Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София-Кейп Таун - подготовката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: София-Кейп Таун - подготовката

    Нищо не спомена за разклонителите...
    А за инжекциите е твърде рано, за какво да им тече срока, март са при теб.

    Коментар


    • До: София-Кейп Таун - подготовката

      Ако си сменяш Pentax_а, бих ти препоръчал К-х, и аз много го мислех в средата на ноември. Много нови технологии има в него: снима много добре на високи ISO , по бърз автофокус, много по-леко и малко тяло.
      Единствено ме възпираше ,че не е водо и прохо устоичив в сравнение с К20, което пък за теб май ще е предимство в пясъците, е в краина сметка ти няма да го ползваш само за пътуването.
      Тази седмица ще го тествам на мах. моя К-х и мога да споделя впечатления при твое желание, естествено.

      Поздрави.

      Коментар


      • До: София-Кейп Таун - подготовката

        boiko73:
        4. Техника
        - сателитен телефон - в процес на търсене
        Считай процеса на търсене за приключил. Ще ти дам моя Iridium. Модела не е нов, но е пълен комплект- зарядно за запалка, за ел мрежа (с различните адаптори), допълнителна външна антена, всички ръководства за ползване, PUK code и т.н. Най-важното е, че Стефан му смени батерийте с "правилни". Той се опита да го ползва на "Ладога", но свързаността с нашите оператори беше трагична, а батерийте бяха почти напълно мъртви и не държаха напрежение.
        Карта може да се купи от София- фирмата е Скортел. Цените бяха поносими.
        Преди да тръгнете е хубаво да му направите "ходови изпитания", примерно по маршрута: Бургаш (муриету) до Суфието
        Проверете ако можете, дали няма да имате проблеми в някоя от страните през които ще минавате (Судан?) Аз съм брал ядове с със сатфон- арестуваха ме в Екваториална Гвинея и изпих сума ти бири San Miguel докато ме пуснат Още си пазя бележката от шефа на полицията да ме пускат във всички хотели без документи и пари.
        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
        No wahalla.

        Коментар


        • До: София-Кейп Таун - подготовката

          Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
          boiko73:
          Считай процеса на търсене за приключил. Ще ти дам моя Iridium. Модела не е нов, но е пълен комплект- зарядно за запалка, за ел мрежа (с различните адаптори), допълнителна външна антена, всички ръководства за ползване, PUK code и т.н. Най-важното е, че Стефан му смени батерийте с "правилни". Той се опита да го ползва на "Ладога", но свързаността с нашите оператори беше трагична, а батерийте бяха почти напълно мъртви и не държаха напрежение.
          Карта може да се купи от София- фирмата е Скортел. Цените бяха поносими.
          Преди да тръгнете е хубаво да му направите "ходови изпитания", примерно по маршрута: Бургаш (муриету) до Суфието
          Проверете ако можете, дали няма да имате проблеми в някоя от страните през които ще минавате (Судан?) Аз съм брал ядове с със сатфон- арестуваха ме в Екваториална Гвинея и изпих сума ти бири San Miguel докато ме пуснат Още си пазя бележката от шефа на полицията да ме пускат във всички хотели без документи и пари.
          Бойко, мога да гарантирам за всяка дума на този човек без да го познавам. ........

          Коментар


          • До: София-Кейп Таун - подготовката

            Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
            boiko73:
            Още си пазя бележката от шефа на полицията да ме пускат във всички хотели без документи и пари.
            Огромно благодаря за предложението за телефона!
            Бих се зарадвала и на бележката, обаче. Вярвам, че ще ни бъде също изключително полезна

            Коментар


            • До: София-Кейп Таун - подготовката

              Бойко, никъде не видях в багажа помпа за обезаразяване на вода с микронен филтър, или поне таблетки за пречистване, (май че беше микропур). С водата на такива места е проблем, ако не можете да купувате непрекъснато бутилирана. Не може да се пие направо от реки и поточета, както правят местните. Риска от зарази за белият човек е прекалено голям.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • До: София-Кейп Таун - подготовката

                Още не сме решили окончателно въпроса с водата. Че не може да се пие от поточетата е ясно.
                Но дали може да се къпе човек в тях
                При тази липса на места за къпане, би било чудесно да знаеш, че може да се разхладиш някъде по пътя, цопвайки във водата.

