Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    На реалните снимки - Най горната е Kahles 624i , на двете долни е Найтфорс. Пушките на Лобаев навремето бяха доста критикувани заради редица недостатъци. Иначе човека е много пич.
    Сериозни оптики! Има-няма, по около 3000 долара парчето, но вероятно и оръжията ги заслужават...Интересно, колко струва една такава "нагиздена красавица". Питам, защото ми попаднаха "промоционални" цени на руска ловна карабина ORSIS, предлагана от скоро в България. Базовия модел, Hunter SE SR в кал. 308 Win, започва от 4 600 лв. за гола пушка, а топ модела T-5000 в кал. 300 Win Mag е "само" 10 500 лв.

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
      Сериозни оптики! Има-няма, по около 3000 долара парчето, но вероятно и оръжията ги заслужават...Интересно, колко струва една такава "нагиздена красавица". Питам, защото ми попаднаха "промоционални" цени на руска ловна карабина ORSIS, предлагана от скоро в България. Базовия модел, Hunter SE SR в кал. 308 Win, започва от 4 600 лв. за гола пушка, а топ модела T-5000 в кал. 300 Win Mag е "само" 10 500 лв.
      Подсети ме
      В началото на 80-те видях в магазина на ЦС на БЛРС на "Витошка" едни инкрустирани ТОЗ-ове по 2 500 лв.
      Среден апартамент тогава беше 6-8 000 лв. Аз още ходех с първото си "Монте-Карло" 16 кал. купено за 30 лв. иззето от МВР /разкошна пушка, още ме е яд, че я продадох накрая/ и служебния "Браунинг" на бай Иван Найденов от Враца, национален състезател по "Трап" с един пръст широка вентилирана мерна планка за 700 долара беше върха като пушка и цена.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
        Сериозни оптики! Има-няма, по около 3000 долара парчето, но вероятно и оръжията ги заслужават...Интересно, колко струва една такава "нагиздена красавица". Питам, защото ми попаднаха "промоционални" цени на руска ловна карабина ORSIS, предлагана от скоро в България. Базовия модел, Hunter SE SR в кал. 308 Win, започва от 4 600 лв. за гола пушка, а топ модела T-5000 в кал. 300 Win Mag е "само" 10 500 лв.
        Значи . една качествена карабина независимо къде е произведена струва обидно еднакви единици пари. Т.е. и лобаевките надали ще отидат много надолу спрямо тази цена.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Имаше една стара поговорка за лудия и баницата... Явно нито лудите са се свършили, нито баниците са станали по-малки...
          "...Както “Труд” писа, МВР обяви търг за 13 снайперови карабини за 521 416 лв. Средната цена на една пушка излиза около 40 100 лв. Условията на поръчката са написани още в началото на миналата година, каза Йовчев. Той успокои, че цената е прогнозна. Вицепремиерът не се притеснява, че от условията на поръчката прозира как ведомството му се е прицелило в 2 конкретни модела, произвеждани от британската фирма Аccuracy International, защото това били най-добрите. Това, че същите оръжия се предлагат от търговци на цена от по 1500 щатски долара, също не смущава Йовчев, защото това била стойността на “гола пушка”. Барети твърдят, че балистичните щитове, с които се предпазват баретите, са купени преди 10 години, а кевларът, от който са изработени, има трайност 4 години. С такъв щит е бил и загиналият в Лясковец преди месец командос Емил Шарков. Технически проблем дават и автоматите PWS MK 114, с които са въоръжени баретите. Те са доставени от бившата полицейска фирма “БМВ” ЕООД преди три години. За една пушка с мерник и фенер са били платени 6110 лв. Оръжейни експерти твърдят, че такива системи се продават в САЩ за 1300 - 1500 щатски долара (1860 - 2145 лв.)..."

