Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да поговорим за екстрите по нашите мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

    Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
    Че от къде?!?!? Ако няма светлинен индикатор би трябвало I=0,00 A
    От USB зарядното. Всяко зарядно за телефон си е консуматор независимо дали е включен телефон да се зарежда.
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

      fozy
      От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори
      Мнение на kirilkirilow

      Извода за запалка ... директно към акумулатора ли си го вързал или през ключ ?
      Ако е директно , внимавай че има консумация дори и в покой ( без консуматори ) .....





      Подчертал съм НЕ зарядното!
      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

      Коментар


      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

        Извода за запалка няма как да консумира точно тоя - пластмасово гнездо с 2 метални пластини вързани към + и -. Консуматор беше само светодиода но той умре. Сега консуматор е USB зарядното само. Тия дни ще го откарам да му замерят консумацията за успокоение.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

          Ако се брои за екстра: Нов "топ кейс", който е куфар за инструменти Dewalt DS400 (50 литра) и слюда...
          Много "намеци" имаше, че куфара идва малко големичък... Но най-големия обем оригинален топ кейс, който съм срещал е 48 литра. А и ми се е налагало да возя още повече багаж. При всички случаи критерия ми е "да не пречи на огледалата". В случая куфара "влиза в норма".

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170415_122249580.jpg
Прегледи:1
Размер:462.1 КБ
ID:5751114
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

            И аз ги заглеждам тези куфари, само че за странични. За топ каса си мислех за DS300, ама може и трите да са като твоя.
            Как мислиш удачен вариант ли ще е за странични, че нямам наблизо магазин, който ги предлага, да ги видя на живо?

            П.П. Ако не ти е проблем щракни още някоя снимка от друг ъгъл! Тенкс

            Коментар


            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

              Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
              И аз ги заглеждам тези куфари, само че за странични. За топ каса си мислех за DS300, ама може и трите да са като твоя.
              Как мислиш удачен вариант ли ще е за странични, че нямам наблизо магазин, който ги предлага, да ги видя на живо?

              П.П. Ако не ти е проблем щракни още някоя снимка от друг ъгъл! Тенкс
              Sснимки DS300 за странични куфари и горе-долу нещата са добре. DS400 ще ти дойде възголемичък...

              Ще щракна тия дни още от някой ъгъл.
              П.П. Малко да поодминат празниците, мога да се разходя към Монтана, че не съм бил от дете по тоя край и да видиш на живо.
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                Хм... може и да си прав.
                Абе, най-добре е да ги видя на живо. Ще съм ти благодарен, все пак за още някоя снимка .

                П.П. Еее, това с идването до Монтана е най-добрия вариант. Ще се радвам да се видим. Телефона ми е в подписа

                Коментар


                • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                  Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                  fozy
                  От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори
                  Мнение на kirilkirilow

                  Извода за запалка ... директно към акумулатора ли си го вързал или през ключ ?
                  Ако е директно , внимавай че има консумация дори и в покой ( без консуматори ) .....





                  Подчертал съм НЕ зарядното!
                  Имах същото - извод за запалка и USB БЕЗ копче за вкл./изкл. и го бях вързал на мотора директно към акумулатора.Към него си има бушон.Оказа се , че има някаква консумация и при по дълъг престой без палене , примерно седмица , ми сваляше акумулатора , а при още по дълъг престой - 2 седмици и повече го сваляше до степен да не може да запали.

                  На старият мотор имах извод за запалка ( САМО извод за запалка ) вързан директно за акумулатора - никакъв проблем със дълъг престой.
                  За мен лично е по добре да е вързан директно за акумулатора , но ако има USB задължително със копче за вкл./изкл.
                  Директното свързване ми позволява когато се наложи да използвам зарядно без да е нужно мотора да е на контакт.

                  Аз лично си го обяснявам , че има някакъв трансформатор който конвертира от 12V в 5V , и той работи постоянно и затова се получава проблема с акумулатора.
                  Факт е , че когато беше само извода за запалка го нямаше този проблем.След като премахнах устройството пак го нямаше проблема.

                  Щом колегата ще го мери би ми било интересно колко "харчи" в покой.
                  Сега - BMW R1200RT 2006 г
                  Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                  По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                  По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                  Коментар


                  • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                    И аз съм с извод за запалка директно вързан към акумулатор, но съм сложил и предпазител де. Ми няма защо да има проблем при дълъг престой.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                      Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
                      Имах същото - извод за запалка и USB БЕЗ копче за вкл./изкл. и го бях вързал на мотора директно към акумулатора.Към него си има бушон.Оказа се , че има някаква консумация и при по дълъг престой без палене , примерно седмица , ми сваляше акумулатора , а при още по дълъг престой - 2 седмици и повече го сваляше до степен да не може да запали...
                      Същия проблем го имам и аз. За около месец престой акумулатора се разрежда напълно. Ще го махам това USB и само на букса за запалка ще го оставя.

                      Коментар


                      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                        Вътре в преобразувателя има импулсно захранване, което не спира да работи и собствената му консумация изяда акумулатора малко по малко. През реле не е проблем това, а и аз не вярвам на такива електроники и предпочитам да не работят, докато ме няма на мотора. Като се запали, поне да съм там
                        Subaru Impreza 2.0 '98
                        Honda Africa Twin RD07 '95
                        Honda Africa Twin RD07А '96

                        Коментар


                        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                          Същия проблем го реших централно - с ключ-маса.
                          ------------------

                          ... когда кто то тупой, это навсегда !

                          Коментар


                          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                            Решил съм го с най-обикновена букса за запалка, в която мушкам зарядното. След зареждане - зарядното се маха от буксата.
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                              Аз купих ключе оня ден и вчера като тръгнах да го монтирам установих че не помня къде съм го прибрал . Като го намеря ще го монтирам набързо. А досега не ми пада акумулатора за 2-3дена. Зимата като го спра за 2 месеца сигурно ще падне.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                                Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
                                Щом колегата ще го мери би ми било интересно колко "харчи" в покой.
                                Няма консумация!
                                Днеска ми се изду акумулатора след 2 години работа незнайно защо, и при двама майстори ходих да правят замервания! Мотора си зарежда нормално, явно на акумулатора си му е дошло времето! Та ги карах и двамата да мерят и за консумация и не отчита такава когато нищо не е включено в USB-то. Като включа телефон да се зарежда веднага отчита консумация! Така че няма да слагам копче! Китайците са задобряли явно!
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X