Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DRZ400

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Suzuki DRZ400

    Първоначално публикуван от kostakurta Преглед на мнение
    ... Внос от Англия бил, но според мен е здрав гепеняк, защото след като го купих (нали съм още лукова глава) като почнах да си го разглеждам на вилата установих, че всички места където се предполага че трябва да има серийни номера са затрити. Не че реално за мене има кой знае какво значение, защото машината работи като часовник и е здрава като танк, но все пак си е малко гадно да знаеш, че са те врътнали, пък и ако го знаех пак щях се опитам да го купя но със сигурност на по–тънка цена...
    Странно, купил си краден мотоциклет и изобщо не ти пука, или по-скоро се ядосваш, че можело да го купиш по-евтино. Как би се почувствал, ако утре моторът ти изчезне? Даваш ли си сметка, че може би някой от четящите тук е осъмнал някоя сутрин, без мотора, който ти си купил?

    П.П. Погледни в тази тема...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • От: Suzuki DRZ400

      За да не се чудиш коя година ти е мотора ти давам сайт да погледнеш в него/www.drz400s.de/ ,има модела за всяка година от 2000 до 2009/S,E,SM,K-модификациите,относно номерата ,които за заличени на рамата и двигателя.............аз не бих рискувал да закупя такава машина,но това е мое лично мнение.поздрави

      Коментар


      • От: Suzuki DRZ400

        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
        Странно, купил си краден мотоциклет и изобщо не ти пука, или по-скоро се ядосваш, че можело да го купиш по-евтино. Как би се почувствал, ако утре моторът ти изчезне? Даваш ли си сметка, че може би някой от четящите тук е осъмнал някоя сутрин, без мотора, който ти си купил?

        П.П. Погледни в тази тема...
        Съвиршенно съм съгласен с че е супер куцо че са ми продали краден мотор, но доколкото разбрах (в последствие) че в Англия това било едва ли не най–крадената вещ. Тъй като повечето кросови мотори не са регистрирани един вид било по–лесно и безопасно. Мое лично мнение е че гадовете ги разглабят и ги вкарват на части и после ги сглобяват на место. Единственото ми морално успокоение (което разбира се не много красиво) е че никое българче не е пострадало. Но и честно да си призная никога не съм го гледал от гледна точка на факта, че купувайки краден мотор ставам съучастник. Може би не е лошо да си променя отношението по въпроса. Но нека не забравяме, че не мога да утвърждавам със сигурност че са крадени, макар и на 99% това да е ясно за всички, защо иначе ще заличават номерата.

        Аз не знам даже дали няма да е лошо да напиша сайта на тия от които го купих. Между другото аз преди това трябваше да купя едни други 2 от Дупница, на подобна цена (даже малко по евтини, чи и по–нови се водеха), но тъй като тогава още се чудехме защо са толкова евтини и след като ги бяхме гледали и запалили, вече от колата по пътя за София набрахме продавача и му поискахме да ни продиктува серийните номера. В рамките на следващия половин час се разигра драма, която доведе до това че собствениците се отказаха да продават завишавайки неимоверно цената с думите "... абе ще си намерите други мотори, най–добре си потърсете нещо друго!". Няма да събщавам кои точно са търовците, защото нямам абсолютно никакви доказателства за каквото и да било и всичко са само догатки и предположения. Така или иначе, моето лично мнение е чуете ли внос от Англия почти сигурно мотора е гепен. На всяка цена проверявайте дали си има всички номера по рампата и двигатела. Самата продажба документално става по направо нелеп начин. На въпроса ми с какви документи е мотора и Дупнишките и Пловдивските търговци ми извадихя някакви смешни хвърчащи А4 листчета, които се предполагаха че са нещо като договр за покупко продажба. Едното приличаше на обява за продажба със снимка на него. Да не говорим че единия мислехме да го регистрираме но след като установихме това с номерата просто забравяме.

        Та така...

        Наистина си прав за отношението ми по повод желанието ми да ги купя по–евтино. Взимам си бележда и от сега нататък не само не бих си и помислил ами и ще преследвам до дупка всеки, който пробутва подобни неща на пазара.

        Според мен всеки мотор, който в обявата пише че не е бил регистриран в страната от която е внесен попада в зоната на съмнението. Те са като правило и по–евтини. Говорим разбира се само за ендураци, не за чисти кросове.

        Коментар


        • От: Suzuki DRZ400

          Имам едно питане – някой може ли да ми каже кой модел точно е моя мотор? Рових се из www.drz400s.de, изучих всичко внимателно но въпреки всичко изобщо не се приближих до отговора.

          Ето пак една снимка на моя, купен е като за 2003, но от това, което разбрах от сайта независимо коя година ми е мотора, това не значи че самият модел не може да е от предишна година.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0264.jpg
Прегледи:2
Размер:212.1 КБ
ID:5212707

          Ако някой може да каже така само от снимката ще съм благодарен
          Последно редактирано от giorgio; 28-09-10, 08:57.

          Коментар


          • От: Suzuki DRZ400

            Първоначално публикуван от kostakurta Преглед на мнение
            Имам едно питане – някой може ли да ми каже кой модел точно е моя мотор? ...
            Мисля, че е DR-Z400Е - ако е с 39 мм карбуратор, без задни стъпенки, без вентилатор на радиатора, по - тънки спирачни дискове, без подрама на задния калник и с напълно регулируема предница, значи съм уцелил.

