Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Suzuki DRZ400

    Чел съм някъде,че ДРЗ-та имал проблем с ангренажа.Би ли обяснил някой по-точно за какво става въпрос. Благодаря
    на сушата и град помага

    Коментар


    • До: Suzuki DRZ400

      Първоначално публикуван от robocop Преглед на мнение
      Чел съм някъде,че ДРЗ-та имал проблем с ангренажа.Би ли обяснил някои по точно за какво става въпрос. Благодаря
      Проблема на ДРЗ-та е, че иска само каране, запомни го от мен. И разбира се подръжка.
      Последно редактирано от Pacharoza; 11-03-10, 19:41.
      МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

      Коментар


      • До: Suzuki DRZ400

        Първоначално публикуван от robocop Преглед на мнение
        Чел съм някъде,че ДРЗ-та имал проблем с ангренажа.Би ли обяснил някой по-точно за какво става въпрос. Благодаря
        Точно това за ангренажа е коментирано във форума. Първите години имат проблемен ангренаж.
        Има още няколко теми за ДРЗ-то, потърси ги и в "Технически дискусии". Там беше писано от първа ръка по въпроса.

        Коментар


        • До: Suzuki DRZ400

          Здравейте,имам нужда от малко помощ.Днес като се прибрах с дрз-та ми липсваше ролкото която се намира под предния венец и според мен успокоява веригата дайте акъл от каде мога да си я намеря защото тук при нас я няма и мога ли да приспособя от нещо друго

          Коментар


          • До: Suzuki DRZ400

            На колко километра сменяте маслото в двигателя на вашия DRZ.Aз карам с 15/50 мобил пълна синтетика , на колко е следващата смяна с такова масло?

            Коментар


            • До: Suzuki DRZ400

              Дват го 3000км.,ама по-добре на 2-2500км.

              Коментар


              • До: Suzuki DRZ400

                Аз го сменям на 2000км , но чувам че някои го сменят и по рано на 1500км.

                Коментар


                • До: Suzuki DRZ400

                  Ще им развалите резбите от толкова чести смени.

                  Коментар


                  • До: Suzuki DRZ400

                    Това дет го дават по книгите го зарежете
                    Смяната на маслото изцяло зависи от начина на експлоатация.
                    Ако карате на шосе, в града и по черни пътища с леко разтоварващо темпо може да го сменяте по книга на 2-3000км.
                    Но ако се забивате в джандема, ако карате екстремно, ако въртите обиколки на мотокрос трасета, ако обичате да чувате прекъсвача това вече е съвсем друго нещо и забравете за всякакви километри и разтояния. При такава експлоатация всичко се изчислява на часове и изминатите км не са меродавни. В този случай си сменяйте маслото на 4-6 резервоара бензин макс и скоро няма да ви се наложи да слагате ново бутало.
                    При честа употреба на полусъединител, т.нар. "чекия", маслото също променя по-бързо качествата си.
                    Всичко е индивидуално и всеки трябва да намери сам своя баланс.

                    Коментар


                    • До: Suzuki DRZ400

                      Това което казва Жоро е точно така, всичко зависи от стила на каране и натоварването. Ако го карате по асфалта като туристически мотор сигурно и 5000 може да изкара че и повече.
                      Плюса на ДРЗ е че двигателя е с 2 литра масло, което е двойно повече от на спортните съвременни ендура, което в най-груби сметки да речем че удвоява пробега. Също така двигателя не е така напилен и натоварен, не се кара във високи обороти толкова често. Оттам също имате един плюс. Според мен оптималния вариянт е около 1500-2000 км, макар че знам за хора които го сменят и на 3000 яко оффроуд каране и проблеми досега не са имали, но пък надали маслото е от 15 лв
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • До: Suzuki DRZ400

                        Може ли някой да ми помогне с информация за мощността на моя мотор?
                        Според сервизната книжка модела е DR Z 400 SY, номера на рамата започва с JS1BC1111, номера на двигателя започва с К 419, първата му регистрация е април 2001 година /предполагам, че е произведен 2000 г./
                        Защото на едно място прочетох, че е 33 к.с., тук прочетох, че е 43, пък аз го имам за 40...
                        Не ми е фатално, той и без това веднъж избяга изпод мене както кон бяга от ездача си по анимационните филми...

                        Ама да знам какво да казвам, като ме питат!
                        Георги Донев, 0889 437 687
                        Nissan Patrol Y60

                        Коментар


                        • До: Suzuki DRZ400

                          Според информация от нета, моделът DR-Z 400S - 2001 г. е 40 к.с., или 29.2 kW.
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • До: Suzuki DRZ400

                            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                            Според информация от нета, моделът DR-Z 400S - 2001 г. е 40 к.с., или 29.2 kW.
                            Благодаря, и аз така знам от нета. Но прочетох, че има модели с Y, които са 33 кс, което ме "притесни ужасно"!
                            Георги Донев, 0889 437 687
                            Nissan Patrol Y60

                            Коментар


                            • До: Suzuki DRZ400

                              От 32 до 35к.с. е на гума на дино сток за моделите S и SM,E модела е с около 5-6коня повече,инъче по книжка е съответно 40 и 49 на двигател,аз моя съм го направил около 45 на гума с доста подобрения не съм го мерил,но върви малко повече от стоков црф 450 който на гума е около 45 в заводско състояние.

                              Коментар


                              • До: Suzuki DRZ400

                                Първоначално публикуван от rrsss Преглед на мнение
                                От 32 до 35к.с. е на гума на дино сток за моделите S и SM,E модела е с около 5-6коня повече,инъче по книжка е съответно 40 и 49 на двигател,аз моя съм го направил около 45 на гума с доста подобрения не съм го мерил,но върви малко повече от стоков црф 450 който на гума е около 45 в заводско състояние.
                                Редно е да посочите източника на тази информация, още повече, че "по книжка", моделите S, след 2002 са 43 к.с., а с карбуратор "Кейхин", т.е. Е варианта - 49.
                                Интересно би било за всички, да споделите как изкарахте към 55-60 к.с. от това двигателче...
                                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X