Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на масло

    Първоначално публикуван от влади кх Преглед на мнение
    Колеги, вълнува ме един въпрос,има ли ментета на мотула,и някой попадал ли е на тях,че искам да си взема и от каде мога да го направя без да ме е страх от последствия?
    Това е единствената причина, поради която и аз се ослушвам дали да слагам отново мотул или не!От няколко места съм чул за мотул "менте", но това което най-много ме стресна е мнението на един търговец, който ми каза че повечето българи са внасяли масло мотул от USA, което след петата година от производството е супер намалено. Така нашенците го вземат много тънко, след което си играят с щампата за годност или направо я трият. Разсъждавайки в тази насока си мисля, че бих сложил масло мотул, само и единствено ако е закупено от проспийд, иначе не бих рискувал.
    Колеги на пазара се появи едно ново масло на моторекс, което е пълна 4Т синтетика и е доста евтино за такова /около 22 лв. за литър/ Маслото е Motorex Top Speed 4T във варианти 10W-40 и 15W50. Ако някой е карал с такова масло нека сподели мнение.
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • От: Избор на масло

      От 3,5 години, ползвам масло Q8 moto SBK 10/40. Мотора е 450 - 4Т Хонда.
      10/50 moto SBK RACING взимам за един приятел, който кара ZX-10R. Нямам никакви оплаквания относно това, че е Q8 - сравнително евтино масло. На марки не робувам, още повече че на известните има ментета.
      Силата е нищо без контрол.

      Коментар


      • От: Избор на масло

        Аз карам моя кх450ф-2008 с motorex първо с това 15w50 сега съм с 10w60 за зимата ми....масло като масло няма шумове,добро е според мен,но исках да пробвам и мотула 300V,но щом казваш ,че е така....все пак го плащам 39лв за литър!
        KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

        Коментар


        • От: Избор на масло

          Първоначално публикуван от влади кх Преглед на мнение
          Аз карам моя кх450ф-2008 с motorex първо с това 15w50 сега съм с 10w60 за зимата ми....масло като масло няма шумове,добро е според мен,но исках да пробвам и мотула 300V,но щом казваш ,че е така....все пак го плащам 39лв за литър!

          39лв. за 2 литра ли.
          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

          Коментар


          • От: Избор на масло

            За литър!
            KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

            Коментар


            • От: Избор на масло

              Някой има ли впечатления от маслата на [ liqui moly ]

              Коментар


              • От: Избор на масло

                Първоначално публикуван от влади кх Преглед на мнение
                За литър!

                Как за литър бре най скъпо е маторекс крос палур 28-30 лв.
                МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                Коментар


                • От: Избор на масло

                  Няма грешка, такава е цената му, състезателно, биосинтетично, двойно естерно масло. По изгодно е в 4 литрова туба 125лв с отстъпката го взех. Зелено е на цвят и мирише на веро .

                  Коментар


                  • От: Избор на масло

                    Имам проблем.Мотора е вр 400.стария собственик каза,4е маслото е сменено и мога да го карам така.Маслото наистина беше ново,но незнам каква марка.Карах го 5 резервара не го пипаше въобще,червено е на цвят,но го смених с yacco 20w50.С новото масло като загрее и работи доста по-шумно и го харчи 200мл на 5л бензин.
                    Има ли някой идея какво може да е било старото масло,на цвят беше червено като хидравлично масло.Мисля за мотул,но не съм сигурен.

                    Коментар


                    • От: Избор на масло

                      Първоначално публикуван от fichi Преглед на мнение
                      Имам проблем.Мотора е вр 400.стария собственик каза,4е маслото е сменено и мога да го карам така.Маслото наистина беше ново,но незнам каква марка.Карах го 5 резервара не го пипаше въобще,червено е на цвят,но го смених с yacco 20w50.С новото масло като загрее и работи доста по-шумно и го харчи 200мл на 5л бензин.
                      Има ли някой идея какво може да е било старото масло,на цвят беше червено като хидравлично масло.Мисля за мотул,но не съм сигурен.
                      Питай старият собственик, би трябвали да знае най добре той!
                      Поздрави: Николай Георгиев
                      KTM 400 EXC

                      Коментар


                      • От: Избор на масло

                        Първоначално публикуван от fichi Преглед на мнение
                        Имам проблем.Мотора е вр 400.стария собственик каза,4е маслото е сменено и мога да го карам така.Маслото наистина беше ново,но незнам каква марка.Карах го 5 резервара не го пипаше въобще,червено е на цвят,но го смених с yacco 20w50.С новото масло като загрее и работи доста по-шумно и го харчи 200мл на 5л бензин.
                        Има ли някой идея какво може да е било старото масло,на цвят беше червено като хидравлично масло.Мисля за мотул,но не съм сигурен.
                        Колега мисля че маслата Yamalube и Motul 5100/7100 бяха червени на цвят, и те са подходящи за твоя мотор
                        SUZUKI DRZ SuperMoto

                        Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                        Коментар


                        • От: Избор на масло

                          Motul 5100 си е жълтеникаво. Иначе със сигурност знам че има и мотул с червен цвят защото един приятел ползваше такъв. За съжаление не мога да се сетя за точния модел, може би е 7100 както казваш.

                          Коментар


                          • От: Избор на масло

                            Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                            Motul 5100 си е жълтеникаво. Иначе със сигурност знам че има и мотул с червен цвят защото един приятел ползваше такъв. За съжаление не мога да се сетя за точния модел, може би е 7100 както казваш.
                            Аз за 7100 съм сигурен на 100%, но за 5100 не, така че може и да си прав, че е жълтеникаво
                            SUZUKI DRZ SuperMoto

                            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                            Коментар


                            • От: Избор на масло

                              Много благодаря,имах цбр 600 и го карах с 7100 и по спомен беше червено.За YAMALUBE 4 S 10W-40 има ли някой наблюдение.Цената му е полусинтетика- 15лв,пълната 21лв.

                              Коментар


                              • От: Избор на масло

                                Здравйте, ЧЕСТИТА НОВА 2012 ГОДИНА НА ВСИЧКИ, може ли някой да провери за Yamaha XT600 какво масло се препоръчва по каталог ? Ще бъде благодарен също и ако ми дадете линк към всичко за XT600 : } Благодаря предварително !
                                Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X