Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпрос за ХR400

    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение

    ПП.Тоя дето му поръчах мотора вече два месеца ме мота и май след нова година ще се обърна към друг.Ако и той се издъни , ще съм много благодарен ако някой даде връзка с хора от София , които внасят мотори от САЩ.За сега съм на "изчакване" , но може би в скоро време ще ви помоля за помощ.
    Аз имам познат занимава се от малък..... ....с подобен вид далавери.Вкарва предимно писта ,,,ама ако съвсем не се оправиш и не намериш ще го попитам дали може да докара некое железо от твойта марка и модел.

    Коментар


    • До: Въпрос за ХR400

      По отношение на вноса....ако не се случат нещата при теб,мисля че ще успея да те свържа с младежа, който е внесъл XR-a, който аз купих. От скромните ми наблюдения когато търсех мотор, не че съм разорал България от търсене, но видях 4-5 мотора, единствените 2 читави XR-a, които видях бяха внесени от един и същи човек(естествено от Дупница) и двата бяха добри, но този който купих беше перфектен.

      Не го познавам или нещо подобно, но след като е вкарал 2 читави мотора, може да докара и 3-ти.

      П.С. Моят е внесен от Щатите.

      П.П.С Еййй..ама кви сме бързи с отговорите
      Per aspera ad astra.

      Коментар


      • До: Въпрос за ХR400

        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
        Започва да става нещо като ЦСКА или Левски.
        Придържайте се към темата - интересна е.
        Че така с - Ямаха или Ханда отива към боза
        Кой каквото иска това да кара.
        Всеки си прави сметка спрямо неговия бюджет и лични изисквания за мотор.
        Никой друг неможе да направи правилна и коректна оценка за нуждите и способностите на определен купувач.
        Ето ме мен - XR 400 го предпочитам пред останалите от тоя клас, защото отговаря идеално на съотношение покупна цена-качество-последващи разходи по подръжка.
        А удоволствието, което ми доставя ХРа в гората е достатъчно голямо.
        Дано дедо Мраз ми донесе през новата година и една кросарка, че за трасето наистина ми трябва нещо различно, и кръгът ще бъде затворен.
        Това е - кой където го сърби там се чеша!
        Темата хич не е бозава(коткретно ХР/ВР) и можи би трябва сериозно да я разчешем(ще е полезно за много хора,особено за тия с по-скромен бюджет).
        Лично аз бях изправен пред много сериозната дилема ХР400/ВР250. Двата мотора са съвсем различни като концепция(въпреки че са близки като показатели-мощност/въртящ момент/тегло/цена) и не бих казал , че при всички положения ВР-а е по-добрия(ОСОБЕНО ЗА България). Като продавач на авточасти(с шест годишен стаж),мога да кажа страшно много неща за машните произведени след 96-97 год(независимо дали са мотори или автомобили) и ако не ме домързи ще пусна специална тема.
        ВСЕ ПАК НИЕ НЕ ЖИВЕЕМ НИТО В САЩ , НИТО В ЗАП.ЕВРОПА И ТЕХНИТЕ ВИЖДАНИЯ НЕ ВИНАГИ СА НАЙ-ПОДХОДЯЩИ И ЗА НАС!!!
        Последно редактирано от ЕМО; 31-12-08, 01:47. Причина: допълване
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • До: Въпрос за ХR400

          Емо, може би ще се отклоня от темата, да това е Honda XR650R и да, тя е с водно охлаждане. И както се споменава в линка отдолу, това е точна реплика на машинката ,която ще бъде в магазините.
          http://www.dirtrodders.com/xr650r/bajaking.html
          Нели трябва да се направи някаква конкуренция на BMW и KTM. Целта е и да се конкурират в ралита като Дакар (надявам се да го има тази година)
          Моято мнение (лично) е че такова животно не ти требе. Те са създадени за широко отворени места с висока скорост. При затворени маршрути въобще няма да са ефективни.

