Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София-Кейп Таун

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: София-Кейп Таун

    Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
    Днес маршрутът е за завиждане!!!...
    Вики, те откак са тръгнали, всеки ден е за завиждане...

    Мони, Бойко, Чинела ви е намекнал по-горе за африканските механици, Борис (Tramp), каза същото и добави, да не оставяте и за минута някой да пипа по мотоциклетите ви, без надзор.

    Успех, юнаци!
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • От: София-Кейп Таун

      Утре ден за обслужване на моторите тук в Jungle Junction-Найроби,култово място за пътуващите в източна Африка,доста прехвалено помежду другото,поне нащо мнение е такова.....Бойко ще е първи,аз оставам за понеделник при дилъра на КТМ-Найроби.Нет-а е много бавен,опитваме се да качим снимки,но не се получава.

      Поздрави,
      търся си подписа....

      Коментар


      • От: София-Кейп Таун

        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
        Мони, нямате никакъв проблем. Оставете тази работа на местните.
        Така хем пътуването ще ви е по-разнообразно после, хем мнооого по-дълго..
        Пък и те имат опит с обслужване на мотори, всеки ден по 5-6 пъти си ги обслужват и пак вървят..

        Много е интересно да видиш как хвърлят гаечните ключове и болтовете в пепеляка.
        Абе стерилитета там на механиците е завиден....вервай ми.

        Айде успех и аз все още си чакам ония снимки на ЛС..
        Това вече го видяхме в Адис,защо мислиш Бойко си демонтира сам гумите,аз не посмях,останаха за тук в Найроби,ама като гледаам май работата е същата.....ще се кръстим....,а за ония дет ги искаш на лично,ако има свестен нет.

        Поздрави,
        търся си подписа....

        Коментар


        • От: София-Кейп Таун

          Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
          ...Бойко ще е първи,аз оставам за понеделник...
          Май го пускаш Бойко за "сапьор" ми се струва.

          Успех с ремонтите и въобще във всичко!


          P.S.
          Имам една молба. Ако е възможно забележете и споделете в коя посока се завърта водата в мивката, колкото се може по-близо до Екватора, че иамаме тук един спор. Казва опонента, че близо до Екватора не било толкова категорично изразено Кориолисовото движение. Чудя се дали все пак не е прав и дали примерно от 10 пъти поне веднъж ще се завърти на обрато.
          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

          Коментар


          • От: София-Кейп Таун

            Здравейте и от мен.
            Първо към научния въпрос. Пуснах водата в мивката. Изтече си точно както е формата на мивката. Съвсем нормално. Този опит с мивката трябва да се направи с някоя със сифон в средата, ама тук такава все още няма или да напълним някоя вана с вода, ама за такава можем само да мечтаем. Ако намерим ще пробваме, че и на мен ми стана любопитно. Не си спомням коя река минахме днес, но ми направи впечатление, че до тук винаги карахме срещу течението на реките, а днес видях, че караме по течението. На 10 км. след екватора вече температурите доста паднаха 16-20 градуса и си личи, че отиваме към зимата. В Кения наистина е много хубаво. Доста по-развита е от Етиопия. До вчера карахме само по черни пътища, ама след това като стъпихме на асфалта и днес включително вече караме с ляво движение. Малко ми е странно да изпреварвам от дясно и да обикалям кръговите от ляво, но бързо се свиква. Тук в Кения шофьорите са много по-възпитани. Това за камионите не е вярно. Правят ни място, дават мигачи, но задължително свирят с клаксон за поздрав, а те са доста шумни. Виж в Судан, Египет и от части Етиопия има нещо вярно за шофьорите на камиони. Тук обаче е валидно и правилото, че този който даде мигач и тръгне за маневра е с предимство. Карах по възможно най-гадния черен път в живота си от Moyale до Marsabit. истински кошмар, който завърши успешно. Добре, че послушах ЗМЕЯ да си сложа скара отдолу да пази двигателя. Колко бой изяде не е истина просто, ама си е здрава още. В Marsabit Lodge беше наистина пълна почивка. Ток има само сутрин от 7-10 и вечер от 19-22.30. Няма комуникации и човек освен да гледа маймуни, слонове и биволи и да спи, нищо друго не му остава. Много хубаво място. Карайки след това към Найроби пътя мина през няколко резервата, където успяхме да видим и няколко вида антилопи. Много не се загледахме, щото от филмите знам, че където има антилопа, то наблизо дебне някой я лъв, я леопард, а още не бях готов за среща с тях. До тук за държавите, които минахме, чувахме много лоши и опасни неща, пък и сме карали и спирали на места, дето ако искаха щяха да ни затрият, че и СПОТА нямаше да разбере. Обаче нищо вярно нямаше. Хората са сии хора навсякъде. Има ги всякакви. Преди няколко месеца в Етиопия са заклали 200 души по официални данни, в Судан има война и размирици, в Кения обират туристи - част от нещата които слушаме и по пътя дори. Обаче кой го интересуват двама души тръгнали да пътуват с мотор. Навсякъде хората ни наобикалят питат, откъде, за къде, за колко време и накрая повечето завършват с "Луда работа". Надявам се и занапред така да продължи пътуването. Информацията е хубаво нещо, но ако в ЮАР има проблеми, то ние няма какво да направим. Нито ще се върнем, нито ще се въоръжим, пак ще разчитаме на хубавите неща.
            Снимки ще пуснем, но трябва да ги качим първо на FTP-то, което е адски трудна работа. Качват се много бавно, постоянно се проваля връзката, след това качва някоя снимка и изведнъж пак почва наново, общо взето бавна работа.

