Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Централна Азия - 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Централна Азия - 2010

    Много яко. Дай още. Димо, с какво гориво ползва "горелката"

    Коментар


    • #77
      До: Централна Азия - 2010

      Ама яйца ли си готвил, то верно, че мотора има прекрасна возия, но и яйца да запазиш в куфарите е прекалено
      Моля те, кажи ми, че тази маса не е излязла и тя от някой куфар
      Стискам палци за безпроблемно и изпълнено с приятни емоции пътуване.

      Коментар


      • #78
        До: Централна Азия - 2010

        Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
        Много яко. Дай още. Димо, с какво гориво ползва "горелката"
        С бензин Бойко
        Налях в един Шел. Там нали е на самообслужване и никой не ми каза нищо.
        Ползвах основната дюза. Всъщност в началото горелката пуши малко, докато загрее и след това влиза в нормален работен режим. Много е силна. Това тиганче може да го стопи

        Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
        Ама яйца ли си готвил, то верно, че мотора има прекрасна возия, но и яйца да запазиш в куфарите е прекалено
        Моля те, кажи ми, че тази маса не е излязла и тя от някой куфар
        Стискам палци за безпроблемно и изпълнено с приятни емоции пътуване.
        Яйцата си ги взех от магазина там - био са
        Общо взето си е голяма глезотия да си опържиш яйца някъде по път.
        Основният проблем е мазнината, обаче открих страхотно решение. Във Виена продават масло Megle в туба (като за крем за бръснене). Това е идеален вариант за път. Слагаш малко в канчето, кликваш капачката и в багажа
        А подправки си нося. Имам малка кутийка със сол, черен и червен пипер...
        Това щото държа на детайла Нескафе и захар на пакетчета.
        А тази пейка си беше на поляната. Аз само я довлачих до моята палатка
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • #79
          До: Централна Азия - 2010

          Димо си е мераклия отвсякъде погледнато! Детайлите са важни. Не се съмнявам, че си готов за пътуването и ... пак ми се струва трудно заради размаха.
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • #80
            От: Централна Азия - 2010

            Stas, наистина съм готов.
            И моторът е готов и аз. Даже оня ден се чудех дали да го разхвърлям или да го оставя така, както си беше - в " пълно бойно". Имам да врътна още едно кръгче
            из страната - Варна, Бургас, Кърджали ... Малко работа по фаровете и предпазна решетка на стъклото им. Малко да си подредя нещата в работата и тръгвам
            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #81
              От: Централна Азия - 2010

              Прдполагам, че нештата вече са така.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29913_1356028213224_1007023226_30817582_4701246_n.jpg
Прегледи:1
Размер:19.0 КБ
ID:5179317
              Поздрави!
              I am just a simple man.

              Коментар


              • #82
                От: Централна Азия - 2010

                Димо, докато те няма жена ти може да разчита на форума, нали си й казал?
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • #83
                  От: Централна Азия - 2010

                  Димо, сега ще ти кажа какво си мислех, докато ти разпалено разказваше проекта си преди 7-8 месеца по пътя от Беглика към София. Мислех си:

                  1. Това е невъзможно, защото има спънки на всяка крачка и обстоятелствата постоянно се променят (това даже ти го казах)

                  и

                  2. Той наистина ще го направи.

                  Сега, когато виждам, че наистина ще го направиш, стискам палци за успеха ти, но и подчертавам take care!!! Не поемай излишни рискове; тук (само във форума) сме поне неколкостотин души, за които Димо (Kro) е по-важен от всичките средноазиатски "...стан"-ове.

                  Ако има нужда от съдействие, не се колебай да подсвирнеш.

                  Поздрави и попътен вятър!!!
                  Искам България чиста!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Централна Азия - 2010

                    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                    Димо, докато те няма жена ти може да разчита на форума, нали си й казал?
                    Stas, тя знае. Но и ти трябва да знаеш, че можеш да разчиташ на нея
                    Яна е много сериозен човек.

                    Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                    Димо, сега ще ти кажа какво си мислех, докато ти разпалено разказваше проекта си преди 7-8 месеца по пътя от Беглика към София. Мислех си:

                    1. Това е невъзможно, защото има спънки на всяка крачка и обстоятелствата постоянно се променят (това даже ти го казах)

                    и

                    2. Той наистина ще го направи.