          Коментар


          • До: Въпрос за ХR400

            Честита нова година на всички почитатели на марката Honda XR ,който има такъв да си го кара със здраве,който няма а много иска да си купи и пак да си го кара със здраве Имам предложение да си направим отделна тема или да съберем всичко във някоя съществуваща и там да се пише за моделите били те 400 или 250.И който каквото си прави или го интересува да чете или пише там.Така всичко ще е на едно място и ще е по удобно за всички.
            Стефан Дянков

            Коментар


            • До: Въпрос за ХR400

              Съгласен съм с теб.

              Коментар


              • До: Въпрос за ХR400

                То като гледам ние сме си за отделен подфорум

                Ще задействам нещо по въпроса
                Поемам ангажимент за другата седмица обаче.
                Ако някой има конкретни детайлни предложения да казва.

                Коментар


                • До: Въпрос за ХR400

                  Първоначално публикуван от spotbeam Преглед на мнение
                  Моято мнение (лично) е че такова животно не ти требе. Те са създадени за широко отворени места с висока скорост. При затворени маршрути въобще няма да са ефективни.
                  Не,не! Не си ме разбрал.Просто търсех информация за модела.Това което ще купувам ще е твърдо ХР400(въпреки , че много ме кефи да развържа газта до край на някой черен път). Благодаря все пак.
                  А идеята за подфорум или отделна тема,хич не е лоша.Може там да се събере всичко изписано и това което ще се изпише за модела(аз вече съм направил подобно нещо-въпреки че става дума за друг мотор- http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=47818 ). А и имам усещането , че ХР-ите в България ще стават все повече(нищо че са стара концепция). Изчакайте да минат още две-три години и ще си говорим пак!!!
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • До: Въпрос за ХR400

                    Да си кажа че и аз съм с XR 400
                    Мотора го имам от 3 месеца, но съм много доволен от него.
                    На този етап не виждам какво би ми паснало по-добре от него.
                    Емо според мен няма да съжаляваш в никакъв случай за избора си, мятай се смело и дано машината която вземеш да е пазена.
                    Много добра идея е за отделна тема!
                    Аз имам проблем с автоматичния декомпресор и не мога да го реша, ще се радвам ако има някой компетентен по този въпрос.

                    Коментар


                    • До: Въпрос за ХR400

                      Първоначално публикуван от peterson Преглед на мнение
                      Аз имам проблем с автоматичния декомпресор и не мога да го реша, ще се радвам ако има някой компетентен по този въпрос.
                      Напиши малко повече в какво се изразява проблема ти и защо неможеш да го решиш.
                      Какво точно си правил и не се е получило?

                      Коментар


                      • До: Въпрос за ХR400

                        Ми има едно чукане което наподобява клапани обаче не са клапаните.
                        Като го отворихме декомпресора се вижда как от вътрешната му страна е износен на място кадето изобщо не трябва да влиза шпонката от разпределителния вал.
                        Сменихме го заедно с прожинката, обаче чукането продължи.. най-вероятно защото и шпонката е износена обаче тя неможе да се смени.
                        А цял разпределителен вал е 650 лв
                        Надявам се да съм обяснил достатъчно ясно.

