Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпрос за ХR400

    Емо, аз за моя ХР имам мигачи, огледало, стойката за номера и осветлението, ако ти трябват само за пред технотест и кат - имаш ги.
    Километраж нямам. Но оригинално си имат и такъв, като на ХР 600 е.
    Обаче не мисля, че ще ти искат километраж в кат, виж в технотест може и да се заядат.

    Обединих двете теми, но реших че 250, 600 и 650 трябва да си останат в отделни теми, че да е по прибрано и подредено. Защото иначе ще стане много разпокъсана информацията вътре, понеже подреждането става по хронология. А и многото страници не са добър знак за намиране на нужната информация.
    Последно редактирано от Жоро Донечки; 07-01-09, 11:32.

    Коментар


    • До: XR мания - 400/440сс

      Когато отидеш в КАТ с документ от "Техностест" , единственото което гледат са номерата на ДВГ и рама(това упражнение вече съм го правил с ТТ-то).
      Проблема е в "Технотест".Интересува ме какво точно изискват , за да не ме разкарват по десет пъти(все пак мотора ще е без регистрация , а не ми се кара по София така) , иначе нещата ги имам(ще ги прехвърля от ТТ-то на ХР-а).
      Все пак благодаря на всички за информацията!
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • До: XR мания - 400/440сс

        Вече си имаме наша тема ....Честито на всички XR-фенове Благодарско на Жоро изпълни си обещанието Искам да внеса малко инфо относно масло-хранителната система на XR 250-400,която е основен фактор за безпроблемната експлоатация на тези модели.Много пъти съм срещал тук въпроса : Как се мери нивото на маслото на ХR,затова ще разясня нещата с точни обяснения....бях писал преди по този въпрос,но пак ще го обясня с удоволствие Това е схемата на маслената магистрала,която се състои от два кръга,които се осъществяват от двойна маслена помпа.Едната секция засмуква масло от картера и го качва в рамката ,другата секция взема маслото от рамката и го праща към колянов вал,разпределителен вал и скорости.На дъното на рамката има цедка От там маслото отива директно в маслената помпа,няма никакви клапани които да задържат маслото в рамката.Ако не се задържа маслото в рамката,единствената причина за това са увеличените хлабини на маслената помпа,през които се изтича в картера.Това е причината заради която не се задържа маслото в рамката и засичането му става трудно. Хлабините се получават от изкривяването на корпусите на в които са поместени елементите на помпата,или износването на самите елементи ,и от там при престой на мотора продължително време маслото изтича в картера. Широко разпространената версия е, че има клапан който държи маслото в рамката........Няма такъв клапан,причината е горе споменатите проблеми,които се дължат на многото изминати километри.Единствения клапан които има по маслената система се намира на самата маслена помпа и той е редуциращ налягането което се създава от самата нея.
        Последно редактирано от diskusa; 08-01-09, 00:12.
        Стефан Дянков

        Коментар


        • До: XR мания - 400/440сс

          Я да ви забия още две дъпросчета:
          -на Ямаха ХТ , номера на рамата и номера на ДВГ са еднакви-така ли е и при ХР или не?
          -на Ямахата , плочката върху която е набит номера на двигателя е с "гребен".Има ли го и при ХР-а или плочката е гладка?
          Благодаря предварително!
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • До: XR мания - 400/440сс

            Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
            Ако не се задържа маслото в рамката,единствената причина за това са увеличените хлабини на маслената помпа,през които се изтича в картера.Това е причината заради която не се задържа маслото в рамката и засичането му става трудно.
            Поздрави много добре обяснено, дано има повече такива постове.
            Да попитам аз мисля че имам гореспоменатия проблем.
            Как мога да го отстраня ?
            Ако не го направя ще се отрази ли въхру омасляването на мотоциклет ?
            Благодаря предварително.

            Първоначално публикуван от deio Преглед на мнение
            сам ли го смени,дали си сложил сичко как трябва.всичко ли смени или само гърбицата.
            А като подадеш газ тропането спира ли.
            С един приятел го сменихме но то чукането го имаше и преди сега малко намаля значи все пак се е подобрило и проблема е точно от там.
            Сменихме гърбицата и пружинката, но шпонката е видимо заоблена и деформирана до някаква степен.
            Когато дам газ тропането си продължава, в краен случай мисля да извадя гърбицата и пружинката и да карам без авт. деком. , но не знам дали ще пали лесно ?

