Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
    Интересно ми е какво е това оръжие, което се подава в долната част на снимката? Руски мини ПМН-1. Това им е наследство от войната с СССР през 80-те. Гадно животно - мощно точно толкова, колкото да ти откъсне крак, но недостатъчно да те убие веднага - бавна и мъчителна смърт. И не се открива с металотърсач - поне със старите такива, корпусът е пластмасов...
    То изначално идеята на противопехотната мина не е да те убие . Убития си е убит и на него грижи повече не му трябват . Един тежко ранен трябва първо да го изнесеш после да го закараш в болница и тнт . Това е в състояние сериозно да забави дори и големи армии . Освен това има и друг негативен ефект една демонстрация на военни инвалиди може да обърне общественото мнение за броени дни .
    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
    А хич не го мисля. Войните са факт и са на лице. А пък и на доста хора това им е работата. За едни е лошо, за други добре.
    Професията наемен войник съществува долу горе от както съществува и познатия ни свят като такъв . Това че ние го отричахме едни 45 години не значи нищо . Това си е професия като всички останали .
    Последно редактирано от sek.1; 12-03-13, 05:20.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #77
      От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      ПМН-1 не е противокашишка, а противопехотна мина. Всеки път като настъпи такова, БТР-а остава с едно колело по-малко. И Джугана който му кара патрони, чорба, и бинтове - също. При коефициент 0,3 пехотата спира да върви - те ти и противопехотна мина.
      А за спиране на хора които търчат насам - натам си има пеперуди, а те се попиляват по местността просто на ръка, или с касети от Градовете, ако трябва да полееш много. Или ги ръси авиацията. И не се маскират.
      А ПМН-а и развитията му са безценно нещо, ако имаш поне една, за друго. Само че някоя си михайлова-неинска реши ние да ги нямаме.
      Не знам какво е виждал човек, който смята за важна чантичка пълна с кламери, и която струва колкото БК на картечницата. Заради което после трябва да я спасява и празна. Вместо да омотае в един парцал еднократните пластмасови нестерилни щипки, и да го изхвърли като се свършат. Щом ще има още и да стреля, за да спасява ранените, недотепани от недодублетите на леваците с калашниците. Ако се прави на бацил - да иде да види какво правят неграмотните сестри в операционните. Просто щракат тия неща по себе си на сгодни места, като всеки шлосер инструментите по гащеризона.

      Професията наемен войник за мене е принципиално морално неприемлива. Знам всички аргументи за и против, и не се интересувам от нетолерантността на никой, който ще ме обвини в нетолерантност заради неприятието и.

      Коментар


      • #78
        От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        Ненчев,ще извиняваш за любопитството и за това ,че си основен разказвач от бойна мисия,но ме интересува имаш ли впечатления и информация от горещата кухня,за SCAR и G-36,били добри разправят!
        Докато се добера до компа и тук сражението се е развихрило с пълна сила И съм познал без да искам , че все още някои убиват със сърп и чук. G-36 ..хм то сега ме е страх да напиша две три думи щото я геймър ще ме пишат я чуждопоклонник ама с две думи...В нета можеш да видиш модификациите. На-мен ми хареса най много постановката на мерните прибори/в различните модели си има различни комбинации ,но са поне две/ .Изключително добре балансиран..подпреш ли го на рамото можеш да си сигурен , че отсреща си на целта. Контролируем откат ,което ти в комбинация с предните две качества ти дава възможността да се предвижваш със стрелба без да "изпускаш" целта. Това ми идва на "първо четене"..Е има си и други "глезотии" като издърпването на затвора от каквато и да позиция и т.н...но теи другите го имат. Оръжието е прието за стандартно за някои "единици'' на мисиите на EU заедно с Glock-17 и FN-P90.
        Уважавам мнението на всеки и всеки може да сподели своя опит...само не пропускайте момента , че света се промени ..и "руския слон" отдавна не е най -големият слон. Тактиката се промени много и Слава Богу има хора които мислят с главите си и улесняват живота на тези които са преки участници. Един продава оръжията си..друг продава уменията си да си служи с тези оръжия и тактика..

