Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XR мания - 400/440сс

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: XR-400/440

    Като ти гледам изискванията , наистина ХТ-то за теб е перфектния мотор.Просто ХР-а не е правен да возиш на него мадами(той даже няма стъпенки за втори човек както е писал Жоро) или да пътуваш из България,така че не се изказвай толкова крайно.Проблема не в мотора , а в това че искаш от него нещо за което не е предвиден.
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • #92
      До: XR-400/440

      Емо е прав. XR 400 не е направен за това за което го иска ilkomotor1. За шосе и то с двама човека, ще е доста слабичък за опитен моторист, нестабилен и неудобен - с една дума ще е мъка за пътуващите.
      За височината също немога да се съглася - аз съм точно 171 см, и мога да кажа, че въобще не се чувствам дискомфорт на тоя мотор. Или, ако чувствам дискомфорт на него, то на останалите също трябва да ми е неудобно.
      Всеки един моторист трябва да си изгради стил на каране спрямо неговите физически данни - колкото си по-нисък толкова повече трябва да вкарваш техниката в шофирането си, а да забравиш за краката и съответно колкото си по-висок, толкова повече можеш да разчиташ на евентуални подпирания, макар че това не е за предпочитане(подпирането с краката), колкото по-малко толкова по-добре.

      Коментар


      • #93
        До: XR-400/440

        Един въпрос към Жоро:
        до колко може да се регулира височината(грубо в сантиметри)? Имам в предвид,като си играеш с реглажите до колко се променя височината на седалката?
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • #94
          До: XR-400/440

          Рамката на ХR-400 и окачването е същото като на XR-250 ,аз имам такъв висок съм 170см и съм го направи да стъпвам с цяло стъпало на земята като съм седнал.
          Стефан Дянков

          Коментар


          • #95
            До: XR-400/440

            Точно това ме интересуваше , колега!Удоволствие е да се комуникира с интелигентни хора!
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • #96
              До: XR-400/440

              Ето малко инфо за различните видове big bore kit за двигателя на 400сс версията:

              https://htftp.offroad-bulgaria.com/ZR-XR600/Manuals/XR400R/Big_Bore/Copy%20of%20Big_Bore_kit.xls

              п.п. Някой ако може това да го прехвърли на снимков формат нека го направи, за да го постнем отворено тук.
              Последно редактирано от Жоро Донечки; 18-09-08, 14:56.

              Коментар


              • #97
                До: XR-400/440

                Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                Ето малко инфо за различните видове big bore kit за двигателя на 400сс версията:

                https://htftp.offroad-bulgaria.com/ZR-XR600/Manuals/XR400R/Big_Bore/Copy%20of%20Big_Bore_kit.xls

                п.п. Някой ако може това да го прехвърли на снимков формат нека го направи, за да го постнем отворено тук.
                Готово...
                Последно редактирано от господин никой; 18-09-08, 15:14. Причина: Img fix...

                Коментар


                • #98
                  До: XR-400/440

                  .....прехвалена мотор според мен
                  - като сравня с предишния ми XT600E ....за 3000 лв с ел.стартер ,XR-а губи за пореден път!
                  ..доста крайно и необмислено изказване според мене
                  ...първо-хр а може да се направи и доста по нисък..този който си гледал ..нещо е бил навирен за да изглежда кросов ..нещо което много хора обичат да правят ..и лично мен много ме дразни
                  ..второ както са ти споменали хр а не е за такива работи..да ходиш с гадже на море и тн.. /макар че може и да стане и за това/
                  ..хр а е мотор за хора които обичат що годе ендурото да е -хард- но и да се разхождат из гори,пустини ,и където им дойде на ума..без да им се налага на всеки 80 часа да сменят клапани а на всеки 10 масло и без да има риск да "хвърлят водите " някъде или да спукат радиатор на някой камък..между другото всички почти фирми които организират турове в пустинята или някъде..си дето-гърми че не вали ..много си ги обичат хр овете ..защото това е един невероятно идиотоустойчив мотор ..разбира се има и хора които си карат с такива и...мотокрос ..и между другото доколкото си спомням един с едно такова /леко преправено/..преди около 7 години.. ме бе бил на мотокрос на едно състезание в австрия а аз бях с почти нова уз250 крос.. и по това време..що годе карах добре крос..или поне аз така си мислех
                  Последно редактирано от mitkov; 19-09-08, 10:27.

