Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София-Кейп Таун - подготовката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: София-Кейп Таун - подготовката

    Доста интересна машинка.

    Да се похвалим с Мони - Днес /преди 10 минути/ получихме от Владо първите дарове - две одеяла Space blanked с размери 142х213см и всяко тежи едва 85грама. Някаква разработка на НАСА и са подобни на фолиото за оцеляване в комплектите за първа помощ. Как само ша лъскат в пустинята. Големи благодарности на нашият първи спонсор Владо, който заедно с неговия приятел Веско - пилот на хеликоптер в Судан, ни успокоиха с ценна информация за размириците по пътя. А информацията беше спокойно всичко се случва, но няма проблеми и това окончателно ни нахъса да потегляме на 03.06.2010г.

    Коментар


    • До: София-Кейп Таун - подготовката

      Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
      ...
      - ауспух Акрапович
      ...
      - резервни "бушони"
      ...
      - надуваемо шалте - нямам представа какво
      - газов котлон на Primus с няколко посуда за готвене и резервна бутилка газ
      ...
      - поне 20 карти SD формат с по 2 гигабайта памет

      Закакво ти е нов ауспух?

      За бушоните, ако ползваш 4 А - в Камор съм виждал такива

      шалте - Term-A-Rest: http://www.cascadedesigns.com/Therm-a-Rest
      Нищо друго не се сравнява с това. Самонадуващи се са и не се налага да вкарваш влага в него духайки... купуваш и забравяш. Ако искаш мога да ти покажа мойте - супер компактни са.

      за котлон, трябва да се обадя и да препоръчам такъв, който работи с всякакви горива. 1. Не знам колко налични са газовите бутилчици в Африка 2. С другите можеш да ги ползваш и с бензин, който винаги ще имаш под ръка. (но това е само в крайни случай, защото е токсично и трябва да се ползват капаците на канчетата задылжително.)

      Защо ще даваш толкова пари за СД карти щом ще носиш и компютър?

      Поздрави,
      You'll never find out - I got no key hole....

      Коментар


      • До: София-Кейп Таун - подготовката

        Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
        Закакво ти е нов ауспух?

        За бушоните, ако ползваш 4 А - в Камор съм виждал такива

        шалте - Term-A-Rest: http://www.cascadedesigns.com/Therm-a-Rest
        Нищо друго не се сравнява с това. Самонадуващи се са и не се налага да вкарваш влага в него духайки... купуваш и забравяш. Ако искаш мога да ти покажа мойте - супер компактни са.

        за котлон, трябва да се обадя и да препоръчам такъв, който работи с всякакви горива. 1. Не знам колко налични са газовите бутилчици в Африка 2. С другите можеш да ги ползваш и с бензин, който винаги ще имаш под ръка. (но това е само в крайни случай, защото е токсично и трябва да се ползват капаците на канчетата задылжително.)

        Защо ще даваш толкова пари за СД карти щом ще носиш и компютър?

        Поздрави,

        По ред на номерата:
        Нов ауспух и то Акрапович защото е много лек, а и чрез смяната махам около 8-10кг. товар от задната част на мотора.

        Разгледах сайта със шалтета - много са добри, ама тук такива разпитах и май не се продават. Лоша работа. Мони има подобно, марка Мамут мисля, че беше, но не е компактно.

        За котлона мислих да взема две бутилки и докъдето стигнат, но ако има такова, което работи с други горива ще е супер.

        Относно картите - ще нося много СД карти, дето се вика котлон и шалте мога да не взема, ама карти ще има. Те са най-малкото нещо по габарити и няма да е проблем носенето. Така ще съм сигурен, че ще се прибера със снимков и видео материал.

        Коментар


        • До: София-Кейп Таун - подготовката

          Бобче, имаш от мен хапчета за вода колкото искаш! От воените, проверени!

          Коментар


          • До: София-Кейп Таун - подготовката

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Бобче, имаш от мен хапчета за вода колкото искаш! От воените, проверени!
            Юри, теб винаги те имам предвид.

