Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да поговорим за екстрите по нашите мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

    След всички гореописани и .... не споделени и всякакви проблеми, за себе си стигнах до извода, че Зумо 660 никой никога не го е отменял.
    За добро или зло за момента съм с такова:
    http://www.garmin.bg/?s=5&i=445
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

      Е за колата имам ама за мотора няма да си купя нарочна навигация за 2 пътувания в годината!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

        Универсалност влачи със себе си ЗАДЪЛЖИТЕЛНО компромиси.
        На гармин силата е в специализираните устройства.
        Аз конкретно имам 3 - в колата, за планина и за мотор.
        Ако имах лодка, вероятно щях да имам още един.
        А телефона... моят има само копчета. Има и червен и зелен бутон.
        Употреблявам го за да говоря през него.
        Дори това не обичам да правя но той само това може.
        Верятно и по тази причина се налага да го зареждам 2 пъти в месеца...
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

          Нещо не ти разбирам логиката - да махнеш оригиналната захарница, за да сложиш микрокилометраж, който струва половин мотор и след това да накичиш още три телевизора. Но пък гъзарията никога не съм я разбирал.
          Аз няма да хваля, но все още си ползвам онова, дето ти го разкова и изхвърли, без никакви грижи. Вече на трети мотор в мен.
          Имам и подгрев( за какво ли ми е...), изход за запалка, и сваляеми стойки за дисаги. Имах и стойка за гпс, ама я строших и докато не тръгна по много непознати места, няма да си правя нова. Предпочитам да откривам нови места, без някой да ме бута натам.
          Никакви други джаджи.

          Коментар


          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

            Не отричам, че го има гъдела.
            Обаче оригиналната захарница я свалих само защото не работеше.
            Ако си спомняш другата тема - опитах с нещо по-евтино, което завърши на боклука.
            Е, и при теб дойдоха малко пръски, надявам се поне те да са работещи [emoji23]

            Всеки си има някакво виждане кое му върши работа и кое е просто чек.я.
            За мен в последната графа е например индикатор за скорости.
            Друг пример - двойният ижектор за ойлера.
            GPS през повечето време - стои там в няколко процента от времето.
            Литиев акумулатор освен за специфични дейности...
            Някои от тези чек.и съм си ги правил, други - не и не бих.

            Но подгрева, 20л. резервоар, ойлера - това са попадения в десятката.
            За резервоара дори не веднъж съм казвал, че е най-смислената екстра, която съм купувал за мотора!
            Особено пък ако се кара интензивно а аз го ползвам ежедневно.

            П.С: Ти да не би да имаш предвид някой дъргел в движение за хиляда лева?
            Понеже ако е така утре мога да уредя сделката, без пазарлък.
            Нищо че водомера е определено по-евтин от 500лв.
            Че дори и до морето бих скокнал за подобна сделка [emoji23]
            Последно редактирано от Esper; 11-06-17, 18:23.
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

              Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
              Всеки си има някакво виждане кое му върши работа и кое е просто чек.я.
              За мен в последната графа е например индикатор за скорости.
              Друг пример - двойният ижектор за ойлера.
              GPS през повечето време - стои там в няколко процента от времето.
              Да, всеки си има виждане. Не съм сложил ойлер, ползвам бяла грес която не цапа толкова и свикнах да не забравям да напръскам веригата на 500-600 км. Индикатор за скоростите сам нямаше да сложа, но съм благодарен на предишния собственик на моторетката, че го е направил. За мотор с 6 скорости си е удобство. Преди имах Suzuki GS450, модел 1980 г., който имаше индикатор за скоростите, защо ги махнаха не знам. GPSa за мен е абсолютно задължителен при обиколки по непознати пътища и не да ми показва откъде да мина, а да ми показва пътя напред. Когато съм се засилил със 120 по някой прав участък, предпочитам да знам дали в края му няма 180 градусов завой. Загледал съм се и по крууз контрол, харесах Каокото, което препоръча Митко69, има модел и за моя мотор, ама малко е солен. Фирмата е от Южна Африка и това че искат 110 евра за една "гайка" го преглътнах, ама искат и 40 евра за транспорт ( с камили ли ще го карат или с частен самолет???), което неминуемо ще ми осигури среща с любопитен чичко митничар и ще добави още 30-40 евра към сметката.
              Nah! Just smile and wave, boys. Smile and wave...

              Коментар


              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                Не точно екстра по мотора, но полезен аксесоар за някой. Цената е солена, но не мисля, че е много трудно да се направи и в гаража.

                https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=_YZKJAaecQ0
                The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                Коментар


                • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                  Ойлерът не е за хора, които искат мотора им да е чист.
                  Той е за хора, които карат ежедневно. Или много.
                  Те няма как да смазват и чистят на 500км нито пък държат мотора да изглежда като излязъл от шоурум-а.
                  Хора всякакви.

                  Индикаторът за предявки просто не бих го инвестирал допълнително.
                  Ако го има и аз няма да го махна, естествено

                  Круиз контролът вероятно е удобен - не съм ползвал.
                  При дълги прави участъци ще е практично.
                  Дори само пета с която да подържаш скорост с длан е ОК.

