Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дупница ЕКСТРИЙМ - HARD Enduro Team!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Дупница ЕКСТРИЙМ

    Току що ми изсъхнаха чорапите и спокойно мога да ви разкажа и покажа какво и как се случи вчера.
    Та направихме ние едни планове да покоряваме великата рилска обител, но бяхме забравили да звъннем на шефа отгоре..
    Погледнахме към Рила, но не я видяхме от облаци и мъгла и затова решихме заминава из полето към Кюстендил, но понеже път не звучи никак ОФФ затова посоката беше...НАПРАВО и само НАПРАВО..

    Будин водеше и .....абе нали беше направо..


    Запомнете тези 2 кадъра...

    И понеже решихме да не рискуваме заобиколихме по един мост.

    Минаваме покрай ТЕЦ Бобовдол...






    Първа спирка, никога не знаеш какво има в дълбоката трева..


    И изведнъж..ОоооооОооооо мини ЕРЗБЕРГ...


    Тук показвам как се снима на Ерзберг, ама кой ли ми те слуша.
    Трябва да държите фотоапарата все едно сте хванали .....18+


    Загрявам за да покажа какво съм видял на Ерзберг, ма се оказа, че не съм гледал хубаво..


    Имаше и такива опити..




    Тук върнах газта по-рано и рамката заседна на ръба.


    Помощ от приятел, по-късно в края на деня си върнах услугата..


    Втори успешен опит.


    Будин атакуваше всяко място успешно..


    Асен също показа завидно майсторство...налкона не се вижда добре защото колегата фотограф е седнал на криво.




    Тук първо се спуснах 3-4 пъти преди да се престраша да се кача.


    Ако обърнете мониторите така, че зелената трева да е водоравно ще получите наклона.


    Ето как изглежда наклона с поглед отгоре..


    Асен маха няколко камъка които ни пречеха при засилката..


    Успях да се кача от вторият път, след което последва още един неуспешен опита и след това ....без проблеми за никой.


    Неуспешен опит..




    Я пак..


    Тук излязох на скорост и на задна гума...мотора го държах за кормилото известно време а аз тичах и после ме победи..


    Фотографа беше сменен от мен и ...




    Будин реши да пробва един истински расов жребец...




    Милен атакува и ...




    Асен излиташе всеки път...








    Найграхме се и решихме да потегляме посока Кюстендил...ето натам..

    Има още ама после...

    Коментар


    • До: Дупница ЕКСТРИЙМ

      Чинел,да не забравиш да пуснеш новата емблема на ХОНДА.

      Коментар


      • До: Дупница ЕКСТРИЙМ

        Първа спирка направихме за да наберем гъби за обяд, казвали са ми, че всички гъби се ядат, но някои само по един път..








        Ботушите ми са 44 номер..


        И тук вече започна да си личи, че ще ни застигне буря...която мислехме, че е останала в Рила.


        До тук с разходката, сега започна едно дране не ти е приказка...3-4 километра 2 часа..




        Будин питаше за мама...


        А Асен слезе по следите ми и беше доволен, ето вижте сами.


        Тъкмо слязохме в това дере и дъжда започна, скрихме се в един бутик в който някоя мацка си беше оставила старата рокля..


        Бутика, а Милен питаше по телефона жена си кой номер рокля носи..




        Минаха и колеги които надлежно снимахме..




        И сега специално за Шифта и синята мания..една Ямаха се запъна като магаре на мост.




        Хондата си мина спокойно...


        И тук с Будин така се набихме, че не е за разказване.......


        Почнах да вадя клони които се бяха вмъкнали между педала за спирачката и капака на съединителя и с ужас установих, че педала се държи на магия, беше се разхлабил болта и се наложи да импровизираме.


        А под нас беше ето това....а над нас дъжд...


        Върнахме се при момчетата които бяхме предупредили, че минаване напред няма и побягнахме по асфалта да се скрием някъде.
        Валеше като из ведро и изведнъж настана пълен мрак.. Намерихме една спирка и изгонихме лястовичките..
        Това беше 3 часът посред бял ден..


