Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София-Кейп Таун

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: София-Кейп Таун

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    Денят започва успешно. Вече почти час се движат с много добра скорост.
    Очакванията за тежък offroad, засега не се потвърждават.
    ......
    Първоначално публикуван от g.milusheva Преглед на мнение
    Update по телефона от Мони:
    След 250 км. тежък offroad момчетата са пристигнали в Марсабит;
    последните 130 км. трасе са били осеяни с едри камъни и двамата са меко казано "разглобени".
    По тях и по моторите видими щети от пътя няма.
    Лично директора на националния парк Марсабит ги е пуснал да карат през него ...; двамата са в отлично настроение и изпращат поздрави на всички!
    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
    Гледам, спряли са до някакъв кръгъл кратер. Димо пък спря на някакво кръгово......
    На мен тези комюникета са ми полезни, защото на служебния компютър SPOT-информацията нещо не се зарежда, google earth нямам тук и не може да се инсталира, а да чакам да разбера какво става с пътешествениците чак вечер на домашния компютър ...
    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

    Коментар


    • От: София-Кейп Таун

      Това което пиша, е с презумпция за другата експедиция. Например Димо намира интернет клуб, я може да пусне SPOT страницата, я не може. Влиза обаче в темата и вижда, какво днес правят Бойко и Мони.
      Обратното също е валидно.
      Инак зная , че всички тук следят и виждат. Има и колеги, които са на път и влизат през GSM. За тях също би било улеснение.
      Днес ходих по доктори. Ура здрав съм - потвърдено.
      Травмата е отшумяла.
      Последно редактирано от Nik Nikolov; 29-06-10, 19:09.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • От: София-Кейп Таун

        Ама като изчезваш така, казвай ги тези работи. За другото си прав. Аз понеже не мога да отварям Spot-страниците на теб разчитам. И от мен: Ура здрав си. Вече екипировката, слънцето да я пече! Какво я складираш?
        Последно редактирано от viki terzieva; 29-06-10, 21:21.
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • От: София-Кейп Таун

          Ники, това от докторите е чудесна новина... Горещо се надявам, че мога да продължа да разчитам на подробния ти анализ по споттракера, защото нямам възможност постоянно да съм на компютъра. Доста от роднините също разчитат на теб!

          Въпреки тежкия път, карането в национален парк е невероятна възможност. До тук са видели маймуни, слонове и биволи. Дано скоро видим някакви снимки! И по-бързичко да попълнят Биг Файв!
          И дано предстоящия утре тежък преход в същия кофти терен си струва.
          Иначе Найроби наближава. От Марсабит са около 500км.
          Хубава вечер!

          Коментар


          • От: София-Кейп Таун

            Хей Бойко , Мони ... я кажете кой е с предимство при тази сложна пътна обстановка.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:%D0%9A%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F.jpg
Прегледи:1
Размер:89.6 КБ
ID:5189051

            Коментар


            • От: София-Кейп Таун

              Днес ще има почивка.
              Обади ми се Бойко от някакво пазарче, по което се разхождали масаи с "розови пешкири".
              Прозвуча ми така безметежно - стоиш си насред Кения, не бързаш за никъде, масаи се размотават наоколо...
              Няма проблеми никакви...
              Дано си оползотворят почивката добре, че като стигнат Найроби ще чакаме много снимки : )

              Коментар


              • От: София-Кейп Таун

                Здравейте,

                За вчера - първите 120 км бяха много приятни и държахме добра скорост, пътят на места беше с дълбоки трапове, много мек пясък, но съвсем прилично и така, докато той свърши... започна "лунния път" с много едри камъни, много остри (как не спукахме гума?!), а на всичко отгоре и много посипан чакъл. Слад 10 часа каране пристигнахме в Марсабит. С личното разрешение на директора на национален парк Марсабит, бяхме допуснати да караме до MARSABIT LODGE(същата, която ползваха Charley Boorman и Ewan McGregor - Long Way Down). Страхотно е, ще има много снимки, но от Найроби. Днес почиваме, утре отново сме на път, остават ни още 270 км на черно до Nanyuki и от там стъпваме на асфалт.

                Поздрави!


