Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да поговорим за екстрите по нашите мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

    Така е но аз това го правих основно когато съм извън България.
    Наистина рядко се случва но в роуминг данните са дървени.
    Пък и не ползвам хеммороид телефон за финал на насоката
    Враг усраине

    Коментар


    • #77
      От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
      Малко нелепо е стърчаща антена, особено като си спомня къде се бях зачукал преди няколко седмици в Балкана с него.
      На асфалт обаче продължавам да си мисля, че не е съвсем ялова идея да оставяш следа в нет-а къде си.
      Понякога, де [emoji2]
      Според мен тракера е добре да го имаш точно за гората ако си сам. Аз като карам колело в гората сам (което често се случва) винаги пускам тракер на телефона. Не че някой го гледа, но ако някъде се претрепя, поне ще ме намерят долу горе бързо, а не след два дни.

      За асфалт по не виждам смисъл, макар и аз да съм мислил за APRS. Въпросът е дали има добро покритие от node-овете навсякъде, не съм си играл с APRS още.
      LZ2NKM

      Коментар


      • #78
        От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

        Прав си, в гората потенциалната нужда от него е много по-голяма.
        Понеже много често се случва да карам сам затова го споменах.
        Иначе ако изобщо може да се говори за необходимост от тракер, GSM базираните са с много по-голямо "покритие" ако може да се каже така.
        И много по-компактни, икономични и т.н.
        Имам доста наблюдения вече с APRS и различен пренос (GSM / RF).
        Наблюденията ми са на път само но определено успеваемоста през GSM мрежата е много, много по-добра.

        APRS предполага наличие на антена и тя не се вписва в гората дори много повече от мигачи, примерно.
        Резултата в APRS мрежата е в пряка зависимост от размера на антената и изходящата мощност.
        Този тракер може да бълва с 60W, аз съм го ограничил на 30 и пак е брутално в сравнение с GSM.
        Сещаш се колко ток е това.
        Принципно антена на мотор не е най-практичното нещо.
        За круизър е ОК но за останалите си е направо или невъзможно или нелепо
        Враг усраине

        Коментар


        • #79
          От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

          А колегата damon може ли да предложи термометър и къде да се монтира за да не се влияе от температурата която двигателя отделя ?
          Kawasaki GTR 1400

          Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

          Коментар


          • #80
            От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

            Първоначално публикуван от SIM Преглед на мнение
            А колегата damon може ли да предложи термометър и къде да се монтира за да не се влияе от температурата която двигателя отделя ?
            Аз имам такъв http://kosonorthamerica.com/product/...re-clock-volt/ Не съм особено доволен - волтметърът показва повече, а часовникът избързва ужасно. Термометърът е верен. За сензора - моя съм го сложил отпред на казанчето на спирачката - в сянка е и не го вее вятър, но при спиране се затопля моментално. Просто си го знам, че показва грешно и му трябват няколко минути в движение за да се темперира. Може би ако се монтира някъде напред в спойлера, на сянка и далеч от вятър би било по-добре.
            LZ2NKM

            Коментар


            • #81
              От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

              На термометрите струята не им пречи, напротив - трябва да са на течение.
              В лоус има сума уредчета за околна температура.
              Като цяло за всички важи правилото, че показват реални стойности само в движение.

              Не че съм монтирал някога отделен уред само за това но харесвам механичните за монтаж на кормило.
              Иначе имам във уредите функция за температура и в движение си показват реални неща.
              Естествено не съм си поставял за цел да ги засичам с лабораторни прибори.
              Този, който сега ми е най-често пред погледа е вграденият във вело-компотера Sigma BC 1609.
              Сравнявал съм няколко пъти го с живачен на стената сутрин като тръгвам от любопитство, не че ми е важна цел
              Това е доста "древен" уред, термометъра мери коректно но е много инертен, понеже сензора му е вграден в корпуса.