            П.П. Забравих - и с пластмасов резервоар.
            Последно редактирано от ЗМЕЙ; 27-09-10, 21:30.

            Коментар


            • От: Suzuki DRZ400

              За годината погледни там където съм посочил на снимката за изпуск. тръба,деветия символ е коя година е произведен мотора.А да питам Змей ''Е" модификацията има ли термостат?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0264.jpg
Прегледи:1
Размер:184.3 КБ
ID:5212830

              П.П Ако е символ ''Y'' значи е 2000 год.
              Последно редактирано от giorgio; 28-09-10, 08:59.

              Коментар


              • От: Suzuki DRZ400

                Първоначално публикуван от Червиляка_ Преглед на мнение
                ...А да питам Змей ''Е" модификацията има ли термостат?
                Не, няма термостат.

                Коментар


                • От: Suzuki DRZ400

                  Колеги,

                  а някой знае ли откъде мога да намеря кръглия магнезиев капак на двигателя откъм лостчето за задната спирачка. Спукал съм го с лостчето и ми сълзи масло от там.
                  Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                  Коментар


                  • От: Suzuki DRZ400

                    Питай в сузуки на цариградско,или пробвай в бг онлайн магазините.Виж в ТТфорума направо да си решиш проблема и за в бъдеще.
                    http://www.thumpertalk.com/forum/sho...ght=case+cover

                    А относно охлаждането за дрз400е версията като няма термостат,как стои въпроса с охлаждането,не ми се вярва да върти постояно течноста за охлаждане,все пак двигателя трябва да работи в някакви граници на постояна ,оптимална температура.А дори и да върти постояно си мисля че лятото като се забиеш по жандемите няма да смогне,и ще трябва да се измисли някаква перка да помага(изключвам варианта да се купи такава от шосейната версия защото беше над 200$ в щатско).Иначе проверих в гугъл "S" версията си има датчик закачен на левия радиатор за температурата да включва перката,лампа на таблото за прегряване също и разширително казанче.ако не се лъжа може и Е-то да има преливник?

                    Коментар


                    • От: Suzuki DRZ400

                      Колега, при сузукито на моя приятел имаше също сълзене на масло, но от лявата страна, близо до лостчето за скоростите, когато свали капака и преди два дни го занесе на аргон, да го капнат уж, му го изгориха и направиха от цепнатината дупка, която запълниха по някакъв начин с наслояване и грозотията стана максимална, така че съветвам те, не го носи на някакви прехвалени майстори, ако е възможно с течен метал да се залепи, сега момчето търси ляв капак -ако ти намериш драсни в темата, ако ние намерим също ще пишем тук, мисля, че съм попадал на това ,което търсиш ти в ибей, английския. Поздрави!

                      Модератор: Изреченията започват с главна буква! Моля, опитайте да се изразявате (пишете) с по-къси изречения! Интервалите се оставят след препинателните знаци!
                      Последно редактирано от giorgio; 29-09-10, 10:10.

                      Коментар


                      • От: Suzuki DRZ400

                        По въпроса с магнезиевия капак - питай в Миркат, беше малко над 300 лв., ако се не лъжа. И понеже не ми оттърва, затова го свалих, залепих с двукомпонентно лепило и върху него сложих 2 мм алуминиев капак.

                        По отношение на охлаждането на "Е" - има си преливник, няма си термостат и перка. Като е студено и го опънеш на рали изстива, а като е горещо и се зачукаш нейде - прегрява

                        П.П. Искам да видя майстора, дето ще завари магнезиев детайл

                        Коментар


                        • От: Suzuki DRZ400

                          Цената в Миркат на този капак (и огледалния от другата страна) е 290 лв. ...за единия от двата капака

                          По принцип като взех мотора беше лепен именно на това място с течен метал, предишния собственик не беше имал никакви ядове, но е достатъно да се набие няколко пъти лосчето в капака и се пука.

                          Поради факта, че и на мен не ми оттърва такава цена като горната си взех един капак (ляв) изцяло от карбон, внос от Англия....130лв. с доставката
                          Нямам отзиви, защото ще ходя да си го взема тези дни от куриера, та да видя колко ще издяни по пътеките. Общо взето, ако се наложи да търсите части за този мотор да е от чужбина, защото за същия капак най-ниската цена в БГ дето намерих е 200 лв.
                          Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                          Коментар


                          • От: Suzuki DRZ400

                            А , втора ръка нямаше ли ?

                            Коментар


                            • От: Suzuki DRZ400

                              Чичка пробвай в тази обява, човека продава друг дрз на части освен този синия, може да се спазарите за капака което на мен не ми се вярва, ама ти пробвай.
                              http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...396&f1=details

                              Коментар


                              • От: Suzuki DRZ400

                                Първоначално публикуван от Червиляка_ Преглед на мнение
                                Чичка пробвай в тази обява, човека продава друг дрз на части освен този синия, може да се спазарите за капака което на мен не ми се вярва, ама ти пробвай.
                                http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...396&f1=details

                                Мерси за предложението, но днес като се обадих се оказа, че е продал мотора.

                                Иначе втора ръка за тази част я намерих 200 лв.
                                Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X