Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: XR-400/440

    с манивела е много по опростен мотора за поддръжка, няма нужда от акумулатор, който също е консуматив, както и допълнителна тежест, което означава , че е и проблемите около акумулатора/ стартера/отпадат , за АТВ наистина си е необходимо стартерно запалване, но един мотор колкото е по опростен толкова е и по лесен за поддръжка, не случайно ХР е толкова сполучлив модел...
    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

    Коментар


    • #77
      До: XR-400/440

      Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
      с манивела е много по опростен мотора за поддръжка, няма нужда от акумулатор, който също е консуматив, както и допълнителна тежест, което означава , че е и проблемите около акумулатора/ стартера/отпадат , за АТВ наистина си е необходимо стартерно запалване, но един мотор колкото е по опростен толкова е и по лесен за поддръжка, не случайно ХР е толкова сполучлив модел...
      Акумолатор ще си има! И от него си има нужда, а и проблемите около акумолатора не са чак толкова големи!

      Коментар


      • #78
        До: XR-400/440

        Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
        с манивела е много по опростен мотора за поддръжка, няма нужда от акумулатор, който също е консуматив, както и допълнителна тежест, което означава , че е и проблемите около акумулатора/ стартера/отпадат , за АТВ наистина си е необходимо стартерно запалване, но един мотор колкото е по опростен толкова е и по лесен за поддръжка, не случайно ХР е толкова сполучлив модел...
        За всичко си прав. Само с едно не съм съгласен...
        Нищо не е необходимо за АТVто. Това са едни и същи двг. Както палиш единия така ще запали и другия, ако ще и на трактор да се монтира.
        Просто на АТVто тея неколко кг повече не влияят в такава степен както на мотора или поне така са преценили тогава инженерите от Хонда.
        Новият ТRX(450сс) е с манивела - чисто кросово АТV, което има нужда от максимална лекота
        Последно редактирано от Жоро Донечки; 17-09-08, 10:23.

        Коментар


        • #79
          До: XR-400/440

          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
          Акумолатор ще си има! И от него си има нужда, а и проблемите около акумолатора не са чак толкова големи!
          Кво искаш да кажеш
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • #80
            До: XR-400/440

            Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
            К'во искаш да кажеш
            Бях неясен - електрически стартер и респективно акумолатор са неща от които си има нужда... макар на MTX-а както добре знаеш да няма електрически стартер, все пак има акумолатор и той си помага за запалването - ти си ми го казвал (пък и аз проучих това-онова, макар италианския ми да не е най-добрия). С акумолатора не съм имал проблеми (Благодаря!) и честно казано, не е нещо чак толкова лошо - цялата система тежи около 7-8 килограма максимум - това е със електрическия стартер.

            Коментар


            • #81
              До: XR-400/440

              ...абе много висок този модел бе ,що така??? аз кат му се кача и земята ми се губи , даже по висок от XR650 - ония ден докараха тука един от САЩ .... и аз се засилих да купвам,..бягам даже да го не купят - отивам , качвам му се ..опааа не мога ..ВИСОК -МНОООГО , ха на стъпенката и тогава , ама после пък РИТАЧКА кик-стартер ...ритай ,ритай , ...нема опора никаде , пълно разочарование ...тръгнах си кат ,,напикано мушкато,, !!! ся ша търся 250-ка да видя как ша ми е

              Коментар


              • #82
                До: XR-400/440

                Първоначално публикуван от ilkomotor1 Преглед на мнение
                ...абе много висок този модел бе ,що така??? аз кат му се кача и земята ми се губи , даже по висок от XR650 - ония ден докараха тука един от САЩ .... и аз се засилих да купвам,..бягам даже да го не купят - отивам , качвам му се ..опааа не мога ..ВИСОК -МНОООГО , ха на стъпенката и тогава , ама после пък РИТАЧКА кик-стартер ...ритай ,ритай , ...нема опора никаде , пълно разочарование ...тръгнах си кат ,,напикано мушкато,, !!! ся ша търся 250-ка да видя как ша ми е
                Извинявам се за офтопика - къде е това "тука" и колко е цената на XR-а?

                Коментар


                • #83
                  До: XR-400/440

                  Извинявам се за офтопика - къде е това "тука" и колко е цената на XR-а?


                  .....ПАЗАРДЖИК , 6000 лв ,

                  Коментар


                  • #84
                    До: XR-400/440

                    Първоначално публикуван от ilkomotor1 Преглед на мнение
                    Извинявам се за офтопика - къде е това "тука" и колко е цената на XR-а?


                    .....ПАЗАРДЖИК , 6000 лв ,
                    Ебаси, кви са тия цени на тия хр-и
                    То верно че е здрав, ама около тия пари се взима съвсем ново поколение мотор.Оставям че вървенето ще му е съвсем друго, за мене това е по-малко важното, ами окачванетоНищо общо
                    Въобще, с тия хр-и май се прекалява малко
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • #85
                      До: XR-400/440

                      Първоначално публикуван от ilkomotor1 Преглед на мнение
                      ...абе много висок този модел бе ,що така??? , ама после пък РИТАЧКА кик-стартер ...ритай ,ритай , ...нема опора никаде , пълно разочарование ...тръгнах си кат ,,напикано мушкато,, !!! ся ша търся 250-ка да видя как ша ми е
                      че е височък, така е...при мен няма проблем, щото го натискам бая, ама за манивелата, че няма опора не съм много съгласен, спокойно можеш да се изправиш докато мотора е подпрян на стойката и да риташ така.
                      Per aspera ad astra.

