Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София-Кейп Таун - подготовката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: София-Кейп Таун - подготовката

    Здравейте,днес говорих с Грег-южноафриканеца,но много на бързо.Каза следното:
    Египет-няма проблеми
    Судан-току що е започнала гражданска война и не е добра идея да се ходи там Еритрея и Сомалия също не бива да се ходи(те не са и по маршрута )
    Етиопия-няма проблем
    Кения-няма проблем
    Танзания-няма проблем
    Мозамбик-прекрасна и спокойна страна
    Зимбабве-спокоино и безопасно,но няма нищо дори и гориво
    Ботсвана и Намибия-няма проблем
    Утре ще го разпитам по-подробно,освен това по всяко време имам контакт с него,както и с други колеги от ЮАР и може да задам всякакви въпроси.
    Грег каза и друго-в Африка всичко се променя бързо,както всичко е наред и става някаква война....
    Така , че е по-важно според мен каква ще е обстановката непосредствено преди пътуването.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #32
      До: София-Кейп Таун - подготовката

      Здравейте, възхищавам се от това което ви предстои.
      Ето как наши колеги са се организирали, списък, цени, маршрут...: http://www.2canadiansonbikes.com/Africa%20Prep.htm

      Бойко, някъде съм чел и гледал за използването на туби и хората нямаха проблеми. Бяха монтирани под топ-касата. За по-старите модели срещах че с малка интерванция (реже се някакво гумено гърло) се увеличава обема на резервоара с 2л. , но едва ли това е достатъчно.
      Вариант за гумите е да се кара с асфалтови колкото е възможно (май до края на Египет) и там да се мине на офф-роуд версия, които може предварително да се пратят чрез куриер до желано място.
      Така и така ще стигнете до г-а на географията на Африка, ще хвърлите сили и време в организация, ъпгрейт, ваксини, средства, защо не се върнете по западното крайбрежие?
      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

      Коментар


      • #33
        До: София-Кейп Таун - подготовката

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        Здравейте,днес говорих с Грег-южноафриканеца,но много на бързо.Каза следното:
        Египет-няма проблеми
        Судан-току що е започнала гражданска война и не е добра идея да се ходи там Еритрея и Сомалия също не бива да се ходи(те не са и по маршрута )
        Етиопия-няма проблем
        Кения-няма проблем
        Танзания-няма проблем
        Мозамбик-прекрасна и спокойна страна
        Зимбабве-спокоино и безопасно,но няма нищо дори и гориво
        Ботсвана и Намибия-няма проблем
        Утре ще го разпитам по-подробно,освен това по всяко време имам контакт с него,както и с други колеги от ЮАР и може да задам всякакви въпроси.
        Грег каза и друго-в Африка всичко се променя бързо,както всичко е наред и става някаква война....
        Така , че е по-важно според мен каква ще е обстановката непосредствено преди пътуването.
        Колега,моля за малко уточнение от теб,или твоя приятел(ЮАР),никъде не намирам информация,нито в нет-а,нито в официалните медии за гражданска война в Судан?

        Поздрави,
        търся си подписа....

        Коментар


        • #34
          До: София-Кейп Таун - подготовката

          Аз смятам да реша проблема с бензина по следния начин:





          И, тъй като това са седем литрови туби(пластмаса),смятам да бъдат изработени от алуминий 2X10 л.,това разбира се ще е вариант,само,ако няма втори човек с ме,но да си призная честно въобще не ми се дават 2,400 евро за 45л резервоари,при положение,че тази опция съществува и така ще имам 42л.,срещу 200 щ.д....

          Поздрави
          търся си подписа....

          Коментар


          • #35
            До: София-Кейп Таун - подготовката

            Незнам защо капитаните не пишат в тази тема, но по общо мнение на двамата, сте избрали неподходящо време за пътуване.
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #36
              До: София-Кейп Таун - подготовката

              Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
              Колега,моля за малко уточнение от теб,или твоя приятел(ЮАР),никъде не намирам информация,нито в нет-а,нито в официалните медии за гражданска война в Судан?