        Сетих се , че мога да сложа две снимки..и за двата лагера

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:30516_401228431729_6284736_n.jpg
Прегледи:1
Размер:180.2 КБ
ID:5460897Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28366_399909356729_686588_n.jpg
Прегледи:2
Размер:127.1 КБ
ID:5460898
        Последно редактирано от green; 12-03-13, 07:19. Причина: снимки
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #79
          От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Което и забелязахме в Ирак, а напоследък наблюдаваме в Афганистан.
          Какво именно се е променило, ще може ли да научим и ние?
          И ще съм силно задължен, ако може без купешки думи. И без номерата от каталозите на закъсали търговци.

          Твоята лична компетентност се изчерпа с въпроса ти "Може ли повече подробности?", на задачата на Сибирски "барака в полето стреля навсякъде". Недей повече.

          Коментар


          • #80
            От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Рядко безсмислена тема, с рядко безпомощни аргументи....
            Тъй де, не е като се обсъждат трудовашки колички образец РККА 1928

            Коментар


            • #81
              От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Промените са тези , че няма строени един срещу друг два лагера ..падащи ред след ред след всеки залп. Но за промените толкова...В другият си живот ще напиша една дисертация ..ще видя откъде ще търся думи да не са купешки.
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #82
                От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Ненчев човека позна, че накрая всичко ще е за боклука.Но той поне нещо казва без особена секретност, а други знаещи и можещи ни разтягат локуми с едни недомлъвки, па и едва ли не се сърдят на останалите, че не знаят и че са некомпетентни.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #83
                  От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                  Промените са тези , че няма строени един срещу друг два лагера ..падащи ред след ред след всеки залп. Но за промените толкова...В другият си живот ще напиша една дисертация ..ще видя откъде ще търся думи да не са купешки.
                  За сметка на това тука лагерите са силно изразени...
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #84
                    От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Да. Едните издухват целия си исторически потенциал за да бомбардират село на по-оня край на света. А другите с три бердани и два калашника като тежко оръжие, изгарят летище за половин милиард долара за половин час.
                    Как ще дойдат песните за Баграм, на американски?
                    Макар че там ще са направо сополиви филми с негри-генерали във второстепенните роли, и разбира се - Оскар.

                    Продължавам да чакам какъв да е отговор по въпросите за тактиката. Няма нужда да е смислен, стига да е по тоя въпрос, а не по моята личност.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от ПрофесионалистА Преглед на мнение
                      За сметка на това тука лагерите са силно изразени...
                      ...и това имах предвид..В крайна сметка тука е свободен форум.Сами си решаваме докъде да се включим. Моето мнение , че научните дискусии са за друго място..иначе..май ще мога да изброя кои участници ще останат.
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Стефане, като си голям тактик - дай ти пример за тактиката! Бас хващам, че в сравнение с теб, Жуков направо ще изглежда хуманист, милеещ за живота на обикновения солдат...

                        П.П. И много те моля примера да включва "бердани", "мускети" и др. подобни твои "съвременници"! Най ми е чудно как даваш мнение за неща (модерни западни образци въоръжение), дето и на снимка не си ги виждал..?!!!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Сега си пускам компютъра. Доста се е изписало. Как пък реши, че рекламирам нещо, не мога да разбера. Единственото нещо, което съм писал и може да се тълкува като реклама и то в дуги теми свързани с боеприпаси и оръжие е да спомена ВИП-а, който е голям магазин със стрелбище и има голям избор от боеприпаси и оръжие, където преди закупууване на оръжие може да тестваш няколко образеца, за да се помогне в избора на точното оръжиие. Да, аз съм им клиен, оставил съм там преди 2 години 1150 лева за пистолет, но ако мислиш че едва ли не се надяват на клиенти като мен...... Какво и с каква цел? Всичко написано от мен в тази тема е на основа две мнения и аз го казах в началото, първото е общоприетото в повечето страни членки на алианса, второто е мое лично, произлизащо от това което съм видял, съответно за всяко едно мое мнение съм се аргументирал и то подробно, ако някои иска допълнително разяснение на моята лична гледна точка - ще го има.

