Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Централна Азия - 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Централна Азия - 2010

    Първоначално публикуван от go6o Преглед на мнение
    Мащабно начинание , браво !И отново простотиите във форма на формалности - визи и подобни ... няма отърваване от това .
    Гошо, това с визите наистина ще е голяма мъка
    При липсата на една и пъзела се разпада ... е някои държави могат да се заобиколят, но до последно няма да е ясно коя виза ще стане, коя - не.
    От Туркменистан отказите са най-много, но той пък може да се заобиколи по море. Ще видим.
    ______2
    Е = MZ

    Коментар


    • #17
      До: Централна Азия - 2010

      Страхотно начинание! Друго просто не мога да кажа...
      Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
      Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
      Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

      Коментар


      • #18
        До: Централна Азия - 2010

        Пътя от снимките е на около 2000 - 2500 метра за кишлака Камангаран. До разклона с главният път с едно Пасче, после до кишлака пеш десетина километра. От там няколко километра пазарихме една виетнамка, а след това до платото Киргтау (4200м.) и по него пеш. Връщането до главният път пеш и после на един камион. Бяхме пазарили въртолет но тогава таджики и узбеки нещо се стреляха и го свалиха за късмет преди да се качим.
        То и ти да се качиш до горе с 60кг. на човек екипировка ще се промениш виж на мен брада ми поникна (аз да не съм алпинист ,че да седя с раница на гърба на гарата, те по едно въженце само носят) .
        За дрешките си много прав сега е хубаво ,че има разни леки и удобни през деня беше около 50 градуса не знам колко до толкова беше скалата на термометъра, а през ноща -2, -3 . Гадно ти се напукват джуките. Периода беше края на юни началото на юли на високото водата е само от снежници но ги има целогодишно. Хората които срешнахме имаше е узбеки и таджики и руснаци са безкрайно свестни винаги ще те посращнат и помогнат, предполагам , че в планината се е запазило това отношение виж за града като на всякъде чувам съвсем други отзиви.

        Коментар


        • #19
          До: Централна Азия - 2010

          Ей Димо как само ти завиждам ако знаеш, дано късмета е с теб и всичко се сбъдне по план. Пусто време не че и ти го имаш много де ама май имаш повече мухи в главата от мен. В усложнената финансова обстановка ще бартеросом една от колите ми за КТМ ADVENTURE 640

          Коментар


          • #20
            До: Централна Азия - 2010

            Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
            @ .....Има ксенони за каската, които са наистина много добри. С батерия на кръста. Събин кара с такива на Баха Саксония - там пуснаха моторите рано сутринта, по тъмно. Пробвал съм ги, страшни са.

            .....
            Не знам дали това би било полезно за теб.



            http://www.petzl.com/en/pro/headlamp...eadlamps/ultra
            Tова е челник разработен като концепция специялно за нощни спортни дейности като ски, даунхил и такива разни... Дава много силна светлина (350 lm), което позволява осветяването да е хем широко, хем далеко .
            Цената е умопомрачителна, но това е главно заради включения литиев акумулатор, който си е скъп сам по себе си...
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #21
              До: Централна Азия - 2010

              Ето в тази тема небезизвестния в Adventure Rider Motorcycle Forum-a Colebatch описва в детайли какви подобрения е направил по мотора си (BMW G650 X Challenge) за последния си голям мото-проект (http://www.sibirskyextreme.com). Мисля, че ще бъде много полезно четиво за всички, които са се запътили на две колела към далечни дестинации през 2010. В пост #14 описва осветлението на мотора - използва чифт биксенони от Audi A6.

              Коментар


              • #22
                До: Централна Азия - 2010

                @ Яворе, не ми завиждай ами вземай моторетката и идвай. Щом си казал КТМ 640 - 640 нека е

                @pegasoto Благодаря за линка. Colebatch наистина е много подробен в описанието, но едва ли ще сложа биксенони. Със сигурност ще мисля за "лампите". Има някакви нови предложения подобни на това , което Iceruner-a е постнал които са светодиодни, за каска и могат да се захранват от мотора. Ще ги взема за проба и сравнение.
                А иначе сибирски екстрим е как да кажа - образователен сайт, както и motosyberia.com с любимото 3 x KTM GO EAST , чел съм преди това там, но не знаех, че същия пич е публикувал това сега през януари ...

