Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да поговорим за екстрите по нашите мотори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

    Ами преди няколко поста по-горе казах, че потенциален проблем със зареждането може да има а може и да няма.
    Зависи от модела на мотора, състоянието на системата за зареждане, допълнителни консуматори ако са монтирани и донякъде от монтажа.
    Обикновено не е проблем - това са все пак само 25W!
    Точно толкова, колкото е крушката на стопа.
    Ако искаш да си сигурен, закачи една такава за акумулатора и вижте как се държи зареждането със всички консуматори и нея.
    Враг усраине

    Коментар


    • #92
      От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

      Дайте впечатления за това:http://mechanics.stackexchange.com/q...-scam-or-legit

      Коментар


      • #93
        От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

        Първоначално публикуван от Тихомир Б. Преглед на мнение
        Дайте впечатления за това:http://mechanics.stackexchange.com/q...-scam-or-legit
        До колкото знам това не е точно АБС а не позволява прекомерното натискане на спирачката,най вероятно ще умекоти спирачното усилие за да не се стигне до приплъзване на колелото,надявам се да сработва в точния момент но може би ако има опция за настройка ще трябва да си поиграеш с нея.
        Kawasaki GTR 1400

        Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

        Коментар


        • #94
          От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

          Аз ли бях този, който недоумяваше защо са направили отопленията на ръчките толкова силни при високите степени?
          Е... Последните няколко дни при тези отрицателни температури сутрин рано спрях да се терзая.
          Добре са го измислили
          Враг усраине

          Коментар


          • #95
            От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

            Днес ходих в северна Бг през Троян Кърнаре,може би беше около 4 градуса горе и мъгла,на 75% не се държат, на 100% е гадно,50% беше през повечето време,а студа си беше як.Подгрева направо ми стопляше душата.Спрях горе на паметника и ги пуснах на 100% да видя дали няма да охладнеят от вятъра ама не,парят та се не трае.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1446309685201.jpg
Прегледи:2
Размер:94.8 КБ
ID:5689361

            Като се сетя колко студ съм брал във пръстите,помня една нощ се връщах от Румъния през Видин и петрохан,едвам изтрайвах до следващата отбивка,да си намуша пръстите на главата на двигателя и да завърти перката на радиатора ,в повечето случаи болката беше все едно си държал лед и си потопиш ръцете във топла вода.
            Последно редактирано от Roninn; 31-10-15, 17:48.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #96
              От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0150.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5689375Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0100_1.jpg
Прегледи:1
Размер:119.9 КБ
ID:5689377Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0101_1.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5689378
              Едно от първите неща които си монтирах на мотора.....безценно!
              Kawasaki Klr 600 '91

              Коментар


              • #97
                От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Днес ходих в северна Бг през Троян Кърнаре,може би беше около 4 градуса горе и мъгла,на 75% не се държат...
                При -2 установих, че се държат толкова добре та не искам да ги пускам
                Това с есенно зимни ръкавици де, не на голо.
                Хард зимните покрай тези глезотии още не съм ги ползвал тая година.
                Враг усраине

                Коментар


                • #98
                  От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                  Да,с ръкавиците от лидъл,без ръкавици
                  не съм карал,на дясната ръка двата пръста с които държа спирачката студуват повечко,или трябва да свикна да ползвам задната по често.Всъщност ползвам и двете,но за екстремно спиране предната я натискам светкавично,задната трябва да имам идея предварително.На моя мотор пусна ли газта,все едно съм натиснал спирачка силно,понякога в завой свалям предавките и в комбинация със задна спирачка преплъзва колелото.
                  Последно редактирано от Roninn; 01-11-15, 08:59.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #99
                    От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                    Следващата стъпка - Gerbing Heated Gloves

                    Такова никога не съм ползвал но определено ще да е много по-ефективно.
                    Случвало ми се е при минусови температури въпреки че на дланите ми е горещо да ми замръзват върховете на пръстите.
                    С тези ръкавици такъв проблем няма.
                    Аз отдавна съм им хвърлил мерак точно на тези... Единствената спирачка е цената и донякъде това, че тук никой не ги продава.

                    Има и само вложки - не че и те са много евтини...
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Да,с ръкавиците от лидъл,без ръкавици
                      не съм карал,на дясната ръка двата пръста с които държа спирачката студуват повечко.......
                      Ми сложи си гардове за ръцете.....подгрев в комбинация с хубави гардове,е най-удачния вариант.
                      Иначе отвътре грее,а от вън студа "бие" през пръстите....
                      Последно редактирано от julionavarro; 01-11-15, 11:00.
                      Kawasaki Klr 600 '91

                      Коментар


                      • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                        Няма да ми отиват на мотора
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                          Даа, гардовете много помагат.
                          Уверих се преди няколко години като сложих на малкото ендуро.
                          Те са толкова халтави, че в гората грам работа не вършат.
                          Но че пазят ръцете от студ се уверих в първите няколко мразовити сутрини - слагах ги късна есен...
                          Но бе правят чудо. Като си е студено - просто си е студено!
                          Тя ако е само за студ не виждам сми от хубави.
                          Виж големи тип "лопата" - да!
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                            Добре де, само за топлене на ръцете говорите. Аз никога не съм имал проблем с ръцете, но тялото си мръзне.
                            Днес навъртях 200км, не е супер студено, но от няколко дни съм на ръба да настина.
                            Бях навлякъл подплатите, дългото термобельо, полара, дебелите скиорски чорапи със зимните кубинки, маската за лице и скиорските ръкавици. С една дума яко навлечен и едвам карах. Ами намръзнах си. Но подгрев не съм включвал, нямаше нужда. Краката, торса и главата мръзнаха, ръцете са ок.

                            Коментар


                            • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                              Смени екипировката,аз пък завирам,като се събух ,оставях влажни следи по паркета.Може и от мотора да е,до 60 км.цялата струя от радиатора минава през краката ми.
                              Студено ми става под нулата,на 10-15 гр.ми е жега,пръстите без подгрев си мръзнат и на 10 градуса,верно имам шоел ръкавици за зимата но и те имат лимит около 0 гр.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Да поговорим за екстрите по нашите мотори

                                Усещането за студ в различните части на тялото е индивидуално!
                                Аз например имам проблем с оросяването на ръцете и ми мръзнат зверски не само на мотор.
                                И на планина го ям и във всяка ситуация.
                                В казармата на наряд ми се разказваше играта на ръцете.
                                В същото време тогава чорапи и партенки в кубинките никога не съм употрблявал.
                                Само на босо, с картонени стелки за всеки наряд.

                                Са на мотор с нищо никога не съм имал проблем.
                                Само с ръцете.
                                И сериозно гледам към Gerbering...
                                Другото нещо, което не ме кефи освен цената е идеята да се опаша с жици като терминатор...
                                Ако е за целодневен и сериозен преход - да.
                                Ама всяка сутрин да се включвам с разни Y-конектори към мотора ми се вижда малко преигравка.
                                За 40мин или за няколко часа мога да понеса замръзване...
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X