                          Стефане нещо не разбрах въпроса ти за тактиката, конретизирай го и ще го обсъдим, добре си дошъл, само ще те помоля да се придържаш към темата. Такктитака е уместо да се коментира тук, понеже оръжието само по себе си не върши работа, а тактиката е тясно свързана със предимствата и недостатъците на даденото оръжие. Бегъл пример дадох с мнението си за Глок, кога и къде сейф екшъна помага.
                          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            2 страници спам, що така? Стефане нали за оръжия си говорим, дай некфи плюсове и минуси на пищаци и пушки дето ти познаваш, що се дърляш? Той човека вика, че за 1км не е смислено да се пуца, ти обратното му набутваш в устата. Изобщо повечето неща дето пишеш не са свързани с нищо от темата, а тея дето имат бегла връзка са на обратно на казаното. Поредната втъпена тема. А аз нарочно пуснах едно спамнато мнение д видя и оп, напсуваха ме за него и за щастие някой се смили да го изтрие. Дано някой се смили да изтрие и новата плява, ама не ми се вярва.
                            Последно редактирано от Насов; 12-03-13, 10:16.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Сега ще играеш V.2 давц, V.3 маддог
                              Не познавам нито единия, нито другия. За Мад Дог знам само какво работи, за давц идея си нямам и не го познавам човека. Какво да играя???

                              Откакто изобщо съществува огнестрелното оръжие, във всички войни, загубите от лекото стрелково оръжие винаги са били все по 15%.
                              Това въобще не е така. В момента.

                              Не мисля че тоя форум трябва да се превръща в легализация на геймърския онанизъм.
                              Игри не играя, комппютъра ми е слаб. Играя кънтър-страййк на живо (по мишени де), основно с 9х19 ии 7,62х39.

                              Или в рекламно място на фирми, които не са си платили за тая работа.
                              Коя фирма съм споменал? Берета? Фаб дефенс? Или правя реклама на Макаров?

                              да говори нещо хубаво за Берета
                              Изброил съм плюсовете и минусите. Аз за мен сам съм си направил преценка кое е по-добро за мен, за дадените условия. Въпрос на вкус, казало кучето и си облизао задника.

                              Не вярвам на този човек, достатъчно ли е?
                              Ми недей, ако искаш. Ако нещо ти се струва нереално, заповядай в Сливен, ако идваш на състезанието април, обади се.

                              ехота, заеби((( По кого ще стреляш на километър с пушка? По танк, или по човек? Там се стреля с телефона, не с пльокало.
                              Аз твърдя, че на километър не се стреля, или поне не от всеки и не за всякаква цел. Дискутиранно е в друга тема, но може тук пак да се дискутира. А това за "телефона" зннаеш ли в една сериозна база на коалиционните сили кой дава разрешение за използване на Call for fire mmission или за CAS? А знаеш ли, че "хищниците" по целия свят се правляват директно и само от щата Невада и каква е процедурата по използване и че тя не е за простосмъртни?

                              И тутакси за илюстрация - снимки на чисто новички такива неща
                              ЪЪЪ сега да направим сравнение междду раница, която струва две минимални работни заплати и българска мешка ли? Мисля, че е безсмислено. А удоббствата са на лице. Живеем в 21 век, човек трябва а има удобства за да е оббезпечен и да може да си вържи работата на 100%
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Марто - Марто ... Оръжието или поразява, или не успява. С което разговора и приключва.
                                А аз за какво трябва да кажа? За тактиката изобщо?
                                По-добре ти пусни тука кръстословица, а то на въпроса "Кажи нещо за балета" нямам какво особено да отговоря, освен че има случаи с цици. А на "кажи нещо за физиката" - че понякога е твърда.

                                Аз съм добре дошъл? Допускаш ме значи? Е, и за толкова съм благодарен.
                                Какъв глог, какви модели? Тогава да обсъждаме и трън, значението им като противопехотно заграждение е приблизително еднакво. Ако помниш разликата между трън и глог.
                                Обсъждаме пистолетите като военно оръжие ли?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X