              Сравнен с други, при които сензора е външен е доста муден.
              Освен това няма бърз достъп до показанието за температура при комбинираните - обикновено трябва да се цъкат пулета.
              Ако за някой температурата е важна, най добре уред само за това.
              Ей такова примерно - семпло, практично, няма жици, няма баКтерии за смяна...
              Поне на мен ми харесва, де

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10034736_870_FR01_14.JPG
Прегледи:1
Размер:22.4 КБ
ID:5683586
              Враг усраине

              Коментар


              • #82
                От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                Проблема на термометрите е, че не спасяват от жегата, а като видиш колко показват ти става още по-жега!

                Коментар


                • #83
                  От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                  Днес забелязах подгрева че,като спра след две минути започва да мига batery save.....ако запаля докъто мига ,подгрева тръгва,ако изчакам batery save да загасне,при палене подгрева не тръгва,така ли е нормално.

                  Инъче топлят та чудо,на най-ниската степен 30% топлят чувствително,ако падна под 3000 об.мин.напрежението ми отива 14.7-14.9 дори понякога минава 15 волта.Така е нормално за AGM батерия ,ръкохватките парят яко,вдигна ли над 3000 об.мин напрежението става 13.7 и не мърда,ръкохватките изхладняват леко,не зависи от скороста.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #84
                    От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                    Така е, battery save се деактивира след някакъв период но ме съм го засичал колко е.

                    Тези ръкохватки ги ползвам ежедневно и определено мога да кажа, че това е една от най-смислените инвестиции по мотора!
                    Естествено ако човек кара активно, особено пък ако ръцете му са с проблемно оросяване, както съм аз.
                    Страхотна покупка, никакви, ама никакви забележки към тях!!!
                    Не че не го знаех и от другият мотор но него много рядко го карам и някак ежедневното ползване на топлинка по ръцете го откривам едва сега.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #85
                      От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                      Като се сетя колко болки съм търпял миналата зима,ме хваща яд,че не ги сложих още тогава,една нощ се прибирах сам през дунав мост ,Ботев град,София ,Пловдив,спирах през 5 мин.да си размразявам пръстите на двигателя,дъжд ме валя..
                      Най полезната екстра и за мен.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #86
                        От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                        Другото е, че аз все още карам с летни ръкавици заради подгряването.
                        Нещо немислимо, поне за мен при температури под 10 градуса.
                        Предни години носех 2 чифта по това време - зимни за сутринта и летни за след обяд.

                        Една сутрин попаднах в мъгла... Дигнах на 50% и не беше прекалено горещо

                        Яката работа, уж дребно и незначително а в същото време толкова комфорт и удобство...

                        За това как се отразява на акумулатора не мога кажа, че е различно за всеки мотор.
                        Не съм забелязал негативен ефект върху акумулатора при мен (DR-650).
                        Правих си експерименти да включа и основният фар (карам основно на 2 LED-a).
                        Индикатора не премига нито веднъж в жълто, което означава, че алтернатора поема този товар без проблем.
                        И това въпреки факта, че акумулатора не е много добър.

                        При драг-а не е така. Фар на 100% + подгряване на ниски обороти съм в разход.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • #87
                          От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                          Колко вата на коя степен ги дават колеги . Аз намерих едни на 18 вата дайтона уж ги дават по икономични но не зная дали ще топлят. Скутерски са.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                            Според производителя:

                            Current drain: Average 3.6amps per pair (up to 2.0 amps each – 28 Watts - 30 Watts)
                            Аз мерих около 1.5А на около 13V, тоест 20W за двете.
                            Напълно, напълно достатъчни!
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • #89
                              От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                              Никакъв проблем с акумулатора,на моя версис дават да е с AGM батерия,заряда на него като напрежение е малко по висок от на обикновенна батерия,фар и габарит при мен няма начин да ги гася,няма копче за такива работи,на празен ход качва до 14.4-14.7 за да компенсира фара и другите работи ,така си мисля,над 3000 оборота 13.7
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #90
                                От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                                ясно значи не трябва да се притеснявам че ще ми дойде малко зареждането

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X