Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да поговорим за екстрите по нашите мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    Идеално е.
    Снимай но най-доброто място е точно зад двг поради топлината от него, която затопля и резервоара.
    Най неоптимално е пред него изобщо встрани от всичко, което би могло да го притопля.
    Никакви проблеми няма с височината.
    Ще снимам вдругиден вероятно щото тогава ще ми дойде маслото и една гумичка която липстваше на този ойлер! Днеска така измръзнах докато го монтирам че ми идваше да тресна мотора от земята накрая, затова и не ми беше до снимки!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

      И аз трябва в близките няколко дни да свялам коловете но точно на това време - не, мерси!!!
      Имам си парно в колата
      На моторите имам един вакумен като твоят и един лиликтрически скот оцапател.
      И доста хуйни около тях, така, че ако ти трябва някоя дреболия за тях - питай.
      Няма нужда да го чакаш от на майна си райна пък аз от време на време минавам към ваше село за винце
      Освен това се надявам никога повече да не се налага да ползвам такова недоразумение като верига/ойлер като част от трансмисията на последващ мотор.
      Последно редактирано от Esper; 01-03-18, 19:49.
      Враг усраине

      Коментар


      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

        Донатъкмих ойлера, регулирах го на 1 капка за минута при обороти на празен ход! След като покарах пак го проверих и дорегулирах! Обаче след последното каране бях напръскал обилно със спрей и сега като сложих и ойлера, много му дойде и всичко стана мазало! Ще видим кога ще му дойде реда да го измия!

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180303_133913.jpg
Прегледи:1
Размер:332.1 КБ
ID:5782335

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180303_133934.jpg
Прегледи:1
Размер:295.4 КБ
ID:5782336

        отдушника го наврях под седалката

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180303_133942.jpg
Прегледи:1
Размер:314.3 КБ
ID:5782337

        маркуча ми дойде малко дълъг ама не ми се реже, да не се наложи да местя ойлера и да се окаже пък къс после

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180303_133951.jpg
Прегледи:1
Размер:254.9 КБ
ID:5782338

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180303_143908.jpg
Прегледи:1
Размер:399.4 КБ
ID:5782339
        Последно редактирано от sl.daskalov; 03-03-18, 16:31.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

          Аз предпочитам по-скрит монтаж.
          Понеже моите през деня стоят на публични места предпочитам толкова лесно сваляеми неща да не бъдат на една ръка разстояние.
          На дъргела дори съм го сложил зад една от страничните кори. Те не че не се държат на един болт но ойлера не се вижда изобщо.
          Враг усраине

          Коментар


          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

            И на мене ми се искаше да е някъде под пластмасите, но се оказа че няма место никъде! Навсякъде е плътно заето! Има место под задния калник ама там хем много мизерия хвърчи, а и може да го тресне задната гума при максимално натоварване. Няма да пипа никой щото чупя муцката! А и като се убедя че няма да го местя, ще сменя свинските опашки с нещо метално и по трудно за демонтаж!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

              Нали знаеш, че това не е задължително да се монтира вертикално?
              Поне според инструкциите.
              Иначе и аз бих счупил поне неколко пръстета ако хвана некой да бара.
              Това "ако" обаче ме кара да не дърпам прекалено дявола за опашката

