Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на масло

    Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
    Колега миналия сезон карах с Бардал доставен точно от тази фирма Като цяло мнението ми за маслото не е лошо, но съм решил тази пролет да го сменям. Основната причина поради която го взех е сигурния доставчик и това, че на дали са пуснали ментета от него. Това което мога да кажа от първа ръка е, че при моя мотор маслото работеше по-добре на студено. По време на жегите, това което се промени е, че скоростите започваха да "чаткат", а мен това ме дразниСъщият мотор съм го карал с Мотул 300В, но при него нямаше такива промени
    С Евелин,познавате се. Kараме с YACCO 15w50 полусинтетика не сме се оплакали до сега.
    HONDA DOMINATOR 650
    ОРЕЛ ASTRA
    РСПБЗН-Приморско

    Коментар


    • От: Избор на масло

      За зимно каране 15 W не е най-доброто решение.

      Коментар


      • От: Избор на масло

        Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
        Хелик , сложи на ДРЗ-та си AGIP 10 w 60 racing и щумовете и чатканията отиват в историята. 2 кг са общо 40 лева и си там.
        Пешо това звучи доста добре Само ми кажи, защо слагаш на твоя ДРЗ 10w60, а не примерно 5w40??? Цената му е наистина по-добра в сравнение с останали синтетични масла, но това което ме кара да се замислям е, че на ДРЗ-та му дават 10w40, а такова AGIP racing няма. Ако в началото на сезона сложа такова масло, то ще бъде благодарение на мнението ти и опита ти с конкретния мотор Още в понеделник ще посетя магазина на Стамболийски в София и ще проверя цената му
        SUZUKI DRZ SuperMoto

        Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

        Коментар


        • От: Избор на масло

          Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
          За зимно каране 15 W не е най-доброто решение.
          Да,така е но ние не ги караме много зимата.Днес понапече тук принас и ги порастъпчихме малко козелите до Резово да видим комшиите какво правят.
          HONDA DOMINATOR 650
          ОРЕЛ ASTRA
          РСПБЗН-Приморско

          Коментар


          • От: Избор на масло

            Първоначално публикуван от sereco1 Преглед на мнение
            Да,така е но ние не ги караме много зимата.Днес понапече тук принас и ги порастъпчихме малко козелите до Резово да видим комшиите какво правят.
            Ей хора, там на морето направо сте за завиждане Зимата ви е толкова люта, че при вас не закривате сезона. Ела те насам да видите какво става, мотора само го припалвам от време на време и даже от гаража не го изкарвам
            SUZUKI DRZ SuperMoto

            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

            Коментар


            • От: Избор на масло

              Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
              Ей хора, там на морето направо сте за завиждане Зимата ви е толкова люта, че при вас не закривате сезона. Ела те насам да видите какво става, мотора само го припалвам от време на време и даже от гаража не го изкарвам
              Аааа....мерси тук сме си добре,тази година зимата е няма тук за сега,за отиване на там само за ядене и пиене
              HONDA DOMINATOR 650
              ОРЕЛ ASTRA
              РСПБЗН-Приморско

              Коментар


              • От: Избор на масло

                Първоначално публикуван от Helik Преглед на мнение
                Пешо това звучи доста добре Само ми кажи, защо слагаш на твоя ДРЗ 10w60, а не примерно 5w40??? Цената му е наистина по-добра в сравнение с останали синтетични масла, но това което ме кара да се замислям е, че на ДРЗ-та му дават 10w40, а такова AGIP racing няма. Ако в началото на сезона сложа такова масло, то ще бъде благодарение на мнението ти и опита ти с конкретния мотор Още в понеделник ще посетя магазина на Стамболийски в София и ще проверя цената му
                С 10 в 60 рейсинг започнах да карам още през 1994 година. 5 в 40 (хай тех се води) нямаше тогава - появи се преди няколко години . И някак си свикнах с първото и така . 5 в 40 слагам на Хонди црф-и в скоростната кутия. Също и на колата си - Хонда Прелюд 2.2 ВТЕК .

