Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпрос за ХР400

    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
    Жоро,благодаря за изчерпателния отговор!
    В интерес на истината очаквах включване точно от теб,Гоблин и Дискуса.
    Не знам дали тук му е мястото , но докато разглеждах темата за Баха1000 , видях една снимка която много ме учуди(по-рано го бях забелязал и във филма):



    На пръв поглед това е ХР600(пък и така пише на резервоара),но цилиндъра,главата и изпускателните тръби (а също така и рамата)изглеждат странно-като че ли е с водно охлаждане.Та може ли някой да поясни какви са преработките? Въпроса не е свързан с първоначалната тема(не исках да пускам отделна тема),ама нали ще ставам хондаджия та ми е любопитно.

    ПП.Ако можеш да ми дадеш линк към темата в която е обсъждан ХР440 ще съ ти много благодарен.
    Поздрави!
    Прилича на XR650R. По скоро трябва да е XR650.
    [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

    Коментар


    • До: Въпрос за ХР400

      Първоначално публикуван от spl77 Преглед на мнение
      Баце,не е тая! И аз за нея се сетих и до сега я разглеждах ама има само общи приказки.
      Re:Добрин-да виж за 650-ката изобщо не се сетих. Някой може ли да даде повече инфо за нея?
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • До: Въпрос за ХР400

        Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
        Ако можеш да ми дадеш линк към темата в която е обсъждан ХР440 ще съ ти много благодарен.
        Там където го писах се коментираше биг бор на КЛХ 250 и по-точно Малкият се интересуваше от това... та мнението ми беше инцидентно там.
        А това на снимката е, всяващият респект на всякъде, XR 650R... Как можа да го объркаш?!
        Специално за тоя на снимката не ми се мисли какъв "пръч" е... Звяр...

        Коментар


        • До: Въпрос за ХР400

          Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
          А това на снимката е, всяващият респект на всякъде, XR 650R... Как можа да го объркаш?!
          Виновен! Ама нали пусти Ямахи ми лежат на сърцето,та не съм задълбавал чак толкова в моделите на Хонда.
          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
          Джон Кенеди

          Коментар


          • До: Въпрос за ХР400

            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
            Виновен! Ама нали пусти Ямахи ми лежат на сърцето
            Ако не си слушаш сърцето,има голяма вероятност да сгрешиш.

            Коментар


            • До: Въпрос за ХР400

              Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
              Ако не си слушаш сърцето,има голяма вероятност да сгрешиш.
              И да си вземеш Бета.

              Коментар


              • До: Въпрос за ХР400

                Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
                Ако не си слушаш сърцето,има голяма вероятност да сгрешиш.
                Верно е мамка му!
                Аз моторите си ги познавам от раз и никога до сега не съм грешил,ама много ги хвалят тия ХР-и , пък и на мен ми хареса.Дано улуча някой читав , че друг ще го избира.
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • До: Въпрос за ХR400

                  Кво не харесваш ВР-а.Парите са почти същите.

                  Коментар


                  • До: Въпрос за ХR400

                    Гоблин го е казал много хубаво-"С ХР можеш да обиколиш света,с ВР-гората , но много бързо"
                    Аз не мисля да ходя на състезания и искам мотор който да е лек(ефтин и прост) за поддръжка,здрав,идиотоустойчив,дълговечен и все пак да има сравнително добри ходови качества(върти ми се из главата някой мотор 2004-2005 на 500-1000 мили-т.е. почти нов нищо че първоначалната цена ще е като за ВР).
                    ВР-а превъзхожда ХР-а с доста , но ми е скъп(а и все по-скъп ще ми става-трябва да започна да се замислям за семейство).Отделно , че е доста по-нервен , а пък аз не съм чак такъв карач(то като се замисля и за ХР-а май ще ми трябват още поне един два сезона за да мога да го карам на 100%).Като цяло имам много съображения и темата може да стане много дълга.Иначе ВР-ите страшно много ми харесват.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • До: Въпрос за ХR400

                      На Ямахата ще и свикнеш бързо,то с хубавото лесно се свиква.
                      Има си стартер,по лека,по яка е,с водно охлаждане.Доставката на части е лесна,то не ти и трябват де.Ти си знаеш,но аз искам да кажа че,ще си купиш мотор, който след много кратко време ще искаш да смениш и няма да можеш да продадеш за пари който те устройват,освен ако го купиш от САЩ на евтиния.
                      Все пак успех,въпрос на вкус, казало кучето и си облизало п..ката.