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
            Имаше една стара поговорка за лудия и баницата... Явно нито лудите са се свършили, нито баниците са станали по-малки...
            "...Както “Труд” писа, МВР обяви търг за 13 снайперови карабини за 521 416 лв. Средната цена на една пушка излиза около 40 100 лв. Условията на поръчката са написани още в началото на миналата година, каза Йовчев. Той успокои, че цената е прогнозна. Вицепремиерът не се притеснява, че от условията на поръчката прозира как ведомството му се е прицелило в 2 конкретни модела, произвеждани от британската фирма Аccuracy International, защото това били най-добрите. Това, че същите оръжия се предлагат от търговци на цена от по 1500 щатски долара, също не смущава Йовчев, защото това била стойността на “гола пушка”. Барети твърдят, че балистичните щитове, с които се предпазват баретите, са купени преди 10 години, а кевларът, от който са изработени, има трайност 4 години. С такъв щит е бил и загиналият в Лясковец преди месец командос Емил Шарков. Технически проблем дават и автоматите PWS MK 114, с които са въоръжени баретите. Те са доставени от бившата полицейска фирма “БМВ” ЕООД преди три години. За една пушка с мерник и фенер са били платени 6110 лв. Оръжейни експерти твърдят, че такива системи се продават в САЩ за 1300 - 1500 щатски долара (1860 - 2145 лв.)..."
            Ами то това не е за тази тема.А иначе примерно като знаеш кой е доставил PWS MK 114 за фирмата бмв и ти става ясно, че е просто една обикновена нашенска схема.
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Ами, чудех се къде да кача това и реших, че мястото му е тук. Все пак темата, освен руското леко стрелково оръжие, включва и "....западните му аналози". Та понеже, в споменатия търг, очевидно става въпрос, за закупуване на 13 западни аналога за над половин милион лв., ми се стори на място.Още повече, в контекста на някои от горните постове...

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
                ...Оръжейни експерти твърдят, че такива системи се продават в САЩ за 1300 - 1500 щатски долара (1860 - 2145 лв.)..."
                Тия „експерти“ - случайно, или нарочно - нещо са пропуснали една нула (и пак не достига).
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Не съм експерт ма ако някой такъв ми покаже къде се продава Акюрьси за 1500 долара ще го черпя едно черпене,а аз ще си купя 2 поне да се почесваме с тях,кой да е калибър върши работа.

                  Мен ми е чудно що се гони пушка която бие на километър и половина,какво ще стрелят с нея,нещо скромно не ги ли влече повечко?Сиг за 1500 знам къде има,Сако изпуснах за 2500 ма Акюрьси за под 4 и горница гола не съм виждал.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Тия „експерти“ - случайно, или нарочно - нещо са пропуснали една нула (и пак не достига).
                    "Технически проблем дават и автоматите PWS MK 114, с които са въоръжени баретите. Те са доставени от бившата полицейска фирма “БМВ” ЕООД преди три години. За една пушка с мерник и фенер са били платени 6110 лв. Оръжейни експерти твърдят, че такива системи се продават в САЩ за 1300 - 1500 щатски долара (1860 - 2145 лв.)..."

                    http://primaryweapons.com/firearms/mk1/rifles/

                    Неква АР-ка ли е това, що е - PWS MK 114 .223 - $1,949.95
                    Това е цена клиент, на дребно.Един аймпойнт е 1200лв, клиент, на дребно.Един олайт е 200лв, цена клиент, на дребно.
                    По 2 бона на парче да са изкарали - пак са се напапкали предоволно...

                    Ако си искал да се хванеш за нулата при акюраситата - цитатът е друг.Сигурен съм обаче, че и там ще направят някаква схема да се изкарат едни пари.И след години ще се оправдават - "е да, ама па е най доброто"....
                    Последно редактирано от Самодържец; 18-04-14, 08:37.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Всъщност - да. Не става ясно, в статията цената на кое е визирана. Или може бие нарочно?
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        За продукта на праймъри уепънс системс си е съвсем ясно...
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            ORSIS T-5000 в Ирак.



                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Кои са тези, които ги ползват?Интересно ми е само реклама ли е или някои специалци са заложили на тях, или само тестват.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                И още малко Орсиси в Ирак, в реалните бойни действия.



                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X