Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Централна Азия - 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Централна Азия - 2010

    Здравей Димо,
    относно катализатора мога да ти дам съвет, тъй като го направих това упражнение през изминалата зима:
    Най-лесните варианти са два, ето първия:


    Режеш през средата и 'изкормяш' всичко отвътре:

    По този начин изгорелите газове преминават направо и еднопосочно през празното гърне.
    Другия вариант, който аз предпочетох е да се запази двукратната смяна на посоката на движение на изгорелите газове, с цел намаляване на скоростта им и оттам шума:







    за да премахнем самия катализатор се наложи да го разтопим:


    Накрая се получи това:




    Ефекта от тази интервенция е следния:
    Мотора стана малко по-отзивчив в средните обороти 3000-6000, чувства се, че 'диша' по-добре.
    Значително намаля загряването на това гърне и оттам на скоростната кутия, което за мен беше по-важното.

    Не забравяй да развинтиш 'ламбда сондата'
    Надявам се да съм бил полезен!
    Успех!
    Иван.
    Последно редактирано от ivanov13; 22-04-10, 14:42.
    BMW R1150GS

    Коментар


    • #62
      До: Централна Азия - 2010

      Здравей Иване,
      точно за това става дума. Все още не сме стигнали до катализатора,но в общи линии си показал чудесно целия процес.
      Този номер с разтапянето не зная как (за колоко време) точно става без да стопиш ламарината отвън, но на снимките се вижда чудесно, че е възможно. Другата възможност, за която сме мислили е да се разпробие.
      Обмислям още една възможност - да махна цялото гърне и да го върна в последствие. Благодаря за полезните съвети.
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #63
        До: Централна Азия - 2010

        Аз нямам снимки от процедурата, но стана по следния начин. Махнахме цялото гърне. От горната страна се изряза отвор в ламарината с размери приблизително 10/10см точно над катализатора. През отвора се извади катализатора, който изглежда като пчелна пита. След това изрязаното парче ламарина се запои обратно, като по контура самата спойка се напръска с препарат против корозия и издържащ на висока температура. В сервиза на Камор не ми казаха какъв е точно препарата, щото беше БМВ, но ми казаха, че имало доста марки такива спрейове по магазините. В момента всичко си изглежда както в оригинален вид, само дето няма катализатор. При мен също се получи ефект откъм "вървенето" на мотора, освен че стана и малко по-шумен

        Коментар


        • #64
          До: Централна Азия - 2010

          Днес си взех паспорта от посолството на Иран. Без виза.
          Имах възможност да говоря с консула. Много любезен човек. Разпита ме за пътуването. Интересуваше се от най-разни детайли. Позвъни във мин. на външните работи на Иран и пренасочи поканата ми към Виена. Все още нямат "система" каквото и да значи това. В момента не се издават никакви визи за Иран от посолството в София.
          Моторът е готов за път.
          Тези дни отлитам за Виена, откъдето в идеалният случай се връщам с 4 визи.
          ______2
          Е = MZ

          Коментар


          • #65
            До: Централна Азия - 2010

            Чух се с Димо . Взел е визи за Иран и Киргизстан. Най-късно в понеделник трябва да вземе и останалите.

            Коментар


            • #66
              До: Централна Азия - 2010

              Да, това е самата истина към днешна дата
              От неделя съм на къмпинг във Виена след 12 часово каране и 1060 изминати км. Моторът се държи чудесно /както винаги/.
              В понеделник сутринта дадох паспорта си в иранското посолство и днес (сряда) сутринта го получих обратно с виза в него -75 евро.

              Киргизстанската виза - най-бързата виза на света и най-скъпата - 130 евро
              Посолството им се намира в един апартамент в центъра на града, където едно младо и суперучтиво момче ми залепи визата в паспорта - 10 мин. Младежът усмихнато ме увери, че " В Киргизстан всичко е спокойно", да не гледам телевизия

              Остават още две от Виена:
              -Таджикистанска
              -Узбекистанска

              Мислех, че процедурата за таджикистанска виза ще бъде същата, като за киргизстанска (вднага и без покана от съответната страна), но не е така,в см. не е веднага.

              1-во: Посолството на Таджикистан работи всеки ден, но след 15:00 ?!? Всички други са до 12:00 с граждани, това- след 15:00 ...
              2-ро: Попълва се доста подробен 2 листа формуляр ....
              3-то: В свободен текст (на руски) трябваше да опиша
              кой съм, какъв съм и к'во точно ще диря в Таджикистан.
              Написах го, но не искам да го чета на глас
              4-то: Паспорта (с виза евентуално) в петък.

              Цената е 20 евро + 20 евро за ГБАО разрешение (Горно Бадхшанска Автономна Област - където всъщност е Памир)

              Днес успях да посетя и последното Узбекистанско посолство. Провериха документите ми (попълнената бланка и поканата) и ме увериха, че " Если у меня есть пAспорт, СРАЗУ будет поставит визу"

              Това е засега. Къмпинга е пълен с каравани, има топла вода, пералня, интернет и машина с бира ... Бърборим си вечер със съседите ми по палатка - момче и момиче от Лион, които готвят чудно кафе сутрин ...

