Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Прав си за всичко, а по-специално за гъзария. Но... затова и се експериментира с булпап, за да се скъси общата дължина на оръжието без да му се намалява дължината на цевтата. Този комплекс направен за специфичен регион Северен Кавказ, там къщите винаги се строят като малките крепости. Затова там не виреят картечните пистолети, твърде слаби са за тези стени и къщите. Хората от АТЦ (антитерористичен център) там си исползват пълноценното автоматично оръжие, с нормалните калибъри. И си прав за огнеприкръвател.

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Имаше наскоро предаване за Руска спец група която прави операция в панелен блок.....първо поднесоха една рамка към вратата и ..тряс як взрив няма врата няма проблем две шокови гранати и светлинни , после с калашите по един ред....резултат! Братушката вика"операцията е успешна двама убити престъпници и двама заловени...няма жертви от органите на милицията" Тея действат брутално и много много не им дреме! Първо стрелят после питат! За картечници и калашници има отдавна разработени куршуми от различен тип...включая и нерекуширащи!
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Хайде да не се заблуждаваме. Има картечни пистолети с доста по-добра пробивна сила от 7,62х54. И всичко това при в пъти по-малък боеприпас. ПК далеч не е върха на сладоледа при бой на пределно къси дистанции. Друг е въпроса, как с епрочиства една къща. От постовете по-горе разбирам, че масата хора си мислят, че има само 1 вид прочиства (може би заблуда от киното). Има много начини, като основните разлики са с каква цел се прочиства. За задържане, за обиск, за ликвидиране. Има значение кой я прочиства, медотиде на действие са различни от военни (в различните армии са различни методите), дали от полиция (различните полиции използват различни методи), дали от някоя служба "по-така". Има значение къде е и каква е тактическата обстановка. По един начин се процедира в Южна Африка, по друг в Ирак, по трети в Афганистан, по четвърти във ферална сграда в центъра на Париж ппримерно. Това оръжие и боеприпас, което върши работа на едно място, не върши на друго.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
          ... Има картечни пистолети с доста по-добра пробивна сила от 7,62х54...
          Я нещо ново за мен? И кои са те, че аз помня доживот каква е енергията на 7,62Х54. Някакви мижави са 3990 Джоула. Да видим какъв пистолетен патрон може да изпревари тази цифра?

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Не гледай енергията, виж проектилите и каква ппробивна способност имат. Виж примерно 4.6х30.
            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Първоначално публикуван от The Back Bone
              Хайде да не се заблуждаваме. Има картечни пистолети с доста по-добра пробивна сила от 7,62х54. И всичко това при в пъти по-малък боеприпас.
              За другото съм абсолютно съгласен, ама нещо не мога да се сетя как картечен пистолет дупчи повече от картечница с пушечен патрон. Така, че ако обичаш дай нещо да прочетем за да не спорим напразно.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                И аз искам един от тези FN P90http://ri.search.yahoo.com/_ylt=A0LE...yQELW5jQwg2B0- и един Пистолет FN но в Бг. Е трудно да ги имам..http://upload.wikimedia.org/wikipedi...x-FN-P90_2.jpg
                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Давал съм примери много, писъл съм за тях. Даже съм тествал и описвал тук тестовата серия на 5.56х45 M855A1, който показва в някои отношения по-добри резултати от 7,62х51 и 7,62х54, и това всичкото на практика, не на теория, не по клипове в Ю Тюб. Така че, не говорете на изуст и не се заблуждавайте, че най-голямото е най-добро. ПК е доказано оръжие с доказан боерипас, но не можем да лежим на тази кълка, че като е съветско и като е участастник във войните по цял свят и че е номер 1. Времената се менят, има нови боеприпаси с по-нови технологии.
                  If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Някой може и да се упражняват като гледат клипове в тубата....но аз лично не съм от тях.Стрелял ли си с ДП от втора световна - от ръка или с ППШ?голям кеф е да изпразниш дисковия пълнител! И аз съм за новото но старото се е доказало....и аз нося ГЛОК 17
                    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Не, не съм стрелял с оръжия от ВСВ.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                        Не, не съм стрелял с оръжия от ВСВ.
                        Ако ти се отдаде възможност пробвай...Руснака е спец на тема просто и работещо оръжие! Имал съм честа да пробвам много оръжия Немски и техния аналог Руски...пример Sturmgewehr 44 и неговия опростен Руски вариант добре познат АК 47
                        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                          Някой може и да се упражняват като гледат клипове в тубата....но аз лично не съм от тях.Стрелял ли си с ДП от втора световна - от ръка или с ППШ?голям кеф е да изпразниш дисковия пълнител! И аз съм за новото но старото се е доказало....и аз нося ГЛОК 17
                          Сигурно е въпрос на вкус....За мен няма по големи дървета от посочените оръжия....а изпразването на цял пълнител определено ще свърши работа срещу ордите на Ченгиз хан! Пробвал съм....просто оръжейниците даваха боеприпаса за "теслите" без ограничение на бройката....Та сме ги използвали да "крепим" бойната готовност...
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            И макар не Руско да пусна една моя стара снимка оръжие което малко хора са виждали на живо.....да не си помисли някой че само си чеша пръстите на клавиатурата.
                            Прикачени файлове
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                              Сигурно е въпрос на вкус....За мен няма по големи дървета от посочените оръжия....а изпразването на цял пълнител определено ще свърши работа срещу ордите на Ченгиз хан! Пробвал съм....просто оръжейниците даваха боеприпаса за "теслите" без ограничение на бройката....Та сме ги използвали да "крепим" бойната готовност...
                              Бръкнала си маймуната в г.зъ и като го облизала казала....ммм въпрос на вкус!Както казах и аз съм фен на НОВОТО но не бива да забравяме и старото , и изпитано в боя!Става въпрос за Руско оръжие доказало се в годините! Макар че голяма част от тяхните образци са направени опростени западни.
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                                Бръкнала си маймуната в г.зъ и като го облизала казала....ммм въпрос на вкус!Както казах и аз съм фен на НОВОТО но не бива да забравяме и старото , и изпитано в боя!Става въпрос за Руско оръжие доказало се в годините! Макар че голяма част от тяхните образци са направени опростени западни.
                                Времената са били такива...Каквото е имало ..такова се е доказвало!
                                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X