Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: XR-400

    Да това с корите на резервара определено ме заинтересува иначе изглежда много посен някои знаели от какъв модел ще паснат наи добре.
    -ТИЯ КОРИ като ги гледам са от CR хонда 2 тактова 250 около 99-2000 та година модел

    Коментар


    • #62
      До: XR-400

      На FTP-то вече има качени ръководства - https://htftp.offroad-bulgaria.com/Z...anuals/XR400R/
      Едното е на италиански...

      Коментар


      • #63
        До: XR-400

        Още една хубава статия на същото списание от лятото на 1997г. - тест на XR 400R и KLX 300R - http://www.motorcycle.com/shoot-outs...300r-3334.html
        Статията в превод благодарение на колегата "мистър ноуан":
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=34318

        Коментар


        • #64
          До: XR-400

          В тая тема май само аз си пиша вече... Ама нали ми е легнал на сърцето пустия XR

          През 2004 в априлсикия си брой списание ТВМ пускат статия с жесток тунинг на XR 400R



          Общо взето моторът е "пипнат" на всякъде - включително и това, че си има и "вълшебно копче"
          Монтиран му е ел.стартер от TRX 400(знаете, че това АТV и ХRа са с еднакви двг, но 4-колката има ел.стартер заводско) и батерия, която се крие под лявата кора.
          Двигателят е kit-осан с Thumper racing на 440cc.
          Запалването му е сменено, само от което се печелили 2кс.
          Карборацията е променена.
          K&N възд. филтър и FMF изпускател.
          И още доста дребни и не съвсем, доработки...
          На тогавашните цени, в Британия, това удоволствие е струвало около 2500 паунда... без някои др. подобрения с които би надминал 3000 паунда...
          Разбирасе в днешни дни за такъв тунинг от Щатско не бихте похарчили повече от 4-5000 хил. в левове... Но в крайна сметка и със и без XRa си е XR, ако сте маняк и имате финанси едва ли ще се замислите да го сторите - аз не бих... Макар, че това ще ми коства 10тина килца отгоре.

          Качвам цялата статия, на английски е и качеството е малко лошо, но който има мерак това няма да го спре да я прочете
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Жоро Донечки; 12-09-08, 08:42.

          Коментар


          • #65
            До: XR-400/440

            Дори и само ти да пишеш, има кой да чете Малко в повече са ми ангажиментите иначе да се хвана със стаТията, но не знам кога ще олекне...
            Последно редактирано от господин никой; 11-09-08, 17:40. Причина: typo...

            Коментар


            • #66
              До: XR-400/440

              Пиши,пиши!Много внимателно следя темата.
              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
              Джон Кенеди

              Коментар


              • #67
                До: XR-400/440

                Прочетох доста писания за Хонда хр 250 хр 400 ,600 доста препоръчван мотор , но ако може някои който има да ми каже какъв разход да очаквам при градско/сф/ по черни пътища и извънградско при 2-та модела, също можели да се вози 2ри човек, че немога да видя дали има стъпенки по снимките на моторите в нета, че приятелката ми е комплектована общо взето за мен предварително Ви благодаря за отговорите !!!
                Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                Коментар


                • #68
                  До: XR-400/440

                  600 си има стъпенки за втори пътник, мисля, че и 250 имат оригинално.
                  400сс няма. А и в книжката пише - "Само един пътник"! Но това не пречи да си купиш едни сгъваеми за 20тина лева и да си ги монтираш та да вдигнеш краката на гаджето

                  Разхода... стига с тоя разход .... Който го притеснява разхода да си купи Ситроен Саксо... В рекламата му говореха за разход от 3,5/100 нафта.... а и малко багаж ще качите...

                  Моторите както и където ги караш така ще харчат...

                  Коментар


                  • #69
                    До: XR-400/440

                    Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
                    Прочетох доста писания за Хонда хр 250 хр 400 ,600 доста препоръчван мотор , но ако може някои който има да ми каже какъв разход да очаквам при градско/сф/ по черни пътища и извънградско при 2-та модела, също можели да се вози 2ри човек, че немога да видя дали има стъпенки по снимките на моторите в нета, че приятелката ми е комплектована общо взето за мен предварително Ви благодаря за отговорите !!!
                    Моят хр250 гори от 4 до 7-8 на 100км зависи къде и как карам.За градско не знам....то в града кара ли се мотор ..
                    Стефан Дянков

                    Коментар


                    • #70
                      До: XR-400/440

                      е значи е решено какъв ще е мотора, че вече нямам търпение да ми намерят от 3 години съм без мотор само с едно балканче кросово ми е останало и като си ходя за лов го изкарвам по черните пътища едно 20тина км докат не навартя не се успокоявам, че колата колкот и да и се радвах като я взех взе да ми умразва напоследък пък като дойде време за каско по едно ендуро 125цц подарявам на застархователите, пак мотора си е друго има си адреналин и вятъра да си го усетиш в лицето а някои , ако може да сподели на хр 400 и 600 разхода ще съм му благодарен
                      Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                      Коментар


                      • #71
                        До: XR-400/440

                        Първоначално публикуван от spower Преглед на мнение
                        а някои , ако може да сподели на хр 400 и 600 разхода ще съм му благодарен
                        М/у 8-12 харчи мойта 400ка - това е само на черно.
                        С бързи венци и на шосе с правилна настройка на карба гаранция, че ще падне под 5.
                        Сам се убеждаваш колко е относително всичко.

                        Коментар


                        • #72
                          До: XR-400/440

                          Общо взето моторът е "пипнат" на всякъде - включително и това, че си има и "вълшебно копче"
                          Монтиран му е ел.стартер от TRX 400(знаете, че това АТV и ХRа са с еднакви двг, но 4-колката има ел.стартер заводско) и батерия, която се крие под лявата кора.
                          Двигателят е kit-осан с Thumper racing на 440cc.
                          Запалването му е сменено, само от което се печелили 2кс.
                          Карборацията е променена.
                          K&N възд. филтър и FMF изпускател.
                          И още доста дребни и не съвсем, доработки...
                          ..ето това е което хонда май трябваше да направи..от преди няколко години с този мотор
                          ..но може би са се бояли от ..вътрефирменна конкуренция с други модели
                          ..или просто не са се сетили

                          Коментар


                          • #73
                            До: XR-400/440

                            Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                            ..но може би са се бояли от ..вътрефирменна конкуренция с други модели
                            ..или просто не са се сетили
                            И аз много пъти съм се питал същото.... Обаче като се замисля, тоя ХР е създаден 96г. Тогава елементът ел.стартер не е бил познат при спортните хард-офроуд мотори... Може би затова е останал с кик... Всичко е било заради килограмите разбирасе...
                            С напредването на технологийте виждаме какво стана... А да не говорим, че КТМ и на кросарката праснаха електрически...
                            Но тогава ел.ст. на ХРа е щяло да бъде непризната революция в мотоциклетостроенето... - така си мисля аз...

                            Коментар


                            • #74
                              До: XR-400/440

                              А монтирането на ел.стартера може ли да се осъществи и у нас ?
                              Визирам моя XR
                              Per aspera ad astra.

                              Коментар


                              • #75
                                До: XR-400/440

                                Може.
                                А вече не е задължително да търсиш стартер само от АТВ.
                                От около 2006 насам правят един XR 400, който заводско излиза супермото и той е само с ел.стартер... няма манивела...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X