        Явно и селото си носеше името с гордост в това време...


        Тук групата решихме да се разделим на 2, аз и Будин си тръгнахме в дъжда по черно а другите двама по асфалт.
        Аз си дадох фотоапарата на Милен който имаше непромокаема раничка защото и без това повече нямаше да мога да го използвам и както винаги става, най-интересните моменти от тук нататък останаха незапечатани а имаше такива ....
        Будин водеше и когато стигнахме в шавара от началото на репортажа влезе в него на газ а аз го следвах и изведнъж изчезна, след което и аз полетях надолу в един канал доста голям...
        Извадихме моя мотор с мъка, но Ямахата на Будин остана в канала, на всеки опит да стигнем до нея затъвахме до уши.
        Ами сега....Будин извади един колан за връзване на мотори към ремарке, закачихме кормилото с куката и дръпнахме......колана се скъса и ние паднахме по гръб в тинята...а дъжда не спираше да се сипе като из ведро..
        След половинчасови опити решихме да вадим първо задницата, после предницата и така на лашкане за още 30-40мин извадихме мотора...

        После....после газ из баири и малко асфалт и ето ни ....доволни ...


        Коментар


        • До: Дупница ЕКСТРИЙМ

          Ванка,отново искренно ,но благородно ви завиждам.
          П.П Супер репортаж.
          Можеш да изгубиш, само това което не можеш да си купиш.

          Коментар


          • До: Дупница ЕКСТРИЙМ

            Почвам веднага да пиша защото получих няколко заплашителни SMS-a от вестник Дупнишка комуна, че не отразявам събитията овреме и аз се ...
            Много няма да ви занимавам с четене, че в тия жеги процесорите на комповете забиват и не се отварят страниците бързо, затова почвам със снимките които не са много качествени, но това е за сметка на качественото каране което направихме.
            Искам да изкажа моите и на колегите благодарности към Будин и asen_dp които ни помагаха през цялото време в една предварително загубена кауза за нас лаиците и разходкаджии.

            Тръгваме към хижа Иван Вазов в Рила 9 мотора, стигат само 3-ма. и аз не съм сред тях...
            Тази самоделна машина направена от траял ни отвя всичките и при това карана от човек на прилична възраст.


            Кратка почивка при която настроението все още е приповдигнато.


            Запомнете и този колега с това ТТ който също показа, че няма значение с какъв мотор си а какъв моторджия си.


            И естесвено полеви ремонт на ЦРФ.... направен от asen_dp


            Тъкмо започнахме да навлизаме в планината и.........


            Винаги съм знаел, че кърският секс е много опасен..


            Тук виждате ли това невинно прагче с няколкото оголени корена..друг път видите ли такова бягайте.


            Тръгнахме по него и групата се разкъса, пътеката е нечовешки трудна особено за кросовите мотори с по 4 скорости.
            Тук аз незнайно как настигнах първата група на профитата..и седнах да почивам наравно с мъжете..
            Това са и единствените трима които достигнаха крайната цел въпреки, че заедно с Будин карах по два три мотора нагоре..


            Върнах се малко назад за да поснимам (все още ми се снимаше)...и Краси излетя като тапа на шампанско..


            Но...Сузукито модел 2008 или 2009 с 4 скорости не искаше и да чуе за тоя камънак съчетан с баир.
            Трябваше да се намеси Будин..и asen_dp в последствие...




            asen_dp с неговата ямаха която явно беше ходила в гората без аз да знам...




            Тук пак почивка, много загряваха машините, минахме около 3км за 4 часа и половина.


            Този поглед показва колко са големи камънаците и наклона респективно..


            Нищо камъчета...


            А някой минаваха с такава скорост, че обектива не ги ловеше...




            Доволен е Краси..


            И аз съм "доволен"...?




            Тук се лъжеме, че е останало още малко, ма никой не вярва на никой..