              С какво масло ще го ползваш?
              Имай предвид, че колко ще тече много зависи от маслото и околната темпаратура.
              Ама много. Не че е важно да е като секундарник но не очаквай да капе еднакво.
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                Проучих наличната информация в нета и наистина не е задължително да е вертикално но на няколко места споменават че колкото е по вертикално толкова по коректно работи! Все пак системата е на самотек а не с помпичка! Няма място и за хоризонтален скрит монтах, освен да го навра във филтърната кутия, която заема цялото место под седалката, но тогава става тегаво с настройките и зареждането! Добре е там засега!
                Засега му взех оригинално масло половинка, с което би трябвало да изкарам сезона че и да остане, пък по натам ще видим! Знам че ще променя капката според околната температура и понеже не съм фен на плескотевините ще го следя и променям настройките. Затова и по добре да ми е под ръка! Направи ми впечатление че при предварителна настройка направена при 15 градуса темп. на въздуха, и после след като покарах и резервоара се беше понагрял от двигателя, разликата беше около 10 секунди от капка до капка! В смисъл първоначално капеше през минута а после през 50 секунди!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                  Писал съм и преди. Аз лично слагам двигателно масло. Налагало ми се е два пъти да сипвам резервното масло (около 80 мл.) в двигателя, за да мога да се прибера. Иначе при мен съдинката е под седалката. Не съм мерил скоро на колко време капе, но веригата е омаслена и мотора не е омазан. За мен е ОК. Това си е полезна екстра, като цяло.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                    Първоначално публикуван от Mitko69 Преглед на мнение
                    В последния момент добавих едно пакетче под елхата. Монитор за налягането, както е известно не всички мотори имат такъв. Весели празници!
                    http://www.dx.com/p/90smart-wireless-motorcycle-tpms-tire-pressure-monitoring-system-482264?tc=USD&ta=US&gclid=EAIaIQobChMInN3HvJOj2AIV142zCh3T2gMNEAQYASABEgLwOPD_BwE#.Wj_hWDcrPIU

                    След два месеца колебание смених горната екстра с това: https://www.youtube.com/watch?v=9QNneRoTjVA
                    Основната причина е, че новия монитор се захранва постоянно и не се налага зареждане на батерията. Температурата на гумите се проверява чрез натискане на бутона в ляво, за разлика от първия монитор, който показва налягане и температура едновременно на дисплея, но удобството да не се занимавам със зареждане на батерията надделя.
                    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                    Коментар


                    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                      От къде се взима това нещо?
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                        Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                        От къде се взима това нещо?
                        Ebay
                        The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                        Коментар


                        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                          Децата ще ми свалят капачките докато седи пред нас мотора! Даже и тия дето се стягат с ключе и контрагайка не оцеляват дълго! Пробвано е!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                            Не знам дали съм на правилното място .
                            Трябва ми протектор /може да не е точната дума/за аспух. Нещо което се монтира или нахлузва върху ауспусите и да може чак на 3-4 секунда да ти запари ако си с голи крака. Малкия ми реши да дава газ на тдм- а и като слиза се допря. Днеска половината му пищял е в мехури. Аз въпреки че внимавам съм се изгарял поне 4-5 пъти. Понякога мърдам за по поливин км. да прескоча до някой комшия,естествено по къси гащи и...
                            В гугъл не знам какво да търся ,а и да намеря не знам кое е добро.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              Не знам дали съм на правилното място .
                              Трябва ми протектор /може да не е точната дума/за аспух. Нещо което се монтира или нахлузва върху ауспусите и да може чак на 3-4 секунда да ти запари ако си с голи крака. Малкия ми реши да дава газ на тдм- а и като слиза се допря. Днеска половината му пищял е в мехури. Аз въпреки че внимавам съм се изгарял поне 4-5 пъти. Понякога мърдам за по поливин км. да прескоча до някой комшия,естествено по къси гащи и...
                              В гугъл не знам какво да търся ,а и да намеря не знам кое е добро.

                              https://www.louis.de/artikel/silent-...c6267ffdb8a4e0

                              Разгледай това ...
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                Не знам дали съм на правилното място .
                                Трябва ми протектор /може да не е точната дума/за аспух. Нещо което се монтира или нахлузва върху ауспусите и да може чак на 3-4 секунда да ти запари ако си с голи крака. Малкия ми реши да дава газ на тдм- а и като слиза се допря. Днеска половината му пищял е в мехури. Аз въпреки че внимавам съм се изгарял поне 4-5 пъти. Понякога мърдам за по поливин км. да прескоча до някой комшия,естествено по къси гащи и...
                                В гугъл не знам какво да търся ,а и да намеря не знам кое е добро.
                                Протекторите се слагат на краката, а не на ауспусите. Пазят и от асфалтово "опарване"...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X