Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на масло

    http://www.ebay.de/itm/MOTUL-6100-Sy...item2a0fa702e1
    Аз карам само с това и си купувам вече за 4-ти път по 5туби, 90% пълна синтетика. Излиза много изгодно и немците са точни.
    Студен топъл звука на мотора е еднакъв.

    Коментар


    • От: Избор на масло

      Това е автомобилно масло, на всичко отгоре полусинтетика. Тук става въпрос на мотоциклетни масла.
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • От: Избор на масло

        Моя грешка.

        Коментар


        • От: Избор на масло

          Изкам да засегна въпроса за състезателните масла.
          Подходящи ли са за не спортно (туристическо) каране на ендуро?
          Въпроса произтича от там че те са пригодени за силно натоварени двигатели с голям толеранс на прегряване но при спортните мотори смяната става много често - след всяко състезание, дори след всеки манш... Че маслото запазва своиствата си при екстремни натоварвания е ясно но в какъв период на време/пробег става това? Предвид честата смяна при състезателен режим дълготраиноста на маслото не е от значение но при не спортно каране смяната става на по 2 - 3000 километра, ако не и на повече...
          За мен не изглежда логично производителя да дизаинва състезателното масло така че да издържа стотици моточасове при положение че ще бъде сменено след десетина или дори по малко...

          Размишленията ми по горния въпрос са предизвикани от нуждата за избор на масло за ТТ600. До момента карам един ХЛ на които в последните три години съм сипвал само Мотул 5100 15w50 но на последък чета че имало доста ментета. До сега съм доволен де ама не ми се иска точно когато си сменя мотора да "изтегля късата пръчка" с маслото. Освен това в сравнение с подобни полусинтетични масла на други марки цената на мотула е доста надута - към 24 лв/л
          Мисля с Ямаха да пробвам масло Agip така че се колебая между полусинтетиките 10w40 Tec, 15w50 Tec и синтерики 10w60 и 5w40... Като синтетиките са описани като raceing ако може да се вярва на нета...

          Та ако трябва да обобщя с две думи:
          - запазва ли си състезателното масло качествата толкова дълго като не състезателното
          - ще има ли някакъв ефект от използването на синтетично масло за ТТ-то

          Коментар


          • От: Избор на масло

            Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
            Изкам да засегна въпроса за състезателните масла.
            Та ако трябва да обобщя с две думи:
            - запазва ли си състезателното масло качествата толкова дълго като не състезателното
            - ще има ли някакъв ефект от използването на синтетично масло за ТТ-то
            1. съзтезателното определено е по-издържливо от обикновеното масло
            2. видим ефект няма да има, но определено ще предпазиш двигателя повече със синтетиката.

            За състезателните масла няма препоръчан пробег. Много зависи експлоатацията. Реално маслото може и да изкара 5-6000 км, но при условие, че не му влияят фактори като бензин, вода, прах, стружки. Всички тези примеси намалят пробега. Най-голям е проблема с бензина. При големите натоварвания смесването с бензин е неизбежно. Така, че това е един от главните фактори.
            Синтетичното масло също така е и по-стабилно от полусинтетиката, а пък състезателното надхвърля и двете.

            Коментар


            • От: Избор на масло

              Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
              Изкам да засегна въпроса за състезателните масла.
              Подходящи ли са за не спортно (туристическо) каране на ендуро?
              Въпроса произтича от там че те са пригодени за силно натоварени двигатели с голям толеранс на прегряване но при спортните мотори смяната става много често - след всяко състезание, дори след всеки манш... Че маслото запазва своиствата си при екстремни натоварвания е ясно но в какъв период на време/пробег става това? Предвид честата смяна при състезателен режим дълготраиноста на маслото не е от значение но при не спортно каране смяната става на по 2 - 3000 километра, ако не и на повече...
              За мен не изглежда логично производителя да дизаинва състезателното масло така че да издържа стотици моточасове при положение че ще бъде сменено след десетина или дори по малко...

              Размишленията ми по горния въпрос са предизвикани от нуждата за избор на масло за ТТ600. До момента карам един ХЛ на които в последните три години съм сипвал само Мотул 5100 15w50 но на последък чета че имало доста ментета. До сега съм доволен де ама не ми се иска точно когато си сменя мотора да "изтегля късата пръчка" с маслото. Освен това в сравнение с подобни полусинтетични масла на други марки цената на мотула е доста надута - към 24 лв/л
              Мисля с Ямаха да пробвам масло Agip така че се колебая между полусинтетиките 10w40 Tec, 15w50 Tec и синтерики 10w60 и 5w40... Като синтетиките са описани като raceing ако може да се вярва на нета...