            Коментар


            • До: XR мания - 400/440сс

              Първоначално публикуван от peterson Преглед на мнение
              Да попитам аз мисля че имам гореспоменатия проблем.
              Как мога да го отстраня ?
              Ако не го направя ще се отрази ли въхру омасляването на мотоциклет ?
              Аз на моята 250-ка си я ремонтирах чрез претриване на корпусите вече две години си ми държи маслото около 2 седмици след загасяване на мотора.Помпите са еднакви и ако мотора е на малко километри трябва да не мърда.Имам приятел с XR 400 цяла зима не мърда,той зимата не кара.Притриването става на тръсажна маса с шлайф паста.Нова няма как да стане,но ако се задържа 4-5 дни след спирането на мотора е поносимо.Това е признак за състоянието на помпата.Самата процедура е ''тънка работа ''и има вероятност ако се прави от човек не запознат с нещата да се изкриви още повече и да се бракува самата помпа. Другия вариант е най-добрия......нова помпа и от там пълно спокойствие Повечето мотори си карат с този проблем и не е задължително,ако не се задържа маслото в рамката мотора да блокира,защото след запалването му той си качва масло. Но заради тези увеличени хлабини, дебита и налягането на помпата постепенно намаляват и започва едно бавно, но сигурно износване на двигателя,като първо си заминава разпределителния вал и кубилиците.
              Стефан Дянков

              Коментар


              • До: XR мания - 400/440сс

                Първоначално публикуван от peterson Преглед на мнение
                в краен случай мисля да извадя гърбицата и пружинката и да карам без авт. деком. , но не знам дали ще пали лесно ?
                Миналата година пролетта, от Белгия си купих втори ХР 400, който малко по-късно продадох.
                Та той беше с демонтиран автоматичен декомпресор, предполагам именно поради тази причина.
                Палех го само на ръчен и беше часовник - от първото ритане сработваше.
                Сега го кара братчеда Радослав Иванов и все още си пали безпроблемно само с ръчен.
                НО лично за мен(имам база за сравнение с двата) автоматичният си е едно удобство в повече - няма две мнения.

                Коментар


                • До: XR мания - 400/440сс

                  Благодаря за отговорите определно ще са ми от полза.
                  Явно мотора е бил каран доста, защото и двата проблема са в доста напреднал стадий.
                  Маслото може да се премери до няколко минути след това няма масло на пръчката, което ми се видя съмнително още след като го купих.
                  Мотора е 97-ма година и е след основен ремонт, но той не включва маслените помпи.
                  Чудя се какво да правя ?!

                  Коментар


                  • До: XR мания - 400/440сс

                    Имам един въпрос,от каде може да си намеря заден калник за хонда ХР400 червен и колко пари ще струва,само калника без стопа.

                    Коментар


                    • До: XR мания - 400/440сс

                      Или от тукашните магазини, най-вече Бултрако, или от Щатите
                      От 2005 пускат един модел на XR 400 супермото версия. Та именно той е с по-различен заден калник.
                      Захващането и позиционирането е едно към едно като на ендуро версията, но отзад стопа е отделен и се захваща на стойката за номера.
                      Т.е. този заден калник е без стопа, вирнат е нагоре и стои като тип кросов. Ако ти допада, търси точно такъв пасва много добре.

                      Коментар


                      • До: XR мания - 400/440сс

                        Здравейте искам а ви попитам за кой жици ви е вързан задния габарит и стопа,защото на моя са му резнати жиците още до крушката.

                        Коментар


                        • свеш за ХР 400

                          Каква трябва да е свеща и с какъв ключ се монтира-демонтира?

                          Коментар


                          • До: свеш за ХР 400

                            Първоначално публикуван от niki CA 2925 KB Преглед на мнение
                            Каква трябва да е свеща и с какъв ключ се монтира-демонтира?

                            Не ти се търси или незнаеш как???

                            Държа да ми отговориш, защото не си от вчера тука.

                            Свещ за XR400, от къде?

                            Има ли ИРИДИЕВА свещ за Хонда ХР400Р

                            Аз използвам ключа от Африката ми, с него става перфектно.

