука, и доста сме си говорили на живо. Сигурен съм, че с голяма част от написаното би бил съгласен, а и бил добавил още за плюсовете и минусите на руското стрелково оръжие (например - защо масово в Афганистан са роптали срещу 5,45 и са искали 7,62 и други подобни работи, дето само на война могат да се видят, преценят и осмислят). Аз само си чета и ако преценя, че има какво да добавя - добавям, а ако нещо незнам или не ми е ясно - питам! Относно това - "Оръжието или поразява, или не успява..." - прав си, но е вярно и, че Памела Андерсън (примера е такъв, щото намеси "цици" в темата ..) прави секс и въпреки, че работата с "пчеличките и тревичките" ми е ясна в детайли, не бих коментирал какъв е секса с Памела Андерсън, докато не проверя лично, щото може да се окажа "заслужил майстор на спорта", а може да се окаже и, че рандевуто ни е траело само три минути (барабар с любовната игра и цигарата след това...)! Хората днес получават въздушна поддръжка в рамките на 5-10 минути на ниво "отделение" или дори и на ниво "отделен войник", които директно и собственоръчно маркират целта, а ние едно време имахме една станция на рота и докато се "обадим по телефона" на онези зад баира, със 120 милиметровите и докато се разберем в кой квадрат сме ние и в кой лошите, току виж ни изтрепали или войната - свършила! Един съвременен и адекватно екипиран и оборудван взвод, има огневата мощ на една рота от едно време. За оперативна ефективност пък въобще няма да отварям дума, щото ще стане съвсем дълго! От там и тактиката друга, и въоръжението, и лафовете дори... Истината е, че това отдавна не е нашия филм.

                Коментар


                • #98
                  От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Методите за водене на бойни действия на тактическо ниво (моля не намесвайте оперативното, материята е много сложна и не в компетенцията на доста хора тук, да не кажа всички) изучвали се и в момента изучавани във военните училища не е актуална към днешно време. Няма го вече взвода в отбрана и в настъпление. Да не забраввяме, че щатната екипировка на днешния войник е от втората световна война и че ние българите дори си нямаме наименования на екипировката а използваме руски термици (сумка, мешка...) Днешно време дадено оръжие или екипировка не е достаъчно само да работи и да е безотказна, трябва да се обръща внимание на детайлитте, понеже света вече клони към перфекционизма. Малките камъчета обръщат колата, понеже големите ги виждаме и заобикаляме. Огнева подръжка от въздух (предимно А-10 КОИТО СА НА ВЪОРЪЖЕНИЕ все още (но не и в БГ) се разшераваше лично от командващия базата генерал. Трудно, но самолета при необходимост идва. Аз бях в провинция Кандахар и приоритет на CAS-a бе провинция Хелманд, така че самолетите всеки ден летяха до там. За неподвижни цели си има модерни ракети от рода на хелфайъра, които поразяват целта от 70 киломтра, а самия Лонгбоу с помощ от Ауакс-а държи целите от 400 километра. На ниво взвод редовно се използваха самолети, които летят напред и долагат обстановката. Масова практика, даже задължително е, да се позлва оранжев панел (в снимките с EDC съм го цъкнал в медицинската чанта) на който се пише честотата на радиото и панела се връзва от горе на машината. Неписано правило е всеки прелитащ да набере написаната честота и да каже "пичове, имам видимост 5к, всичко изглежда ОК" или "еди къде си спрямо вас си е ебало мамата". Плюс това всяко Бъфало, има дрон, реактивен, приличащ на прахосмукачка, лети 1к напред, има камери и може да лети на 20-30 метра височина и е с течно гориво, не е ток. А пък който е фен на старите методи да слага щика и да ползва димни сигнали и армейската стерео тръба.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    В момента бележа идеологическа точка, защото провеждам курс "бойни действия в градска среда" за нуждите на 2-ра Тунджанска бригада и дори накарах кашимерията да действа на файър тимове. Така, че сори ама и в нашта армия вече се оказа , че няма разгръщане във верига на стрелковото отделение.
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Има, има. На много места. Виж примерно Сержантския колеж към НВУ, преди няколко месеца бях на курс там. Виж и Центъра за подготовка на сержанти в Сливен, 1 година бях ЗКВ и ако знаеш какви глупости се опитваха да ме карат да правя....Бойни устав, окопи, напред със вик "ура"....
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Тука май тоя устав са го турили където му е местото отдавна - в кенефа за хартия и карат по FM (но не радиото).
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Тука май тоя устав са го турили където му е местото отдавна - в кенефа за хартия и карат по FM
                          Много се радвам да го чуя, крайно време беше. Бях на курс за ЗКВ с някои момчета от 2ЛП и съм много доволен, хубаво е, че нещо се движи напред, макар и бавно.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Ненчев - Ненчев, ентусиаст си ти...
                            Дано не се "свиеш" като Куздов, Ленин, имаше един Келтис ...а-бе и ред други (поне двайсетина участници, бивали по-малко, или повече активни в определени моменти). Интереса по темата е много сериозен и това е съвсем обективно, но когато един човек с личен опит и директни преживявания, бивал във "месомелачката" бъде наречен "пъпчив геймър" от един креслив о. з. ефрейтор, тривиално избутал военната си повинност преди трийсетина годни - какво да прави, освен да си замълчи с достойнство.
                            Напълно бих те разбрал, ако и ти го направиш, но силно се надявам да не стане така. Пиши, споделяй, слагай снимки. Ако не се чувстваш уверен на полето софистичните еквилибристики - не се оплитай в тях, игнорирай плявата и си води темата по същество!
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Ненчев - Ненчев, ентусиаст си ти...
                              Дано не се "свиеш" като Куздов, Ленин, имаше един Келтис ...а-бе и ред други (поне двайсетина участници, бивали по-малко, или повече активни в определени моменти). Интереса по темата е много сериозен и това е съвсем обективно, но когато един човек с личен опит и директни преживявания, бивал във "месомелачката" бъде наречен "пъпчив геймър" от един креслив о. з. ефрейтор, тривиално избутал военната си повинност преди трийсетина годни - какво да прави, освен да си замълчи с достойнство.
                              Напълно бих те разбрал, ако и ти го направиш, но силно се надявам да не стане така. Пиши, споделяй, слагай снимки. Ако не се чувстваш уверен на полето софистичните еквилибристики - не се оплитай в тях, игнорирай плявата и си води темата по същество!
                              Брей, ефрейтор, я питай ефрейтора.
                              Той и Шикългрубер е бил ефрейтор, така че може и да бъркаш, знам ли, я виж оня какви ги е сдъвкал, ефрейтор му е майката, другите са чугунени глави, геймъри, онанисти и прочее простотии.

