Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на масло

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на масло

    Зависи и от марката на олиото , защото аз за 35-40 лева взимам 2 кг 10 в 60 , а 5 в 40 е мъничко по-евтино.

    Коментар


    • От: Избор на масло

      Първоначално публикуван от YACCO-BG Преглед на мнение
      По принцип всеки производител си има препоръка за това какво масло да се слага в машината. Най-често това са полусинтетика 10w40 и синтетика 10w50. По-рядко полусинтетика от рода на 10w30, 15w50.
      Вече за по-серизоно и по-дълго натоварване на двигателя, каране на писта, тежко офроуд трасе - се изисква масло от състезателен клас, което да запази свойствата си дори и ако превиши работната температура. Също така то трябва да издържа и на по-голям процент смесване с бензин - това са синтетични масла от вискозитетен клас 15w50 или 10w60. И двете си имат предимства и недостатъци.
      В общи линии, по-високия клас масло предлага по-добра защита. Но това не пречи да се ползва състезателно масло при нормално каране. Въпрос а избор.


      за състезателно 15/50 ли плащаш 39 лв ?
      Да 15/50 и 10/40 на мотул е 39лв.
      KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

      Коментар


      • От: Избор на масло

        Някой има ли наблюдения върху маслата на Yamalube?
        Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

        Коментар


        • От: Избор на масло

          Първоначално публикуван от влади кх Преглед на мнение
          Да 15/50 и 10/40 на мотул е 39лв.
          Тоя го забрави , много хубаво масло е motul но в момента това е марката масла която най много има ментета, последния път повярвах на един приятел който уж негов познат го внасял и маслото било сигурно.След третото каране мотора почна да работи като ярномелка като загря,директно го изхвърлих,сега наливам само yacco и съм очарован от продуктите им на едно камионче ивеко бяха заминали скоростите включваха само с двоен амбриаж ,и виеха здраво след като смених маслото с yacco и сложих добавка за скорости ,скоростите почнаха да влизат като на мерцедес.
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • От: Избор на масло

            +1 за Яко.И аз мотул го пропускам като вариант, поради причините посочени от колегата в горния пост.

            Коментар


            • От: Избор на масло

              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
              Тоя го забрави , много хубаво масло е motul но в момента това е марката масла която най много има ментета, последния път повярвах на един приятел който уж негов познат го внасял и маслото било сигурно.След третото каране мотора почна да работи като ярномелка като загря,директно го изхвърлих,сега наливам само yacco и съм очарован от продуктите им на едно камионче ивеко бяха заминали скоростите включваха само с двоен амбриаж ,и виеха здраво след като смених маслото с yacco и сложих добавка за скорости ,скоростите почнаха да влизат като на мерцедес.
              Може и да е така,но аз го взех направо от проспийд ,като го сложа ще споделя какво е станало с мотора ми!
              KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

              Коментар


              • От: Избор на масло

                Първоначално публикуван от влади кх Преглед на мнение
                Може и да е така,но аз го взех направо от проспийд ,като го сложа ще споделя какво е станало с мотора ми!
                Ще останеш доволен, отделно като почне да си губи качествата се усеща по начина на влизането на скоростите малко по-трудно.
                Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                Коментар


                • От: Избор на масло

                  С кой точно модел мосло yacco карате и сте доволни.Аз съм с полусинтетика 20-50 и не съм доволен

                  Коментар


                  • От: Избор на масло

                    Първоначално публикуван от fichi Преглед на мнение
                    С кой точно модел мосло yacco карате и сте доволни.Аз съм с полусинтетика 20-50 и не съм доволен
                    С какъв мотор си ? Година ?

                    Коментар


                    • От: Избор на масло

                      MVX 500 4T SAE 15W50 полусинтетика
                      HONDA DOMINATOR 650
                      ОРЕЛ ASTRA
                      РСПБЗН-Приморско

                      Коментар


                      • От: Избор на масло

                        Първоначално публикуван от Радо Преглед на мнение
                        Някой има ли наблюдения върху маслата на Yamalube?
                        Вече писах някъде по-рано в темата.От около 6 години карам само с YAMALUBE. Не съм имал никакви проблеми.И като цена е много добре 21 лева.

                        Коментар


                        • От: Избор на масло

                          Първоначално публикуван от YACCO-BG Преглед на мнение
                          С какъв мотор си ? Година ?
                          yamaha wr400 yacco mvx500 20w50

                          Коментар


                          • От: Избор на масло

                            Първоначално публикуван от fichi Преглед на мнение
                            yamaha wr400 yacco mvx500 20w50
                            Ами препоръката за този мотор е MVX 500 10w40 или 10w30. Нищо чудно, че с 20/50 не си доволен ...

                            Коментар


                            • От: Избор на масло

                              20 W е гъсталак - не знам на кой нормален ( не състезателен) козел ще му се понрави.

                              Коментар


                              • От: Избор на масло

                                Маслата на yacco са много добри,спор няма.Интересно ми е защо когато загрее почва да работи шумно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X