                Анзоб тунел е спорен - между 4 и 6 км. в различните описания ... и няма никакви подписи /както четох някъде/

                Ето го видеото. Наистина гадно място



                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #23
                  До: Централна Азия - 2010

                  Чудесно! Определено ти завиждам Димо.Аз също мисля ,като Бойко,че трябва да сте поне два мотора.Много е ангажиращо винаги,когато сте няколко мотора и може би Владича е прав,че когато става въпрос за разходка не е проблем.Друг обаче е въпроса ,когато правиш експедиция.Тежки преходи.Но аз оставам категорично на мнението,че трябва да се пътува в група.
                  Аз ще направя тази година европейска обиколка,на FAKER SEE,но за следващата година,след като се сдобия и с едно BMWч ще започна подготовка за Азия.Много ще е ценен тогава и твоя пътепис, и дай боже и на Бойко...Кейп Таун.Ще ви следя с интерес.А се надявам и на лични срещи,разговори за вашия опит на по питие А това го можем добре......
                  Успех и безаварийно
                  Последно редактирано от lazov; 17-02-10, 17:48.
                  [I][FONT=Arial Black]Наско Лазов[/FONT][/I] :DHarley davidson elektra glaid

                  Коментар


                  • #24
                    До: Централна Азия - 2010

                    Първоначално публикуван от lazov Преглед на мнение
                    Но аз оставам категорично на мнението,че трябва да се пътува в група...
                    На мен ми идва ей така категорично да кажа, че Не трябва да се пътува в група.

                    Пътуването е дълго. За всеки е трудно е да си освободи толкова свободно време...да си подготви мотора... пък и не става само с акъл, трябват и и т.н. и т.н.
                    Четох за Faker See, не съм ходил там сигурно е хубаво. Дано да направите едно хубаво пътуване, пък после да четем. Ще пожелавам късмет , когато тръгнете

                    Днес ми забодоха ваксината Tetadif. Ваксина против дифтерия и тетанус . Всъщност оказа се, че за този район на света няма някаква специална или задължителна (изискваща се от властите) ваксинация. Прави се тази, която всеки трябва да си прави на всеки 10 години. Аз понеже не помня чак толкова си я забодох
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #25
                      До: Централна Азия - 2010

                      Димо, къде и за колко ти го забодоха този Tetadif, че и на нас трябва да го боднат.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Централна Азия - 2010

                        В Нац. център по заразни и паразитни болести, на бул. Я. Сакъзов.
                        Ваксината е безплатна и може/трябва да се поставя от всеки при личния му лекар. Обаче ако не знаеш кой е той или пък той е на повече от 12.70лв. разстояние от теб отиваш на Сакъзов и срещу тази сума получаваш две в едно Иначе май ваксините са отделни за дифтерия и тетанус ...
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • #27
                          До: Централна Азия - 2010

                          Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                          Димо, къде и за колко ти го забодоха този Tetadif, че и на нас трябва да го боднат.
                          На вас и други неща трябва да Ви боднат( и Мефлокин да намерите) и предлагам тримата с Димо да се организирата, да поканите мен и Сашо Айсрънъра на бира и да Ви помогнем в комплектоването на походните аптечки. Дори аз ще взема някои от нещата от спонсори, да не се охарчвате, пък Вие ще ми благодарите в бира.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • #28
                            До: Централна Азия - 2010

                            Бирата е най-лесната работа. Ние си боднахме по една жълта треска и сега като сложим дифтерит и тетанус не съм чул за нещо друго. Препоръчаха и хепатит В, ама нещо се чудя, за да не се получи обратен ефект. Ако трябват други казвайте.

                            Димо, сори, че е в твойта тема, ама ако искаш можеш да преместиш.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Централна Азия - 2010

                              Димо ето ти един пътепис за Киргистан. Има полезни информации и няма снимки. Само много малко из планините.
                              http://www.juriwaro.com/travelnotes.php?item=39
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • #30
                                До: Централна Азия - 2010

                                ВладиЧ, благодаря ти. Много ценен този линк ! Аз съм чел някога, някъде, нещо ... за Юри Варошанов, но на сайта не бях попадал.
                                Има доста полезни неща по темата, примерно:
                                Не ядохме и не пихме конско мляко ... за това не се разболяхме.
                                Водата става за пиене до 9:00 часа, после е мътилка ...
                                Стабилното време в Памир е 15ти юли-15ти август, но пак може да падне сняг...и т.н. и т.н., благодаря ти.
                                Впрочем не знам защо в първият момент помислих, че това е сайта на Володя Сорокин, но после разбрах, че съм в грешка. Има и още много ценни неща в този сайт, особено за Африка !
                                ______2
                                Е = MZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X