                              п.п.разбирач е той, беше тръгнал в Опелския да обижда наред, че сме некадърници и малоумници, щото си наливаме в скоростната кутия двигателно масло, одъвкахме го и го изплюхме с доказателства, но не се извини за обидите - симпатяга.
                              Последно редактирано от maxxx; 12-03-13, 13:59.

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Ето още един интересен факт за сравнение между 9х19 и 9х18. Писал съм го в друга тема, но пак ще го напиша. Проведох експеримент с посочените калибри. Свалих си от бронежилетката протектора за слабините, заковах го за няколко пирончета за плоска дъска от меко дърво, аналог на нашия чам, ззакачих дъската на един кол, отдалечих се на една крачка, протегнах ръка и издумках 5 със берета 93, после 5 със ПМ. Свалих кевлара. Пробиив нямаше от нито един куршум, но това не е важно, травмата е важна. какво се случи. Видно от снимката по-долу се случва следното: 9х19 има много силен заряд в сравнение със 9х18, тази сила е достатъчна за да разплека кушрума, нали това е идеята ако гръмнеш някой? Деформиран куршум, повече поражения. Така, в следствие на по-мощният си заряд 9х19 се разплесква и увеличава площа си. Налягането пада. налягането е сила върху единица площ. Силата е една и същъ, площа поради разплескване се увеличавва, налягането пада, и за бронежилетката е добре дошло, по-голям диаметър, по-лесно се "улавя". След 5 изстрела с 9х19 и махане на кевлара от дъската, същата бе идеално плоска, като стъкло равна. Какво се случва с 9х18. Заряда е много малък, при проникване в кефлар силите действащи на куршума са недостатъчни за да се деформира, остава с идеалната си овална форма и 4 нареза., Кевлара разбира се отново го "хваща", НО в случая налягането е по-високо от колкото 9х19 с увеличена вече площ! Махам кевлара. На мястото на изстрелите с 9х18 по дъската има вдлъбнатини, подобни на удър с чук върху беко дърво. Сещате се как леко се деформира дървото и се вдлъбва там където е ударено. Същото се получи и тук.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:355.JPG
Прегледи:2
Размер:331.7 КБ
ID:5460945
                                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X