Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Куче, добре че си редактира поста че щях да те пратя в племето на подлежащи на интеграция
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Този компас, каква точност има? С толкова железария и лашкане, все девиации би трябвало да са си устроили оргия с нещастният прибор.
      There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
      No wahalla.

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Доги, това за найт вижъна го видяхме, а пречи ли му нещо да се ползва и през деня ?

        Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
        Този компас, каква точност има? С толкова железария и лашкане, все девиации би трябвало да са си устроили оргия с нещастният прибор.
        Напълнили са го с някаква смес която му пречи да се лашка и са го предвидили да не му пречи малко блъскане, не е чак толкова трудно.

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Виждам, че магнитно-компасното дело може да се окаже интересна тема за вас Glamav.
          Ясно, че течноста е с висока плътност и не замръзва до примерно -40С. Това помага компасната роза да не се лашка като побесняла. Удароустойчивост също се постига сравнително лесно.
          Девиациите са друга работа и с тях борбата е трудна. Ясно е, че няма да връчат на всеки редник таблица за остатъчната девиация и стойността на магнитното склонение в конкретната местност. Не ми се вярва да се разчита само на точността на този компас- грешката му лесно може да надвиши 10 градуса и сектора отиде във friendly fire. Предполагам, че този компас е само за приблизително определяне/потвърждаване на азимута.
          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
          No wahalla.

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Всичко е в тъмното бе Трамп. То и уредите за нощно виждане толкова прецизно гледат. Дава възможност за все някакви отчети в тъмнина и покрива зададеното ниво на точност.
            А за това е и този ITAR - американците като принцип много си кътат този род уреди.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              Куче, добре че си редактира поста че щях да те пратя в племето на подлежащи на интеграция
              Като се пише от талафон така е!
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                Виждам, че магнитно-компасното дело може да се окаже интересна тема за вас Glamav.
                Ясно, че течноста е с висока плътност и не замръзва до примерно -40С. Това помага компасната роза да не се лашка като побесняла. Удароустойчивост също се постига сравнително лесно.
                Девиациите са друга работа и с тях борбата е трудна. Ясно е, че няма да връчат на всеки редник таблица за остатъчната девиация и стойността на магнитното склонение в конкретната местност. Не ми се вярва да се разчита само на точността на този компас- грешката му лесно може да надвиши 10 градуса и сектора отиде във friendly fire. Предполагам, че този компас е само за приблизително определяне/потвърждаване на азимута.
                Виждам че в този форум дребнавото заяждане очевидно е на мода.
                Очевидно уреда е направен за монтаж на НВГ, очевидно същото се монтира много по често на каската в която металните неща не са на мода. Дори ПВС 14 да е монтиран на пушката то по нея само затвора и цевта са метални и не мисля че може да се сравнява с девиацията на кораб или бронирана техника. Тук идва момента че по тези големи машини слагат малки магнитчета с цел да се компенсира неточността. Може пък и тази малка джаджа да може да се калибрира. Или при първа сверка да се отчете разлика заради пушката и да си я помниш. Или куп други неща.
                А и колкото ти показва джобния компас ще показва и този.
                А ако за 10 градуса се стига до ФФ... проблем...

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Изобщо не съм искал да се заяждам, напротив- бях изпълнен само с добри намерения. Не предполагах такава изострена сенсетивност и душевна ранимост у днешните войници. Извинявам се.
                  Тук идва момента че по тези големи машини слагат малки магнитчета с цел да се компенсира неточността. Може пък и тази малка джаджа да може да се калибрира. Или при първа сверка да се отчете разлика заради пушката и да си я помниш. Или куп други неща.
                  От тези дум виждам, колко знаеш по темата.
                  Свободно, поправи се.
                  There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                  No wahalla.

                  Коментар


                  • Всъшност сега се сетих и за още неща. Според скромния ми опит магнит не издържа на топлина. Тоест нагрееш ли го силно спира да е магнит. Предполагам и с цевта и затвора се случва същото.
                    Щом горното не е било заяждане - чудесно, радвам се че е така. Дано си искрен.

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от glamav Преглед на мнение
                      ...Според скромния ми опит магнит не издържа на топлина. ...
                      Tc - температура на Кюри. За стомана в зависимост от състава 600 до към 800 К. Не мисля, че цевта или затвора достигат подобна. Както и да е, на магнитен компас с диаметър около 20 мм девиацията му е последна грижа.
                      Последно редактирано от derhunter; 13-03-13, 19:24. Причина: Остава същественото

                      Коментар


                      • Ясно, мерси. Аз за това и написах че предполагам че е така но очевидно не съм прав. Смятам да тествам в скоро време има ли наистина отклонения.
                        Последно редактирано от derhunter; 13-03-13, 19:37.

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                          . Един от малкото недостатъци на МГ-38, МГ-42, констатирани от немците през войната е прекалено високата скорострелност, която води до излишен разход на боеприпаси. .
                          Първо да кажем, че е MG-34.
                          Второ за индивидуално оръжие прекалено високата скорострелност може да е недостатък, спомнете си войнишкия "Нагант" с единично действие и офицерския с "Дабъл екшън", но за основно автоматично оръжие за огнева подръжка точно това са е целяло.

                          По "литературни" данни скорострелността на "Машин гевере" е 3000 изстрела в минута. По технически характеристики е три пъти по-ниска. Стрелял съм веднъж с МГ, но бройката боеприпаси не позволяваше оценка, а и аз не съм привърженик на "Картечната" стрелба.
                          Говорил съм с фронтоваци от ІІ-та световна които ми казаха, че проблема на МГ е възвратната пружина при продължителна стрелба. Склонен съм /нямам друг избор/ да им вярвам имайки предвид немската прецизност при изработката.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Аз ако може да се обадя от "музея"... Понеже се споменаха "скорострелност" и "проблем" - единственият и то приемлив проблем, който поражда прекалено високата скорострелност, е ускореното в пъти съкращаване на ресурса на цевта от прекомерното и загряване. Поради тази причина и всички скорострелни системи са многоцевни, а в по-сериозните бордови и палубни калибри - и с принудително оглаждане. В този ред на мисли, много преди да каталяса оператора от стрелба, стрелбата спира или е на серии от самото начало, за да се охладят цевите или да се смени цевта.

                            П.П. По време на война, муниции не се броят....

                            П.П.П. По спомен боекомплекта на Гаус-а на А-10 е 1500 патрона. Скорострелността му беше някъде 4-5 000 изстрела в минута. Не може да ги изстреля "на един ред" именно заради прегряването, което е критично въпреки обдухващата въздушна струя със скорост от няколко стотин километра в час.
                            Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 13-03-13, 21:10.

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Остави музея, ми прочети темата (като във вица за камиона и ръчната) - ако те интересува де, но след като се изказваш, то това се предполага. Скорострелността е предмет на конкретния разговор, единствено в контекста на персонално оръжие. Поне дотук - сега вече си имаме и Гатлинги, и корабни с-ми.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение

                                П.П.П. По спомен боекомплекта на Гаус-а на А-10 е 1500 патрона. Скорострелността му беше някъде 4-5 000 изстрела в минута. Не може да ги изстреля "на един ред" именно заради прегряването, което е критично въпреки обдухващата въздушна струя със скорост от няколко стотин километра в час.
                                Не може да ги изстреля, защото ще падне. Скороста му пада, и за това пука на серии. Само не знам по колко са.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X