Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: XR мания - 400/440сс

    Ясно. При ТРХ-а няма преливник за маслото. Но от информацията която си дал значи да не се притеснявам за налягането и смазването попринцип.
    Мерси за отговора .

    Коментар


    • До: XR мания - 400/440сс

      Джетинга е цяла наука.
      От него зависи цялостната работа и поведение на един двигател.
      Тука с четене и книги не стават нещата.
      За да го разбираш перфектно и да му хващаш чалъма трябват години опит.
      Много карбуратори, мотори и жигльори(най-важното) трябва да ти минат през ръцете, за да станеш добър в горивните смеси.
      За да може и на сън да те бутнат да му навиеш правилните "пишки" с правилната игла.

      Коментар


      • До: XR мания - 400/440сс

        Я малко да ви запаля чивийте.Кокот разбрахте може би,от Вторник имам ХР400.Предвиждам малко проверки и доработки за които по-късно ще пусна и снимки.За сега само ще ви напиша списъчето което съм си направил:
        -допълнителни повдигачи на кормилото(мотора има , но ми е нисък и ще сложа още)
        -покрай повдигачите ще се наложи(най-вероятно) удължаване на жилата на съединителя,декомпресора и газта
        -нови дръжки
        -нови лостчета на съединителя и спирачката(шарнирни)
        -регулиране на спирачния педал и скоростния лост
        -смяна на маслото
        -проверка на свещта
        -проверка на предни и задни накладки
        -смяна на маркуча за бензин със слагане на горивно филтърче
        -почистване на поплавковата камера на карба
        -промяна на височината на окачването-искам докато свикна с мотора да е малко по-нисък
        -евентуално смазване на лагерите на шарнира-ако има гресьорки-още не съм го заглеждал
        -маслото на коловете е сменявано след което са навити има-няма 100км-мисля да не ги пипам
        -мотора е със спортен ауспух , но не са слагани големи жигльори-на първо време мисля да сложа оригиналния ауспух
        -смяна на спирачната течност
        -монтиране на регистрационния номер-ще трябва да се прави стойка
        -монтиране на електронен километраж(от колело)
        -предпазител на кормилото-дунапренения тампон-мотора е с дебело кормило и стандартната пура не става
        -нови гуми-ще напиша подробни обяснения за вътрешни/външни гуми , папиони и т.н.
        -стоп със светодиоден блок
        -тава под двигателя-мисля да я направя от рифел
        -по-нататък може би ще му сложа опашка тип супермото , кори и резервоар от ЦРФ
        -обща ревизия на мотора-ако изскочи и нещо друго ще пиша и за него.
        Ще снимам всички операции и ще пусна снимките и подробни обяснения в темата.Повечето неща са стандартни и предполагам , че знаете как се правят,но все пак нека помислим и за по-неопитните колеги.Сигурно ще ми отнеме около месец(всичко правя след работа-по два три часа на ден) и репортажа ще е след като направя всичко. Предполагам , че ще ми изскочат въпроси-надявам се да помагате.
        Последно редактирано от ЕМО; 06-02-09, 10:34. Причина: допълване
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • До: XR мания - 400/440сс

          Ето, ако всички бяха като теб, тхнически дискусии щеше да е ненужна тема...БРАВО.
          Позволявам си един съвет, дали ще оставиш спортният ауспух или оригиналният не знам, но знам, че в нито единият не е останала вата...
          Така, че добави в списъка и смяна на ватата на поне ....единият ауспух.
          Успех и гледам с мъничка завист как темата за ХР мания се надига като лавина....

          Коментар


          • До: XR мания - 400/440сс

            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
            Я малко да ви запаля чивийте

            -мотора е със спортен ауспух , но не са слагани големи жигльори-на първо време мисля да сложа оригиналния ауспух

            -тава под двигателя-мисля да я направя от рифел

            Ще снимам всички операции и ще пусна снимките и подробни обяснения в темата.
            Емо, интересуват ме специално жигльорите.
            Интересува ме в момента с какви е, а в последствие с какви би ги сменил ти.
            Ще ти кажа моя как е и ако искаш може да го пробваш какво поведение има.

            Сега за тавата - имам шаблон, направен от 2мм алумин.
            Ако ти хареса как изглежда(правил съм го по тавата на Тануцо)
            ще ти го дам да си огънеш и ти.