                  Коментар


                  • #99
                    До: XR-400/440

                    Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                    ..хр а е мотор за хора които обичат що годе ендурото да е -хард- но и да се разхождат из гори,пустини ,и където им дойде на ума..без да им се налага на всеки 80 часа да сменят клапани а на всеки 10 масло и без да има риск да "хвърлят водите " някъде или да спукат радиатор на някой камък..между другото всички почти фирми които организират турове в пустинята или някъде..си дето-гърми че не вали ..много си ги обичат хр овете ..защото това един невероятно идиотоустойчив мотор ...
                    Много се колебаех между ВР250 и ХР400,но точно поради изброените от Митков неща се спрях на ХР-а!
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • До: XR-400/440

                      Ето нещо интересно, което колегите от ADBM, са сътворили от XR400M (супермото модела). За мен лично интерес бяха промените, които са направили за дълъг път...

                      Коментар


                      • До: XR-400/440

                        За дълго според мен Хонда ВФР-800 2006г аз такъв си купих за пътешествия,това е мое лично мнение.Модела ХР400М не е лош като го гледам но зависи какъв дълък път се има в предвид.Промените действително са интересни.

                        Коментар


                        • Въпрос за ХR400

                          До колкото знам , модела произвеждан за САЩ е в две версии-вариант за Калифорния и вариант за останалите щати(калифорнийския е с намалена мощност и въртящ момент).
                          Та интересува ме , някой знае ли какви са конструктивните разлики между двата варианта(според един приятел разликата е само в сечението на жигльорите)?
                          А , и един друг въпрос-за да се направи от 400 на 440 , освен смяна на буталото , необходим ли е нов цилиндър или стария може да се престърже(има ли нужния запас от материал и якост) и нужна ли е нова глава или старата пасва? Като цяло , какво точно е необходимо да се смени(избройте всички детайли)?
                          Благодаря предварително!
                          Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                          "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                          Джон Кенеди

                          Коментар


                          • До: Въпрос за ХР400

                            В една друга тема писах малко по въпроса, ето:

                            Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                            Така е.
                            Освен куб.см. варира и компресията... Примерно за ХР 400 има бутала като започнеш от 85 до 89мм всякакви...
                            Но да речем от един и същ размер има по 3-4 вида, които променят компресията по различен начин. За ХРа има бутала които вдигат компресията над 12:1, а оригинално е 9,3:1...
                            Всичко това няма как да не се отрази на останалите възли и компоненти по двг, но в крайна сметка мисля, че увеличение от порядъка на 4-6 к.с. няма да е фатално в никакъв случай за двг.
                            Друг е въпроса, че при един по-сериозен биг бор(над 2мм) буталото и ризата са малка част от нужните неща по преправянето.
                            За да стане както трябва са нужни усилена мотовилка, риза, бутало, разпределителен вал(тогава двг вече ще се нуждае от друго газоразпределение), тежестите на маховика също се редуцират... За да стане както трябва е добре и карборатора да се подмени, клапаните също, но тук може да се мине само с подмяна на пружините... Сигурно в тоя момент пропускам нещо, но и това е достатъчно да ви се завие свят от цифрата..., а може да се наложи и лагерите да си смените, зависи на какво дередже е дигателя...

                            При всичките тея инвестиции мотора става "вечно твой", при евентуална продажба това нещо просто няма кой да го оцени... ноо кеф цена няма, така че дерзайте
                            Не че всичко това е задължително да се направи, но е препоръчително

                            Иначе за разликите м/у различните модификации правилно са ти казали - само склопването в жигльорите е разликата.
                            Но това не е никакъв проблем.
                            За ХР 400 има майн джетове до 186, а слоу джетове до 68
                            Можеш да си го направиш бая нервен, вървящ и апетитен съответно

                            Коментар


                            • До: Въпрос за ХР400

                              Жоро,благодаря за изчерпателния отговор!
                              В интерес на истината очаквах включване точно от теб,Гоблин и Дискуса.
                              Не знам дали тук му е мястото , но докато разглеждах темата за Баха1000 , видях една снимка която много ме учуди(по-рано го бях забелязал и във филма):



                              На пръв поглед това е ХР600(пък и така пише на резервоара),но цилиндъра,главата и изпускателните тръби (а също така и рамата)изглеждат странно-като че ли е с водно охлаждане.Та може ли някой да поясни какви са преработките? Въпроса не е свързан с първоначалната тема(не исках да пускам отделна тема),ама нали ще ставам хондаджия та ми е любопитно.

                              ПП.Ако можеш да ми дадеш линк към темата в която е обсъждан ХР440 ще съ ти много благодарен.
                              Поздрави!
                              Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                              "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                              Джон Кенеди

                              Коментар


                              • До: Въпрос за ХР400

                                http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8590

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X