              П.П.
              Има и друга супер приятна новина свързана с това пътуване, но за нея, като се прибера и се уверя лично
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #67
                До: Централна Азия - 2010

                На езерото до Виена ли си отседнал?
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • #68
                  До: Централна Азия - 2010

                  Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                  На езерото до Виена ли си отседнал?
                  Ми не Някъде до Дунав -а съм. Camping Neue Donau
                  Къмпинга е хубав и евтин, но не го препоръчвам. Местата за палатки са в края на една хубава поляна и въпреки насипите против шум и позицията му (на хълм) е доста шумен. В непосредствена близост минават една, две натоварени магистрали и няколко железопътни такива ... Само летище липсва Мега транспортен възел. Шумът е денонощен. Едва днес се наспах. Днес е почивен ден в Австрия и от снощи влакчетата поспряха. Явно на магистрала мога да спя, но на ЖП Гара ми е по-трудно.
                  Огромният му плюс е, че е на 5 мин. с мотора от центъра на града и съответно има удобен обществен тр-рт.

                  Обаче, таджикистанското посолство днес работеше (въпреки празника) и си взех паспорта с таджикистанска виза и печат за ГБАО

                  Остава ми само киргизстанската за утре ...

                  До обяд трябва да съм се изстрелял за БГ.


                  П.П.
                  Добрата новина , за която споменах е свързана с една 8ма виза , която май ще имам ... и съответно ще мога да посетя още едно невероятно място ...
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • #69
                    До: Централна Азия - 2010

                    Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение

                    До обяд трябва да съм се изстрелял за БГ.


                    П.П.
                    Добрата новина , за която споменах е свързана с една 8ма виза , която май ще имам ... и съответно ще мога да посетя още едно невероятно място ...
                    Айде, чакаме те, а за този П.П. ще пиеме по бира кога се видиме
                    Three witches watch three Swatch watches.
                    Which witch watch which Swatch watch?

                    Коментар


                    • #70
                      До: Централна Азия - 2010

                      Ако се е преборил с влажното време , трябва да вземе да пише нещо по въпроса с къмпингуването във Виена , а и не само

                      Коментар


                      • #71
                        До: Централна Азия - 2010

                        Мисия Виена приключи успешно Прибрах се.
                        Резултата : 5 дни - 4 визи и ГБАО разрешително.
                        Важната информация за процедурите до тук е следната:

                        Държава /особености / срок за издаване/ цена на визата/ посолтво

                        -Киргизстан /без покана/веднага или за седмица/130 или 65 ЕUR/ Виена
                        -Таджикистан /без покана/веднага или за утре/20 EUR/ Виена
                        -ГБАО разрешение /без покана/веднага или за утре/20 EUR/ Виена
                        -Узбекистан /покана/ веднага/ 75 EUR/ Виена
                        -Иран /покана/ два-пет дни/ 75 USD/ Виена или София
                        -Казахстан /без покана/ седмица/ 40 USD/ София



                        Покана означава:
                        Че имате документ от канещата страна(ч.лице или туроператор), който документ е регистриран в съответното външно министерство,
                        което е информирало по служебен ред съответното посолство. Обикновено седмица след регистриране на поканата във М.Вн.Р. можете да посетите посолството.
                        Те вече са получили информацията за вас.

                        Остават още две
                        - Русия, за където процедурата е ясна и
                        - Туркменистан. Моето решение за тази държава е с бизнес-покана от приятелска фирма Приятелска, на приятел ...не на мен.
                        Ще пътувам без виза-само с поканата. Трябва да бъда на ирано-туркменистанската граница точно на пункта до столицата Ашхабад,
                        където човек ще ме чака, ще вземе паспорта ми и ще се върне с визата ... евентуално.
                        Така си осигурявам право на 30 дневен престой и свободно движение в стрaната (без гид за 100 USD/ден).
                        Понеже последното вече е правено и знаем, че става не се притеснявам и ще го броя за станало, когато получа поканата - надявам се през следващата седмица.
                        Впрочем тя не е базплатна. Ще струва 135 USD, а визата се заплаща на място - 90 USD.
                        Това е до тук.
                        Прибрах с след цял ден каране в дъжда. И понеже за мен кажи-речи пътуването започна, по късно ще кача някои снимки от австрийската столица и престоят ми там.
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • #72
                          До: Централна Азия - 2010

                          В Туркменистан или малко по на север, в Казахстан, на брега на Каспийско море е залива Карабогаз гол. Страхотно място насред пустинята. Едиственото място в света, което може да се мери по соленост на водата и причудливост с Мъртво море. И също е под морското ниво, но само 28 метра надолу, както и цялото Каспийско море. Дано успееш да го видиш, рядко посещавано място, но уникално природно чудо.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #73
                            До: Централна Азия - 2010

                            Добре Злати
                            При моят вариант ще имам възможност да бръмча насам-натам в Туркменистан, но това е доста на северозапад. За сега само знам, че със сигурност ще се пробвам да застана пред "Вратата на Ада", "Входа към центъра на Земята" или газовите кратери в пустинята Каракум ...
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • #74
                              До: Централна Азия - 2010

                              Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                              Добре Злати
                              При моят вариант ще имам възможност да бръмча насам-натам в Туркменистан, но това е доста на северозапад. За сега само знам, че със сигурност ще се пробвам да застана пред "Вратата на Ада", "Входа към центъра на Земята" или газовите кратери в пустинята Каракум ...
                              Гипсовите пещери на Гуардак са невероятно място, но трябва местен с фенери и съоръжения да те води. Не можеш да си представиш за какво става въпрос.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #75
                                До: Централна Азия - 2010

                                Няколко снимки от първия кемп по това пътуване





                                Закуска и тест на новата горелка ... Невероятна е.



                                Със съседите ми по палатка Полин и Грег. Французи на разходка из Виенско.

                                ______2
                                Е = MZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X