            Благодаря ти боже...респективно asen_dp и Будин..




            И аз помагам защото чувствах, че силите ме напускат и скоро ще трябва да ми карат мотора.




            И естествено фразата на Грагата "НАМАААИМ МУ ГАЗТАААА"..




            asen_dp ....


            Следва продължение....
            Последно редактирано от Chinela; 03-08-09, 13:52.

            Коментар


            • До: Дупница ЕКСТРИЙМ

              Иване, тая пътека ми харесаТрябва да ти дойда на гости и да ми я покажеш
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • До: Дупница ЕКСТРИЙМ

                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                Иване, тая пътека ми харесаТрябва да ти дойда на гости и да ми я покажеш
                Мога да ти дам трака, аз там повече не стъпвам.

                Коментар


                • До: Дупница ЕКСТРИЙМ

                  Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                  следва продължение.....
                  Абе Ванка, тези твои теми с продължение, са по кофти от съпунките. Само обикалям от стая в стая и току ровна да видя за продължението. Айде де, какво стана ? Комшийката ли нещо...

                  Коментар


                  • До: Дупница ЕКСТРИЙМ

                    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                    Мога да ти дам трака, аз там повече не стъпвам.
                    !
                    Хич не се учудвам , че човека с триалката ви е "отвял"!Като гледам снимките то си е чист триал.
                    ПП.Снимките и особено коментара(както винаги) са страхотни.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • До: Дупница ЕКСТРИЙМ

                      Ванка за малко щяхме да натъртиме снежанка само да имахме още малко време.
                      Колкото до теб справи се отлично без много помощ от колегите и съм сигурен на 90%, че скоро сам ще даваш зор за прехода ИВАН ВАЗОВ
                      Последно редактирано от Chinela; 03-08-09, 14:25.

                      Коментар


                      • До: Дупница ЕКСТРИЙМ

                        Бая хард сте го ударили,и то в тая жегааама изглежда бая красиво из тая гораа....

                        Коментар


                        • До: Дупница ЕКСТРИЙМ

                          Тула съм тука бре. Бяха ми заключили колата щото докато ви пиша темата и ми изтекъл талона..
                          Та да си дойдем на темата/думата "Стават ли кросовите мотори за ендуро"
                          Стават, стават ако ги карат Будин и asen_dp.
                          Докато asen_dp караше мотора на Харошката той здраво го крепеше да не падне, щото заминаваше новото Кавазаки за скрап...


                          Я сега и предната гума да наместим да не се одраска джантата...


                          Я малко и изотзадзе..


                          Е са вече поИде и спИранйе нЕма...


                          ПочиФка....


                          Наср...събрахме се...


                          Е те тука аз се връщам, бяха думите на Харошката, а аз го убеждавах да продължиме иначе аз оставах последен в групата и нямаше кого да снимам...всички бяха заминали вече..


                          Сега, че прайм показано, нали не разбрах откъде са минали другите и импровизирам..


                          И така е, когато и да ме снимат няма такава висока скорост на фотоапарата....






                          Сузукито се молеше за крос трасе....(вижте формата на ръкавиците)....


                          И тук се започнаха аварийте, без тах не може. Трасето наистина е много тежко и не е за подценяване от никои.
                          Будин залитна и изпусна мотора върху камъните и му замина предната спирачка, тоест отказа.
                          Аз започнах да източвам спирачна течност от мойта за да долеем малко и дано проработи.


                          Другите отмаряха и се бореха с милионите мухи....


                          И пак камък за ЦРФ-а....






                          Диан..


                          Мене..ма що се смея не помня, май повод нямах никакъв...странно сега като се замисля и ме дострашава...какво ли съм преживял вчера..


                          Харошката...


                          Е те таква танцова стъпка НЕМА и у денсинг старс с Гибона и Мамалев заедно..


                          На почти всеки завой беше необходимо да си поднесеш задницата на ръка иначе завиване немаше..




                          И това го има в ендурото..особено моето...




