Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да поговорим за екстрите по нашите мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    Ойлера, като "най-смислената инвестиция" по-скоро е оправдан за мотори, на които са им по-скъпички комплекта верига+пиньони. Лично мнение. Едно мазане със спрей се прави за две минути. Още не съм сррщнал човек, който да не слиза от седалката 500 км и бих искал да стисна ръката на такъв. Другия момент на спрея е, че си правиш кефа да глезиш веригата с различни мазила, което не е за подценяване като удоволствие.
    Петьо, това последното наистина на го разбирам!
    Вярно е, че хората изпитват удоволствие от различни неща но кеф от обгрижване на верига ми е свръх-абстрактно, даже не съм сигурен дали говориш сериозно
    Иначе аз последно като се прибирах от морето май някъде около 500 и малко км направих, Не спирах че бързах а и нямаше за какво да спирам. Особено откакто не пуша...
    Но и да нямаше "оливерник" обикновено след 500км на седака обгрижването на верига е последното нещо, което ня някой би му се правило.
    Поне така си мисля, де.
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Е баш за ойлера дето съм сложил по-напрес в темата съм писал. Аз щото съм човек пестелив на енергия. Ми "инвестицията" е Огромните 20-тина лева. .
      Няма отричане от ойлера, ОСОБЕНО от селфмейда. Спрах на финала при направата на собствен селфмейд и казах, че гроздето е кисело, понеже не ми се усложняваше конструкцията за решаване на "проблема с капката" при различните сезони и температури на околната среда.

      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      Петьо, това последното наистина на го разбирам!
      Иначе аз последно като се прибирах от морето май някъде около 500 и малко км направих, Не спирах че бързах а и нямаше за какво да спирам. Особено откакто не пуша...
      Но и да нямаше "оливерник" обикновено след 500км на седака обгрижването на верига е последното нещо, което ня някой би му се правило.
      .
      Няма как да не слезна, понеже резервоара побира до 300 км и трябва да спра преди това.
      Виждал съм резервояри за 400 км на колеги, но 500 - не. Не казвам, че е свръх, просто не съм се пробвал и ще ми е ново усещане.
      При всички случаи аз си мацам спрей на 200-300 и ми е станало навик.
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

        Нищо и няма на капката. Не съм пипал нищо много отдавна. Карам мотора и при по-студено време (даже и зимата). Не съм забелязал веригата да е суха, както и да е омазано всичко в масло. Все ми се струва, че маслото е по-добре от спрея.

        п.п. Абе някой щеше да пробва колко може да мине с верига без да я маже. Сещате ли се кой?
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

          Виж по-долу. Скапан форум!
          Последно редактирано от ВладиЧ; 18-09-17, 17:11.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

            Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
            Няма отричане от ойлера, ОСОБЕНО от селфмейда. Спрах на финала при направата на собствен селфмейд и казах, че гроздето е кисело, понеже не ми се усложняваше конструкцията за решаване на "проблема с капката" при различните сезони и температури на околната среда.



            Няма как да не слезна, понеже резервоара побира до 300 км и трябва да спра преди това.
            Виждал съм резервояри за 400 км на колеги, но 500 - не. Не казвам, че е свръх, просто не съм се пробвал и ще ми е ново усещане.
            При всички случаи аз си мацам спрей на 200-300 и ми е станало навик.
            Резервоара на БМВ 1150 Адвенчър е 33 литра. При разход 5,5л/100 км с тях се минава точно 600 км. Новите БМВ 1200 Адвенчъри са вече с 30 литрови резервоари, та с тях минават към 550 км.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

              Резервоара на БМВ 1150 Адвенчър е 30 литра.

              Коментар


              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                То аз на моя мотор над 150км. не мога да изкарам без почивка така че все на някоя почивка ще намеря време да му пръсна веригата! Да не говорим че досега не съм правил пътуване толкова дълго та да ми се налага да смазвам верига! Последната ми разходка беше 350км. и тръгнах със смазана преди повече от 150км. верига. Т.е.събраха се над 500км. до следващото смазване. Какъв е проблема!? Карам с тая верига и венци от 20-30 000км и като гледам има живот за още поне 4-5000км. Защо ми е да си омотвам мотора с маркучи, резервоарчета па да го дебна работи ли не работи ли седи ли или е паднало щото свинските опашки са прегорели! Веригата с 2 венеца ми е по евтина от купешки ойлер, а да си направя няма да се наканя!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                  Моят резервоар е афтърмеркет. Правя 500+ км с резерва. След тях е малко ловджийска работа.
                  Когато бързам, не пуша и съм сам не е супер-изключение да ги правя.
                  Но дори и да спирам... Ще мажа верига ли?!?
                  Не. Аз не!
                  Сигурен съм, че съм го казвал, но...
                  Аз верига НЕ ОБСЛУЖВАМ.
                  Преди без каквото и да било обслужване: 10-12к км.
                  С ойлер: почти х2.
                  При цена на консуматива (веригата и търкала) около 300лв за модела... Ойлера се изплати след 3-та смяна още.
                  Да, ако на някой му харесва да си гътка веигата с четка за зъби и да пръска със спрайчета изплащането ще се проточи.
                  И то говоря за скот оливерник. Ако е ръкоделие... Просто ще кара и няма да се занимава с простотии.
                  Извинявам се ако за някого чопленето по железото е приятно а не ЗАГУБА на време. За мен е.

                  А най-добре без верига.
                  Както е при истинските мотоциклети, предвидени за истинско каране а не за чесане на краста
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Както е при истинските мотоциклети, предвидени за истинско каране а не за чесане на краста
                    За скутерите ли говориш

                    Коментар


                    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                      На това няма да се хвана но да - И скутери
                      Те бидетата без значение дали са на колела или стоят на дюбели са предназначени за ежедневна употреба.
                      Поради това е логично да са освободени от ежедневни грижи.
                      Представяш ли си биде тапицирано с плюш???

                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        За скутерите ли говориш
                        Скутер с кардан още не съм видял
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                          А, има едни папакита - май Ямаха бяха - из Гръцко си ги карат все още доста...
                          SUZUKI V-STROM 1000
                          Jeep Cherokee 2.5CRD
                          TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                          о889 525 о74 - Владо

                          Коментар


                          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Скутер с кардан още не съм видял
                            Що с кардан? Ама повечето и верига нямат, а които имат са в масло. Абе мотор за каране, не за чесане

                            Коментар


                            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                              Кой мотор, нали скутер?
                              Иначе да - ремък, кардан, верига. Но с оливерник
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                                Мотоциклет де, да ти снимам ли талона.
                                Аре стига сме спамили

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X