Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    ... На склад вероятно още и манлихери имаме те пък са съвсем без пари щото ги е плащал още Фердинанд и са изкарали поне 3 - 4 войни .
    А, в същност, трябва ли ни нещо повече?!? Ей ги афганците колко време са воювали с Lee Enfield ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Като с изтребителите - що са ни нови, като можем още да крепим 29-ките ...
      Че ние май и с това да си крепим....самолетите....не се справяме
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Не въпросът до цената. Нито АУГ-ето е 4000$, още по-малко калашника е сто. Просто както всички знаем - АК е най-доброто за всички времена в близките предели на вселената...
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Ей, няма угодия! Ако поискат нови пушкала дали няма веднага някой да им рече: " АК-то от завода излиза на 100 долара и имаме на склад над милион бройки"?!? Като с изтребителите - що са ни нови, като можем още да крепим 29-ките ...
          Примера за МИГ-овете не е коректен.
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Всъщност ако не бъркам, по една или друга причина самата АУГ не е от най-масовите образци на въоръжение.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Не е (без да е и рядка екзотика), а не е и най-удачният пример, но просто за нея е приказката. Инак тя наистина не е от особено евтините (няма и как). Пък и определено изпревари времето си. Ето, че няколко десетилетия след появата ѝ, идеята става все по-актуална
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Не е (без да е и рядка екзотика), а не е и най-удачният пример, но просто за нея е приказката. Инак тя наистина не е от особено евтините (няма и как). Пък и определено изпревари времето си. Ето, че няколко десетилетия след появата ѝ, идеята става все по-актуална
                За нея съм чел преди много-много години в един криминален роман - главния герой си лежи с пушката във ваната, в една хотелска стая, при него идва обекта, нашия се провиква от банята и го кани, онзи влиза и нашия вади пушката изпод водата и елиминира обекта Та от тогава не се бях интересувал от тая пушка, бях приел че е някаква екзотика със сменяема цев, използвана само от наемни убийци и тайни агенти А то се оказа, че не била толкова екзотична.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Само че например в Афганистан осси (австралийци) нещо веднага ги сменили за М-ките, нищо че в мирната Австралия ги носят и много обичат да се надуват с тях.

                  В Австралия:



                  И в Лимония:

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Абе модерни или не, всеки здраво мислещ човек бяга от булпап системите. Само руснаците почнаха да ги разработват
                    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                      Абе модерни или не, всеки здраво мислещ човек бяга от булпап системите. Само руснаците почнаха да ги разработват
                      Е защо, аз и до днеска не съм убеден, че булпап-а има толкова непреодолими недостатъци?Може би зависи от конкретното изпълнение?
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                        Абе модерни или не, всеки здраво мислещ човек бяга от булпап системите. Само руснаците почнаха да ги разработват
                        Булпапът, ако е бивал модерен, това е било преди 25-30 год. Това и се явява най-същественият проблем на АУГ-то, то май беше и първият булпап. Практиката потвърди едната страна на иновацията и отхвърли другата.
                        А на руснаците им предстои да си извървят пътя (със обичайната дистанция във времето).
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          А, в същност, трябва ли ни нещо повече?!? Ей ги афганците колко време са воювали с Lee Enfield ...
                          Нормално като оказваш помощ на такава страна първо да изринеш всичките боклуци останали ти през годините по складовете . До колкото знам нашите налични ППШ и Судаев така са заминали някъде из Африка . Изгледах цялото филмче и определено само ми се засили убеждението за безсмислеността и обречеността на тази война там . Не знам как се чувстват хората воювали там като разбират че са предадени от най високо ниво в Кремъл .
                          Последно редактирано от sek.1; 16-02-14, 14:41.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Нормално като оказваш помощ на такава страна първо да изринеш всичките боклуци останали ти през годините по складовете . До колкото знам нашите налични ППШ и Судаев така са заминали някъде из Африка ..
                            Да! За братските народоосвободителни движения
                            Бях в ОСО-то. Края на 70-те или началото на 80-те. Имах десетина бройки, но...не даваха патрони за тях.
                            След тях заминаха Манлихерите включително и учебните /рязаните/. Оставиха ни по 5 бройки на Общински съвет защото имаше много патрони. 30 милиона в цялото ОСО. Говореше се, че австрийците са си ги изкупили обратно. Може би заради стоманата.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              Да! За братските народоосвободителни движения
                              Бях в ОСО-то. Края на 70-те или началото на 80-те. Имах десетина бройки, но...не даваха патрони за тях.
                              След тях заминаха Манлихерите включително и учебните /рязаните/. Оставиха ни по 5 бройки на Общински съвет защото имаше много патрони. 30 милиона в цялото ОСО. Говореше се, че австрийците са си ги изкупили обратно. Може би заради стоманата.
                              Ааа, незнам как е било при теб, но охранителния взвод в Божурище през 1984 беше въоръжен със Судаев!
                              Последно редактирано от Skorpion_BG; 16-02-14, 20:42.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                                Говореше се, че австрийците са си ги изкупили обратно. Може би заради стоманата.
                                Да бе. И те са в Африка, барабар с Брен-овете.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X