                          Краси изуми всички със своето каране вчера и най-вече със един бекфлип при опит да ме изпревари..


                          Харошката беше надъхан и не се отказваше..




                          И тук пак се появи Асен РЕКЛУЗА....




                          Сега беше ред и на Сузукито..




                          Там където не помага и РЕКЛУЗ, помага asen_dp..това се отнася за мене и моя мотор.




                          Спирам заради Жоро Витлиемов защото чете много бавно и няма да може да смогне.

                          Следва продължение..

                          Коментар


                          • До: Дупница ЕКСТРИЙМ

                            Помните ли, че ви казах..време е за авараии...


                            Асен раздаваше такава газ, че извади веригата на сузана..


                            Харошката я намести а и аз помагах като снимах..






                            Асен е доволен....извадил е всички мотори на билото след 4-5 часова борба с тези 3км.


                            Дали не е щастлив...Ааааа, това е така защото не знае още какво ни чака..


                            Някой излизахме и пеша....


                            Само на Краси му беше през ....полето..... беше пил до 4 сабале и беше като ...абе беше му едно НЕПУКО..


                            Харошката си носеше кърпа и сапун да се къпе в езерата ама му остана само желанието...


                            Тук до този заслон имаеш около 600-700 метра, но много коварен клек с дупки и камъни и наклон.
                            Изхода беше само един....ГАЗззз и горе, но останалите ги чакахме повече от 40мин и стана 16:00 часа.
                            Тогава взех твърдо решение, да се върна при другите и да се върнем обратно, много бавехме основната група а оставаха още около 15-16км по билата на Рила които не са никак като тези в Стара Планина.
                            Трябваше за няколко часа да се върнем в Дупница и после още малко борба с неделния трафик до София...не ми се рискуваше.


                            Краси и над него е Черни връх, но рилският а не витошкият.


                            Ето го


                            Ето така се спуска когато си уморен до смърт...не можеш да се задържиш на мотора и всеки камък ти е враг номер 1.






                            Отива ме сиииииииии




                            Ти мене уважаваш ли ме....


                            Всички почиваха заради мене...аз нямах сили да слезна казвам ви го най-отговорно...


                            Тук най-после стигнахме асвалта и си рекох край, прибрахме се, но .....


                            Имах си и китка за спомен...


                            Това момче Диан е професионален фитнес инструктор във върховна физическа форма в момента, но освен на мен и на него се схванаха крайниците по време на движение и аз даже паднах от болка на един завой, а той спря и хвърли мотора и легна...
                            Натоварването за нас този ден беше на предела на силите ни....


                            Бяхме някъде там горе...


                            И долу...


                            Ето ви и едно мъничко клипче, само се е снимало

                            Има още много да се каже и разкаже за може би най-тежкото ми каране от години насам като изключим Хисаря миналата година.
                            Със сигурност съм пропуснал нещо, но се надявам Асен довечера да ни доразкаже за успешният завършек на този поход Дупница, хижа Иван Вазов.


                            П.П. Всеки който е пускал снимки от карания из гори и поля знае, че снимките никога не могат да пресъздадат реалната ситуация. Нито наклон, нито трудност на терен.
                            Последно редактирано от Chinela; 03-08-09, 15:33.

                            Коментар


                            • До: Дупница ЕКСТРИЙМ

                              Ийй браво е това е пътека само не разбрах това ли е пътеката към раздела за която говорих ме скоро? И от там ли ще минаваме и ние .
                              Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                              Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                              Sofrace Offroad Team

                              Коментар


                              • До: Дупница ЕКСТРИЙМ

                                Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                                Ийй браво е това е пътека само не разбрах това ли е пътеката към раздела за която говорих ме скоро? И от там ли ще минаваме и ние .
                                Не, нямат нищо общо даже са доста далече една от друга на около 50км по асвалт, но са насочени към една и съща дестинация.
                                Най-доброто решение за група над 4 човека е да бъде с преспиване на Иван Вазов иначе ще има изненади.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X