              Та ако трябва да обобщя с две думи:
              - запазва ли си състезателното масло качествата толкова дълго като не състезателното
              - ще има ли някакъв ефект от използването на синтетично масло за ТТ-то
              С Аджип карам от 1994 година. Всичко : коли , мотори , скутери , моторен трион . Мога 200 % да ти потвърдя , че ментак няма. Наливай смело 10 в 60 рейсинг и ще останеш повече от доволен. С такова масло съм карал с години мотори с доста над 100 коня и с 300 число на километража. На горски козели също го слагам. На такава цена друго масло не можеш да вземеш. Тези , които си ги изброил варират в границата 10-20 лева. Ако видиш зор свиркай да ти кажа от къде.

              Коментар


              • От: Избор на масло

                Благодаря за мненията!
                На Agip се спирам защото ми е достъпно. Разглеждах и други марки но не ми се занимава да се набутвам с куриери така че каквото има в магазина такова ще е...
                А щом реисинга става - супер!
                @ pe6o76 - видях че си писал за 10w60 преди няколко страници но мисля че беше за drz пък и знам ли те как го караш - тo си е хард пък може да мине и за спортно та за това питах за реисингово масло при туристическо каране...
                Последно редактирано от mendi; 15-02-12, 21:03. Причина: допълнение

                Коментар


                • От: Избор на масло

                  Някой може ли да ми каже нещо за BARDAHL.Имам сузуки DRZ и в момента съм с CASTROL(пълен боклук)pe6o74 ,ако можеш качи снимка на AGIP ,или някаква информация за него(знам,че и ти си с DRZ).Искам да го махна тоя CASTROL,а шумове в двигателя нямам.
                  DRZ 400S

                  Коментар


                  • От: Избор на масло

                    Mенди,освен теб,аз и Хелик тук от форума ще започнем новия сезон със Агип 10/60 синтетика.Моторите ,които караме са дрз 400.Аз го ползвам както по шосето,така и за разходки в гората.Казвам разходки, защото при тях карането не е като при спортното ендуро на макс/по спокойно,нормално возене/.Няма да сбъркаме с това олио-виж Пешо в продължения на колко години го ползва.

                    Коментар


                    • От: Избор на масло

                      Към колегата м.х.т.
                      С кой модел и вискозитет масло YAMALUBE караш?

                      Коментар


                      • От: Избор на масло

                        За Бардал мога да кажа че го ползвам от 3 години, на писта,колата и сега на тт 600,никакви проблеми..Машините работят по тихо и скоростите не щракат,пълна синтетика е всичкото мотоциклетното масло,не съм чул някой да се оплаче от него,дано съм бил полезен.

                        Коментар


                        • От: Избор на масло

                          Благодаря колега за информацията.
                          DRZ 400S

                          Коментар


                          • От: Избор на масло

                            Първоначално публикуван от sestaka Преглед на мнение
                            Някой може ли да ми каже нещо за BARDAHL.Имам сузуки DRZ и в момента съм с CASTROL(пълен боклук)pe6o74 ,ако можеш качи снимка на AGIP ,или някаква информация за него(знам,че и ти си с DRZ).Искам да го махна тоя CASTROL,а шумове в двигателя нямам.
                            Ето го и моето мнение за маслото бардал. През изминалия сезон карах ДРЗ-та с Bardahl - XTC C60 10W40 Off Road-100% синтетика, но сега ще го сменям. Единствената причина за мен е, че това масло се държи много добре, но когато е студено. През топлите летни дни скоростите на мотора ми "чаткат", а това много ме дразни Може би при мен е вариант да пробвам това масло 10W60, но за сега съм решил този сезон да пробвам AGIP-а.
                            SUZUKI DRZ SuperMoto

                            Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

                            Коментар


                            • От: Избор на масло

                              Благодаря колега,а някакви данни за AGIP-а можеш ли да ми дадеш.Или пък снимка.Какво да сипа на DRZ-та.Благодаря предваритвлно.
                              DRZ 400S

                              Коментар


                              • Re: От: Избор на масло

                                Какъв тип масло трябва да карате , казва производителя на двигателя момчета !
                                Марката е важна до толкова , че да и имаш доверие за това , което са сложили в тубичката , която си купуваш.
                                Дали е CASTROL, Motul , Mobil , Yacco , Bardahl , AGIP, YAMALUBE... , ако използвате маслото от дадената марка , което е препоръчано за вашия двигател , няма да имате проблеми .
                                Някои производители на масла , препоръчват продукти, които , надвишават изискванията на производителя на двигателя , относно използването на класа масло, което , трябва да се използва за дадения двигател и това естественно е по-добре за вашия двигател , но това трябва да прочетете в спесификациите на дадения продукт.
                                Никоя уважаваща себе си марка , няма да препоръча продукт , който ще доведе до проблем с вашия двигател, избора , кого, ще изберете , е изцяло ваш .
                                п.п. За съжаление , кога, използваш неподходящото масло , разбираш твърде късно , а понякога дори не го отдаваш на маслото , а на "много големия пробег" или ред други причини...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X