            Коментар


            • От: София-Кейп Таун

              Снимките се качиха

              Сутришните изпарения над горите в Етиопия. Дано снимката успее да пресъздаде това, но на живо е много красиво



              Малко преди границата с Кения минахме през национален парк, в който навсякъде имаше хиляди "къщи" на термити



              А покрай термитите имаше отново етиопци. Много е населена тази държава. Спираш в нищото и поне десетина изкачат от някъде.





              Пътят Мояле-Марсабит във все още поносимата му част. В другата не ни беше много до снимки







              Снимка с трофей - дясно огледало на БМВ. Само го демонтирах, че се въртеше като лудо по пътя.



              В Marsabit Lodge





              а в това време около нас









              Мони с Кенийски топ модели







              и добрата среща при екватора





              За сега това е. Ще има и още със сигурност
              Последно редактирано от boiko73; 03-07-10, 09:32.

              Коментар


              • От: София-Кейп Таун

                Тъкмо се отказах и работата стана!
                Бравос.
                Тамън шъ съм им първия .
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • От: София-Кейп Таун

                  Много хубави снимки и този път.
                  Благодарим.
                  I am just a simple man.

                  Коментар


                  • От: София-Кейп Таун

                    Ебрее... евалла за снимките! Може да ви е било трудно ги качите но знайте, че усилията си струват. Изключително високо ги оценяваме тук.
                    Отново ни накарахте да се почувстваме на седмото небе, този път над Екватора :-)
                    Благодаря!
                    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                    Коментар


                    • От: София-Кейп Таун

                      Пробвах с водата в мивката - върти се по посока на часовниковата стрелка

                      Коментар


                      • От: София-Кейп Таун

                        Бравос, хиляди благодарности, че успявате да качвате снимки.
                        Прекрасни са и ни пренасят макар и виртуално с вас по прекрасните места, по които минавате.
                        Благодаря
                        Per aspera ad astra.

                        Коментар


                        • От: София-Кейп Таун

                          Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                          Пробвах с водата в мивката - върти се по посока на часовниковата стрелка
                          Така трябва да е в Южното полукълбо. При нас се върти обратно на часовниковата стрелка. Въпросът е дали близо до Екватора няма пък да се излъже да тръгне на обратно.

                          Спорът възникна от "Long Way Down". Нали там им правиха една демонстрация как на двадесет метра северно от Екватора се върти обратно на часовниковата стрелка, на 20 метра южно по часовниковата, а на самия Екватор не се върти изобщо. Моя човек твърди, че това е шмекерия зашото Кориолисовите сили на Екватора никакви ги няма и 20 метра не могат да окажат влияние. Та това е повода да те питам. Друго си е да имаш "Научна експедиция" на място и да провериш
                          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                          Коментар


                          • От: София-Кейп Таун

                            Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                            Пробвах с водата в мивката - върти се по посока на часовниковата стрелка
                            Тук, в пост №61, Иван (derhunter) е описал собствени впечатления. Въпреки снимковия материал, аз оставам скептик... Първо, защото подобно явление, макар и да не може да се наблюдава, там това е доходоносно. Второ, защото съм учил механика и в частност динамика и трето, защото Иван все пак е ловец...
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • От: София-Кейп Таун

                              Това на филма с водата е пълна измама. На нас също ни предложиха демонстрация, ама Мони каза, че я знаем и те се засмяха. Второ това на филма не е екватора. Това е табелата, но всъщност точното зануляване на координатите е на около 10 метра преди табелата. Така че, на филма местят легена с вода от двете страни на табелата и това е демонстрацията. Чак на толкова близко разстояние не може да се наблюдава такава коренна промяна. Аз с мивката го пробвах чак в Найроби. Иначе на някои хора и гълъби им излизат от ръкавите, ама в моите няма.

                              Коментар


                              • От: София-Кейп Таун

                                Ще останем в Найроби до 08.07.2010г., когато потегляме на нашето сафари, което ще продължи до 16.07. След това продължаваме надолу към Кейп Таун. Тук в Найроби пореднуто култово място за всички пътуващи Jungle Junction се оказа пълна измама. Доста хора са писали в пътеписите си за това място и дори в момента когато бяхме там два дни имаше и други пътуващи главно с джипове. Мястото въобще не е евтино, нито пък нещо чисто. Не знам как му е създадено името, но не отговаря на това което съм чел за там. За два дни едва днес успяха да сменят двете гуми на Мони за цели два часа и половина и скромната сума от 50 долара, като единствено дадоха една вътрешна гума. Ако днес бяха почнали да ми сменят маслото казаха, че евентуално в понеделник ще са готови, ама не е сигурно. Просто нямам думи, но се махнахме вече от там. То си е като затвор седиш в гостната на къщата и чакаш като идиот да те повикат в сервиза и не смееш да мръднеш, че току виж си пропуснал. Сега в понеделник аз отивам в БМВ дилъра в Найроби, а Мони в КТМ дилъра също тук в Найроби. И на двете места обещаха да ни обслужат пък да видим. Много бях ядосан за това "култово място". Пристигаха хора пътуващи с джипове, повечето със строшени окачвания и започват да чакат да ги обслужат. Така и не можах да разбера защо, освен че и те са чели за култовото място, но тук в Найроби има представителства на почти всички марки автомобили, дилъри на марки масла и гуми и въобще си е абсолютно развит град и сервизи колкото щеш. Това е за сега като новини

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X