                            Коментар


                            • До: XR мания - 400/440сс

                              Здравейте на всички! Карам атв ТРХ400 2002г и съм много доволен от машината. Както по-горе пише двигателят е същият като на ХР400, предполагам с малки разлики по трансмисията. По-горе видях дискусиите за маслената помпа и как при някои не задържа маслото горе поради износване. При мен конструкцията е подобна, но маслото не е в рамката, а има маслен съд, и по-нагоре радиатор. Миналата седмица сменях маслото. Налях си колкото трябваше, запалих замерих всичко беше точно. Дотук добре. Но вчера дръпнах щеката без да съм го палил поне 1 ден преди това и маслото не беше не до горе, а някъде по средата между минимума и максимума. Като запалих и измерих след това всичко беше наред. Та въпросът ми е дали според вас и моята помпа има износване, защото така като се замисля принципът на системата е един и същ. И другото което ме интересува това оказва ли някакво по-сериозно влияние на мазането? От износването прави по-ниско налягане, но дали е до такава степен, че да се окаже фатално?


                              Относно темата за жигльорите филтрите и гърнетата. По-горе прочетох имаше споменато нещо свързано с китовете за по-голяма кубатура. Наскоро извърших процедурата "джетване" на моят карбуратор. Сложих и спортен филтър на twin air. Искам само да поясня, че не винаги джетването е свързано задължително със слагане на по-голям жигльор! При моят случай се наложи слагането на по-малък за да има ефект! Много голямо влияние има надморската височина и генерацията! По-голямо влияние дава иглата която върви с кита за карбуратора. Формата и е по друга и пуска бензин по по-различен начин от оригиналната.
                              А попринцип за всеки двигател кит-а за "джетване" съдържа различни детайли които трябва да се подменят и е описано точно при какви условия! Тук визирам конкретно ТРХ-а и съответно ХР-а. И аз си мислех, че обезателно трябва да е с по-голям жигльор за да има ефект, но след кратка консултация с по-опитни се оказа обратното. Естествено имаше и опити с почти най-големият жигльор от комплекта, но се оказаха фатални за свещта. След това процедурата беше повторена както трябва да е. Сега се усеща разлика във вървенето на мотора. С по-малко газ изтегля много по добре. С много лекота върви. Много бързо достига прекъсвач на ход като му дам газ като хората. Общо взето останах с приятни впечетления от цялата манипулация.
                              Надявам се инфото е полезно, за тези които обмислят "джетване" .

                              Коментар


                              • До: XR мания - 400/440сс

                                Първоначално публикуван от naskoradew Преглед на мнение
                                Здравейте на всички! Карам атв ТРХ400 2002г и съм много доволен от машината. Както по-горе пише двигателят е същият като на ХР400, предполагам с малки разлики по трансмисията. По-горе видях дискусиите за маслената помпа и как при някои не задържа маслото горе поради износване. При мен конструкцията е подобна, но маслото не е в рамката, а има маслен съд, и по-нагоре радиатор. Миналата седмица сменях маслото. Налях си колкото трябваше, запалих замерих всичко беше точно. Дотук добре. Но вчера дръпнах щеката без да съм го палил поне 1 ден преди това и маслото не беше не до горе, а някъде по средата между минимума и максимума. Като запалих и измерих след това всичко беше наред. Та въпросът ми е дали според вас и моята помпа има износване, защото така като се замисля принципът на системата е един и същ. И другото което ме интересува това оказва ли някакво по-сериозно влияние на мазането? От износването прави по-ниско налягане, но дали е до такава степен, че да се окаже фатално?
                                При XR-а на самата рамка на нивото на щеката има преливник,през който излишното масло по време на работа се изтича върху разпределителния вал и като се угаси малко пада нивото докато се изтече ,но то става бързо. Аз на моя му наливам повече масло от това което дават по каталог и при това положение имам по добър резултат на щеката,може би защото помпата донякъде се потапя в масло и се получава по-голямо съпротивление при изтичането,защото трябва да изтласка маслото което е около помпата....В тези двигатели не се ползуват плъзгащи лагери,а само съчмени за които не е нужно голямо налягане,а и няма как да се получи защото конструкцията им е такава.
                                Стефан Дянков

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X