Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

    доколкото знам бая наточен и рязък са го направили този 200..
    Има нещо такова
    Свикнал съм на 4 тактовия мазен кантар и тука за няколко дни отървах на косъм няколко прекантарвания.
    В ниските е повече от добър. Трябва да се позанимая малко с клапата, че прехода от средни към високи е с колебливо чистене, а след като отвори клапата идва якия кеф.
    Ще се сдобие с ново бутало, нова вата на ФМФ шорти-то и цялостно почистване.
    Карба му е 39-ка...
    Зимата може и 6-та предавка да му внедря, ако не ме домързи да го цепя разбирасе.

    Реалните тестове и сравнения тепърва предстоят, така че ще има за какво да си приказваме.

    Коментар


    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

      6-тата предавка ме заинтригува.Предполагам е възможно и на 250/300 да се сложи също?
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

        Ако съм на местото на Митков, тоя махвик ще го подаря на Жоро, ей така за новото членство в 2Т клуба. Не че иначе има какво да го прави де
        Иво Георгиев
        Gworkshop

        Коментар


        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

          Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
          Ей сега ще кажа на някой 4Т модератор да го банне!!!
          Ц - ц - ц....аз за Ади мисля да му е по-леко на тегавите места, а тя каква стана


          Иначе по темата - лично за мен е притеснително за 2Т, че малко или много харчи повече от 4Т мотор и за момента както нямам ремарке ми е немислимо да карам поне 30 км до най близкия офф роуд, след това каране и след това пак връщане още поне 30 км. Сузукито ми харчи малко и на няколко пъти резервоар 10 литра не ми е стигал за един ден, за да стигна до вкъщи.
          Последно редактирано от Чичка; 12-08-10, 08:16.
          Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

          Коментар


          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

            И ти ли Жоре, и ти ли заряза Хонда.....май само аз оставам последният Мохикан, тоест Будала...
            Честито все пак и без аварийно, а иначе Иво е много прав, Митков със сигурност ще ти подари маховика само и само да те привлече в 2Т манията.

            Коментар


            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

              Честито на Жоро! Доста време го заглеждах и аз този мотор ама нали си имам два и трети ще дойде в повече.

              И както е писал един американец Bill Polewarczyk до списание Dirt Rider "сега остава нашите приятели от КТМ да си поговорят с нашите приятели от BRP (SkiDoo)".
              От няколко години двутактов инжекцион се ползва при моторни шейни на канадската фирма, значи става и за ендуро. Били икономични и с по-чисти емисии от някои 4Т.
              Излезнат ли успешни 2Т пълна инжекция крос и ендуро мотори, тогава дните на 4Т са преброени
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                А пък Ванката 100% щеше да е в тази тема ако Хонда правеха 2Т ендуро, един CR300Xi , малииии
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                  Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                  6-тата предавка ме заинтригува.Предполагам е възможно и на 250/300 да се сложи също?
                  Става но за моделите след 2008-ма.
                  ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                  Коментар


                  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                    И ти ли Жоре, и ти ли заряза Хонда.....май само аз оставам последният Мохикан, тоест Будала...
                    Честито все пак и без аварийно, а иначе Иво е много прав, Митков със сигурност ще ти подари маховика само и само да те привлече в 2Т манията.
                    Ванка, честно казано исках мотор, с който да имам сериозна възможност да надграждам при карането си. ХР 400 ми даде много. Това е уникален модел на Хонда, който в днешно време спокойно може да си съперничи с модерните 4т машини.
                    Не намирам кой знае какъв прогрес в съвременните 4т спрямо ХР 400 - същите килограми, същия вървеж, по-добро окачване и спирачки, но по-лош ресурс - не че е малко, но за мен недостатъчно.
                    Единствената алтернатива беше 2 тактова машина - какво по-хубаво от това - по-добро окачване, по-добри спирачки, същия вървеж, не по-лош ресурс на двг и 30 кила по-леко от 4т.
                    Но тук единствената разумна алтернатива за съвременен, модерен 2т мотоциклет е КТМ, Хусаберг, ГасГас или може би Хъски. Е аз предпочитам да заложа на КТМ по ред причини.
                    В съвременното 2-тактово мотоциклетостроене КТМ са безспорен лидер, като гледам скоро няма и да ги измести някой.
                    Надявам се с този мотор да се забавлявам поне толкова, колкото го правех и с ХРа, но аз очаквам доста повече

                    Коментар


                    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                      хее ..тази тема ..верно е ОПАСНА за четене и гледане...
                      роиме се с геометрична прогресия


                      ..вече и в КРЕПОСТТА на 4 тактовите /ст загора/ имаме троянски кон ...чисто нов ехс 300 !!! 2011 та модел



                      ..врътнах и аз едно завойче..страхотен мотор..и силен и много лесен за каране ..все още обаче не се е разработил според мен и не работи с пълния си потенциал едва на 14 часа е ..съдейки по досегашните ми ехс -та ..ще му трябват поне 50 -60 часа докато се отпусне и разработи напълно
                      ..иначе като поразгледах разликата от 2010 та е само пластмасите ..с 6 та скорост не е оборудван 300 то а явно само 250 то
                      в рекламите пише че е подобрен живота на стартера..който до сега бе малко проблемен ..в момента тече теста му ще стане ясно колко са го подобрили
                      честито на собственика и много безаварийни ..моточасове !!!
                      Последно редактирано от mitkov; 25-08-10, 15:02.

                      Коментар


                      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                        А бе то май Радо си поръча вече четки, така че и да не е подобрен ще се оправи
                        Иво Георгиев
                        Gworkshop

                        Коментар


                        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                          поръчал ги да и за седмица дошли ..сега му стоят на "склад" хаха

                          Коментар


                          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                            Ехе че то кое не идва за седмица.Чак понякога ми е досадно бързо като го поръчам в четвъртък и доиде в понеделник или вторник.
                            Иван Маринов
                            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                            ЕНДУРО ВАРНА

                            Коментар


                            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                              Ами аз ги чаках няколко месеца, сега и аз си имам на склад
                              Иво Георгиев
                              Gworkshop

                              Коментар


                              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0061.jpg
Прегледи:1
Размер:186.4 КБ
ID:5205427Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0059.jpg
Прегледи:2
Размер:213.3 КБ
ID:5205426Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0060.jpg
Прегледи:2
Размер:194.9 КБ
ID:5205425
                                Здравейте съфорумници!
                                Голямото чакане приключи.От 2 дена съм собственик на КТМ 200 ЕХЦ-2007г,благодарение на Краси от Севлиево.ОТНЕХ му мотора.А той какво ще вземе,за сега не казва.Може би е тайна.
                                Първите ми впечатления са само от каране на асфалт.Дори само от тях,съм приятно впечатлен.Обороти,звук,въртящ момент са ви познати,а на мен ми допаднаха веднага.Смятам,че като цялостна концепция на този модел,ще ми пасне много повече от 250цц РМЗ,с който се разделих.Все пак не карам крос а офф роуд в Балкана.
                                Смятам да тествам КТМ-а по добре познати маршрути,за да направя преки сравнения между него и предния ми мотор,а именно мощност,тракшън,фън и останали.
                                Като всяко ново за мен нещо,ми предстои да откривам и експериментирам дълго време,а това е част от удоволствието.Това за сега от мен.Поздрави!
                                П.П.Ето и продобивката.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0063.jpg
Прегледи:2
Размер:217.9 КБ
ID:5205424Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0062.jpg
Прегледи:2
Размер:167.3 КБ
ID:5205423
                                Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X