            А за снимките и цялостното действие по мотора ще е добре да пуснеш нова тема . Защото знам, че ще направиш качествен материал, достоен за самостоятелна тема.
            Може да я наименоваш "XR мания ІІ - 400/440" , а Чинел, к`во ше кажеш

            Коментар


            • До: XR мания - 400/440сс

              Жоро е писал за тавата,

              На мен ще ми е полезно да видя километража как ще го монтираш, аз утре ще се боря с това, защото разстоянието между вилката и спиците е бая голямо, а трябва да се обере по някакъв начин до 5мм. и още се чудя какви удължители да използвам за датчика на километража.
              Per aspera ad astra.

              Коментар


              • До: XR мания - 400/440сс

                За жигльорите-в момента не знам какви са.Предполагам че са заводските-като върна газта и патка яко.Това беше един от въпросите които мислех да задам,но понеже предполагам че ще стане дискусия(а пък и ще трябва време за доставка) реших първоначално да монтирам оригиналния ауспух-т.е. да възстановя заводските настройки.Отделно , че ми се иска да покарам мотора малко на асфалт за да му свикна и като се има в предвид , че живея почти в центъра на София спортния ауспух не е особено добро решение.За ватата ще трябва да ме ограмотявате-до сега съм имал само мотори с избушени гърнета.
                Много внимателно разгледах тавата на Тануцо(от снимките) и не ми допадна това , че е свален единия предпазител(този който не е част от рамата).Според мен той е много полезен и ми се иска да остане,така че по всяка вероятност схемата ще е нова.Все пак благодаря.
                Тануцо,аз до сега съм монтирал километражи на два мотора,но винаги съм слагал датчика на задната гума-много по-лесно става.Вярно че малко лъже(задната гума буксува),но на мен километража ми трябва за да знам кога да си сменя маслото и кога да презаредя , така че и в двата случая това че лъже е полезно(а пък и грешката е около 5%-10%).Ако искаш довечера ще нащракам ТТ-то и ще кача снимките.
                Последно редактирано от ЕМО; 06-02-09, 14:45. Причина: допълване
                Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                Джон Кенеди

                Коментар


                • До: XR мания - 400/440сс

                  Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                  Много внимателно разгледах тавата на Тануцо(от снимките) и не ми допадна това , че е свален единия предпазител(този който не е част от рамата).Според мен той е много полезен и ми се иска да остане,така че по всяка вероятност схемата ще е нова.Все пак благодаря.
                  Тануцо,аз до сега съм монтирал километражи на два мотора,но винаги съм слагал датчика на задната гума-много по-лесно става.Вярно че малко лъже(задната гума буксува),но на мен километража ми трябва за да знам кога да си сменя маслото и кога да презаредя , така че и в двата случая това че лъже е полезно(а пък и грешката е около 5%-10%).Ако искаш довечера ще нащракам ТТ-то и ще кача снимките.
                  С тоя Акрапович бая бучи мотора, наистина

                  А за тавата не те разбрах...единствената част от тавата, която не е към рамата е тази, която предпазва пробката на маслото, но му я дадох на Жоро и е взел размери и на нея.

                  За снимките на ТТ-то ще ми е полезно, може на ЛС.
                  Per aspera ad astra.

                  Коментар


                  • До: XR мания - 400/440сс

                    Загледай се в снимките и ще разбереш за коя тръба ти говоря.Струва ми се (поне от снимките) , че при теб я няма .




                    Снимките на датчика ще ги кача тук-може да са полезни и на други хора.
                    Последно редактирано от ЕМО; 06-02-09, 16:39.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • До: XR мания - 400/440сс

                      Монтирал съм такъв километраж, но на бившето ми МЗ (мисля че марката на мотора не е от значение, само да не е с обратна предница), на предното колело. Отначало бях закачил по-силен магнит на спиците, та ловеше и от по-далеко, но пък този магнит беше и по-голям и тежък, та скоро изхвърча някъде. После сложих оригиналния магнит но направих гумена подложка за датчика та да го доближа на нужното разстояние. 5мм. дори е много, на 3мм. го бях доближил. За целта магнита беше монтиран там където се кръстосват спиците, а датчика - срещу него на телескопа! Не съм имал проблем 10 години нито в кал нито в локви, и вярно отчиташе - засичал съм го многократно. Ако сега се наложи да монтирам на Ямахата такъв, ще пробвам да изрежа и залепя магнит в някоя от дупките на спирачния диск, а датчика ще монтирам на спирачния апарат отпред. Но става и по стандартния начин - на спиците и телескопа. Разстоянието от оста няма значение, този датчик брои просто оборотите на колелото.
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • До: XR мания - 400/440сс

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        ...Ако сега се наложи да монтирам на Ямахата такъв, ще пробвам да изрежа и залепя магнит в някоя от дупките на спирачния диск...
                        Не бих си правил такива експерименти! Ако магнита се извърти и заклини в спирачния апарат,предната гума ще ти блокира автоматически-натам се сещаш...
                        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                        Джон Кенеди

                        Коментар


                        • До: XR мания - 400/440сс

                          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                          Загледай се в снимките и ще разбереш за коя тръба ти говоря.Струва ми се (поне от снимките) , че при теб я няма .