                Коментар


                • До: София-Кейп Таун - подготовката

                  За водата ще има таблетки, които са ми обещали, но съм пропуснал да го напиша.

                  nakovk може да напишеш нещо за PENTAX К-Х. Аз вчера звънях, но лошото е, че апарата се продава само с обектив, а само тяло не се предлага, което мен не ме устройва, щото обективи имам. PENTAX К20D е много добър, но цената на тялото е 1600лв., което ме спира и май ще ме спре окончателно,предвид разходите, които имам за по-наложителните неща по подготовката

                  Plamen WR - на SIDI не знам къде се продават ботуши иначе и мен ме кефят и същото е и за каските Arai. А относно твоя мотор - много е възрастен за да го купя а и много експлоатиран, но все пак ще помисля сериозно

                  Коментар


                  • До: София-Кейп Таун - подготовката

                    И къпането е проблем на такива места. Има бактерии и разни гнусни червей, има крокодили и хипопотами. Дъждът ще ви къпе на места.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • До: София-Кейп Таун - подготовката

                      Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение

                      Plamen WR - на SIDI не знам къде се продават ботуши иначе и мен ме кефят и същото е и за каските Arai. А относно твоя мотор - много е възрастен за да го купя а и много експлоатиран, но все пак ще помисля сериозно

                      Ботуши на SIDI се продават в "Мотобум"
                      търся си подписа....

                      Коментар


                      • До: София-Кейп Таун - подготовката

                        Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
                        Още не сме решили окончателно въпроса с водата. Че не може да се пие от поточетата е ясно.
                        Но дали може да се къпе човек в тях
                        При тази липса на места за къпане, би било чудесно да знаеш, че може да се разхладиш някъде по пътя, цопвайки във водата.
                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        И къпането е проблем на такива места. Има бактерии и разни гнусни червей, има крокодили и хипопотами. Дъждът ще ви къпе на места.
                        Дъжда наистина става. Иначе за "цопването" не е желателно. Пак бактерии и др. Влизат през порите на кожата и през отделителните канали.

                        Правилото е може, ако водата е солена.
                        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                        Коментар


                        • До: София-Кейп Таун - подготовката

                          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                          И къпането е проблем на такива места. Има бактерии и разни гнусни червей, има крокодили и хипопотами. Дъждът ще ви къпе на места.
                          Инструктирани са, ще се къпят с кофа и ще ползват Детол. Чинела вече им е осигурил, убива де що има живо микрорганизъмче във водата без последствия за къпещия се. Страхотн препарат за обработка на вода.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • До: София-Кейп Таун - подготовката

                            Я виж ти каква интересна тема,пък аз да не я забележа!!!
                            Успех на участниците и поздравления за куража да предприемат такова дълго и сложно пътуване.Ще следя внимателно подготовката и (надявам се) самото пътешествие.
                            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                            Джон Кенеди

                            Коментар


                            • До: София-Кейп Таун - подготовката

                              Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                              Бойко, мога да гарантирам за всяка дума на този човек без да го познавам. ........
                              Много хора могат да гарантират за Борката, считай въпроса за решен.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • До: София-Кейп Таун - подготовката

                                По повод соларните устройства.
                                Днес разглеждах това



                                Съдържа

                                1 х PowerMonkey eXplorer
                                1 х Solar Slave
                                1 х Универсално зарядно (работи в над 150 страни и има взаимозаменяеми изводи за пример: САЩ, Англия, Австралия и най-известните европейски видове Plug)
                                110 - 240 V адаптер (примерно за Nokia, Мини Nokia, Motorola V66, Samsung E 900, Siemens C25 и Sony Ericsson устройства).
                                1 х USB мини (примерно за: RazrV Motorola телефони, Blackberries, а също и за Bluetooth слушалки )
                                1x USB порт (примерно за: Смарт телефони, PDA и други подобни устройства )
                                1 х IPod адаптер
                                1x адаптер (примерно за Sony PSP )съответства на най-известните, най-актуални цифрови фотоапарати
                                1x черна чанта за съхранение на движение
                                ______2
                                Е = MZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X