Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Забравил си за демаскиращо и дразнящо дрънкане на лентата вътре в кутия.

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
      Това от снимката, която си пуснал ми прилича на филмов реквизит. Възможно е, да съществува такава система и да е приета на въоръжение, но аз лично нито съм чувал, нито съм виждал такова нещо, а все още имам преки наблюдения върху въоръжението на доста армии. Такава голяма кутия на гърба има голям недостатък и това е теглото на лентата с мунициите. Отделно трябва да прибавим и целия прикачен инвентар към жилетката (който на снимката липсва, а е задължителен) и става страшно. Другото което е, с такъв багаж на гърба няма как да се закопчееш на седалката в която и да е бронирана машина. Ако си на купола - то там си има стойка за кутиите. Пък и вече (за съжаление) куполните картечници с картечар отгоре са на изчезване.
      Идея си нямам, гледах картинки в нета и ми стана интересно дали вече го няма въведено, но май е някаква нова разработка, ето го в действие:


      Интересно, къде му е резервния боекомплект
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Коя лента в желязна кутия не дрънчи? Поне нашите на ПК дрънчат. Пък и за какво си е маскировка, с ПК или М240 или там подобните варианти няма да водиш "асансьорен" бой, нека си дрънчи, важното е като "запука" какво става
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Никой ли още не се е сетил да направи картечната лента вместо стоманена от полимерен материал ? Това в съчетание с примерно нещо като новите брезентови кутии на Печенег ще намали дрънченето до минимум .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Полимерна лента никога не съм виждал. Сигурно е скъпа.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Те пак ще си дрънчат патроните един в друг. Но наистина, защо няма пластмасови ленти е интересен въпрос. Може би олекотяването от лентата е несъществено.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Никой ли още не се е сетил да направи картечната лента вместо стоманена от полимерен материал ? Това в съчетание с примерно нещо като новите брезентови кутии на Печенег ще намали дрънченето до минимум .
                Сигурно не са достатъчно надеждни, а и биха били за еднократна употреба.......... преди 100 години са почнали с такива, но след киснене в дъжда са се отпускали и патроните заклинвали, щото се променяло разстоянието между тях
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dscn0540.jpg
Прегледи:1
Размер:194.7 КБ
ID:5569067
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  Сигурно не са достатъчно надеждни, а и биха били за еднократна употреба.......... преди 100 години са почнали с такива, но след киснене в дъжда са се отпускали и патроните заклинвали, щото се променяло разстоянието между тях
                  Те натовските отдавна са еднократни патроните свързват звената тая дивотия да зареждаш на ръка или с машинка картечна лента отдавна са го забравили . Брезентовите и кожените картечни ленти са от зората на това оръжие когато то е било в повечето случаи стационарно и дрънкането на лентата им е бил най малкия проблем .
                  Последно редактирано от sek.1; 08-03-14, 23:10.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Май този клип тука още не сме го видяли?

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                      Май този клип тука още не сме го видяли?

                      Браво..Браво...Привлече ми вниманието...А това само като идея за превъоръжаване ли е ???
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        От видеото не мога да видя в детайли как е изпълнена цялата релса, как се сваля капака на цевната кутия.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                          Първи тестове на руски аналог на Machine Gunners Assault Pack.

                          Е тоя разнася май нещо подобно, ама като гледам си е действащ войн...
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Има и друг проблем на голямата лента патрони. При интензивна стрелба прегрява както цевта така и цялата механика .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Има и друг проблем на голямата лента патрони. При интензивна стрелба прегрява както цевта така и цялата механика .
                              Че къде без резервна цев?
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Че къде без резервна цев?
                                Като гледам втората снимка цевта си е точно със следи от прегряване . ПК е с две цеви но за Печенег не знам .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X