                          Снимките на датчика ще ги кача тук-може да са полезни и на други хора.
                          Няма я, защото там тавата "обгръща" рамката, виж и другите снимки...


                          Май пак нещо не вдявам, но както и да е, разводних темата излишно, за което се извинявам.

                          Моля след като видиш снимката, някой от модераторите да ни разчисти офтопика
                          Per aspera ad astra.

                          Коментар


                          • До: XR мания - 400/440сс

                            Да! Може би от тавата не се вижда и за това съм се заблудил.
                            Та ето и снимките на датчика:









                            На първата снимка е задния спирачен апарат.Той се закрепва към шарнира с два болта.Към единия от болтовете съм захванал П-образна алуминиева планка(с необходимата дължина и форма),към която се държи датчика.После жицата върви по спирачния маркуч,рамата,тройника на кормилото и отива в компютъра(часовника на километража).Препоръчвам ти да използваш четирижилен телефонен кабел(четирите жички имат собствена изолация , но са опаковани в една обща обвивка).За километража ти трябват две , като две ти остават резерва(много пипкава работа е опъването на инсталацията).Естествено настройките на компютъра се правят в зависимост от диаметъра на задната гума.
                            Успех!

                            ПП.Съжалявам за лошото качество на снимките , но това ми е дебюта като любител-фотограф!
                            Последно редактирано от ЕМО; 06-02-09, 19:33.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • До: XR мания - 400/440сс

                              Колеги,имам нужда от съвет.
                              Захванал съм се да сменявам маслото на ХР-а и се чудя , обезвъздушава ли се след това системата и от къде?
                              Благодаря предварително!

                              Я да допиша преди да ми е изчезнол бутона"редактиране"-налях маслото(1,8л както е по книга),нивото дойде два пръста над мах(което е разбираемо-системата е празна),запалих и оставих мотора да загрее(не съм го карал-работи около 3-4 мин).След това вдигнах пръчката и нямаше никой-струва ми се , че доста бързо го дръпна и се чудя защо помпата не го връща обратно.Нормално ли е това и кога да чакам да ми дойде?
                              Друг въпрос-на смукач работи на много ниски обороти.След като загрее оборотите стават прекалено високи-на студено слагам смукача в крайно гороно положение,а на топло в крайно долно.Правилно ли е или нещо греша(за положението на смукача става дума)?Нормално ли е така да играят оборотите?
                              Отново благодаря!
                              Последно редактирано от ЕМО; 07-02-09, 17:09.
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • До: XR мания - 400/440сс

                                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                                Колеги,имам нужда от съвет.
                                Захванал съм се да сменявам маслото на ХР-а и се чудя , обезвъздушава ли се след това системата и от къде?
                                Не се.


                                налях маслото(1,8л както е по книга),нивото дойде два пръста над мах(което е разбираемо-системата е празна),запалих и оставих мотора да загрее(не съм го карал-работи около 3-4 мин).След това вдигнах пръчката и нямаше никой-струва ми се , че доста бързо го дръпна и се чудя защо помпата не го връща обратно.Нормално ли е това и кога да чакам да ми дойде?
                                Няма да ти дойде, то тая работа така не става
                                Остави в книжката к`во пише.
                                Просто ти е малко маслото
                                Долей му още 300 мл, провери и може да иска след това още 100тина.

                                Друг въпрос-на смукач работи на много ниски обороти.След като загрее оборотите стават прекалено високи-на студено слагам смукача в крайно гороно положение,а на топло в крайно долно.Правилно ли е или нещо греша(за положението на смукача става дума)?Нормално ли е така да играят оборотите?
                                Отново благодаря!
                                Смукача правилно го поставяш. Горе затваря, долу отваря.
                                Нормално е да работи на ниски обороти на смукач.
                                Нормално е и да станат високи като загрее.
                                Зад лостчето на смукача имаш един винт/перчатка/ за бърз реглаж на ниските обороти, малко го развий и ще ти паднат оборотите. Тоя винт е навит, защото така пали по-лесно когато е студен и не ти гасне.

                                Абе ще му хванеш чалъма, има време

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X