                Коментар


                • От: Избор на масло

                  Аз пък на 10/60 бих заложил, ако поне 50% от карането, оборотомера е над 6000 оборота. Ако си спокоен карач, 5/40.

                  Лично мнение де Но общо взето 10/60 е за Карачи.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • Re: Избор на масло

                    Mасла за карачи хаха.

                    Коментар


                    • От: Избор на масло

                      [QUOTE=cdenev;1734753]
                      Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                      Ставаше въпрос за МОТОРЕКС.[/QUO
                      Не ,не мотула обсъждахме....


                      Мнение на влади кх
                      Аз карам моя кх450ф-2008 с motorex първо с това 15w50 сега съм с 10w60 за зимата ми....масло като масло няма шумове,добро е според мен,но исках да пробвам и мотула 300V,но щом казваш ,че е така....все пак го плащам 39лв за литър!

                      Сигурно съм много прост.
                      МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                      Коментар


                      • От: Re: Избор на масло

                        Първоначално публикуван от qnis Преглед на мнение
                        Mасла за карачи хаха.
                        И кое ти е смешното, да се посмея и аз, разходкаджията поне
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • От: Избор на масло

                          Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                          Аз пък на 10/60 бих заложил, ако поне 50% от карането, оборотомера е над 6000 оборота. Ако си спокоен карач, 5/40.

                          Лично мнение де Но общо взето 10/60 е за Карачи.
                          По принцип всеки производител си има препоръка за това какво масло да се слага в машината. Най-често това са полусинтетика 10w40 и синтетика 10w50. По-рядко полусинтетика от рода на 10w30, 15w50.
                          Вече за по-серизоно и по-дълго натоварване на двигателя, каране на писта, тежко офроуд трасе - се изисква масло от състезателен клас, което да запази свойствата си дори и ако превиши работната температура. Също така то трябва да издържа и на по-голям процент смесване с бензин - това са синтетични масла от вискозитетен клас 15w50 или 10w60. И двете си имат предимства и недостатъци.
                          В общи линии, по-високия клас масло предлага по-добра защита. Но това не пречи да се ползва състезателно масло при нормално каране. Въпрос а избор.

                          Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
                          Аз карам моя кх450ф-2008 с motorex първо с това 15w50 сега съм с 10w60 за зимата ми....масло като масло няма шумове,добро е според мен,но исках да пробвам и мотула 300V,но щом казваш ,че е така....все пак го плащам 39лв за литър!

                          Сигурно съм много прост.
                          за състезателно 15/50 ли плащаш 39 лв ?

                          Коментар


                          • От: Избор на масло

                            Разликата между полусинтетиката и пълната синтетика е както между кебапчето и пържолата. И двете ще ти свършат работа , ама.....При мен разликата в цената е 5 лева на килограм , т.е. 10 кинта на година за 1 смяна на масло. По-добре тези 10 лева да са вътре в двигателя , от колкото похарчени за някаква щуротия.
                            П.п: 10 в 60 освен за карачи става и за полски свирачи.

                            Коментар


                            • От: Избор на масло

                              Всичко е доста относително, пък аз говорех горе, за масла 5/40 и 10/60 от почти еднакъв ценови клас.

                              Ама, мир да има
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар


                              • От: Избор на масло

                                Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                                Всичко е доста относително, пък аз говорех горе, за масла 5/40 и 10/60 от почти еднакъв ценови клас.

                                Ама, мир да има
                                Чакай сега, уточнявай се за какъв продукт точно говориш. 10/60 по принцип е състезателно масло, а 5/40 има от състезателно масло, през Low Saps масла с икономия на гориво, до универсална синтетика, и цените им варират примерно от 17 до 25 лв. А в същото време 10/60 е към 35-40.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X