                Zdraveite,

                Sorry za latinicata,no tova sa vazmojnostite.
                Za vchera-parvite 120km biaha mnogo priatni i darjahme dobra skorost,patia na mesta beshe s dalboki trapove,mnogo mek piasak,no savsem prilichno i taka dokato toi svarshi.....zapochna "lunniat pat" s mnogo edri kamani,mnogo ostri(kak ne spukahme guma?!),a na vsichkoto otgore i mnogo posipan chakal.Sled 10 xhasa karane pristignahme v Marsabit.S lichnoto razreshenie na direktora na nacionalen park Marsabit,biahme dopusnati da karame vatre v parka do MARSABIT LODGE(sashtata koiato polzvaha Charley Boorman i Ewan McGregor-Long Way Down).Strahotno e,shte ima mnogo snimki,no ot Nairobi.Dnes pochivame,utre otnovo sme na pat,ostavat ni oshte 270km na "cherno" do Nanyuki i ot tam stapvame na asvalt.

                Pozdravi,
                Последно редактирано от giorgio; 30-06-10, 09:55.
                търся си подписа....

                Коментар


                • От: София-Кейп Таун

                  Първоначално публикуван от nakovk Преглед на мнение
                  Хей Бойко , Мони ... я кажете кой е с предимство при тази сложна пътна обстановка.

                  [ATTACH=CONFIG]223369[/ATTACH]
                  Винаги по-големият, Наков... В Африка винаги по-големият е с предимство...

                  Vinagi po-golemia Nakov......V Africa vinagi po-golemia e s predimstvo....
                  Последно редактирано от giorgio; 30-06-10, 10:00.
                  търся си подписа....

                  Коментар


                  • От: София-Кейп Таун

                    Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
                    Винаги по-големият, Наков... В Африка винаги по-големият е с предимство...
                    Понякога тоя с по остри зъби и нокти е с предимство, пазете се от последните двама във Биг файв - котараците лъв и леопард. А в реката винаги крокодилите са с предимство, освен когато има хипопотами.
                    Майтапа настрана, но на пътя се пазете много от камионите, ВИНАГИ са с предимство, поне шофьорите им са убедени в това. Така е навсякъде в Черна Африка
                    Последно редактирано от giorgio; 30-06-10, 10:00.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • От: София-Кейп Таун

                      Вчера сравнявах плана ви по дни с актуалния прогрес... точно по план сте, все едно сте го минавали сто пъти като сте го планували!

                      Със снимките си и периодичните включвания правите темата страшно интересна!!!!
                      Поздрави и пожелания за все по-интересни неща!
                      You'll never find out - I got no key hole....

                      Коментар


                      • От: София-Кейп Таун

                        Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
                        ...Прозвуча ми така безметежно - стоиш си насред Кения, не бързаш за никъде, масаи се размотават наоколо...
                        Вики, тоя лаф направо ме разби!
                        Както бях настръхнал покрай собствените си проблеми, прочетох това и ... ми мина. Благодаря!
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • От: София-Кейп Таун

                          Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
                          Здравейте,
                          ........ С личното разрешение на директора на национален парк Марсабит, бяхме допуснати да караме до MARSABIT LODGE(същата, която ползваха Charley Boorman и Ewan McGregor - Long Way Down).....
                          ....eee,това е много добре звучаща асоциация !!!
                          Късмет и в утршния ден !!
                          Последно редактирано от Chinela; 01-07-10, 05:56.

                          Коментар


                          • От: София-Кейп Таун

                            Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                            Вчера сравнявах плана ви по дни с актуалния прогрес... точно по план сте, все едно сте го минавали сто пъти като сте го планували!
                            Не знам за Мони, ама Бойко е цар на планирането - винаги такива спретнати планове е правил, че отвътре ми е идвало да ги нарушавам

                            В събота успях да ги зърна и да си полафя и с двамата - едни такива спокойни, одухотворени, подмладени ... изглеждаха ми точно като хора, които постигат мечтите си.

                            Коментар


                            • От: София-Кейп Таун

                              Радвам се, че всичко е ОК. Бойко много се притесняваше от този макадам. Сега не знам какво ще го прави новият амортисьор, който си го взе? Бойко, групата тук сме ти подготвили един малък подарък, на който много ще се израдваш, сигурен съм.

                              Лек път!!!
                              Последно редактирано от viki terzieva; 01-07-10, 11:39.

                              Коментар


                              • От: София-Кейп Таун

                                Малко късно разбрах за тези пътешествия, стискам ви палци всичко да мине напред без проблеми.
                                Последно редактирано от Chinela; 01-07-10, 09:36.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X