                  Повечето екстри не е правилно да се квалифицират по практичност генерално защото не са еднакво нужни на всеки.

                  Ето този уред по-горе за мен е безмислен.
                  Типично американско изпълнение, чичака е много тематичен.
                  Имам приятел, който съм виждал как си вдига голдуинг-а без никакви уреди от земята.
                  И той е туч не по-малък от този горе. То е въпрос на техника предимно, не толкова до физика.
                  И за това има доста клипове. А аз от своя страна няма как да карам мотор, който да не мога да вдигна сам.
                  Със или без някаква висша техника, като това не е от параноя а от чиста праматичност
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                    Ойлера, като "най-смислената инвестиция" по-скоро е оправдан за мотори, на които са им по-скъпички комплекта верига+пиньони. Лично мнение. Едно мазане със спрей се прави за две минути. Още не съм сррщнал човек, който да не слиза от седалката 500 км и бих искал да стисна ръката на такъв. Другия момент на спрея е, че си правиш кефа да глезиш веригата с различни мазила, което не е за подценяване като удоволствие.


                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                      . Още не съм сррщнал човек, който да не слиза от седалката 500 км и бих искал да стисна ръката на такъв
                      Ами пътувай два пъти в годината по 20 дена и още няколко по седмица(тука има доста такива хора) и ще разбереш за какво е ойлера. Когато тръгнеш и трябва освен за мотора да мислиш и за още 100 други работи тогава става ясно. Единствената ти грижа е да не забравяш от време на време да го пълниш , което са секунди.За пътувания по 2,3 дена сигурно не е оправдан. После не знам дали си виждал гръмнал спрей за мазане в пълна топкаса ама аз съм виждал!Всичко е въпрос на конкретно виждане на нещата. Тука някой написал ,че навигацията била екстра. Ми да го видя забит в една гора на 3000 км от в къщи и да си поговорим после.
                      За мен една от най полезните джаджи като екстра е волтметъра . Хем струва стотинки(образно ) , хем може да те спаси от доста неприятни моменти.

                      Коментар


                      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                        Или карай цял ден в дъжд, даже още "по-весел" вариант за веригата - да вали и спира (съответно поизсъхва веригата с все гнусотията по нея - едва ли ще спираш на половин час да я чистиш и мажеш), и пак да започва да вали и така цял ден, или няколко дни...
                        Като можеш просто леко да си усилиш ойлера - мотора така или иначе няма да е чист - ама на кой, тръгнал на сравнително дълъг път и му пука, де...
                        SUZUKI V-STROM 1000
                        Jeep Cherokee 2.5CRD
                        TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                        о889 525 о74 - Владо

                        Коментар


                        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                          Правилния спрей може да ти смаже правилно веригата на конкретния мотор - всеки би трябвало да се убедил. Една опаковка спрей е доволно количество за около 3000-4000 км, което е 6-8 дена по 500 км, ако това е сметката.
                          За 6-8 дневните ми опити, единственото което мисля е кога да тръгна и кога да стигна. Всичко вруго е отработено и проверено и в частност момента със спрея.
                          Нека да уточня, че не отричам ойлерите, но смяна на верига и пиньони (ако това е основния акцент) ми е в графата "консуматив" за модела, който ползвам.
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                            И аз не отричам спрейовете - сега ако трябва да го слагам, сигурно вече няма да ми се занимава толкова, но принципно ми е по-лесно да си долея масло два пъти в годината (резервоарчето ми е ок.500мл и изкарва почти една смяна на маслото на двигателя) и да не го мисля. Особено при променливи условия, както писах по-горе.
                            Иначе също сменям верига и пиньони - лично не съм забелязал (или и да има - не е фрапантно) удължаване на пробега за това...
                            Ама като се замисля за маслото - слагам източен АТФ от кутията на колата - сменям го примерно на три години и имам около 5-6л, които иначе трябва да разкарам някъде, а така си ги използвам, че и на приятели давам за тази цел...
                            SUZUKI V-STROM 1000
                            Jeep Cherokee 2.5CRD
                            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                            о889 525 о74 - Владо

                            Коментар


                            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                              Ойлерът освен да маже, мие веригата. А спреят в повечето случаи прави точно обратното - привлича мръстотията. За пари да не говорим - освен първоначалната инвестиция, други разходи няма. а спрейовете са едни пари.
                              Така че, ойлерът е екстрата, която я слагам на почти всичките си мотори. Друга има-няма, ойлер и ластици за багаж има. Място за инструменти - дали ще е кутия на мотора или чанта, вързана с ластици, трябва да има.

                              Коментар


                              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                                Е баш за ойлера дето съм сложил по-напрес в темата съм писал. Аз щото съм човек пестелив на енергия. Ми "инвестицията" е Огромните 20-тина лева. До сега се е изплатила многократно. Веригата и пиньоните са, като чисто нови. Даже мотора не е омазан от маслото. Абе въпрос на настройка все пак. Аз си слагам в момента чисто моторджийско масло. Имам и към 2 литра молибденово на ЛикиМоли в мазето.
                                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X