              Поздрави,

              Твърди, че преди 2 дни гледал интервю по ББС с лидера на една от враждуващите групировки, който казал, че водели сега преговори за помирение ама май нямало да се помирят.
              Днес с него гледахме Вашия проекто-маршрут и той добави само, че ако зависи от него би заобиколил Зимбабве(да се мине само през Замбия),защото знаел , че там понякога се чакало по 3 дни на бензиностанцията да дойде цистерната с гориво.
              Друго- в Намибия е чудесно, но да знаете , че не бива да се напуска пътя,защото имало "диамантени полета" и опастност ако навлезете в тях да Ви арестуват.Иначе били маркирани, но да се внимава.
              Друго-има едно място където се събират границите на 5 държави-Замбия,Зимбабве,Ботсвана,Ангола,Намибия.Казва се Caprivi Strip-било страхотно (не разбрах кое) и си струвало да се види.


              Естествено че не сте длъжни да вярвате.Давам ви информация защото искам да помогна , дано не стане мечешка услуга....
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #37
                До: София-Кейп Таун - подготовката

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Незнам защо капитаните не пишат в тази тема, но по общо мнение на двамата, сте избрали неподходящо време за пътуване.
                Според мен времето е подходящо, щото е сух период. В единия случай тук ще е зима, за да хванем там лято, а във втория тук ще е лято а там зима, който аз лично предпочитам.

                fozy - първоначално си мислих с връщане и да стане цяла обиколка на Африка, но чак толкова пари и време нямам и само това ме спира. Иначе и там е хубаво като гледам

                Коментар


                • #38
                  До: София-Кейп Таун - подготовката

                  Още в първият си пост по темата писах, че Юни не е най-подходящия месец за тръгване. Хващаш горещините в Мала Азия, Близкия Изток и Северна Африка и после се натрисаш на дъждовния сезон в тропиците и пристигаш в Кейп Таун посред зима. От друга страна, ако това е единствения период, когато можеш да направиш това пътешествие, просто тръгваш и побутваш добрия късмет. Той все някога се ухилва и се дотътря при теб.
                  За полезна информация за отделните страни, може проверявате от тук (сигурно ви е позното):
                  http://www.lonelyplanet.com/sudan
                  Последни новини от Reuters:
                  http://www.alertnet.org/thenews/news...t_membercodes=

                  Мони, не пишат за гражданска война в Судан, защото тя е най-старата в света. Започнала е в средата на 50-те и когато затихне малко си спретват някой военен преврат. Всъщност са две граждански войни. За да е кашата пълна се бият Север срещу Юг, по едно време ислямисти срещу марксисти и постоянно някакви междуплеменни войни. После откриха и нефт и работата съвсем отече. Точно догодина пък ще правят избори и референдум- южната част на страната иска да се отделя като независима държава и е много вероятно да се запукат от рано...
                  Ето още един новинарски сайт:
                  http://allafrica.com/stories/200911020540.html

                  В Африка наистина обстановката се мени много бързо и ако до вчера е било спокойно, то днес е някакъв ужас. В Кения беше много гот, но след изборите се изклаха и днес пак е що-годе нормално.
                  Подготвяйте се спокойно и ако се наложи ще се променя маршрута преди тръгване или в движение.

                  Африка е най-гадното място, населено с диви, кръвожадни изроди. Африка е най-прекрасното място, населено с най-готините и добри хора на света. Вие се падате някъде по средата и сами решавайте на къде и кога ще хващате пътя.
                  There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                  No wahalla.

                  Коментар


                  • #39
                    До: София-Кейп Таун - подготовката

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    Твърди, че преди 2 дни гледал интервю по ББС с лидера на една от враждуващите групировки, който казал, че водели сега преговори за помирение ама май нямало да се помирят.
                    Днес с него гледахме Вашия проекто-маршрут и той добави само, че ако зависи от него би заобиколил Зимбабве(да се мине само през Замбия),защото знаел , че там понякога се чакало по 3 дни на бензиностанцията да дойде цистерната с гориво.
                    Друго- в Намибия е чудесно, но да знаете , че не бива да се напуска пътя,защото имало "диамантени полета" и опастност ако навлезете в тях да Ви арестуват.Иначе били маркирани, но да се внимава.
                    Друго-има едно място където се събират границите на 5 държави-Замбия,Зимбабве,Ботсвана,Ангола,Намибия.Казва се Caprivi Strip-било страхотно (не разбрах кое) и си струвало да се види.