            Коментар


            • До: София-Кейп Таун - подготовката

              Може и да съм пропуснал, но никъде не се споменава за средства за защита. В момента гледам предаване за Южна Танзания, има много живинки, които могат да бъдат опасни. Някъде се споменаваше за спрей за защита от мечки, там няма такива, но и до ден днешен имало котки, които нападат хора.
              Поздрави!

              Коментар


              • До: София-Кейп Таун - подготовката

                Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение

                За котлона мислих да взема две бутилки и докъдето стигнат, но ако има такова, което работи с други горива ще е супер.
                Имах предвид нещо такова:


                Но трябва да се провери за видове гориво, честота на почистване. Допълнителен плюс на тези е, че центъра на маса е нисък и са по-стабилни, ако слагаш тежки теща отгоре, ако има силен вятър и т.н.

                Като намеря неща за самонадураеми шалтета ще пиша...
                Последно редактирано от Тануцо; 22-12-09, 11:32. Причина: линк...
                You'll never find out - I got no key hole....

                Коментар


                • До: София-Кейп Таун - подготовката

                  Във форума, в раздел OFFRoad-Bulgaria.com > Основни форуми > Оцеляване, техники за управление, обучение, безопасност и екипировка Екипировка, оборудване, дрехи и обувки

                  има доста теми по тези въпроси. Примерно тази , прегледайте ги за да не пишем едно и също
                  ______2
                  Е = MZ

                  Коментар


                  • До: София-Кейп Таун - подготовката

                    Успех в начинанието и от мен.
                    Една вещ, която може да ви е от полза: http://www.motorcycleplanner.com/
                    Поне за мен това е нещо ново на пазара и подходящо за такова голямо мероприятие.
                    BMW F800GS

                    Коментар


                    • До: София-Кейп Таун - подготовката

                      Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                      Чудя за лепило като течен метал, но още проучвам марките.
                      Със сивия Поксипол съм лепил в гората дупка на картера с размерите на левче.Втвърдява за 10мин. и после мотора кара още 300км.
                      ........................
                      Иван Маринов
                      CRF 250 X
                      Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                      Коментар


                      • До: София-Кейп Таун - подготовката

                        Използвам да вметна, понеже видях няколко колеги да го носят и да му възлагат големи надежди.
                        Двукомпонентният метал на BISON, който е като пластелин и се мачка за да постигне хомогенност ползвах наскоро за частично запушване на отвор(без масло и бензин, без големи натоварвания). Не се получи. Никак не съм доволен. Дават му голяма якост, пише, че след втвърдяването може да се обработва механически. Нищо такова не видях. Като цяло е много крехък, лесно започва да се рони, а на вибрации направо се цепи.

                        Не правя антиреклама, просто предупреждавам да не му се предоверявате, ако не сте пробвали предварително предназначението за което искате да го ползвате и сте абсолютно сигурни че става.
                        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                        Коментар


                        • До: София-Кейп Таун - подготовката

                          Взимай от сивият Поксипол, (той е двукомпонентен с две тубички бяла и сива) и нямаш ядове. Стяга наистина за 10 минути и става някаква сива стъклоподобна маса, която даже не можеш да одраскаш, а камо ли да рониш. Мисля че единственото условие е повърхностите, които лепиш да не са омаслени.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • До: София-Кейп Таун - подготовката

                            По отношение на Поксипол-а - аз ползвам само прозрачен. Също върши работа .

                            Коментар


                            • До: София-Кейп Таун - подготовката

                              С поксипол съм си лепил резервоара на пистарката. Никакви проблеми.

                              Коментар


                              • До: София-Кейп Таун - подготовката

                                Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                                Със сивия Поксипол съм лепил в гората дупка на картера с размерите на левче.Втвърдява за 10мин. и после мотора кара още 300км.
                                Потвърждавам. И аз съм го ползвал за картера на колата. Прибрах се без проблем от около 200 км.
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X