                      Коментар


                      • #86
                        До: XR-400/440

                        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                        Ебаси, кви са тия цени на тия хр-и
                        То верно че е здрав, ама около тия пари се взима съвсем ново поколение мотор.Оставям че вървенето ще му е съвсем друго, за мене това е по-малко важното, ами окачванетоНищо общо
                        Въобще, с тия хр-и май се прекалява малко
                        Ми лично за мен и това, което аз взех 2003г. XR400 за 5500 в перфектно състояние, без да преувеличавам, трябва само маслото да му сменя-това е идеалния мотор-лесен за каране,адски издръжлив, поне по отзивите, лесен за обслужване, въздушно охлаждане, максимално опростен, като за начинаещ(а и не само) мисля, че е супер. А и държат цена, защото са си качествени
                        Per aspera ad astra.

                        Коментар


                        • #87
                          До: XR-400/440

                          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                          Ебаси, кви са тия цени на тия хр-и
                          То верно че е здрав, ама около тия пари се взима съвсем ново поколение мотор.Оставям че вървенето ще му е съвсем друго, за мене това е по-малко важното, ами окачванетоНищо общо
                          Въобще, с тия хр-и май се прекалява малко
                          Абе да ти кажа прав си и аз по едно време лятото бех скатал някои друг лев та си рекох да докарам и нещо червено в гаража ама като почнах да се оглеждам.......само се оглеждах маи,че тук там и се поослушах и се отказах.

                          То хубаво че са здрави и качествени ама не само Хонда има хубави и здрави модели.

                          Щото пък на KDX-a досега и само бензин да му бях сипвал пак щеше да върви.Ама аиде нали не съм моторист серсемин гледам да го базикна тук там и със разбити лагери си вървеше като с нови само дето около него неможете да се разберете за кво си говорите.

                          Та мисълта ми беше,че с тази цифромания около XR-ите си е доста преиграване на моменти.

                          П.п Не сравнявам KDX-a с XR-a Просто пример за здрав мотор давам да не скочи сега някои.
                          Последно редактирано от spl77; 17-09-08, 13:36.

                          Коментар


                          • #88
                            До: XR-400/440

                            Първоначално публикуван от ilkomotor1 Преглед на мнение
                            ...абе много висок този модел бе ,що така??? аз кат му се кача и земята ми се губи , даже по висок от XR650 - ония ден докараха тука един от САЩ .... и аз се засилих да купвам,..бягам даже да го не купят - отивам , качвам му се ..опааа не мога ..ВИСОК -МНОООГО , ха на стъпенката и тогава , ама после пък РИТАЧКА кик-стартер ...ритай ,ритай , ...нема опора никаде , пълно разочарование ...тръгнах си кат ,,напикано мушкато,, !!! ся ша търся 250-ка да видя как ша ми е
                            Колега,ти колко си висок , че и аз съм се огледал в ХР-ите?Качвал съм се на 250-ка и ми е екстра(между впрочем ми се стори доста тромава,е вярно че беше с бързи венци...),но 400 не съм пробвал.
                            Последно редактирано от ЕМО; 17-09-08, 13:44.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • #89
                              До: XR-400/440

                              -висок съм 1.72

                              .... тва малко ми напомня като МЕРЦЕДЕСИТЕ и другите коли , - аз лично останах много разочарован от XR400 - неудобно висок , никви екстри ..риташ като хамалин , мощност бих казал ..що-годе приемлива, цената - нереално висока ,не можеш да качиш некое гадже и да идеш септември на морето на палатка с него .....прехвалена мотор според мен
                              - като сравня с предишния ми XT600E ....за 3000 лв с ел.стартер ,XR-а губи за пореден път!

                              Коментар


                              • #90
                                До: XR-400/440

                                Първоначално публикуван от ilkomotor1 Преглед на мнение
                                -висок съм 1.72

                                .... тва малко ми напомня като МЕРЦЕДЕСИТЕ и другите коли , - аз лично останах много разочарован от XR400 - неудобно висок , никви екстри ..риташ като хамалин , мощност бих казал ..що-годе приемлива, цената - нереално висока ,не можеш да качиш некое гадже и да идеш септември на морето на палатка с него .....прехвалена мотор според мен
                                - като сравня с предишния ми XT600E ....за 3000 лв с ел.стартер ,XR-а губи за пореден път!
                                Това, което те дразни може да е предимство за други. Аз съм 1,89 и в момента съм абсолютно доволен от MTX-а с малко изключение - идва ми малък - чисто физически. Дори след като му дръпнах кормилото възможно най-изправено, пак ми е нисък, когато трябва да застана изправен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X