Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Избор на масло

    Да вмъкна и аз за сегментите - мнение което е изкристализирало в други теми - сегментите - ако не са зле и са оригиналните - не ги сменяй. Оригиналните /от завода/ са много по-добри от всичко което можеш да намериш тук.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #62
      До: Избор на масло

      Здравейте колеги аз карам моя ВР с масло YAMALUBE 10w40 пълна синтетика. Какво е вашето мнение за него?Копувам го на цена 25лв литъра.Ако мислите че има по-добро до тази цена моля предложете.

      Коментар


      • #63
        До: Избор на масло

        бат'Марто14-05-08 19:56 До: Избор на масло
        За вискозитета в целия свят е приета класификацията по SAE ....
        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
        Писано е доста по въпроса, ама ще пробвам пак.
        Много добре обобщено, ако позволите ще покдрепя със изображения.
        SJ-8, SCRAMBLER / 4-Speed, Manual Transmission, Part Time Transfer Case / Engine I-6, carburettor / Year: 1982 Toledo, Ohio

        Коментар


        • #64
          До: Избор на масло

          Колеги мисълта ми е като марка добро ли е а не дали е подходящо за моя мотор

          Коментар


          • #65
            До: Избор на масло

            Колега всяко масло предназначено за мотоциклети, което се внася директно от чужбина в България е добро за мотоциклетата ти. От там нататък ти си преценяваш според пари и начин на употреба на мотоциклета какво масло да си вземеш. И ти давам директен пример. На нашата Ямаха като я карахме стандартна си слагахме 10W40, но като сложихме Rinaldi кит и ни дадоха спецификациите за него, имаше точка която казваше, че препоръчителното маслко е с вискозитет 10W60. Макар, че Rinaldi правят само за Ямаха доработки те не ни казаха слагай само YamaLube или друго някакво. А ти дават вискозитета.

            Горе долу така стоят нещатата поне според мен.

            Поздрави,

            Стефан

            Коментар


            • #66
              До: Избор на масло

              Лошо съвременно високотехнологично масло няма. Има проблемни мотори и износени детайли, и оттам приказките , уффф нещо не ми работи съединителя добре с това масло.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #67
                Препоръки за масло на 4т

                Колеги,карам ямаха YZF426.Какво масло ми препоръчвате за този двигател и на колко време да го сменям ако карам само ендуро,а не по състезания.Поздрави
                Аз съм българче.Обичам наще планини зелени.

                Коментар


                • #68
                  До: Препоръки за масло на 4т

                  Kолега, изборът на масло е много разнообразен. На пазара в момента има много видове масла. Някои по-известни, други не дотам, обаче избора си остава лично твой.Аз лично моята ЯМАХА ВР-400 съм я карал с няколко вида масла (да не споменавам мотул) и не бях доволен.В момента използвам масло, което е с добро качество и на достъпни цени(от порядъка на 15лв за литър).Маслото е МИДЛАНД 10W50 пълна синтетика.Произвежда се в Швейцария и за сега на пазара няма менте от него. А относно смяната на масло аз сменям на 5-6 резервоара бензин. Дано съм ти бил полезен колега.
                  Последно редактирано от viki terzieva; 05-02-10, 10:52.
                  0878424143
                  0887424150

                  Коментар


                  • #69
                    До: Избор на масло

                    Първоначално публикуван от gogodim Преглед на мнение
                    Коя цифра е по добре 40 или 50 щото мотора се кара основно в планина
                    Естествено че 50 това е вискозитета на маслото съответно повече маже

                    Коментар


                    • #70
                      До: Избор на масло

                      Първоначално публикуван от tunnio Преглед на мнение
                      Естествено че 50 това е вискозитета на маслото съответно повече маже
                      Колега, как прецени че вискозитет 50 маже по-добре от 40 ?
                      значи тия които си карат моторите с 10/40 не си мажат двигателя ли?
                      Тези вискозитети са в зависимост от работната температура а не с това дали маже по-добре или по-зле.
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #71
                        До: Избор на масло

                        A доколкото аз знам дори и климата има значение за маслото това поне съм го чел в аутодатата.А от собствен опит мога да кажа че студените месеци карам с 10w50 малко по-редичко a лятото в горещините с 10w40 то пък е малко по-гъсто.Найстина това което е казал колегата за вискозитета е малко неточно.В тоя смисъл на един приятел за атв-то му дават 5w30 това означава че трябва вече да е блокирал двигателя досега.
                        0878424143
                        0887424150

                        Коментар


                        • #72
                          До: Избор на масло

                          Пепи, еми ти точно обратното трябва да правиш.
                          Лятото с 50ка, а зимата с 40ката.
                          50ката си запазва качествата при високи температури и претопляне на двигателя.
                          Докато 40ката не издържа много на прегряване и високи температури.

                          Амо защо не прочетете малко по-назад темата и ще се изненадате какво инфо има

                          Коментар


                          • #73
                            До: Избор на масло

                            е 10W60 тогава за какво ще е За Сахара ли?

                            Според мен говорите пълни глупости

                            Коментар


                            • #74
                              До: Избор на масло

                              Сега остава някой да каже че вискозитета 50 и 60 е за износени двигатели, да уплътнява луфтове и да местим темата в хумористичния раздел
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • #75
                                До: Избор на масло

                                На световното в Севлиево гледах че се кара масово с Мотул 300W.Малко е скъпичко но е перфектно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X