Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    [QUOTE]
    Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
    Заблуда е, че СВД, ПК и АК пробиват релса от теснолинейка в тънката част, пробвал съм го стотици пъти стреляйки (и не само аз) по релсите за простреловъчните мишене на полигона Беляковеец на военното училище. Та тези оръжия дори не могат да пробият листа на МТЛБ, който е по-тънък.
    [QUOTE]

    Има си хас да пробият МТЛБ-то. За каква бронева защита ще говорим тогава.
    Относно релсите имаше мит на времето, че ТТ-то пробива стандартна релса в тънката /вертикалната/ част.
    Имам съученик който служи навремето в ЖП войски, въоръжени със "Судаев". Та той ми е разказвал /цитирам по памет, може би някой ще се сети/, че са имали специално приспособление което се закрепва на релсата, в него се слага боеприпас от ТТ, не знам боен или халосен или специален и с него се пробива релсата където трябва. Изстрелян куршум не нанася никакви поражения на релсата.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #47
      От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Не съм и чувал за такъв метод за правене на отвори. Ама БП от ТТ да пробие релса? Нямали ли са бормашина, електрожен, електроерозиййна машина?
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #48
        От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        За публиката само това е, взето от лошите по време на операция на коалиционните сили, естествено лошите не са във вид за показване.
        Аз винаги съм си мислил,че само в американските филми лошите са въоръжени с руско оръжие,но май и в живота е така???

        Коментар


        • #49
          От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Руското е евтино и го има под път и над път. За какво му е на бай мангал пушка за 2 хил долара след като дали ще уцели целта си от 100 метра независимо с какво е въоръжен е под въпрос? А и стрелбата не е приоритет, имат си други приоми. Сега не ме разбирайте погрешно, че всички терористи са некадърници, в масовия случай се плаща на някой който не е професионален килър да нападне конвой, да заложи бомба и какво ли още не. Използват се хора, дори без те да знаят, използват се деца, използват се хора против волята им. Идеята е да има вражеска активност, иначе войната ще свърши а с нея и парите. Далеч съм от мисълта, че дадена групировка, която печели милиони от дрога примерно не може да си позволи скъпи оръжия и техника, може, ама няма смисъл, след като и манлихера от втората световна върши работа.
          If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

          Коментар


          • #50
            От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
            Не съм и чувал за такъв метод за правене на отвори. Ама БП от ТТ да пробие релса? Нямали ли са бормашина, електрожен, електроерозиййна машина?
            Метода на пробиване с взрив е доста стар и по принцип, далечен е ерозиен. Не носиш нито една от изброените от теб машини и времето за операцията е минимално. С куршум изстрелян от какво да е леко оръжие да пробиеш релса си е легенда отвсякъде. Пробвал съм лично с какво ли не нееднократно и резултатът винаги е бил1:0 в полза на релсата.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #51
              От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
              За публиката само това е, взето от лошите по време на операция на коалиционните сили, естествено лошите не са във вид за показване.

              [ATTACH=CONFIG]557248[/ATTACH]
              Интересно ми е какво е това оръжие, което се подава в долната част на снимката?
              Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]557252[/ATTACH]
              Руски мини ПМН-1. Това им е наследство от войната с СССР през 80-те. Гадно животно - мощно точно толкова, колкото да ти откъсне крак, но недостатъчно да те убие веднага - бавна и мъчителна смърт. И не се открива с металотърсач - поне със старите такива, корпусът е пластмасов...
              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

              Коментар


              • #52
                От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Има предвид сигналния истолет, 26мм, когато бях 5 клас направих втулки на струг на такъв и му сложих цев от ПМ....и нещата свършиха с много шамари...
                If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                Коментар


                • #53
                  От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                  Имаш предвид сигналния пистолет, 26мм, когато бях 5 клас направих втулки на струг на такъв и му сложих цев от ПМ....и нещата свършиха с много шамари...
                  Точно за него питах. Не съм виждал такъв "на живо"... Иначе какво да кажа - беладжия! Мен поне ме набиха защото с прашката изстрелях 4 кутийки патрони за "Макаров" (не съм ги гърмял, просто ги ползвах за камъчета). Какво да направя -медни, лъскави и летяха страхотно. После един пастир ги намерил зад блока, събрал ги и тръгнал да пита по апартаментите. После, историята стана много болезнена...
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • #54
                    От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                    Точно за него питах. Не съм виждал такъв "на живо"...
                    Този е руско/съветско производство, железен и доста недодялан, но върши работа.
                    Има и немски от войната, дуралуминиеви, две класи отгоре.

                    Навремето в ОСО-то на военно-полевия лагер младите афицери /запасняци/ извадили фосфорния състав от патрона, сложили сачми и стреляли по фазани. Като отидох на посещение и ми казаха бях бесен. "Защо не ми казахте да съм ви донесъл една-две кутийки малокалибрени ами ми съсъпвате ракетите?" Тогава ракетите бяха много кът за разлика от патроните и ако имахме по десетина при правенета на заря по празниците - беше добре.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #55
                      От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Доста руски трофеи са наследили гадовете, затова и такива използват,колкото и да са разнебитени не им пречи да правят бели,даже и с неточна стрелба!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Един от недостатъците на пистолета е, че при отваряне и изваждане на гилзата ако се работи малко по-групо се разглобява.
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                          Един от недостатъците на пистолета е, че при отваряне и изваждане на гилзата ако се работи малко по-групо се разглобява.
                          Точно!
                          И не е нужно да е грубо, просто да е невнимателно.
                          На немския който си приличаше на пищов, а не на секирче, като натиснеш лоста под спусъка цевта автоматично се отваря /на пружина/ без да се отделя от тялото на пистолета.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #58
                            От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
                            Руското е евтино и го има под път и над път. За какво му е на бай мангал пушка за 2 хил долара след като дали ще уцели целта си от 100 метра независимо с какво е въоръжен е под въпрос? А и стрелбата не е приоритет, имат си други приоми. Сега не ме разбирайте погрешно, че всички терористи са некадърници, в масовия случай се плаща на някой който не е професионален килър да нападне конвой, да заложи бомба и какво ли още не. Използват се хора, дори без те да знаят, използват се деца, използват се хора против волята им. Идеята е да има вражеска активност, иначе войната ще свърши а с нея и парите. Далеч съм от мисълта, че дадена групировка, която печели милиони от дрога примерно не може да си позволи скъпи оръжия и техника, може, ама няма смисъл, след като и манлихера от втората световна върши работа.
                            Чия е идеята?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #59
                              От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              На най великите и единствени демократи.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                На най великите и единствени демократи.
                                +
                                Вечна война за вечен мир... (Оруел)
                                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X