                        Коментар


                        • До: Въпрос за ХR400

                          Имам още една серия въпроси.
                          Днес се зачетох по-внимателно в мануала и ми направиха впечатление няколко неща-мотора няма ключ за превключване къси-дълги(а пък и на ел схемата виждам че крушката на фара е 35W/12V,а тази на стопа 5W/12V).За изводи за мигачи пък изобщо не става дума(отделно , че липсва и реле).Значи ли това , че при заводското изпълнение , тези елементи изобщо отсъстват(т.е. фара е с една светлина,а габарит изобщо няма)? Никъде не видях километраж(има някакво табло,но не мога да разбера какво съдържа)?
                          Може би си спомняте , че мисля да си купя мотор правен за САЩ. Изключително много държа да го регистрирам.Това означава , че 99% ще се наложи да мина през "Технотест".Та въпросите ми са:
                          -някой минавал ли е през процедурата и ако "да" , какви са необходимите изисквания-това за което се сещам е - стоп,габарит,фар(къси/дълги) , мигачи,огледала,километраж в километри(а не в мили),клаксон,стойка за рег.номер.Ако пропускам нещо(или пък съм го написал в повече) кажете.Естествено всичките тези неща ще са само за пред КАТ и в момента в който пипна талона,мотора ще бъде разкичен(с изключение на фара,стоп/габарит и номера).За целта мисля да сложа един малък акумулатор(да речем за ЮПС-имам чисто нов 1,2Ач) без изобщо да го връзвам към инсталацията на мотора(просто ще се получи нещо като дублираща инсталация) колкото нещо да свети и да мига докъто съм там.После ще го махна.
                          -като изключим "Технотест" , хич не ме изкушава перспективата да карам в тъмна гора с фар 35 вата(това за мен не е фар,а свещ-в добавка съм кьорав и на тъмно зрението ми дори и с очила не може да се сравнява с това на здрав човек) и без габарит(особено като се има в предвид , че около 5% от километрите ще са градско-включително и на тъмно), та има ли някакъв начин да насадя на мотора габарит и една Н4(даже ако мога да му хакна ксенон ще съм още по щастлив,но и да не е ксенон поне Н4+60%).Мисълта ми е-"Аз лесно ще сложа Н4 и задна крушка с две светлини-но няма ли опасност да гръмне звездата на алтернатора или по-скоро да мъждукат(ако не успява да ги захрани-особено на дълги)"? Не съм много в час с токовете.Та има ли по силни алтернатори(гледах някакви в ИБЕЙ , но не им схванах много).А забравих да напиша-стоп/габарита ще е със светодиоден блок на който консумацията му е около 3 вата , така че от там спестявам малко(около 23вата) и така като се замислям , май спокойно мога да му сложа отпред Н3 без да пипам алтернатора стига да не стопи рефлектора(той е пластмасов , предполагам).
                          Добре е да пишат хора които вече са се пекли на тоя огън.Съвети от типа " Сложи си дигитален километраж и си готов." са ясни-той така или иначе е предвиден,но ще мине ли номера в "Технотест"?
                          Последно редактирано от ЕМО; 06-01-09, 20:18. Причина: допълване
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • До: Въпрос за ХR400

                            Относно технотеста- ще ти трябва и стойка но ХР-а си има.За габарита на мен не ми го търсиха.Моя КЛХ няма акумолатор и габарит отпред няма, но дълги пък си има не са ме карали да ги спускам но като запаля мотора късите и габарита отзад си светят постоянно.Гледах дали има степенки за втори човек добре че си ги има.Мериха междуосието и другото е бумащина,а и ми взеха 240 лв май бяха щото бил от Япония.Виж дали не е със записване като му дойде времето аз като ходих се чакаше дълго.Успех и дано си намериш качествен екземпляр.
                            Кавазаки КЛХ 300 04г
                            Кавазаки КХ 65 04г
                            Опел Астра 94г
                            Мерцедес 124 91г

                            Коментар


                            • До: Въпрос за ХR400

                              Първоначално публикуван от peterson Преглед на мнение
                              Ми има едно чукане което наподобява клапани обаче не са клапаните.
                              Като го отворихме декомпресора се вижда как от вътрешната му страна е износен на място кадето изобщо не трябва да влиза шпонката от разпределителния вал.
                              Сменихме го заедно с прожинката, обаче чукането продължи.. най-вероятно защото и шпонката е износена обаче тя неможе да се смени.
                              А цял разпределителен вал е 650 лв
                              Надявам се да съм обяснил достатъчно ясно.
                              сам ли го смени,дали си сложил сичко как трябва.всичко ли смени или само гърбицата.
                              А като подадеш газ тропането спира ли.
                              Андрей Андреев

                              Коментар


                              • До: Въпрос за ХR400

                                Има модели на XR които фабрично са с прокарана инсталация, вкл. мигачи, къси-дълги и т.н. Километражи имат, но трябва да си намериш такъв в километри, защото е нормално като е от щатите да е в мили.

                                По отношение на регистрацията, ако НЯМАШ прокарана инсталация, както е при мен, например:

                                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...92&postcount=6
                                Per aspera ad astra.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X