Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
    Изобщо кое оръжие е полезно в градски бой...
    С най-високо пробивно действие Нещо което може да порази неприятел зад дървета, стените и темподобни препятствия.

    Коментар


    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      С най-високо пробивно действие Нещо което може да порази неприятел зад дървета, стените и темподобни препятствия.
      В родната панелка- това е от 12.7 Б-32 нагоре.... Проверено. Иначе доста боеприпаси вече пробиват " по много".
      Я!Ти ме подсети за един въпрос които искам да ти задам от доста време,но все забравям.Как американците успяват(или планират да успеят) да подсигурят боеприпаси при такова количество огневи средства в ротата.Естествено имам предвид доставката(подвоза) от складовете до конкретния боец на огневата линия.Има ли някакви специални логистични подразделения или машини или нещо друго и как точно става. Предполагам досещаш се какво те питам-в града в калабалъка всички пуцат сватбарски и по някое време им свършва това което си носят в тях-та как им го попълват?
      ПП.И другите които знаят-да не се стесняват!
      Въпроса ти е много ..... дълъг за писане. Зависи- на машини ли са , без машини ли са. Това първо. Второ - носимият БК при операции в градска среда се усилва на базата на не носенето на други неща. Стигали са до 18 пълнителя. Отделно - само не особено умните хора пуцат сватбарски.
      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
      No man left's behind !!!!

      Коментар


      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
        Я!
        ПП.И другите които знаят-да не се стесняват!

        Уеднаквяват патроните и на групата и на снайпериста и на поддържащия огъня,а не единия носи Мка,другия снайпер,а третия 30 мм.В момента дадени групи на дадени места носят карабина 13 инча цев,другите 16 инча цев която пердаши и над 6-700 метра,а ония с косата държи същата с 20 инча цев,че да бие по амуджите с Драгуновия.Пускаш им само 7.62Х51 и ги заебаваш,бият с един патрон който и мята и пробива и е сравнително мощен и лек и лесно се намира.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

          Слаб си, Кемале, в реален живот, ама речист и героичен в интернета. Краченцето ти боляло, горкичкият... Айде, щом се излекуваш... някога, оферта ми към теб остава в цялата сила. За останалите, които може би още не знаят, аз съм инвалид от войната с много ранения, колко - не казвам че и сам се срамувам от тяхната бройка. Да, и аз с десния си крак несъм много добре, прострелян под коляно. Ама все още МОГА!

          Коментар


          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Слаб си, Кемале, в реален живот, ама речист и героичен в интернета. Краченцето ти боляло, горкичкият... Айде, щом се излекуваш... някога, оферта ми към теб остава в цялата сила. За останалите, които може би още не знаят, аз съм инвалид от войната с много ранения, колко - не казвам че и сам се срамувам от тяхната бройка. Да, и аз с десния си крак несъм много добре, прострелян под коляно. Ама все още МОГА!
            Бе то и аз мога ама твърдят че не бива особенно. Ела па търчането. Неправилното срастване на накакви костици (от преди много години) почна да си показва рогата с отдалечаването на рожденната дата. А за да се излекувам трябва да излезна в оптуска и все го бавя че някой трябва да строи капитализма (демек няма кой да ме пусне да отсъствам месец и нещо). Което не подобрява ситуацията като цяло. А аз и на живо съм речист.... Иначе ( както предполагам знаеш) и аз си падам по разходките по планините...
            Последно редактирано от Mad Dog; 10-02-14, 11:14.
            Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
            No man left's behind !!!!

            Коментар


            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

              Една схемичка от личен архив....за по бързо прихващане на целите...в градски условия
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24724_381718726729_4520860_n.jpg
Прегледи:2
Размер:35.5 КБ
ID:5562944
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                Ахахахахахахахаха.... Целите са интересно обозначени......
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                  Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                  Ахахахахахахахаха.... Целите са интересно обозначени......
                  Рита,Памела и Шаная бяха най големите мръсници
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                    Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                    Рита,Памела и Шаная бяха най големите мръсници
                    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                    No man left's behind !!!!

                    Коментар


                    • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                      а да ми схванеш по-ясно мисълта искам да ти задам въпрос лично на теб (като човек с опит)-кое оръжие би предпочел ти лично ако се налага да се биеш в града-АК47 или М4 или АК74 или друго и защо?
                      Бих избрал 416, с възможно най-късата цев, в кал .223 в комбинация от новите .223, които показват по-добра пробивност от 7,62х52 НАТО. Основно заради малкия калибър, мерната линия и ъгъла на приклада спрямо цевната кутия. Не ми харесва, че има затворна задръжка (не ползвам, винаги сменям пълнител с патрон в патронника, дори и да имам още 2-3 в пълнителя) и че има дотиквач.

                      На второ място бих избрал АКС 47. Другите два калибъра при АК не ми харесват, поради подаването на патрон в патронника.
                      Последно редактирано от derhunter; 10-02-14, 19:28.
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                        АКМС лично за мен и поне два еднократни РПГ-та за всеки в групата, плюс колкото мога да нося РПО, плюс колкото може повече ПКМ, плюс ръчни гранати, плюс ГП-30, плюс добър снайперист, плюс, плюс, плюс... И най-важното - да има стабилна радиовръзка с момчета с големите цеви зад мен. Имам предвид минохвъргачки калибър от 120мм нагоре.

                        Коментар


                        • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                          Гръбнак - забравил ли си го или просто не са ти го казал- а именно втората най- честа употреба на дотиквача при М4 и първата най- честа при ХК 416?
                          За да ти направя въпроса една идея по интересен - защо при Г-3 няма дотиквач, при ПСГ-1 също, а при МСГ 90 А 1 има такъв.
                          А иначе за в града - каквото ми е щатното ако имам добра логистика и каквото е щатното на противника (или поне ползващо неговите пълнители или минимум боеприпаси) ако съм "партизанен".
                          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                          No man left's behind !!!!

                          Коментар


                          • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                            Абе не съм го забравил. Дотиквач съм ползвал, и то доста, то при нас си влизаше в упражненията, но ме изнервя. Като чуя дотиквач, и се сещам за танкиските години докато бях в армията...
                            If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                            Коментар


                            • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                              За какво де ? Не те изпитвам- просто искам ти да го кажеш. И защо на Г-3 го няма а на МСГ-90 А 1 го има.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар


                              • От: Руско бойно леко стрелково оръжие и западните му аналози - плюсове и минуси.

                                Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                                Бих избрал 416, с възможно най-късата цев, в кал .223 в комбинация от новите .223, които показват по-добра пробивност от 7,62х52 НАТО. Основно заради малкия калибър, мерната линия и ъгъла на приклада спрямо цевната кутия. Не ми харесва, че има затворна задръжка (не ползвам, винаги сменям пълнител с патрон в патронника, дори и да имам още 2-3 в пълнителя) и че има дотиквач.

                                На второ място бих избрал АКС 47. Другите два калибъра при АК не ми харесват, поради подаването на патрон в

                                патронника.
                                Я го обясни по подробно ! Армията на Башар вече използва АК 74 срещу бунтовниците.....
                                Бях си наумил да си взимам арсенал 223.... ама нещо не чувам хубави работи засичал бил на поразия и някакси кривял гилзите при изхвърляне .... май май ще взема късия 7.62 с подцевния фенер... Арсеналци доста надуха цените последно време.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X