                    Естествено че не сте длъжни да вярвате.Давам ви информация защото искам да помогна , дано не стане мечешка услуга....
                    Rusev, Благодаря!!!

                    Разбира се,че оценяваме желанието за помощ.

                    Мястото,наистина е Caprivi Strip,особенно един от къмпингите,който е разположен точно над река Замбези,но останалата част е резерват и това има може би твоя приятел предвид,че е страхотно,да караш мотор и около теб да щъкат животни,но аз когато преминавах от там миналото лято за съжаление не видях нищо.Именно заради това след бърза консултация с Бойко решихме,че да "спуснем" надолу към град Касани-Ботсвана(Национален парк-Чобе),още по-надолу към Makgadikgadi Pans-най-голямите солени равнини в света,от там на запад към Kalahari Desert и от там на север към The Ocavango Delta,защото това според мен е далеч по-интересно.Влизането в Намибия пак ще бъде през Caprivi Strip,но в най-западната му част(уви,човек не може да огрее навсякъде),пък,ако рекъл Господ,може и в тази му част да покараме между животни.

                    Поздрави,

                    П.С. Що се отнася до Судан,Трамп го е развил съвсем подробно.
                    търся си подписа....

                    Коментар


                    • #40
                      До: София-Кейп Таун - подготовката

                      Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                      Още в първият си пост по темата писах, че Юни не е най-подходящия месец за тръгване. Хващаш горещините в Мала Азия, Близкия Изток и Северна Африка и после се натрисаш на дъждовния сезон в тропиците и пристигаш в Кейп Таун посред зима. От друга страна, ако това е единствения период, когато можеш да направиш това пътешествие, просто тръгваш и побутваш добрия късмет. Той все някога се ухилва и се дотътря при теб.
                      За полезна информация за отделните страни, може проверявате от тук (сигурно ви е позното):
                      http://www.lonelyplanet.com/sudan
                      Последни новини от Reuters:
                      http://www.alertnet.org/thenews/news...t_membercodes=

                      Мони, не пишат за гражданска война в Судан, защото тя е най-старата в света. Започнала е в средата на 50-те и когато затихне малко си спретват някой военен преврат. Всъщност са две граждански войни. За да е кашата пълна се бият Север срещу Юг, по едно време ислямисти срещу марксисти и постоянно някакви междуплеменни войни. После откриха и нефт и работата съвсем отече. Точно догодина пък ще правят избори и референдум- южната част на страната иска да се отделя като независима държава и е много вероятно да се запукат от рано...
                      Ето още един новинарски сайт:
                      http://allafrica.com/stories/200911020540.html

                      В Африка наистина обстановката се мени много бързо и ако до вчера е било спокойно, то днес е някакъв ужас. В Кения беше много гот, но след изборите се изклаха и днес пак е що-годе нормално.
                      Подготвяйте се спокойно и ако се наложи ще се променя маршрута преди тръгване или в движение.

                      Африка е най-гадното място, населено с диви, кръвожадни изроди. Африка е най-прекрасното място, населено с най-готините и добри хора на света. Вие се падате някъде по средата и сами решавайте на къде и кога ще хващате пътя.
                      Именно,аз това прочетох в REUTERS,след като приятел ми препрати статията,че след уж "примирието" от 2005г.,на предстоящите избори има голяма вероятност от изостряне на настроенията относно петрола и отново "потъване" в дълга гражданска война,която и до ден днешен,поне според много колеги мото-пътешественици,все още не приключила,което далеч,обаче не означава,че от там не може да се пътува.
                      Благодаря ти Tramp,а и на всички за загрижеността и за своевременните постове и за всичко що се касае за нашата бъдеща сигурност!!!