                    Сега, когато виждам, че наистина ще го направиш, стискам палци за успеха ти, но и подчертавам take care!!! Не поемай излишни рискове; тук (само във форума) сме поне неколкостотин души, за които Димо (Kro) е по-важен от всичките средноазиатски "...стан"-ове.

                    Ако има нужда от съдействие, не се колебай да подсвирнеш.

                    Поздрави и попътен вятър!!!

                    Спасе, благодаря ти.
                    И за мен (само тук във Форума) има няколкостотин човека по-важни от становете. Не ме карай да обяснявам мотивите си за това пътуване. Имам нужда да се събудя в Памир ... Впрочем то се пишело разделно Па(покрив), Мир(свят)

                    Не съм го написал, но отдавна е ясно, че ще пътувам сам. Яна не може да дойде ... Имала конференция в Монголия. Хем и предложих да я "метна" до там и пак отказа

                    Много ми е странно, но в момента липсва обичайното напрежение. Вероятно, щото има цели 25 дни. Вероятно, щото се чувстам готов ... Последната седмица сигурно ще е по-нервно. Днес си говорихме с "таджикистанския" човек - всичко засега е по план.
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #85
                      От: Централна Азия - 2010

                      То че ще изникнат ситуации е ясно, но мисля, че човек може да се оправи с повече находчивост и воля.
                      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                      Коментар


                      • #86
                        От: Централна Азия - 2010

                        Па Мир да има безаварийно и изпълнено с емоций пътуване пожелавам!
                        [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

                        Марин Маринов - 0885114702

                        Коментар


                        • #87
                          От: Централна Азия - 2010

                          Димо, ти не умееш с думички да разказаш така увлекателно, както Яна, но пък можеш със снимки. В друга една тема, ме заподозря в ласкателство, но аз от сега се точа за снимките ти от "покрива на света".
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Централна Азия - 2010

                            За някой прикл-чениата започнаха.
                            Докъде докара нещата?
                            Как е подготовката?
                            Физическа,психическа.На снимките от изпращането на Мони и Бойко ми се стори напълнял.
                            Изтока зове ли?
                            Поздрави.
                            I am just a simple man.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Централна Азия - 2010

                              Да така е, за някои (Бойко, Мони и Янко) приключенията започнаха, а аз засега приключенствам покрай тях с мишката, но остана малко ...

                              Взех си паспорта от АеротурММ с руска виза в него. Все още чакам мейл с поканата за Туркменистан.Добавих още няколко неща към екипировката си:

                              -по-топъл чувал /във Виена едната вечер ми беше студено с предишния при 3'С и ставах да се обличам, за това сега подходих по-кардинално
                              -слънчеви очила (тройка)
                              -20м. въже и разни други дреболии

                              Искам да изкажа благодарностите си към Никола Леваков и целия "Екипировка Team" www.ekipirovka.com, които както е написано на сайта им:

                              "От години магазин Ekipirovka.com подпомага талантливи и активни спортисти. Приоритет са не само катеренето и алпинизма, но и всички спортове в планината. До сега фирмата е помагала на български експедиции в Хималаите, Каракорум, Кавказ, Алпите и Патагония. Алпиниади и състезания по спортно катерене в България, велосипедни и пещерни експедиции по света." ...

                              , които за пореден път оказаха подкрепа по моя проект с консултации, подбор на оптималното за това пътуване оборудване и цени.

                              В karta.bg подготвят ГПС-а, като му направиха профилактика, ъпдейт на фирмуеър и разбира се - карти. До два дни всичко там ще приключи.

                              Новите ми гуми са дошли

                              Има малко работа по мотора още по изработка и монтиране на стойки за туби. Решението на Мони според мен е по-добро от това на Бойко и ще го ползвам:



                              В общи линии това е.
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар


                              • #90
                                От: Централна Азия - 2010

                                Вече ми стана ясно, какво те тегли толкова силно към Памир- ти всъщност се връщаш у дома:
                                http://dnes.dir.bg/news.php?id=6541326&fp=1
                                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                                No wahalla.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X