Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Хех...



    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Sibirski, това някаква шега ли е или е еърсофт пушка? Доста ментета от "всичко по един лев" има по нея.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Чак за един лев ментета не виждам, на снимка ъпгрейд на Зенит за ПКМ. Булпап пак, да му се не види...

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Честно казано от фенера въобще не виждам смисъла та ако ще и от 1000 лева да е .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Има, ако КТО се провежда през ноща, когато трябва да щурмуват тъмна къща или мазето, иначе за какво ми фенерчето, дори то и да си струва бая пари? За да ми тежи?

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Да прочистваш къща с лека картечница ?
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                ПКМ никак не е лека картечница.

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  А това, че "ПКМ съвсем не е лека" не обезсмисля ли още повече фенера, който са и закичили?
                  Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                  First impression is not always true. Get inspired.
                  Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                  Reading is sooo boring, unlike writing!

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Теоретизируем или практикуем? Ето горе долу така понякога изглежда КТО през ноща



                    Както се вижда има място и за фенерите.

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      Още фото на булпап ПКМ от Зенит.

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        Както се вижда има място и за фенерите.
                        Съгласен! Като гледам фенера има мигащ режим. Има ли полицейска версия със синя и червена мигаща светлина и звукова сигнализация с мегафон (ГГС)?
                        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Има версия със светошумовая граната Заря.

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Загрява се, това ти да не е еърсофт.



                            Само че защо мислете че на снимките е пълноценен заглушител? Нещо друго не ви ли идва в главата?

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              Сибирски, да се ползва ПК (или ПКМ) за прочистване на къща ми се струва много изсилено. Там много по-добра работа би свършил един картечен пистолет. Картечницата е тежка и прекалено дълга. Ще се закача в мебели, перила, дръжки на врати и ще пречи на движението. Особено на безшумното движение. Също не може да се насочи особено бързо и стреля твърде бавно - около 10 -11 изстрела в секунда, срещу до 20 за картечните пистолети. Не теоретизирам. Носил съм една година точно ПК. Единствено мога да оправдая ползването и, ако се цели докопване на противника зад стена, като се стреля през стената. Само дето набора стени не пропускащи куршум изстрелян от картечен пистолет, но пропускащи куршума на ПК е малък. Например стените в панелката ми ще спрат и двата куршума, а вратите ще пропуснат и двата куршума. Някакво изключение може да е входната ми врата от два листа ламарина от стомана 45, с обща дебелина около 3,5 мм, ама се съмнявам. Та за работа в сграда - не го виждам особено смислено да се ползва. ПК във всичките си модификации си е за полето.

                              Голямата тръба на дулото предполагам, че е огнеприкривател. ПК-то през нощта така свети, че ще бъде видяно от всички в близката околност. Това би била една много полезна екстра при нощен бой, предотвратяваща донякъде изпълнението на командата "Всички да целят картечницата!". Искало ми се е да я имам, но ми се полагаше само обикновен огнеразпръсквач. Ама тогава защо му е закичен фенер? Ще демаскира също много добре. И е безмислен. Такъв фенер я свети на 100 метра, я не. Обикновено целите за подавяне с картечница са на по-големи дистанции.

                              Наклонената кутия категорично не ми харесва. Шанса да се закачат патроните в нея и подаването да не е гладко е много голям.

                              Някак в изделието е вложена повече гъзария отколкото полезност. Ама последното са мои лични предпочитания. Мислел съм си за подобни подобрения по "желязото", което носих и съм се чудил защо не се правят. Одобрявам опита за малка модификация на изделието, макар да имам забележки.

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Те такива зачистки с рогата напред май само по филмите и в Горна Оряховица останаха........ като се сетя нас на какво ни учиха във ВВ, ми става ясно защо първата чеченска свърши така.......... ето един пример как се действа сега при зачистка
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X