                      Коментар


                      • До: Въпрос за ХR400

                        Точно за внос от щатите става дума.
                        Дали ще ми омръзне бързо,ще видим-възможно е,бъдещето ще покаже(на ХТ-то издържах само един сезон и ми натежа страшно много).
                        Благодаря за пожеланията.
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • До: Въпрос за ХR400

                          Започва да става нещо като ЦСКА или Левски.
                          Придържайте се към темата - интересна е.
                          Че така с - Ямаха или Ханда отива към боза
                          Кой каквото иска това да кара.
                          Всеки си прави сметка спрямо неговия бюджет и лични изисквания за мотор.
                          Никой друг неможе да направи правилна и коректна оценка за нуждите и способностите на определен купувач.
                          Ето ме мен - XR 400 го предпочитам пред останалите от тоя клас, защото отговаря идеално на съотношение покупна цена-качество-последващи разходи по подръжка.
                          А удоволствието, което ми доставя ХРа в гората е достатъчно голямо.
                          Дано дедо Мраз ми донесе през новата година и една кросарка, че за трасето наистина ми трябва нещо различно, и кръгът ще бъде затворен.
                          Това е - кой където го сърби там се чеша!

                          Коментар


                          • До: Въпрос за ХR400

                            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                            А , и един друг въпрос-за да се направи от 400 на 440 , освен смяна на буталото , необходим ли е нов цилиндър или стария може да се престърже(има ли нужния запас от материал и якост) и нужна ли е нова глава или старата пасва? Като цяло , какво точно е необходимо да се смени(избройте всички детайли)?
                            Благодаря предварително!
                            Емо имам един цилиндър от ХR 400,който е със риза,имам и избита риза на която мога да примера външния диаметър от там ще сметна колко ще трябва да се разстърже и колко ще остане стената на ризата.Мисля,ще стане доста тънка ,затова трябва да се разстърже и самия цилиндър за да може да се запази дебелината на чугунената риза,защото като остане много тънка има вероятност от деформация и спукване от долната страна където обръща буталото,там се получава сериозен страничен натиск от полата на самото бутало. Също е важно да се съобразим и със отвора в който се подвежда цилиндъра към картерите.Утре ще ги замеря нещата и ще ти кажа вечерта за какво точно иде реч. Аз съм замислил такъв вариант за моята 250-ка Имам два цилиндъра и единия ми е чисто нов,брат ми в щатско го взе от ebay за 40 долара и стария съм решил да го разстържа за по-голямо бутало.
                            Стефан Дянков

                            Коментар


                            • До: Въпрос за ХR400

                              Така е, те затова продават за този кит(440) различна риза по външен диаметър от оригиналната.
                              За 440сс отива на 89мм. Това са 4мм разлика от стандартния.

                              Коментар


                              • До: Въпрос за ХR400

                                Първоначално публикуван от diskusa Преглед на мнение
                                Емо имам един цилиндър от ХR 400,който е със риза,имам и избита риза на която мога да примера външния диаметър от там ще сметна колко ще трябва да се разстърже и колко ще остане стената на ризата.Мисля,ще стане доста тънка ,затова трябва да се разстърже и самия цилиндър за да може да се запази дебелината на чугунената риза,защото като остане много тънка има вероятност от деформация и спукване от долната страна където обръща буталото,там се получава сериозен страничен натиск от полата на самото бутало. Също е важно да се съобразим и със отвора в който се подвежда цилиндъра към картерите.Утре ще ги замеря нещата и ще ти кажа вечерта за какво точно иде реч. Аз съм замислил такъв вариант за моята 250-ка Имам два цилиндъра и единия ми е чисто нов,брат ми в щатско го взе от ebay за 40 долара и стария съм решил да го разстържа за по-голямо бутало.
                                Недей да се Абиш.Въпроса беше чисто информативен при положение , че някой ги знае нещата наизуст.Чакай първо да се сдобия с ХР-а,да му напълня газта,пък тогава ще му мислим за кит.
                                Все пак ОГРОМНО благодаря на всички взели отношение по темата.

                                ПП.Тоя дето му поръчах мотора вече два месеца ме мота и май след нова година ще се обърна към друг.Ако и той се издъни , ще съм много благодарен ако някой даде връзка с хора от София , които внасят мотори от САЩ.За сега съм на "изчакване" , но може би в скоро време ще ви помоля за помощ.

                                А между впрочем Дискуса е прав! Престъргва се външен диаметър, а се ръзстъргва вътрешен. Абе знаех си , че съм уцелил точните хора!!!!!!!!Апропо за обратния клапан си прав! Има такъв , но не между казанчето и двигателя(то ако има там,маслото няма как да се стича към двигателя) , а между масления филтър и системата(кръга с високо налягане),което няма никакво отношение към нивото на маслото в казанчето.Излиза , че ако ти спада бързо вината наистина е в маслената помпа-проста логика,след известно замисляне(мама му стара , загубих още един бас).
                                Последно редактирано от ЕМО; 31-12-08, 00:49.
                                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                                Джон Кенеди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X