Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София-Кейп Таун - подготовката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: София-Кейп Таун - подготовката

    Tramp мерси за информацията. Прегледах в сайта времето за всички държави по маршрута и общо взето е кофти период юни месец за Египет, Судан и Етиопия. За останалите държави обаче дават този период като много подходящ. Това се подкрепя и от факта, че точно в този период се организират турове с мотори в долната част на Африка, на един от които и Мони е ходил. Гледал съм и няколко пътеписа на хора минали маршрута с мотори точно за времето от октомври до март и отначало е добре, ама после има пясъчни бури, дъждове и пътищата стават трудно проходими.
    Общо взето ми стана ясно, че няма как да нацелим прекрасно за пътуване време по целия маршрут. И аз лично мисля, че ако началото на пътуването е по-трудната част, ще се направи по-лесно цялото. Пък може и да бъркам.
    Наистина благодаря за сайта http://www.lonelyplanet.com/ и се чудя как не съм попадал на него. /да се таковам и пътешественика/ Толкова много информация на едно място не бях виждал. Ще черпя

    Коментар


    • #47
      До: София-Кейп Таун - подготовката

      Да, имах предвид времето предимно в Северна Африка- Египет и Судан. Всъщност Судан е грешно да се разглежда само като една държава- климата е много различен в северната и южната част на страната. Тази страна за мен е с най-много рискове и неизвестни. Не съм ходил там, не познавам никого, който е работил или живял там. Terra incognita.
      От приятели и от пътеписи на хора като вас знам, че и Египет не е съвсем читаво място, но на който не му харесва да хваща пътя за стерилна и предвидима Швейцария.

      Ясно е, че все някъде ще се наложи да карате в лошо време и знам, че това не ви плаши.
      Чел съм пътеписите на Мони и опита му от Африка ще е много полезен.

      Lonely Planet имат много хубави пътеводители с наистина изчерпателна информация. Rough Guides също са много добри, особено пътните им карти- отпечатани са на тънки листи от PVC и не се мокрят и мачкат.
      За сега не бързайте да купувате карти и пътеводители- до Януари '10 ще гледам да събера каквото мога и после ще попълним липсващите части.

      Къде на шега- къде сериозно, вчера казах на Джорджо, че добра тренировка за това пътуване е една национална обиколка на циганските махали и катуни
      There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
      No wahalla.

      Коментар


      • #48
        До: София-Кейп Таун - подготовката

        Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
        ... Къде на шега- къде сериозно, вчера казах на Джорджо, че добра тренировка за това пътуване е една национална обиколка на циганските махали и катуни
        И друго ми каза... Като например да покарат из Странджа по това време на годината, въпреки, че жълтата, лепкава глина на Странджа, била само идея за червената в Африка. Зарадвах се, че ако идват да тренират насам, ще има с кого да карам...
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #49
          До: София-Кейп Таун - подготовката

          Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
          Да, имах предвид времето предимно в Северна Африка- Египет и Судан. Всъщност Судан е грешно да се разглежда само като една държава- климата е много различен в северната и южната част на страната. Тази страна за мен е с най-много рискове и неизвестни. Не съм ходил там, не познавам никого, който е работил или живял там. Terra incognita.
          От приятели и от пътеписи на хора като вас знам, че и Египет не е съвсем читаво място, но на който не му харесва да хваща пътя за стерилна и предвидима Швейцария.

          Ясно е, че все някъде ще се наложи да карате в лошо време и знам, че това не ви плаши.
          Чел съм пътеписите на Мони и опита му от Африка ще е много полезен.

          Lonely Planet имат много хубави пътеводители с наистина изчерпателна информация. Rough Guides също са много добри, особено пътните им карти- отпечатани са на тънки листи от PVC и не се мокрят и мачкат.
          За сега не бързайте да купувате карти и пътеводители- до Януари '10 ще гледам да събера каквото мога и после ще попълним липсващите части.