                      А резервни варианти и ние сме си намислили,но,ако им дойде времето
                      .


                      Поздрави,
                      търся си подписа....

                      Коментар


                      • #41
                        До: София-Кейп Таун - подготовката

                        [/QUOTE]

                        * Наскоро се оборудвах с такива куфари и мисля,че ще са ти малки за начинанието.
                        Даже мисля да ги сменям.
                        Левия е добре де е по-малък заради aуспуха и симетрията ..
                        Последно редактирано от Nicky.; 03-11-09, 18:14.
                        [RIGHT][FONT=Comic Sans MS]R1200GSA[/FONT][/RIGHT]

                        Коментар


                        • #42
                          До: София-Кейп Таун - подготовката

                          Относно тубите може и PVC:


                          и


                          Последно редактирано от Димо; 03-11-09, 16:47.
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • #43
                            До: София-Кейп Таун - подготовката

                            Tramp, благодаря за инфото. Аз доколкото четох и гледах температури дъждовния период е до края на месец април и след това е сухия период. Като се замисля няма логика да е сух период, щото след това почва зима, но все пак така съм чел. Има ли нещо вярно в това ?

                            Времето в Мала Азия го видях тази година и вярно е горещичко, но пък пътищата са много добри и се кара.

                            Nicky това, което съм харесал са куфари от по 45 литра всеки. Със стойките се изнасят настрани и не е необходимо левия да е скосен заради ауспуха. Значи 2х45л. + топ каса 30л. + две допълнителни чанти за тези куфари от по 14л. стават общо 148 литра. Между другото не ми харесват особено тези куфари, но са най-големите стандартни, които се предлагат на пазара. Мисля, че ще стигнат, още повече, че съм с Вики отзад и няма как да го товаря повече, че само на задна ще карам
                            Последно редактирано от boiko73; 03-11-09, 16:29.

                            Коментар


                            • #44
                              До: София-Кейп Таун - подготовката

                              Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                              Относно тубите може и PVC..............
                              Мерси за сайта. Харесах си ето тази


                              4 галона, което приблизително е 15 литра. С две такива решавам този проблем, само трябва да видя как се купуват, че пазаруването по интернет за мен е нещо супер непонятно, колкото и да ме е срам да си призная

                              Коментар


                              • #45
                                До: София-Кейп Таун - подготовката

                                boiko73:

                                Аз доколкото четох и гледах температури дъждовния период е до края на месец април и след това е сухия период. Като се замисля няма логика да е сух период, щото след това почва зима, но все пак така съм чел. Има ли нещо вярно в това ?
                                От Lonely Planet дават това относно климата в Судан:

                                Sudan’s climate ranges from hot and dry in the north to humid and tropical in the equatorial south. September to April is the best time to visit. Northern temperatures can exceed 40°C year-round, but peak from April to July. The heaviest rains (rarely more than 150mm in Khartoum) in July and August (Port Sudan’s meagre rainy season is October to December) present few problems for travel in the north, though wreak havoc on roads in the Nuba Mountains. Fierce dust storms (the haboob) blow occasionally from July to August and November to January. In the slightly cooler south it rains year-round, but April to November is the wettest time.
                                С вашия план хващате най-големите горещини в северната част, дъждовете в южната и доста вероятно прашни бури.

                                Нали знаеш, че "дъжд" в тропиците се превежда като "порой" и "природно бедствие" у нас Няма никакъв смисъл от дъждобран. Отбиваш и бързо сваляш всички възможни дрехи за да се насладиш на безплатния душ. Все едно, като спре дъжда имаш 15 минути свежест и започва бясно изпарение, 5 минути по-късно имаш чувството, че не си се къпал от поне 3 седмици
                                Съвсем скоро започваш да "миришеш на Африка". Аз не намирам нищо лошо в това, но жена ми го описва с...х'м...а бе лоши думи
                                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                                No wahalla.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X