Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Гледах некъв съветски булпап от 1962 но не помня името му.
    Щаер Ауг беше заменен от М16 в Малайзия...... Австриеца е по скъп следователно евентуално по добър ?
    СЛР 600 кинта некъде .... Щаер АУГ цивилен към 4000 кинта
    Ама нещо много тежък ми се види празен 3.800 кг празен ... някак си не требва ли да е по лек по къс уж.

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
      Ааа, незнам как е било при теб, но охранителния взвод в Божурище през 1984 беше въоръжен със Судаев!
      Може, може...те и в МВР май ги имаше още известно време.

      Да бе. И те са в Африка, барабар с Брен-овете.
      И учебните ли?
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Е, те може и да са заради стоманата ...ма в Перник
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Аз докато служех 1988 - 1990 година складовете с мобилизационна готовност бяха пълни със старо оръжие . Понеже бяхме летище а то определено не е на първа бойна линия за нашите запасняци имаше големи количества карабини Мосин и Токарев картечни пистолети Шпагин и Судаев а според нашето АВ и картечници Максим и Дектяров . В единя запасен сбор на нашето поделение участвах аз и накрая за стрелбите докарахме по десетина карабини Мосин и СКТ ; КП Судаев та и аз имах възможност да пострелям с тях както се казва на корем . От тогава съм влюбен в СКТто . Мечтата тогава ми беше да стрелям с картечница Максим но не стана защото според АВто за да извади такава от мобилизационен склад на дълговременна консервация трябвало едва ли не Добри Джуров да нареди и той за повече от 20 години служба такава картечница не беше изкарвал .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Какво е СКТ?
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
              Какво е СКТ?
              Самозарядна Карабина Токарев

              Ама би било коректно да е СВТ - Самозарядная винтовка Токарева

              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Какво е СКТ?
                Самозарядный карабин Токарева.
                Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Това на снимката е СВТ-40. Има разлика между пушка(винтовка) и карабина и тя е в дължината на цевта спрямо калибъра. За оръжия с цеви с дължина над 50 калибъра се казва "пушки", под 50 калибъра са карабини- тоест къси пушки.В този аспект АК е "автоматична карабина" или "щурмова карабина".
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Най-шумна и най-громка винтовка за мен е СВТ! То бива бива, ам чак толкова...

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                      Това на снимката е СВТ-40. Има разлика между пушка(винтовка) и карабина и тя е в дължината на цевта спрямо калибъра. За оръжия с цеви с дължина над 50 калибъра се казва "пушки", под 50 калибъра са карабини- тоест къси пушки.В този аспект АК е "автоматична карабина" или "щурмова карабина".
                      Сега да не стане като в съседната тема: кое е БМП и кое БТР...
                      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Всичко е точно, имало и СВТ-40,



                        имало и СКТ-40.

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          СВТ тата у нас са изнесени масово в началото на 90 те от Сенчъри Армс. Барабар с Щурмгеверите и боеприпасите за тях.
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            В края на 90-те Пешо Шиновски в Кинтекс ми се оплаквал че не можах да продаде 7,92Х33мм.

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Аз докато служех 1988 - 1990 година складовете с мобилизационна готовност бяха пълни със старо оръжие . Понеже бяхме летище а то определено не е на първа бойна линия за нашите запасняци имаше големи количества карабини Мосин и Токарев картечни пистолети Шпагин и Судаев а според нашето АВ и картечници Максим и Дектяров . В единя запасен сбор на нашето поделение участвах аз и накрая за стрелбите докарахме по десетина карабини Мосин и СКТ ; КП Судаев та и аз имах възможност да пострелям с тях както се казва на корем . От тогава съм влюбен в СКТто . Мечтата тогава ми беше да стрелям с картечница Максим но не стана защото според АВто за да извади такава от мобилизационен склад на дълговременна консервация трябвало едва ли не Добри Джуров да нареди и той за повече от 20 години служба такава картечница не беше изкарвал .
                              Прави ли ти впечатление, че всички оръжия, които си изброил са руски в съответните калибри! (Картечниците Максим, за които говориш са Максим-Соколов.) По това време вече нито оръжия, нито боеприпаси от старите образци е имало в количества достатъчни да представляват резерв.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Прави ли ти впечатление, че всички оръжия, които си изброил са руски в съответните калибри! (Картечниците Максим, за които говориш са Максим-Соколов.) По това време вече нито оръжия, нито боеприпаси от старите образци е имало в количества достатъчни да представляват резерв.
                                Не е баш така. Т.е. почти ама не баш. Повечето от МГ тата, Маузерите 96 в раззлични модификации, МП -40, Зброьовките и Бреновете (тези в кал. 7.92х57) са изнесени наистина още преди 1985 та. Но Манлихерите М95, барабар с Бреновете в този калибър седяха до средата на 90. Само ние сме закупили и изнесли няколко десетки хиляди М 95 .
                                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                                No man left's behind !!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X