          Къде на шега- къде сериозно, вчера казах на Джорджо, че добра тренировка за това пътуване е една национална обиколка на циганските махали и катуни
          Tramp и аз много Благодаря!
          Моя опит се свежда до посещение на ЮАР,Ботсвана,Намибия(малка част),Зимбабве(малка част),Кения(южна),Танзания(северна).Не знам какви са циганските махали в Бургас,но "Факултето" в София си е като "Five star quorter living"....., в сравнение с това което съм виждал в Момбаса(Кения),всички малки и по-големи селца на север от Момбаса и всички селца по пограничния район с Танзания.На мен лично северна Танзания ми харесва в пъти повече спрямо Кения,но да не избързваме,защото все пак не съм минавал на юг.ЮАР,Ботсвана и Намибия са далеч по-цивилизовани(като инфраструктура)от Кения и Танзания,но да си призная честно хората в последните две ме кефят повече.Зимбабве,дори и в тази част,около водопадите е страхотна от към природа,но хората са жертва на безумието на една политика,която ние не сме виждали,а и да не дава Господ да виждаме.
          По ирония на съдбата,миналата година си закупих страхотни книжки на "Lonely Planet",но те са за централна Азия,Китай и Монголия,а пък ние с Бойко решихме Африка....,нищо де,ако трябва ще купим нови.За "Rough guides" не съм чувал нищо и ето още един повод да се видим и да се пробаме на маса с теб,въпреки,че Джорджо ни постресира малко.....

          Сърдечни блгодарности още веднъж.

          Поздрави,
          търся си подписа....

          Коментар


          • #50
            До: София-Кейп Таун - подготовката

            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
            И друго ми каза... Като например да покарат из Странджа по това време на годината, въпреки, че жълтата, лепкава глина на Странджа, била само идея за червената в Африка. Зарадвах се, че ако идват да тренират насам, ще има с кого да карам...


            Ще дойдем Джорджо,а дали ще ни натресеш в лепкавата кал не знам,но за Странджа и красотите и си заслужава определено....Пък други лепкави работи...знае ли човек?!


            Поздрави,
            търся си подписа....

            Коментар


            • #51
              До: София-Кейп Таун - подготовката

              Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
              Мерси за сайта. Харесах си ето тази
              Бойко ,а кой е сайта,че и на мен ми харесаха тези тубички...
              Последно редактирано от giorgio; 06-11-09, 09:10.
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #52
                До: София-Кейп Таун - подготовката

                www.justgastanks.com

                Коментар


                • #53
                  До: София-Кейп Таун - подготовката

                  Не знам дали ще ви е от полза - http://www.motorco.biz/catalog/produ...ducts_id=43949
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #54
                    До: София-Кейп Таун - подготовката

                    Информация от снощи - гражданска война в Судан НЯМА.

                    Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                    Не знам дали ще ви е от полза - http://www.motorco.biz/catalog/produ...ducts_id=43949
                    Такива туби, но по 5 л. се продават на повечето бензиностанции на доста по - приемливи цени, при това - в комплект с фунийка. Бойко даже беше си купил една такваз за Йордания, ама добре, че го разкандардисах да я взема, че трябваше на моя мотор да я връзваме

                    Коментар


                    • #55
                      До: София-Кейп Таун - подготовката

                      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                      Oceanside ми е на 30 минути каране с кола. Ако е зор, казвайте, мога да отскоча и да измислим нещо. От мотори не разбирам ама поне снимки с размери например мога да направя. Давайте на лични ако мога да бъда полезен.
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #56
                        До: София-Кейп Таун - подготовката

                        Не съм ендурист, не съм фен на тежкия офроуд, но темата ми е безкрайно интересна! Мечтая си и аз за нещо африканско. Живи и здрави да сте да успеете! Имах идея и аз да направя част от маршрута с колело, но преди това ми предстои едно по-малко пътешествие и след това ще го мисля.

                        Ще се радвам да споделяте всякакви подробности от подготовката, свързани с информацията и бюрокрацията, ще са от полза и на други!

                        Успех!

                        Коментар


                        • #57
                          До: София-Кейп Таун - подготовката

                          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                          Oceanside ми е на 30 минути каране с кола. Ако е зор, казвайте, мога да отскоча и да измислим нещо. От мотори не разбирам ама поне снимки с размери например мога да направя. Давайте на лични ако мога да бъда полезен.
                          Благодаря и сигурно ще се възползвам. Остава да проверя още няколко варианта за бензин и ако не, ще ти пиша

                          Коментар


                          • #58
                            До: София-Кейп Таун - подготовката

                            За Египет - поне със самолет - визата се купува направо на летището ...

                            Коментар


                            • #59
                              До: София-Кейп Таун - подготовката

                              Ето нещо прясно.. http://www.filosof.md/blog/
                              [RIGHT][FONT=Comic Sans MS]R1200GSA[/FONT][/RIGHT]

                              Коментар


                              • #60
                                До: София-Кейп Таун - подготовката

                                Много добро попадение!!
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X